Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hisztis a gyerekem fórum

Hisztis a gyerekem (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. 68bf453ef3 (válaszként erre: 67. - Rosszcsontka81)
2012. okt. 31. 20:38
Egyet értek veled én már fel se veszem amit egyesek lenézően írnak ha ütném állandóan a gyerekeket már elvették volna tőlünk őket és gondoljon mindenki amit akar de nálunk nem divat a seggnyalás meg az se hogy a testvére üssék egymást mert tudják hogy kikapnak azért is ha verekszenek és én azt mondom szerencse hogy feltalálták azt a bizonyos tablettát amit belehet venni bármikor:DD tedd ezt te is ha támadnak hidd el hatásos..:))
67. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 66. - 68bf453ef3)
2012. okt. 31. 20:16

Persze, hagyom. Kár tépni a számat... Nincs miért mentegetőznöm, tehát nem is fogok.

Már én is rájöttem, hogy úgy tekintenek rám, mint valami szörnyű bűnt elkövető emberre.

Azért azt hozzáteszem, hogy többféle fórumon szoktam hozzászólni dolgokhoz, de még nem találkoztam sosem olyannak, aki ilyen szinten letámadott, mégha nem egyezett a véleményünk, akkor sem. Szerintem ennek normálisan is lehet hangot adni.

Gondoljanak amit akarnak, nem igazán érdekel más véleménye, nekem tiszta a lelkiismeretem.

Én értem mire gondolsz és szerintem ezzel Te is igy vagy. De szerintem nem csak mi ketten vagyunk a világon ezzel a nézettel.

66. 68bf453ef3 (válaszként erre: 60. - Rosszcsontka81)
2012. okt. 31. 19:09
Szerintem hagyd te is őket ezek azt hiszik hogy állandóan ütjük a gyereket pedig nem de ha már nem megy a szép szó akkor szoktam fakanállal popsin verni őket de nem úgy hogy fájjon és nem is sírnak sőt nevetnek rajta 10 éves fiam csupa 5 ös iskolában a lányom imád minket állandóan ölelget engem meg az apját is és a középső fiam is imád minket szóval néha kell az a fenyítés én így csinálom sajnálom ha valakinek nem tetszik ez van:DDD
65. f3000dc5ef (válaszként erre: 60. - Rosszcsontka81)
2012. okt. 31. 18:11

Én azért megteszem, mert engem így neveltek :D

Persze, hogy nem tudom ki vagy. Ahogy te sem tudod, hogy én ki vagyok. Ez egy nyilvános fórum, ha nem akarod, hogy hozzád szóljanak, akkor ne írj. Leírtad mit csinálsz, én meg leírtam a véleményem. Nagyon nem értek veled egyet, és ezt igenis le fogom írni. Te pedig leírod, hogy nem értesz velem egyet. Oké. Ennyi. Én nem a nagykönyvből neveltem a gyerekeimet, és érdekes, meg tudtam oldani verés nélkül. És esküszöm, hogy a valóságban neveltem őket. Már mindkettő elég nagy, tehát azt is látom, hogy mi lett az eredménye. Meg vagyok elégedve magammal. Félre értés ne essék, nem tartom magam tökéletes anyának, sőt. De ha valaki hibázik, az ne háborogjon, hanem gondolkozzon.

64. cooltim (válaszként erre: 63. - Shyana)
2012. okt. 31. 15:37

Dehogy vagy rossz anya!!!

Az en kislanyom is masfel honappal ezelelottig kisangyal volt. Szofogado volt. Csodalkoztam is. Aztan minket is elert a mini dackorszak. Ez normalis. Az a lenyeg, hogy ki tdd zokkenteni belole, vagy egyaltalan bele se keruljon es megelozni!!!

Pl. az ovoda elso egy hete nalunk ugy telt hazafele, hogy hisztizett, vegyem fel az olembe. Elotte mindig tudott setalni rendesen. Egy het utan rajottem, el kell terelni itt is a figyelmet es vittem neki mindig egy pohar kolesgolyot. Amig hazasetaltunk, addig megette es sosem kovetelte, hogy vegyem fel... Tehat, a boltban Te is tereld el a figyelmet, vond be a vasarlasba!

63. Shyana (válaszként erre: 59. - Pan Dóra)
2012. okt. 31. 14:09

Most akkor értsem úgy hogy rossz anya vagyok mert hisztizik a gyerekem? Vagy félreértettem?

Az én gyerekem kb 2 és fél éves koráig mondhatni szuper gyerek volt. Sajnáltam azokat a szülőket akiknek nem alszik,állandóan rosszalkodik,felesel,stb a gyereke. El se tudtam képzelni hogy ez valaha az én gyerekemmel meg fog történni hisz sose volt vele semmi ilyesmi. Most meg mint akit kicseréltek

2012. okt. 31. 13:45
hát nem tudom ezt így elképzelni max eltereli a gyerek figyelmét vagy épp játszásnak véli.
2012. okt. 31. 12:45

1x láttam egy nagyon jó tippet, a szülő már a 2. gyerekével csinálta: amikor a gyerek elkezdett otthon hisztizni, anyuka lemásolta a dolgot. Amikor a gyerek üvöltött és földhöz vágta magát, a csaj is elkezdett bömbölni és a földön fetrengve ütötte a padlót. Na azt az arcot soha nem fogom elfelejteni a gyereknek... XD

És mondták, hogy beválik, összesen 3x kellett az anyukának utánozni a gyereket. :)

60. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 51. - F3000dc5ef)
2012. okt. 31. 12:27

Na figyelj, én ezt itt befejeztem.

Egyrészt fogalmam sincs ki vagy.. Másrészt nem tudom honnan veszed a bátorságot, hogy ítélkezz mások felett, főleg látatlanban.

Másrészt nem háborodtam fel, legfeljebb azon hogy mire fel jössz Te ahhoz, hogy kiosszál..

Egyben igazad van, a gyereknevelés nem fórumtéma,bánom is hogy akár egy gondolatot is leírtam ezzel kapcsolatban. Azért vicces, a "nagykönyvben" leírt dolgokat én is tudnám hangoztatni, csak nem biztos hogy sok köze van a valósághoz.. Úgyhogy befejeztem!!!!!!!

Köszi, nem kell válaszolnod!!!

59. Pan Dóra (válaszként erre: 52. - F3000dc5ef)
2012. okt. 31. 12:03
Na, pont erről beszélek én is :) De tudod, miért zavar? Mert sajnálom a gyereket!!! Ugyanis senki nem születik hisztisnek!!! A dackorszak ugyanis nem azonos a folytonos hisztivel...
2012. okt. 31. 08:30

Hú tényleg mik nem vannak ráadásul nyilvánosan ütni a gyereket?Szerintem is a kompromisszum a megoldás amit irtak előtte elmondani mi lesz és hogy vehet valami apró dolgot.Játékautóba ültetni kicsit úgy gondolom hogy ez végett ti is hibáztatok feltéve ha mindig beleültettétek mert ha így van szegény nem tudja hogy akkor éppen miért nem.


Én ha továbbra sem javul a helyzet azt csinálnám hogy bemennék a boltba de ha elkezdi a hisztit kivinném amennyiben nagyon durva a helyzet haza vinném és ezt addig játszanám míg be nem látná hogy ki a főnök.


Tudom nehéz ez de megoldható.Vagy had segítsen vásárolni rajzolj egy lapra neki olyan dolgokat amik kellenek és persze tudja mi az és had segítsen ő megkeresni és had rakja ő bele a kosárba.


otthon én is valami bűnti sarkot ajánlanék vagy csak egy szőnyeget amit tudsz ide oda tenni esetleg ha nagyihoz mentek oda is tudod vinni és az a bűnti pont így könnyen szemen tudod tartani.


Még azt is eltudom képzelni hogy veszel neki egy kis kosarat amibe kisebb dolgokat vehettek és ő cipeli a sajátját te meg a tied.


Bemenetel az én fiam is hisztizik ilyenkor hátra vágja magát nyerít én fogom le rakom levetkőztetem és hagyom had nyugodjon le magától.


Veres semmi jó nincs benne max hogy ő is így fog reagálni dolgokra.De lehet ezért kilapok volt hogy többszöri figyelmeztetés után sem hagyta a fiam .pl.a hajam,fülbevalót,.. picit a kezére csaptam persze ez nem úgy hogy fájna vagy erősen de volt ilyen.

Amúgy én is a nem verés híve vagyok.

Ha otthon nagyon gáz a helyzet ordít vergődik nem foglalkozik semmivel sem óvatosan mosd meg az arcát hideg vízzel hogy kizökkentsd öt.

Szerintem ez is a gyereknevelés egy fajta leckéje meg kell tanulni hogy hogyan tudja az ember kezelni a gyerekét és igen sokan adnak tanácsot olvasgat az ember de igazából meg kell találni hogy nálatok,nálunk...mi a megoldás.


A következetesség fontos.

Ja igen eddig lefoglalta magát bölibe most meg így vezeti le magát.

És a Kistesó is biztos rátesz egy lapáttal.


Kitartást neked sikerülni fog és ne hagyd hogy az apuka elszaladjon igen is ő neki is részt kell vennie ebbe,segítenie kell mert bizony nagyon nehéz.Mi lesz akkor ha meglesz a pici?


Ui.Nemrég bevásárlóközpontban anyuka lekevert egyet a gyereknek.Szerintem ez szégyenletes dolog.És tényleg nem a szülőt kell sajnálni.

57. aniju
2012. okt. 31. 06:22
na, de jó tippeket írtatok, igyekszem majd előszedni őket, ha a lányokra rájuk jön a dackorszak. :)
56. f3000dc5ef (válaszként erre: 55. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:54
Jól csinálod :D én is emlékszem amikor még együtt mosogattunk :D lassú volt, fárasztó, és mégis szuper :D
55. cooltim (válaszként erre: 54. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 21:50
Nalunk a mumus A fozes. Gyakran kerdezgette "Anyu, ugye nem kell foznod?" ekkor jottem ra, tul sokat vagyok a konyhaban. :-) Igy dontottem, bevonom Ot is es kozosen jobb lesz! Azota minden oke! :-)
54. f3000dc5ef (válaszként erre: 53. - Cooltim)
2012. okt. 30. 21:39

Ennyi. Ott a szó. Le kell foglalni a gyereket :D


Én is ezt csináltam, letojtam ha nem volt kitakarítva, vagy halomban állt a mosogatni való. Meg vár. De amit elmulaszt az ember az első öt évben azt soha többé nem tudja pótolni. Akkor sok kapu bezárul, ami nem fog kinyílni már.

2012. okt. 30. 21:34

Hu, miket irnak egyes emberek???!!!! Megutni egy 3 eves gyereket??? Nevelesi celzattal???... Na neeeeee!

Az en lanyom 3 eves mult a nyaron. Nalunk is volt egy honap iszonyatos dackorszak. Nalunk a bunti sarok valt be! A btban, vagy nyilvanos helyen sosem cirkuszolt. Azt sikerult elkerulnunk ugyes trukkokkel!!! Pl. "Segitessz anyunak? Hozod a kosarat?", vagy "Kell vennunk tejet, vajat, kenyeret! Megjegyzed nekem?" A boltig mondogatta halkan a listat es ugyesen odafigyelt a boltban es segitett. Mindegy mi, csak az volt a lenyeg, hogy bevonjam a vasarlasba. Aztan egyszer elmentunk apjaval egyutt. Kitalalta, hogy milyen mokas dolog fogocskazni a boltban. Nagy nehezen leallitottam akkor. Hazajottunk es elmagyaraztam neki, ha ez meg egyszer elofordul, nem johet velem a boltba tobbet es nem fog tudni segiteni nekem a vasarlasban. Sosem fordult tobbet elo ilyesmi.

A figyelem elterelese nagy segitseg ilyenkor - szerintem.

Lanyom most kezdte szept. ovit. A hisztik delutanra redukalodtak. Az oviban egy kisangyal es itthon tor elo belole a kisordog. Alapvetoen egy borzaszto eleven, aktiv gyerek. Az ovi ota nehezebb vele itthon. Ezt azzal vedem ki, hogy lefoglalom. So-liszt gyurma, falevelekbol kep, duplozas, gesztenye babu, kozos sutes-fozes stb. Nalunk ez bevalt!

Sok sikert es turelmet kivanok!

52. f3000dc5ef (válaszként erre: 48. - Pan Dóra)
2012. okt. 30. 21:19
Engem nem zavar.....de a van olyan szülő akivel elbeszélgetnék...és van olyan akivel nem...de őszintén? az a ritkább....a nagytöbbségnek ugyan eszébe se jut, hogy pl. fórumkérdés legyen a problémából.....
51. f3000dc5ef (válaszként erre: 50. - Rosszcsontka81)
2012. okt. 30. 20:31

Hát ez pont ugyanolyan rossz. Ezt még így ismeretlenül is kiosztom neked.

Amit én írtam neked, már arra is felháborodtál. Pedig TE, ha minden igaz felnőtt vagy. Egy ujjal se nyúltam hozzád, mégis fájt amit írtam.

Mit érezhet a gyereked? Gondolj már bele!

Nem hallottad még, hogy egy rossz szó, vagy cselekedet jobban fáj, mint egy büdös nagy pofon?

Ezt most nevelő célzattal írtam neked. Csak ennek a nevelő célzatnak van értelme.

50. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 29. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 17:17

Bocs, de ismeretlenül ne osszál nekem észt!!!!!!!!!!

Egy szóval sem mondtam, hogy úgy ütöm meg a gyerekem, hogy fájjon neki..

Megmondom, hogy nem volt szép amit csináltál, ezért kapsz a fenekedre. De sosem úgy ütöm meg, hogy emiatt sírjon, vagy fájjon, csakis nevelő célzattal, hogy tudja ez büntetés.

49. aniju (válaszként erre: 32. - Szafaripók)
2012. okt. 30. 16:42

hihi, nagyimnál volt a csíp-rúg-harap-vág sarok. :)

minden unoka csak 1x állt ott.... :)


szóval szerintem is bejövős dolog....

48. Pan Dóra (válaszként erre: 46. - Memimemi)
2012. okt. 30. 15:37
Engem speciel zavar, ha egy gyerek cirkuszt csinál nyilvános helyen. De nem rá haragszom, hanem a szüleire, mert valamit irtóra elrontottak - aztán még ők dühösek a csemetéjükre...
2012. okt. 30. 15:34

A gyerekkel nem vitatkozni kell, hanem kompromisszumokat kötni. Egy tescos bevásárlás időigényes, a kicsi hamar megunja magát, és az unatkozó gyerek nyűgös...


Mielőtt elindultok, beszéld meg vele, mit vesztek, és mondd meg neki, hogy ő is választhat magának valami apróságot. EGYET!!! Addig ő is el tud számolni :)


Minél feszültebb vagy, annál feszültebb lesz a gyerek is. Ki kell jelölni neki a határokat, amiken belül szabadon mozoghat, de át nem lépheti. A verés helyett pedig tényleg sokkal ahtékonyabb a büntiszék.

2012. okt. 30. 15:04
Bolti hisztinél: miért zavar, hogy mit gondolnak Rólad, Rólatok MÁSOK? Másoknak mi köze van a Te, Ti életetekhez? Mindenki azt gondol, amit akar, lehet csúnyán nézni, akinek meg nem tetszik, tehet egy szívességet (beszólásra én csípőből visszaszólok, ez van:D)...Ha le tudod küzdeni azt a frusztrációt, amit a mások véleménye, nézése gerjeszt, akkor lehet, hogy kevésbé fog zavarni ez a dolog és a gyerek sem fog már annyira hisztizni a boltban...vagy egyáltalán nem.
45. f3000dc5ef (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2012. okt. 30. 14:09

Igen.

Az én fiaim nem hisztiztek soha, de próbálkoztak mással. Volt, hogy már nevettem a boltban. A nagyobbik fiam odahozott valamit: anya, megvesszük? Nem. Visszavitte. Majd hozta a következőt: anya, megvesszük? Nem. Visszavitte......stb.stb.stb. Legalább lefoglalta magát :D

44. Shyana (válaszként erre: 43. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 14:08
remélem :) köszönöm a tanácsokat :)
43. f3000dc5ef (válaszként erre: 42. - Shyana)
2012. okt. 30. 14:07

Látod :)

Nem lesz itt gond :D


Ha ezt tudja, akkor előbb utóbb rendeződik a helyzet :D

42. Shyana (válaszként erre: 40. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 14:05
szokta kérdezni amikor lenyugszik hogy anya szeretsz? Mindig mondom hogy igen nagyon szeretlek csak mérges vagyok rád
41. szafaripók (válaszként erre: 36. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 14:04

A boltban egyet tehetsz: nyugodtan elmondod neki, hogy milyen választási lehetőségei vannak. Ha egyik felkínált lehetőség se kell, akkor visítani fog - vagy hagyod a vásárlást, vagy lehetőségekhez mérten gyorsan végzel.

Aztán otthon leülsz vele, megbeszélitek, és a 3., 4. alkalom után már nem lesz gond!:)

40. f3000dc5ef (válaszként erre: 38. - Shyana)
2012. okt. 30. 14:03

Lehet, de inkább szóban mint viselkedésben.

És SOHA, de soha ne mond neki, hogy most rossz és nem szereted! Soha, semmilyen körülmény nem indokolja, hogy ez elhagyja a szádat.

Én ha gond volt, mindig azt mondtam: én nagyon szeretlek, de most haragszom rád. És ezt nyugodtan.

Igaz, talán ha kétszer elhangzott ez nálunk.

39. szafaripók (válaszként erre: 35. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 14:02
Józan paraszti ész!:))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook