Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiszteroszkópia!!! fórum

Hiszteroszkópia!!! (beszélgetős fórum)


5. e4606cac53 (válaszként erre: 4. - 099c0bed40)
2009. szept. 2. 15:32

szia!

Én is igy tudom!Hétfön beszéltem a dokival telefonon és kérdeztem,hogy beutalóért hova menjek azt mondta csak reggel menjek a mütét napján a klinikára és akkor megcsinálja a műtétet.Nagyon izgulok,hogy mi lesz.Elég fura nekem ez az egész!!

4. 099c0bed40 (válaszként erre: 3. - E4606cac53)
2009. szept. 1. 17:17
Szia, nem hiszem hogy beutaló nélkül csak úgy megműtenek, ha csak nem magánklinikára mész.
3. e4606cac53 (válaszként erre: 2. - Ppiiccii)
2009. aug. 31. 17:15
Nagyon szépen köszönöm a cikket!!Végül is azért izgulok annyira mert nagyon félek,hogy valami rosszat lát odabent :( És még a másik,hogy nem adott semmi papirt csak azt mondta,hogy menjek reggel 7re a klinikára és ennyi :( Szerintem ez nem igy megy ugye?
2009. aug. 31. 17:09

Ezt a cikket találtam:


Hiszteroszkópia



Különbözõ vérzési zavarok, meddõség, vetélési hajlam vagy ismeretlen eredetû alhasi panaszok okának tisztázására a méhüreg diagnosztikus tükrözését (hiszteroszkópiát) ajánljuk bizonyos esetekben. Ezzel az operatív vizsgálati módszerrel gyakran olyan elváltozásokat is fel lehet ismerni, melyeket más módszerek (pl. az ultrahanggal vagy a méhûri kaparással) nem tudnak kimutatni (pl. polipok, fejlõdési rendellenességek vagy korai stádiumban lévõ daganatok).


A méhüreg tükrözése


A továbbiakban ismertetett kezeléseket a Róbert Károly Magánklinika Meddõségi és Endoszkópos részlegének vezetõ fõorvosaként, az intézet szakmai hátterével végzem.


Optikai mûszert ún. hiszteroszkópot vezetünk át a hüvelybemeneten és a méhnyakcsatornán keresztül a méhbe (ld. ábra), melyet gáz vagy folyadék bejuttatásával kitágítunk. Így az optikai mûszer segítségével a méh belsõ felületét és a méhnyálkahártyát pontosan és alaposan megvizsgálhatjuk.


A hiszteroszkóp segítségével speciális mûszereket (kisebb fogókat/csipeszeket) juttathatunk a méhbe, melyekkel könnyen és fájdalommentesen vehetünk szövetmintát mikroszkópos vizsgálathoz. A diagnosztikai tükrözéssel egyidejûleg kisebb beavatkozásokra – polipok, kisebb miómák eltávolítására, sövény kiirtására, összenövések oldására - is sor kerülhet. Abban az esetben, ha a méhnyálkahártya teljes kiürítése ajánlott, külön informáljuk a pácienseket.


A tükrözést fájdalomcsillapítással végezzük. Ez történhet fájdalomcsillapítók és/vagy nyugtatók adásával, helyi érzéstelenítéssel ill. rövid altatással. Ez többek között a beteg fájdalomérzékenységétõl, illetve anatómiai adottságaitól függ. Az anesztéziával kapcsolatos bõvebb információkat mindig az altatóorvosi konzultáció során kapja meg a páciens.


A beavatkozás - amennyiben azt egyéb kezelésekkel nem kell kombinálni – egy napos kórházi tartózkodást igényel.

2009. aug. 31. 16:55
Segitséget szeretnék kérni aki már átesett hiszterószkópián.És hogyha véletlenül a II.sz nögyögyászati klinikán az is irjon! Nagyon izgulok 2 hét mulva megyek én is!:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook