Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hízás a terhesség első felében fórum

Hízás a terhesség első felében (beszélgetős fórum)


1 2
46. kingi7
2009. febr. 28. 10:08
hát most vagyok 19 hetes és idáig 1,5 kg-ot híztam
2009. febr. 12. 17:30
Sziasztok. Én most vagyok 16 hetes,61kg- ról indultam, most 64,5 kg vagyok. Sok joghurtot,meg gyümölcsöt eszek. Kerülöm a nehéz és fűzeres kajákat, bár szerencsére nem is nagyon kívánom őket. Szerintem ez olyan alkati kérdés. Van aki még a "levegőtől" is hízik, más meg ehet bármit, akkor sem.
2007. nov. 20. 17:23
En az elso felben 15kg hiztam, pedig nem ettem sokat, es nem is nagyon latszik rajtam, mivel teljesen eloszlik. Szoval ettol meg nem lettem kover, ugyhogy mostmar en sem aggodom a sulyom miatt. Majd lemegy:))
43. ALLICS
2007. nov. 20. 16:30
Én 7 kilót fogytam az elején nem volt étvágyam.Összesen 6 kilót híztam.
42. kingi7
2007. nov. 11. 15:17
Nekem is volt egy terhességem, ott 1,5 hónap alatt lefogytam 15 kilót, annyira rosszul voltam.
41. b2076ec79b (válaszként erre: 40. - 185eddbe1d)
2007. okt. 27. 11:04
gyere vissza a februári topicba, akkor nem kell "ugrálni" :D
40. 185eddbe1d (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2007. okt. 27. 10:49
Nohát, nohát, én is. :-)
39. kissildi (válaszként erre: 38. - B2076ec79b)
2007. okt. 17. 19:09

Okés, az email cimem: kalamajka@gmail.com

Én december 7-ig dolizom, azert mert Nálunk meg őrültek háza van decembertől februárig. Év végi zárás, pénzügyön dolgozom. Általában minden márciusban kijön a szivritmus zavar, és a zsibbadas az egyik moldalomon, azt mondják a dokik, a stressztől. Szóval idén lemondok az évvégéről, és otthon maradok...Most fontos...Otthonról meg bevállaltam egy kisebb munkat, amjd azzal elleszek :)De jó cégetek van, h bezár 3 hónapra :))

38. b2076ec79b (válaszként erre: 37. - Kissildi)
2007. okt. 17. 10:57

Szia!

Igen dolgozom. ha minden igaz karácsonyig. A mi cégünk karácsonykor bezár és február első hetéig úgy is marad :D Úgy tervezem akkor már nem jövök vissza. Bár ki tudja. Sajnos kicsit megáll itt az élet nélkülem, úgyhogy valószínű a gyed alatt is dolgozom majd, ha más nem telefonon, skype-on.. :D

Te dolgozol még?

Ha a doki azt mondta normáluis a szúrás, akkor ne aggódj, csak "viseld el". nekem az első babámmal volt a legfelső bordámnál örökké szúrt és semmilyen pozícióban nem múlt el a fájdalom :( Volt olyan hogy 3 órán keresztül masszíroztam azt a részt, akkor enyhült max 20-30 percre :((

Igaz nem sokáig kellett ezt éreznek, mert ugye babuka nem váratott magára :D Egyébként lehet majd ha kicsit nagyobb lesz a babád vagy másképp fog elhelyezkedni, akkor elmúlik a szúrás is nem?


UI: Ha gondolod váltahtunk privát levelet is, nem kell mindig itt sasolnunk egymást :DD

37. kissildi (válaszként erre: 36. - B2076ec79b)
2007. okt. 17. 10:06

Szia,

Te dolgozol meg? Ha igen, meddig tervezed? Kepzeld, tegnap ota egyszeruen nem birok haton fekudni, sem ulni, mert olyan elesen belenyilal a tudombe, hogy ugy erzem kidurran. Szabalyosan erzem ahogy luktet ott a ver...Elmentem dokihoz, de azt mondta, h ez normalis.. Tenyleg az szted? Valoszinu, h ugy nyom a baba vagy a mehem egy ideget, eret, hogy az ezt okozza? Dehat ez hihetetlenul faj :((( Remelem elmulik, nem csak a terhesseg vegen :)

2007. okt. 16. 09:45

Ja és a körülötted levő védőnőket nem is minősítem. Elszomorító, hogy így bánnak egy kismamával.

remélem az új lakban találsz egy normális megbízhatót :)

35. b2076ec79b (válaszként erre: 34. - Kissildi)
2007. okt. 16. 09:43

Szia!


A nevek:igen, mindkettő mesehős, dorka is hivatalosan doroti és a tesó is ezért alíz :D Ilyen kis vicces szülők vagyunk :DD

Nem feküdtem bent. Nekem már 30 hetesen kinyílt a méhszájam de azt mondta a doki h felesleges 2 hónapot kórházban feküdnöm.

Október 12-én még bent voltam UH-n a kórházban, aztán haza, 13-án reggel 10 perces fájásokkal ébredtem. Mentővel mentem a kórházba, 11:40-re beértünk, 45-re megvolt manóka :D

De az én esetem nem teljesen átlagos, mondta a doki is hogy lehet nem zár rendesen a méhszájam, mert ez nem "normális". :D

Úgyhogy most is nagyon izgulok, a doki is mondta h folymatos megfigyelés alatt kellene lennem és lassan otthon maradni, feküdni, hogy a gravitációval ne terheljem a méhszájat..

Szóval azért ne aggódj, általában bent maradnak a babák a végéig :D

34. kissildi (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2007. okt. 15. 20:36
Egyebkent tok erdekes, es jol hangzik a Dorka, meg az Alíz így együtt :) Mindkettő mesehős :) Tetszik...
33. kissildi (válaszként erre: 32. - B2076ec79b)
2007. okt. 15. 20:34
Szia! A fehérvári védőnők, nem voltak hajlandóak felvenni, a lakcím kártyám szerinti sem nagyon akart, szóval elég rossz a védőnőkről a tapasztalatom...Nekem az olyan szükséges rossz. Sorban kell állnom 2 órát ahhoz, hogy megmérjen. szóval, kb ennyi... :) Uh, 5 héttel előbb? És akkor már bent feküdtél a kórházban, vagy siettetek be? Én ettől tartok a legjobban, hogy nem fogom felismerni, h mikor kell menni :) És Dorka várja már nagyon a tesókáját?
32. b2076ec79b (válaszként erre: 31. - Kissildi)
2007. okt. 15. 10:23

Szia!

És a székesfehérvári védőnő nem vett fel?? Van egy barátunk akiknek idén márciusban születte a gyerekük, albérletben laknak az Örsnél, de a lány gyálra van bejelentve és fogadta a pesti védőnő... Remélem ahova költöztök ott lesz egy rendes :D

Igen második gyerkőc, a nagyobbik szombaton múlt 5 éves :) Hát igen valamennyire tudom mire számítsak de azért nagyon félek az egésztől.. Azért jó pár év eltelt azóta, bár Dorka lányom úgy jött mint egy intercity :D 5 héttel hamarabb és 4 óra alatt. Bízom benne most is könnyű lesz minden.

Sajna másik dokihoz járok mint vele, a MÁV kórházat is szétverték azóta, szóval azért teljesen idegen környezet, orvos..stb.

Úgyhogy ez most a második első :D

31. kissildi (válaszként erre: 30. - B2076ec79b)
2007. okt. 14. 11:08
Szia, jelenleg szekesfehervaron berlunk egy lakast, de a lakcimkartyam apuekhoz van ledva, ami Nagykáta...es csak ott vallalat el a vedono...amugy meg most koltozunk egy total mas helyre.. majd ott kell vegleges vedonot neznem :))) A mi lányunknak Lia lesz a neve. Kiss Lia . Nektek ez a második gyerkőc? De jo, akkor Te mar tudod mire szamithatsz a szulesnel :)
30. b2076ec79b (válaszként erre: 29. - Kissildi)
2007. okt. 13. 09:53

Szia!

A védőnőtől nincs előírva hány pecsét kell, a dokitól kell asszem min. 4, de a szülésnél nem azt nézik, hanem a doki kiad egy igazolást amin leírja, hogy te jártál hozzá..stb. A kiskönyvet nem kell megmutatni. Én egyszer voltam a védőnőnél mióta terhes vagyok csak az UH-n lecseszett a doki, h nem járok mert tök üres a könyvem, aztán felhívtam a védődnőt hogy bezgrok hozzá, nehogy a "rendes" dokim is izélgessen e miatt. Szerencsére nekem közel van, csak kicsit körülményes reggel az ovi után és munka előtt elintéznem :DD

Hogy hogy olyan messze van a te védőnőd? Merre felé laksz?

Ja, lánykánknak Alíz lesz a neve :D

Nektek van már nevetek??

29. kissildi (válaszként erre: 28. - B2076ec79b)
2007. okt. 12. 19:03
Szia! Szuper, mi lesz a neve? :) En is most a 21.ben vagyok, meg nem mertem magam mostanaban. A védőnőtől hány pecsétnek kell meglennie? Mert nekem nagyon messze van a védőnő, 3 óra autóval, szóval csak azert megyek, h meglegyen a szukseges pecset :)
28. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - Kissildi)
2007. okt. 12. 13:45

Szia!

tegnap voltam UH-n, azt mondta a doki, hogy kislányka lesz :)) Ja és hogy nem 20 hetes vagyok hanem 21..

Hogy vagytok? Mérlegelted magad mostanában? Kedden megyek a védőnőhöz, akkor minden kiderül rólam is :DD

2007. okt. 10. 19:31
persze,nagyon jo baba,mindig alszik.éjjel is csak egyszer kell fel enni,kettökr.általába délig alszok én is:)
2007. okt. 10. 19:17

Akkor legjobb ha nem aggodsz, biztosan normalis.

Probalj nem gondolni ra, gondolom eleg elfoglalt vagy a kicsivel:)

Neked mennyire volt megterhelo az elso het? Volt idod pihenni?

2007. okt. 10. 19:13
nem mondta,azt mondta jövö héten ,akkor lesz a 6 hetes kontr9oll,csak a darabok miatt ijedtem meg..
24. LoLiNa
2007. okt. 10. 19:12
nekem a havi 1kg volt a normális. a végén egy elég komoly betegség miatt 2kg-t fogytam. eredeti súlyhoz képest +7kg-al mentem szülni, amiból kemény 1kg maradt :)
2007. okt. 10. 19:11

Nem mondta hogy menj be hozza?

Szoval akkor szerinte normalis?

En ugy tudom, hogy mikor eloszor megjon, az mindig furcsa allagu, szabalytalan erossegu, szoval minden normalis lehet.

2007. okt. 10. 19:07
Felhivtam telef9onon ,azt mondta hogy ma el kell kezdenem a fgamzásgátlot,mert azért jött meg hogy elapadt a tejem...
21. Sz.Csirke (válaszként erre: 20. - Nickybaby333)
2007. okt. 10. 19:05

Szerintem mindenkepp beszelj az orvosoddal!

A tejjel kapcsolatban kertel segitseget?

2007. okt. 10. 19:02
tudnátok segiteni?5 hete szültem ,2 hét után elapadt a tejem.3 hétig véreztem,de mst 5 napja megint vérzek,és 2 napja elég erös és darabos a vérzésem.Szerintetek ez normális???
2007. okt. 10. 18:58
En 16 hetes vagyok, es 5kg.-ot hiztam, most vagyok 63. Pedig en is 2.-3.honapot vegig hanytam, alig ettem, azota meg csak gyumolcsot kivanok, es nem eszem semmi edesseget, chipset, semmi ilyesmit. Szemmel lathatoan megnott mindenem, es nem ertem mitol:(
2007. okt. 9. 15:18
Én is kb. félidőnél járok (feb. 29-re vagyok kiírva), és eddig 5 kg-ot szedtem fel. Amúgy sem vagyok vékony alkat...Amúgy az elmúlt 5 hét alatt 1 kg-ot híztam, szerintem ez nem túl sok. Persze oda kell figyelni, de amit megkívánsz, edd meg nyugodtan!
17. win (válaszként erre: 1. - Kissildi)
2007. okt. 9. 15:12

Szerintem ez a 4,5 kg teljesen normális. Az meg, eszedbe se jusson, hogy terhesen kalóriákat számolgatsz, meg nem eszel!


A fiammal 13,5 kg-t híztam, félidősen 5,5-nél tartottam. Szülés után 6 nappal 3,5 kg volt még rajtam.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook