Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hírek a nagyvilágból és a hozzáadott reakciók fórum

Hírek a nagyvilágból és a hozzáadott reakciók (beszélgetős fórum)


2016. aug. 3. 23:40

Ez egy régebbi hír, de az az érzésem hogy egyre többet találkozhatunk ilyen jellegű abberációval...


[link]


[link]

2016. aug. 1. 02:09

A szalagcím sokatmondó, de inkább úgy mondanám: készülődnek...


[link]

2016. júl. 22. 00:46

Csak annyit mondhatok, hogy egy nagyszerű hangú, művész-egyéniséget vesztettünk el. A magyar zenei kultúrának szerves része volt. Pótolhatatlan.


[link]


Ez így van! És úgy néz ki vacakabb is lesz...


[link]


[link]

2016. júl. 17. 10:18

"Keresem magam!" (ismétli)


Folyton ezt hallom tőle, ha Rá figyelek! Szinte visszhangzik! Bizonytalan. Magában motyogó.


- Keresd Paja! De jó helyen! Fény vezesse utadat most már Örökké!

63. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 60. - D7ba7bf7ff)
2016. júl. 17. 10:15

Valahol abban bízom, hogy a következő életében ott kezdi el, amiben itt befejezhette volna. Egy boldog családdal, feleséggel, gyerekkel, egészségesen. Semmi gengszterizmus, erőszak, gizdaság. Csak az ÉLET, és annak örömteli, egyszerű, békés élvezete!


Bízom benne hogy ez lesz! Hogy nem akarja újra ezt a poklot megélni önmagának. Kívánom! Így legyen Paja!

62. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 60. - D7ba7bf7ff)
2016. júl. 17. 10:11
Én bíztam a gyógyulásában. Aztán éreztem megint azt a negatív visszahúzó erőt. Ekkor kezdtem számolni a napokat. Folyamatosan figyeltem, él -e még? Az éjszaka is többször az eszembe jutott! NEM HISZEM EL! Tényleg ez történt? Paja meghalt. Ennek kellett történnie, amikor jobb is lehetett volna? Sokkal jobb! Ez egy nagyon szomorú történet, mert így végződött. Beérni a kevesebbel, nagyon szomorú dolog!
61. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 60. - D7ba7bf7ff)
2016. júl. 16. 14:08

"...csak el kell dönteni, mit akar az ember!"


/Paja G./


Hát ez az...:(

2016. júl. 16. 13:58

[link]


Ez is várható volt. Meg voltak számlálva a napjai, és már régóta tartott a "számlálás". Én legalábbis figyeltem, mert annyira pengeélen táncolt a srác, hogy az nem kifejezés.


A probléma az, hogy neki tényleg megvolt az esélye, hogy felépüljön. Valami mindig visszarántotta, és az nem más, mint a múltja! Mert a zenekara és az életvitele már nem volt megoldás a gyógyulásához, de anélkül meg nem tudta, mi legyen vele.


E két dolog között őrlődött. Egyszerre húzta a múltja és a jövője és egyik sem volt megfelelő a számára.


Ha kihátrál a múltjából, az egyrészt csalódás, másrészt megkönnyebbülés, de a jövője meg bizonytalan és szorongásokkal teli.


Már jó irányba kezdett haladni, ami az emberi értékeket illeti, de közben meg folyamatosan rántotta vissza a múltja, ami nagyon erősen negatív volt.


Mit tehet ilyenkor az ember? Valójában a legkönnyebb és a legnehezebb utat választja: a HALÁLT!


Valahol már várta is szerintem, mert olyan erősen (veszélyesen) öntörvényű volt, hogy egyik "nyomásnak" sem akart megfelelni. Ily módon a halál neki egy "alibi".


A mélyben egy nagyon jó ember volt, de olyan szeretethiány volt benne, ami kevesekben van. Valahogy félrecsúszott a "szocializáció", ezért volt lázadó és erőszakos. Az önértékelését a keménységével próbálta meghatározni, és ez sodorta őt végső soron bajba.


Nagyon sajnálom. Meg lett volna az esély a gyógyulásra, ha szakít a múltjával. Ő is tudta hogy elgyengült a harcban. Mert mindenáron keménynek lenni, a gyengeség fel nem vállalása.


Pedig talán ennyi is elég lett volna, hogy az esendőségét felvállalja. Nem kell mindig erősnek látszani, mert az nem igaz!


Krisztus Fénye kísérjen utadon! R.I.P.

2016. júl. 16. 13:40

Várható volt! Nagyon pattog, könnyelmű, türelmetlen, bagatellizál. Sokat akar a szarka, de nem bírja a farka. És akkor örüljön, ha nem lesz komolyabb...


[link]

58. ina87
2016. júl. 3. 14:55
egy sziriai menekült lett a nap hőse ötven ezer eut talàlt ès adot vissza .valamint hollandia lesz a következö aki kivàlhat az uniobol,sulyos esőzèsek ès földcsuszamlàsok indiàban.
57. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 56. - D7ba7bf7ff)
2016. júl. 3. 12:32
2016. júl. 3. 12:30

Utolérte a sorsa!


[link]


[link]

55. unom
2016. júl. 3. 11:16
Ausztriában ősszel megismétlik a kancellárválasztást, az alkotmánybíróság valamit nem talált rendben.
2016. júl. 3. 11:13

[link]


Elnézést de az egyik kommentet muszáj ide beolvasztanom:


"A homlokán lógó cipőfűző volt az oka.

Az fogta vissza az agyműködését!


Már Einsteint is lepipálja.

A szuper húr és M-elméletet mindjárt más dimenziókba helyezi, megfejti a világ létezésének összes kérdését!

Lassan Istenné válik.

Szegény Buddha, Konfuciusz, Tao és... mehetnek a süllyesztőbe.


Vagy


Milyen kicsi lehet az agya, hogy a 90% csak ennyire elég?"

2016. jún. 29. 23:30

Ez hétfői hír! Csak annyit fűznék hozzá hogy egy Legendát vesztettünk el. Ez annyit jelent hogy szakmailag és emberileg is csodálatos volt. Nehéz elképzelni, hogy valaki nem szerette.


[link]

52. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 50. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 8. 02:05

Annyira átjön a téma! Értette a dolgát! Aranyos volt! :( :)


[link]


[link]


[link]

51. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 50. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 8. 02:01

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy ő egy egyéniség volt mindenképpen, de sokan "szidták" akkoriban, mert nem pontosan jelzett! :) De ez amolyan komolytalan butaság volt az emberek részéről. Mindenki megérezte, amikor már nem ő mondta az időjárás jelentést. Szilárd az ország meteorológusa volt, őrá még emlékszünk. Biztos sokakat ledöbbentett a hír! Hát igen. Én mindig éreztem hogy van egyfajta pedagógus vénája, amit játékosan bevon a műsorba!


Isten veled Szilárd!

2016. jún. 6. 19:15

Ez kemény!


[link]

49. 563b626108 (válaszként erre: 46. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 5. 09:23

Az előző életek kis énjei olyan markánsak lehettek, hogy azt mondta mindegyik, 'Ha elérünk egy újabb testet, kerekedjünk újra felül, mert ki akarok jönni, dominálni, élvezni akarom saját magamat!'

De mindegyik helyet akar, egyszerre itt és most ebben a testben. Harcolnak egymással. Mindegyik más eszközzel. Az egyik fondormányosan érvekkel meggyőz, a másik kétségbe ejt, a harmadik nem kérdez, csak akarattal elveszi azt, ami neki kell.

Ritkán kooperálnak egymással, ahol igen, abból lesz a színészóriás. Az már tudja, hogy mi folyik ott belül, és összetart minden ént.

48. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 45. - 563b626108)
2016. jún. 4. 23:45
Hozzák, de az is valóság! Az ő valóságuk amit vagy kiélnek vagy már kiéltek. Ezt jelenítik meg a színpadon. Ha a színész nem hiteles, akkor a produkció sem lesz az. És akkor a siker is elmarad, kivéve akkor, ha a közönség díjazza a ripacsokat. Gyönyörű ripacsok vannak.
47. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 45. - 563b626108)
2016. jún. 4. 23:42
Egy színész sokkal többet hazudik a magánéletben, mint a színpadon. Ez megfigyelhető.
46. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 44. - 563b626108)
2016. jún. 4. 23:41
Attól még leírhatod a saját gondolataidat. Engem nem zavarnak. Elfér. :)
45. 563b626108 (válaszként erre: 43. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 4. 23:38

Há, és ugye erre jön rá az emberi megközelítés, az utca embere "Utálom a színészeket, művésznek tartják magukat, holott közönséges hazudozók, eljátszanak mindent. Bárkit képesek megtéveszteni hihető beszédükkel"

Holott ugye, hozzák a "hazug" mivoltukat életeikből.

44. 563b626108 (válaszként erre: 43. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 4. 23:32

Pont ugyanezek jutottak eszembe, és Psota.

Akkor fölösleges ismétlésbe bocsátkoznom.

43. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 42. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 4. 23:04

Tehát az igazi színész a tapasztalatait (életek?) hordozza magában, így elő is tudja hozni magából. Aki nem tudja mi a szenvedés, vagy a halál, az a színpadon sem tudja megjeleníteni. Éppen ezért az igazi színészek valóban zsenik, mert számtalan élettapasztalatot hordoznak a lelkükben. Minél gazdagabb egy lélek, annál valószínűbb hogy jó színész lesz belőle, mert elő tudja hozni magából ezeket a "maszkokat" vagy "szerepeket". Azért tűnnek hitelesnek, mert a színész ezt valóban átéli, azonosul velük, amíg az előadás tart. Utána "lejön" róla, ha letud. De ez éppen úgy igazság, mint bármi más. A színész, a saját lelke tapasztalatainak a médiuma. Ez a helyes kifejezés. Egy felületes, tapasztalatlan ember, nem lehet színészóriás, csak "színész" esetleg RIPACS!


Érdemes megnézni a Psota interjút! Ő neki is vesszőparipája volt az IGAZSÁG, mert enélkül nincs valódi előadás. Mondjuk ő helyenként túlharsogta, meg szeretett bohóckondi, de alapjaiban a katarzis-szerepeket imádta, mint ahogy a legnagyobbak.

2016. jún. 4. 22:55

"A színész rendkívül összetett ember. Sokféle én-gén rejtőzik benne, és szangvinikusabban, nagyobb lázzal, nagyobb hőfokon ég és él, mint a többi ember, hiszen foglalkozása folyton égést, folyton gondolkozást, földúsított érzelmi világot kíván tőle. Következésképpen kevésbé fegyelmezhető, rendszerezhető, kevésbé kollektivizálható. Akkor értékes, ha minél egyedibb, minél több "én" van benne."


/Latinovits Zoltán/

41. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 39. - 563b626108)
2016. jún. 4. 22:54
/Latinovits Zoltán/
40. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 38. - 563b626108)
2016. jún. 4. 22:49

Nyilván egy stílus, de emögött olyan konfliktus húzódik, amit csak így tudott enyhíteni. Valóban arcból beszél! Ha az arcizmot megfeszítjük, esetleg grimaszolunk, az egy nagyon jó feszültség levezető módszer. Ő ezt direkt tolta. Játszott a lehetőségeivel.


De ő nem tudott színészkedni! És amelyik "színész" nem tud színészkedni, az a legjobb SZÍNÉSZ! Kevesen ismerik ezt a titkot. Én belekóstoltam a színészetbe! Nagyon kemény műfaj! Mindenre odafigyelni! Toppon lenni!


"Most elszúrtam, vagy nem szúrtam el??"


De a jó színésznek megvan a szöveg, megvan a dramaturgia, és onnantól kezdve zsigerből nyomja! Őszintén! És akkor nem RIPACS, nem tolja túl magát!


Latinovits-al az volt a baj, hogy túlságosan is felszínre hozta a konfliktusait, de ezek annyira mélyről eredtek, hogy sokan fej vesztve menekültek tőle!


Nem csak az igazságától, hanem annak méregtől gerjedelmes haragjától! Valóban kemény volt. De emögött tapasztalat volt. Nem a levegőbe beszélt!


Ezért is láthatod hogy mennyire hiteles, karizmatikus figura volt. Szinte ragyogott a pali! Állítólag aki ismerte, tapasztalta, hogy sistergett körülötte a levegő.


Ő maga volt amúgy a magyar irodalom. Nem csak színészmester.


Az Oldás és kötést nem néztem végig, de mindig eszembe jut, mennyire erősen jeleníti meg azt a civódást, ami a lelkében lezajlott.

2016. jún. 4. 21:16
" Akkor értékes, ha minél egyedibb, minél több „én" van benne. Természetesen ezek az „én"-ek összevesznek időnként, néha botrányos jeleneteket is rendeznek - és amíg az ember fiatal, addig ezeknek az indulatoknak (vagy összeütköző „én"-eknek) nem szab gátat, így gátlástalanul kitörnek." -> Ezek az összecsapó ének okozzák az őrületet is. :) És okozzák az instabilitást, mert nem tudod melyik vagy, és melyik akarsz igazán lenni.
38. 563b626108 (válaszként erre: 35. - D7ba7bf7ff)
2016. jún. 4. 21:06

Az interjúra reag.: hihetetlenül furcsa az arcmimikája és a beszéde. Az akcentus..Vajon honnan jöhet?... :) Mintha arcból beszélne és nem szájból. Túl színészies, vagy modoros?..túl mereng..hmm.. Érdekes egy figura.

Én személy szerint nem voltam nagy rajongója.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook