Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hízás mértéke terhesség alatt fórum

Hízás mértéke terhesség alatt (beszélgetős fórum)


1 2
2015. júl. 20. 07:22
Nekem 2 lányom van .A naggyal 47 kilóval kezdtem.A végére 65 kiló voltam.A kicsinél 53-mal kezdtem a végére 68 voltam.Most 50 kg vagyok .
2015. júl. 20. 03:40
9-12 kg normalis az orvosok szerint.
53. Petra025 (válaszként erre: 50. - Rilla23)
2014. ápr. 25. 08:26

Nem, egyáltalán nem!!!!

Vannak dokik, meg védőnők, akik szeretnek ezen lovagolni. Az én dokim pedig kifejezetten örült, hogy cukros lettem, mert így garantálva volt a diéta:-)) még hajtogatta is, hogy milyen jó. Igaz, hogy ugyanannyival jöttem ki a kórházból, mint amivel teherbeestem, bár a szoptatás alatt jobban jött fel.

Én úgy tudom, hogy összesen 10-12 kg a normális.

52. cc63b4a45d (válaszként erre: 51. - Cc63b4a45d)
2014. ápr. 24. 21:20
De sajnos hozza kell tegyem meg mindig rajtam van az a bizonyos 10 kilo
51. cc63b4a45d (válaszként erre: 50. - Rilla23)
2014. ápr. 24. 21:17
Szia! Én két terhesség én vagyok túl az elsőt 50 kilóval kezdtem, 15 kilóval voltam több a végen. A másodikat 55 kilóval kezdtem és mérlegre sem mertem mar állni, haza62 kilóval mentem. A vége fele az utolsó timeszterben emelkedik a kilod
2014. ápr. 24. 21:14
Sziasztok! 24.hetes kismama vagyok. Én 66kg-ról indultam és most vagyok 71,5. A dokim és a védőnőm is folyamatosan csesztet,h.vigyázzak a súlyomra. De én próbálok,odafigyelek,h.mit eszek,persze néha megengedek magamnak egy kis édességet. Világ életemben vékony voltam. Aki rég látott mindenki azt mondja,h.nem is látszik rajtam semmi plusz csak a pocim,de az sem nagy. Mégis mindig csak a lecseszést kapom. Szerintetek ennyi idős terhesen a 6kg plusz az tényleg ennyire drasztikusan sok?
2013. ápr. 17. 13:17
36 hetes terhes vagyok. 57 kg-ról indultam, most 66 vagyok. Kisfiam lesz, úgyhogy csúcshasam van. 102 cm a pocakom. Máshova egyáltalán nem híztam. Striám nincs, minden zuhanyzásnál repceolajjal kenem a bőröm, kissé megmasszírozom, rajta hagyom, csak felitatgatom a törölközővel. Nem diétáztam, nem diétázom, mondjuk én alapból sok zöldséget és sok fehér húst eszek, de minden nap iszok facsart gyümi levet, minimum fél litert, amiben sok cukor van és most hozza a kolléganőm a nutellás palacsintát nekem ebédre:)
48. rekuczy (válaszként erre: 45. - F758a7200f)
2013. jan. 7. 09:57
pont ezert mondtam mindenkinek nem egyforma es nalam elenpelda van a fiamal nem volt hatsom a lanyomal szep kerek volt nem hiztam en se tul sokat sot a fiamal elso 4.5 honapba 5 kg fogytam a lanyomal az elso 3 honapba 3 kg fogytam de nem dietaztam azt edtem ami jol eset 3 kg plusz van rajtam es nem hiszem hogy azert a 3 kg ert lennenek a csikok. Szoval a fiam hegyes volt nem volt hatsom a lanyom hatalmas kerek volt kerek hatsoval szoval egy a lenyeg mindenkinek nem egyforma. Es a lanyom egesz nagy volt az 150-es magasagomhoz kepest
47. sajert (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2013. jan. 5. 16:55

Én túlsúlyosan (85kg) lettem terhes, lombik után (erőteljes hormonbehatás ért terhesség előtt). Az első 12 hétben - hányás nélkül, csak nem voltam éhes - lement 80 kg-ra. A terhesség végén voltam 86 kg. Mikor kijöttem a kórházból 75 kg voltam. Nagy volt a fiam, meg a méhlepény, plusz rengeteg víz volt rajtam.

A csokit pl. egyáltalán nem kívántam terhesség alatt, pedig előtte-utána :-).

2013. jan. 5. 16:41
Egyebkent most ki is szamoltam, meg 23 sem volt a BMI-m amikor szulni mentem, csak 22, ugyhogy en vagyok az elo pelda, hogy ezt meg lehet csinalni, 58,8kiloig is elmehettem volna mint utolso honap
2013. jan. 5. 16:34

Van 1 fiam es 2 lanyom:) nem olvastam, sajat magamon is "teszteltem"


Igaz, a fiammal kevesebbet hiztam mint a kozepso lanyommal de megis a 2 lannyal semmi striam nem kepzodott. A fiammal 6db nagyon vekony a koldokomnel, es csucsos hasam volt, fenekem szinte semmi, a lanyokkal lapos has, a legkisebb lanyomnal fenekem se es hasam se volt, mindig szinte" kinevettek erte" pedig nem volt pici, de sebaj, nagyon jol ereztem magam ugyhogy felolem nevethette


Haskotot mindharomnal viseltem, az elsonel csak 6. honap utan de igy is hatasos volt.


Mondjuk azt hiszem ennel jobban nem tudtam volna megelozni sem, tehat azt a 6-ot mar elfogadom, glikolsavas kremmel nagyon szepen elhalvanyodtak.


Ennyit hiztam:

1. baba 47kg-rol 56 (9kg) baba sulya 3300g

2. baba 45kg-rol 56 (11kg)o volt a legkisebb, hiaba hiztam a legtobbet 2800g

3. baba 48kg-rol 56 (8kg) ez a legutolso volt a legszebb terhessegem, semmim nem fajt soha, osszesen 2napig volt dagadt bokam, fizikailag toppon voltam, meg cellulitiszem sem volt. Nagyon sokat sportoltam, dietaztam is es a babam 3200g-al szuletett:)


Nem mondom, nem eroltetem senkire, hogy csinalja utanam, de biztatom azokat akikben van valami belso kesztetes, hogy szeretnenek sportolni, dietazni, tegyetek! Csinaljatok! Nem art a babanak es ti is jol jartok, sokkal hamarabb formaban lesztek, a mindennapi feladatok is konnyeden mennek (erre szukseg lesz!), nem lesztek faradtak!

44. rekuczy (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2013. jan. 5. 11:34
Nahat ez amit olvastal de mas az emberek tapasztalata a fiamal kisebb hasam volt vele nem is szakadt ki a hasam. A lanyomal amit azt mondanak hogy kisebb lesz hat nekem sokal nagyobb pocim volt a lanyomal es vele nagyon kiszakadt hastartot hasznaltam nem ert semmit kremet is kentem napi rendszeresegel de nem ert semmit. A genetika ugy is beleszol tehat irhatanak akarmit a szakirodalmak ugy sem jon be mindenkinel
43. lepke99 (válaszként erre: 42. - F758a7200f)
2013. jan. 4. 22:40
nekem fiam lesz, a hasam az tényleg csúcsos, de a fenekem min. a kétszeresére nőtt :D szóval mindenhol kikerekedtem, az arcomat és a lábszáramat kivéve
42. f758a7200f (válaszként erre: 40. - Rekuczy)
2013. jan. 4. 19:21

Nemcsak bortipustol hanem mas tenyezoktol is, pl a hasad formaja: fiuterhessegeknel a has csucsosabb es nagyobb is, igy a koldokod korul lesz stria mig a lanyterhessegeknel legtobbszor pici a has de a fenek es a comb hiznak, ilyenkor tobb stria lesz hatul a derekreszen. Bizonyos sulyfelesleg folott meg tok mindegy mert akkor mar mindenhol feszul a bor.


Ha nem is tudod 100%ig elkerulni oket, az tuti, hogy a kremezes mondjuk lecsokkenti, 100 helyett lesz 10, vagy 50 helyett 5. Artani nem artottal vele:)


Masik fontos dolog, hogy a bor onmagaban meg izmos hasnal sem kepes annyira tartani a pocak sulyat, hogy megelozze a bor logasat, ezert a terhesseg alatt a 4-5. honaptol mindenkinek terhesbugyit kellene hordania, azt a fajtat aminek a has alatt egy gumifasli szeru ize van. Ez olyan mint egy tamasz, es nem hagyja, hogy szetteruljon, lelogjon a hasad, igy a borodrol levesz egy csomo terhet. Ezt nem sokan hasznaljak mert nem tudjak mire valo es oszinten szolva nem is nagyon szexi, ha nincs mas, megteszi a body is, ami jo szorosan tartja a pocakot, ez szexibb:))) es a babanak nem art a body sem. Persze, szules utanra kinyulik ugyhogy dobhatod ki, de addigra megszolgalta az arat!

41. lepke99 (válaszként erre: 39. - F758a7200f)
2013. jan. 4. 13:49
köszi :) a mandula és a jojoba olajról már hallottam shea vajat pedig idáig csak arcomra kezemre használtam, de majd megpróbálom a mixet is :
40. rekuczy (válaszként erre: 38. - Lepke99)
2013. jan. 4. 13:30
nekem is kinyult es ki is reped a hasam vegig kentem a terheseg alatt szules utan striak eltuntetesere valo kremet kentem de nem hasznalt. Ez szerintem bortipustol fugg hogy mennyire fog latszani
39. f758a7200f (válaszként erre: 38. - Lepke99)
2013. jan. 3. 23:19
Elmulni nem, de ha most pirosak azert latszanak nagyon, szules utan ahogy feherednek, kevesbe latszik majd es a bor is huzodik vissza ezert nem fog ugy kifeszulni de kb 1 ev kell hozza, hogy a bor kovesse a fogyast, en addig le nem tennem az olajat a helyedben de valami utosebb kellene mert meg hatravan 10 het, seavaj es mandulaolaj fele fele aranyban keverve. De a mandulaolaj helyett lehet jojobaolaj is:)
2013. jan. 3. 22:46
most vagyok a 30. hétben és kentem magam stria elleni olajjal, de mégis előjött 1-2 halványabb a hasamon és a fenekemen. ez szülés után elmúlhat, vagy már örökre így marad?
37. f758a7200f (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2013. jan. 3. 15:43

Ez nagyon változó, van példa mindenre, arra is, hogy aki hízékony, az pont a terhessége alatt fogy vagy alig hízik, de arra is, hogy nagyon meghízik.


Odafigyelni mindig kell, ha tartani akarod magad az etalon 9kg-hoz, azt sem úgy kell érteni, hogy havonta 1 kg, mert a második trimeszterben havi 2-2 kg szokott lenni a hízás, ezért azt tanácsolják, hogy az első trimeszterben összesen legyen csak 1kg (3 hónap alatt összesen 1!), vagyis, ha fogysz ezalatt, nem jelent semmit, mert a baba borsószem nagyságú majd szilva nagyságú és így tovább, a magzatvíz is kevéske még. Szóval nem kell havi 1kg egyáltalán és ha van, az rendszerint az anyukára ment, nem a babára

36. f758a7200f (válaszként erre: 1. - *ForróCsoki*)
2013. jan. 3. 15:35

Sztem még a terhességed végéig is jó lenne ez a súly, a 67kg, mert bizonyított, hogy akik nem lépik túl a 23-as BMI-t, azoknak van a legkevesebb komplikációjuk mind a terhesség, mind a szülés alatt, és a baba is jól van.


Nem azt mondom, hogy akinek ennél több a hízása, az el van veszve, csak azt, hogy nem vagy annyira sovány, hogy emiatt aggódnod kelljen a baba miatt, sztem jó:)


Én 160 cm vagyok és 56 kilóval mentem szülni mindig, általában 48kg-mal kezdtem a terhességet, és normál súlyú babáim születtek, könnyű szülés, komplikációk nélkül

2013. jan. 3. 14:51
22. hétbe léptem bele és eddig 4 kg-ot híztam. Nagyon odafigyelek hogyan eszem, de nem tudom elkerülni, hogy ne bűnözzek, mert rámjönnek ilen "édességfalások"
2012. dec. 5. 18:09
nyugi 27 hetesen meg en is csak 5 kg-nal tartotam
33. latina
2012. dec. 4. 15:12
Örülj neki, hogy nem hízol!A terhességeim előtt nem voltam hízékony, bár magasabb (68 kg)súllyal indultam neki, mert előtte szedtem gyogyót. Mindkét terhességemnél elkerült a hányinger, sőt, egyfolytában zabáltam volna, szörnyű volt, mindig a cseszegetett a doki hogy sok a hízás. Mindkét gyerekemmel pont 16 kg-t híztam, 3000 és 3200 grammal születtek, szóval nem voltak nagyok, a hasam mégis óriási volt!Az elsővel nagyon vizes voltam,majdnem befektettek, bementem a kórházba 84 kg, hazajöttem 74 kg (ebből a bébi 3 kg ), aztán a többi szépen magától leolvadt. A másodiknál nem aggódtam h sok a kiló, mert azt gondoltam ez is víz, a fenét...bementem 84 kg, hazajöttem 79. Csak álltam a mérlegen és sírtam. Aztán még a szoptatás alatt lejött 2 kg, és a fennmaradó bő 10 kg-t nem bíztam a véletlenre és mindennapos tornával, 17 óra után nem evéssel szenvedtem le. Most ez szerinted jobb?:)Mára már mínusz 4 kg vagyok a terhesség előttihez képest, tehát 64 és még fogyni szeretnék 4 kg-t. Szerintem mindenkinek máshogy változik meg az anyagcseréje, nem lehet általánosítani.A kisbabát megkap mindent, mert elveszi :)te pedig örülj neki hogy a te tested így viselkedik!Jó egészséget és szép szülést kívánok!
32. civa
2012. dec. 4. 09:22

Szerintem sincs min aggódnod. Ilyen alkat vagy, el kell fogadnod, hogy mindenki más, és ez nem azért van, mert gond. Anyukám 55 kg volt, amikor teherbe esett velem, összesen 8 kg-ot hízott a terhesség alatt, és versenysúlyával engedték haza. Ő 165 cm magas. Én 155 cm vagyok, és olyan hízékony alkat, hogy, ha este egy pohár vízre ránézek, az reggelre plusz két kg. Mindig azt gondoltam, ha gyereket várok, akkora leszek majd, mint egy bálna, tuti száz kiló fölé megyek. Ehhez képest, amikor 74 kg-val teherbe estem - igen, ez soknak tűnik, előtte kevesebb voltam, de nem jött össze a baba -, szép egyenletesen híztam, de nem olyan sokat, mint amire számítottam. Igaz, a végére 88 lettem, mikor szültem, mert rengeteg víz volt rajtam. Kb. 80-nal jöttünk haza, és erre a súlyra be is álltam azóta, szoptatok, és eszek, mint a gép, sokkal többet, mint terhesség előtt, vagy alatta. (A kislányom most 3 hónapos.)

Nekem a 80 kg egyébként sok, a normál súlyom 60 kellene, hogy legyen. Alkatilag viszont én azt csak állandó diétával és rengeteg mozgással tudom elérni. Most meg úgy vagyok vele, hogy, ameddig szoptatok, eszem ágában sincs azzal foglalkozni, mit mutat a mérleg, vagy a tükör. A testemből táplálom a gyerekem, itt nincs helye diétának.

Szóval szerintem ne aggódj, ne mérd másokhoz magad. A szervezeted tudja, mit csinál, bízd rá.

2012. dec. 4. 06:04

Sziasztok!

na izguljon senki, ha sokat hízott, én az első terhességnél: 26 kg-t, a második gyermekkel: 23 kg,

a harmadik gyermeknél volt a legkevesebb: 21 kg, és a negyedik késői gyermekemnél pedig 28 kg jött föl.

Ezekhez képest: vékonyabb vagyok mint lánykoromban, minden ruha jó rám, bármit felvehetek,mindenki csodálja, hogy 4 gyerek milyen vékony vagyok (ja és a második gyermek császár vot!, a többi spontán szülés), nem én tettem ezért bármit is. Ez pusztán a hormonok játéka volt. Ne féljetek tehát és ne keseredjetek el, ha sok kg jön föl! Engem az orvos sem szidott már, jelezte, hogy nagyon sok kg, de ismert már,hogy nem tudok tenni semmit. Egyébként nem vizes voltam és fáradékony sem voltam. Nagyon jól kezelte az orvos a helyzetet és tudta, hogy én nem vagyok futószalagon kezelhető. (Az előzmény: 4 babával elvetéltem és anno hormonkezelést kaptam). Ez a nagyon rendes orvos segített kihordani a veszélyeztetett terhességeket és világra segítette 4 szép gyermekemet.Örökre hálás leszek neki!

Ne féljetek tehát!

Minden jót nektek!

30. Nikk_1982 (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2012. dec. 1. 09:11
Nem törvényszerű egyáltalán. Én is hízékony alkat vagyok, igyekeztem mértékletesen és egészségesen enni (nem mindig sikerült), így 14 kiló jött rám. Ugyan ez több mint a "norma", de nem sokkal. Maradt rajtam belőle 5 kiló a szülés után, és nem voltam bálna a terhesség végére. Sőt, én akkor voltam a leginkább elégedett a kinézetemmel. :-)
29. c716dc4eab (válaszként erre: 28. - 6b006fc769)
2012. nov. 30. 18:37
42 vagyok szerintem te úgy 32 kb:))
28. 6b006fc769 (válaszként erre: 7. - C716dc4eab)
2012. nov. 30. 18:06

OFF


őőő... asszem akkor nem is egyidősek vagyunk:D pedig kb. úgy tippeltem;))

27. bd55e3f068 (válaszként erre: 15. - Mazsinka)
2012. nov. 30. 16:47
Kisebb százalékban, de valakinek megváltozik úgy a hormonháztartása, hogy odafigyelés ide vagy oda, hízik.
26. Durciful (válaszként erre: 1. - *ForróCsoki*)
2012. nov. 30. 16:27

Én most vagyok 16+3, még nem híztam semmit. Azt nem tudom, hogy mennyit fogok, lehet óriásit, csak még ne kezdődött el.

Anyukám extrém volt a babavárásban is. Neki még kismama ruhája sem volt, ugyanis olyan pici hasa volt. Sokat mesél róla, hogy az emberek nem hiték el a környezetében, hogy terhes, aztán meg azzal csúfolták, hogy macskát fog szülni. A végén persze ez a macska én lettem:) Karácsonykor születtem. Van egy fotó anyuról előtte pár héétel, egy télikabátban van lefényképezve, totál semmi nem látszik. Mondta is, hogy a helyet sem adták át neki sose, pedig abba na világban az még divat volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook