Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hiszek egy Istenben...? fórum

Hiszek egy Istenben...? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. aug. 18. 17:41
Ne ordibalj, ne veszekedj, egyetlen egyszer egy kave szunetben probald elmondani.Ha megerti jo , ha nem... ez vanDe ha hallgatsz o nem fog magatol rajoni.
702. 504d3546bf (válaszként erre: 701. - Orsibigyu)
2011. aug. 18. 17:40
Legalbb egyszer elkel mondanod Orsi.Lehet , hogy neked nem lesz olyan szerencsed mint nekem.Tudo mikor jott rea az enyem , hogy szuksegem van a segitsegre? Amikor mentobe raktak es mielott becsuktak az ajjtot sikerult elbucsuznom es kernem minel hamarabb keresen masik not mert Lidinek anyara van szuksege, en meg mar nem igen terek vissza.
2011. aug. 18. 17:35

Pont ezzel küzdök amit te mesélsz. Az én férjem is épp alszik, én épp szoptatok, és 3 napja nem zuhanyoztam. Csak takarítok, főzök, mosogatok, mosok, babázok, minden mennyiségben, éjjel 2 óránként kelek, és én vagyok a rendetlen rossz feleség, mert a gyerek evés közben kiköpött egy csomó kaját a földre,utána álmos lett, peluscsre altatatás. És nem takarítottam fel.

Tudom nem könnyű, de a szeretet lehet csak a módszer. Én mindig arra gondolok, hogy a férfiak élnek kevesebbet, és én amíg nem visznek ki a temetőbe addig bírom a strapát. Én nem mondok neki semmit, nem érti. Ha magától nem jön rá. hogy tiszteletreméltó vagyok, akkor nincs mit tegyek mást, csak csendben tűrök. Jézus is azt tette.A maga érdekéért sohasem ragadott ostort.

700. 504d3546bf (válaszként erre: 699. - 116212323c)
2011. aug. 18. 17:07
Egyedul fogod vegig jarni.Nehez lesz. Akir szamithatsz az csak Krisztus.Kivanom ,hogy talalj igazi tamszra a gyulekezetben , szukseged lesz rea.En inen imadkozom erted , es szerintem nem csak en.Meg 2 szemelyben biztos vagyok a forumozok kozul.
2011. aug. 18. 16:14

Igen egy ideje érzem hogy minden sokkal nehezebb ....

2éve az öcséimnek egy igen súlyos autóbalesete volt, meguszták, pedig egy beton villanyoszlop ketté hajlitotta a 7személyes nagyon erős vázú autónkat...sima személy autóval nem élték volna túl...rá egy két napra és pont húsvét volt meghalt apai nagymamám...

tavaly husvétkor a Dédim majd egy hónapra rá a másik Mamám majd erre rá még egy hónapra Apósom is...közbe jött Szelina láb betegsége és másból sem állt ki az egész életem idáig mint hogy harcoljak az érzésekkel, meg minden mással. Sokszor úgy érzem egyedül...

Most úgy érzem jó úton haladok Isten felé, szépen haladok a Bibliával, minden lefekvés előtt imádkozott és hálát adok hogy a Lányom egészséges, és ezt tartsa is meg arra kérem...

Amint normálisan lábra tudok állni megyek és keresem azt a hit gyülekezetet ahova tartozni fogok, ahova haza fogok járni...

Tudom onnantól kezdve majd személyi változásokon is keresztül fogok menni...

Hiszen átadom magam Istennek és Ő szerinte fogok élni...

Abba reménykedek hogy majd a Párom is ha látja a változásokat és hogy mennyivel szebben élünk majd addigra megváltozik Ő is és esetleg csatlakozik is hozzám...

Tegnap pl azt mondta amikor mondtam neki hogy kerestek a Hit gyülekezetéből és hogy jobban leszek menni fogok, és viszem Szelit is, azt mondta Szelit nem vihetem, még kicsi....és csak hajtogatta hogy elment a maradék eszem is...az öcsém a nagyobbik szintén azt hiszi megkergültem, a kisebbik elfogadja de nem érdekli....

A szüleim angliába vannak tegnap írtam meg Anyunak hogy megkaptam a hívást és mennem kell, még nem tudom hogy reagálnak....de ők se hittek soha....

Nagyon nehéz úton kell végig mennem mire könnyebbségre lelek...

698. 504d3546bf (válaszként erre: 697. - 1675f7fe54)
2011. aug. 18. 16:04
Na ezt a mondatodelolvasom ha eszembe jut kicsit kesobb is azuttan valaszolok.:) Tudod 600 fele vagyok es igy egy kicsit nehez miutan egesz nap romanul beszelek megerteni
697. 1675f7fe54 (válaszként erre: 694. - 504d3546bf)
2011. aug. 18. 15:46
És miért? mert minden embert gyűlöl, hiszen Isten képmmására lettünk teremtve, és a Megváktói mivolt pedig még meg is alázta, hiszen az Ige megtestesült Jézusban és embei testben lett legyőzve.
696. 504d3546bf (válaszként erre: 695. - 1675f7fe54)
2011. aug. 18. 15:46
az ove is vagyunk meg nem is.Az ove vagyunk mert ellopot es mi engedtuk , hogy ellopjon
695. 1675f7fe54 (válaszként erre: 694. - 504d3546bf)
2011. aug. 18. 15:43

"magaenak akar"


Nem magáénak akar, hanem szellemi értelemben jelenleg az övé és ami az övé, azt nehezen engedi el.

2011. aug. 18. 15:39
Nos nem tudom ha Berni erre gondolt , de tenleg a megteres elott sok kisertesen , probleman fogsz keresztul meni.Tudod most a Satan is harcol azert amit magaenak akar, ami eddig hatalmaban volt
693. 1675f7fe54 (válaszként erre: 690. - 116212323c)
2011. aug. 18. 15:36

A szellemvilágban azt is tudják-mikor cselekszel nem szívből, és mikor cselekszel teljes odaszánással.

Ezért egy olyan ember, aki nem szívből tér meg-az nagyobb problémába sodorja magát-mint addig volt.pl.

692. 504d3546bf (válaszként erre: 690. - 116212323c)
2011. aug. 18. 15:35
Feli-medig ismeros helyzet.Nem volttam gipszbe csak agyon hajszolva.Ma is neha erzem , hogy huyenek nez, bar szeret(hogy lehet mind ketot nem tudom)..Mindegy nehez elmondani is mi van kettonk kzot.Tallan " nincs ra szo nincs ra fogalom" .Orult szerelem megis..
691. 1675f7fe54 (válaszként erre: 690. - 116212323c)
2011. aug. 18. 15:33

Amikor megtérés előtt állsz, a szellemvilágbéli dolgok felerősödnek körülötted(1-2 évvel a megtérésed előtt is). Ennek tudható be akár a férjed viselkedése, akár azok a szellemi dolgok-amiklkel eddig foglalkoztál.pl. ezotéria.stb.

Kb 100x-os erőfeszitésedbe kerül, hogy elérkezz a dolgok kiindulási pontjáig.

Nem csak a férjeden, hanem mindazokon keresztűl fognak még érni támadások és gyötrések(szellemi értelemben)akikhez közel állsz.

690. 116212323c (válaszként erre: 689. - 504d3546bf)
2011. aug. 18. 15:26

Sziasztok!

nem sajnos még nem ez a fázis amiben vagyok....

12.én este rosszul léptem és 13.án este mentem be a kórházba ahol is gipszet tettek a lábamra, itthon vagyok egyedül egy 22hónapos Kislánnyal, és örültem ha a wc-re kitudtam menni a járókeret segítségével

Már akkor este behűtöttem egy sört, mert nagyon kívántam, ilyen melegekbe mindig megiszok egy pohárral, de mivel gipszet kaptam és vérhígítót kell adnom magamnak injekció formájában, szóval nem mertem inni, kitudja...szóval amikor megtörtént ez az eset a párom ahelyett hogy aggódott volna nagyon leszidott hogy lehettem ennyire béna, meg hogy ezt nem engedhetem meg magamnak egy kislány mellett-mintha direkt csináltam volna-

ezek után 5napon keresztül teljesen ellehetetlenítette a létezésemet, egy pohár vizet se szívesen kértem hogy hozzon be mert mindig azzal kellett szembesülnöm és látnom mennyire elítél ezért, vagy mennyire nehezére esik...

tegnap meg mert úgy gondolja jó poén öntött bele sört a lábujjaimnál, én egy percig se hittem hogy tényleg meg meri csinálni ezért el se húztam...

végül este levágtam mert már nagyon kellemetlen volt a gipsz, és az is hogy a párom úgy viselkedik ahogy....

Még ha a Lányunkkal el lett volna nem is panaszkodnék, de szerinte semmi baja nem lesz mostanában nem megy ki játszani (kertes ház egy felszerelt kisebb játszótérrel) szóval nem kellett volna messzire mennie...

de nem inkább bent ült a gép előtt vagy ült és nézte a tv-t...mert Ő dolgozott délelőtt és szerinte ez megfelelő mentség....

Igaziból úgy érzem már nem szeret, nem becsül, és ezt meg is mondtam neki, azt mondta ma megbeszéljük, nem tiltakozott...azt mondta én vagyok az aki elmarja maga mellől..

Nem akarom mentegetni magam, nemvagyok tökéletes, engem nagyon megterhelt a Kislányunk inmár nem létező betegsége, fogalma sincs se neki se nagyon másnak se mennyi éjszakát sírtam át, és töltöttem minden szabadidőmet a betegség gyógymódjára hogy megtaláljam, vittem minden nap kezelésekre, ez mellett orvosokhoz, teljesen megváltoztattam az életünket úgy hogy a Lányomnak könnyebb legyen, és mellette nagyon nagy feszültség gyűlt bennem, én ezt mondtam is..

senki nem kérdezte meg mi a baj? vagy mondta hogy meséljek róla!

és amikor a minden napi életünkbe elkezdett csipkelődni ezekre rosszul reagáltam és mint egy bomba robbantam....ezért el is költöztünk, itt kezdett helyre állni bennem minden, de Ő nem változott és ugyanúgy mondta mindig a magáét....

Félek hogy mi lesz ebből....

Tudom Isten segíteni fog!

ja igen ez a másik, szerinte megbolondultam, bezizültem és ez miatt a sz.rság miatt viselkedek úgy ahogy....mindjárt azt kérdezte mit olvastam a Bibliába hogy ennyire hülye vagyok? mondtam neki ne aggódj nincs benne olyan hogy hagyd el gyermeked apját....

2011. aug. 18. 15:06
Csak imadkoz ertte.Az a fazis lehet mikor rajon menyire jo is az ember
2011. aug. 18. 14:30
Szerintem már mindenki tűkön űl. Mi történt? Ma már 6szor kapcsoltam be csak miattad a számítógépet.
2011. aug. 18. 06:22

Szindi

" Kedves baratom miert vagy szomoru es miert nem vidam

.........

Hallgasd meg hogy mit tanacsol neked ez a dal

Ne ad fel a remenyt

Hisz van megoldas Jezusban ki a Golgotan adtta magat

Akarmilyen eleted volt edig neked hid el hogy Jezus Krisztus akor is szeret"

Egyik kedvencem , de mar elfelejtettem a teljes szoveget.

Sajna a magyart intenziven csak a hoxan hasznalom mar

686. 504d3546bf (válaszként erre: 684. - 116212323c)
2011. aug. 18. 06:17
Mi tortent Szindi?
685. 504d3546bf (válaszként erre: 682. - D43485a76e)
2011. aug. 18. 06:17
Azt irttam, hogy enkem nagyon elvont erthetetlen amit te irsz.Es nem csak itt.Neha a szoveget megerttem, de csak nezzem , hogy vajon mert irttad.
2011. aug. 17. 23:55
Az én életem félek romokba dől...hamarost
2011. aug. 17. 23:55
sziasztok! örülök hogy normális mederben folytatódik minden :D
682. d43485a76e (válaszként erre: 681. - 504d3546bf)
2011. aug. 17. 22:23

Nem könnyű kihámozni az írásodból, hogy mire gondolsz.

Egyet talán megfejtettem.

Minden ember istenség és illene magával megegyezni.

681. 504d3546bf (válaszként erre: 680. - D43485a76e)
2011. aug. 17. 20:39

Hat Istent kezelni? Of meg jo hogy kezelhetetlen.Hany ember is van a villagon?Na most ha mindegyik kezelni akarja...Hat jo nem sulne ki belole.Na es a masik: kutya-macska bolha ember hiba nelkul nincs.Ha az onzo , bekepzelt, irigy , fosveny gyulolkodo es kinek milyen hibaja van elkezedene Istent kezelni... rosz bele gondolni is.

Elvont?" Ki ketkedon boncolja Ot anak valaszt nem ad, de a hivo elott az megmutatja Onmagat"

Nem en irttam , de en tapasztaltam, hogyan mutat meg Magabol mire van szuksegem.Es azt is emgerttem miert rejti el(gondolom)

680. d43485a76e (válaszként erre: 679. - 504d3546bf)
2011. aug. 17. 19:47

Isten a legelvontabb jelenség a világon.

A kevesebbeknek evidencia, a többségnek kezelhetetlen.

679. 504d3546bf (válaszként erre: 678. - D43485a76e)
2011. aug. 17. 19:42
Azert Isten nem enyire erthetetlen , elvont.Vagy legalabb is edig en a kis paraszt lany is megertettem
678. d43485a76e (válaszként erre: 675. - Orsibigyu)
2011. aug. 17. 19:30

Én egy másik fórumon éppen a jelenlétről, a "vanság"-ról beszélgetek kedves fórumozókkal.

Az Ó-szövetségben Isten mindig a jelenlétét hangsúlyozza.

Nem azt üzeni, hogy voltam, de még mindig vagyo, vagy azt, hogy vagyok, de leszek is.

Ő azt jelenti ki: "Vagyok."

Mivel Ő a saját képére teremtett téged, te is mondhatod, hogy vagyok. Így elérsz a jelenlét építő állapotához.

677. 504d3546bf (válaszként erre: 675. - Orsibigyu)
2011. aug. 17. 19:07
Kesobb.Ismered "O mindenem nekem... apam anyam testver rokon, O mindenem nekem"? Egy enek szoveg amit mar nem is tudom hany eve halottam.Egyebkent nekem anyosom halt meg novemberbe, meg aposom is.De anyosomhoz kozlebb alttam , bar velle tobbet vitaztam is.Eloszor aposom r a 11 napra anyosom temetuk. Es had ne mondjam , hogy a gyerek nagyszulei es jatszotarsai.Ugy hallgattam anyosom , a szava meg olyan volt mint a szent iras.
676. orsibigyu (válaszként erre: 675. - Orsibigyu)
2011. aug. 17. 18:56
"Én" az az Isten. Nehogy valaki félreértse.
675. orsibigyu (válaszként erre: 674. - 504d3546bf)
2011. aug. 17. 18:55

Kicsit felzaklatott a vitázás. Nem szeretem. Nehezen viselem lelkileg. Inkább ki lépek, ha nem tudunk normálisan beszélni.

Na de míg csend van és béke elmesélem mit hallottam a templomban. Nagyon megfogott. 2Mózesben van: Vagyok aki vagyok. Mondd, hogy a Vagyok küldött. Nem könnyű ez az Ige, de nekem most azt mondta általa Isten- mellettem ült a gyászoló nagymamám, aki néhány hete özvegyült meg.- CSAK én VAGYOK. Mindenki más eltűnik. Minden más csak díszlet: a gyermeked a férjed, az anyád, apád. CSAK én vagyok neked.

Jah és hogy a történet kerek legyen:

[link]

Meg tudtátok nyitni?

674. 504d3546bf (válaszként erre: 673. - Orsibigyu)
2011. aug. 17. 15:37
Hol bujkaltal?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook