Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiperaktív, ADHD gyerek mellett pihenni, nevelni, gyakorlati tanácsok fórum

Hiperaktív, ADHD gyerek mellett pihenni, nevelni, gyakorlati tanácsok (beszélgetős fórum)


8. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Bubuci2017)
2017. okt. 15. 14:10
Hát így szokott ez lenni. A baj nem jár egyedül. Az intézetes dolgot ne vesd el, mint végső megoldás, túl kell most élni.
2017. okt. 14. 09:32

Szia, nincs hova beadni a gyereket, bölcsit azért nem kezdjük el, mert akkor beteg lesz, ami egyrészt nehezebb egyedül a férjemnek, ha meg én elkapom műtét előtt, akkor nem műtenek, műtét után, meg nehezebben gyógyulok pl egy náthával.

Fiamat 15 km -rel arrébb tudnám beadni egy nevelő otthonba, hát nem tudom. Félek, hogy megverik, mert ő addig piszkálódik, amíg nem kap. Tegnap a nagy fiam is helyre rakta, mert addig rugdosta, amíg megunta. Felhívtam egy bebiszittert, nem tudom mi lesz, telefonon mondta, hogy éppen nem emelhet ő sem, mert anyajegyeket vetetett le magán. nem tudom írtam -e de az a nő aki egy éve eljár hozzám néha takarítani, kedden hívott, hogy nem tud többet jönni. Én nem tudom mi van, de minden ellenem történik. :(

6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Bubuci2017)
2017. okt. 7. 08:49

Igen, ezek sajna díszintézmények. Ha tényleg szükséges, a gyámügyesekkel kell beszélni. Nagyon súlyos műtéted lesz?

Bébiszitter valamennyi nem jöhet szóba?

Még az egyházak jutottak eszembe, a reformátusoknak szokott jó segítő hálózata lenni, de a máltaiakat is érdemes lehet felhívni, vagy ott helyben, ahol élsz nem tudom mi a helyzet ezen a fronton.


Csak ötletelek.. És megértelek, nem egyszerű ez. Beadni lenne hova a gyereket?

2017. okt. 6. 11:15

Szia, A Fecske alapítványról még nem hallottam, utána nézek. Nekem 5 gyerekem van, tehát hasonló a helyzet mint nálad Szurikáta. A 6 és fél éves fiam óvodába jár fél 9-fél 1 között, most kezdtünk egy másik óvodát, mert a hiperaktivítása miatt "kiutálják". Ez a 3. óvija. Anyukám szerint adjam be valahova én is, mert nem fogok tudni pihenni, sajnos anyukámat is most fogják műteni és nem tud besegíteni. Férjem dolgozik, örülök, ha legalább a 2 évesre fog tudni vigyázni valamennyit, mert vele se könnyű, emelni kell, pelenkázni, még szopizni akar, de műtét után már nem lehet, tehát lesz még harcom vele, mert tépi a ruhám ilyenkor és hisztizik, ha nem kap szopit.



Na most futottam a kerületi gyermekjóléti szolgálattal és a szociális szolgálattal a köröket, semmi segítség....

4. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 3. - 4c1a787e8f)
2017. okt. 5. 11:45
Miután megszületett a kisfiam nálunk is az Otthon Segítünk alapítványtól járt ki egy kedves néni heti 2-3 órában (főleg a babára vigyázott míg én elvégeztem néhány alapvető házimunkát - nem igazán szeretem ha más "belenyúl" a háztartásba - vagy épp hajat mostam) Könnyebb volt így. Szóval ahogy Szurikáta mondja, még ennyi segítség is jobb mint a semmi.
3. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Bubuci2017)
2017. okt. 3. 08:26

Szia!

Voltam, vagyok ilyen helyzetben.


Mindenképpen fogadd el az akár 1 órás segítségeket is. Azok is számítanak, és jó kapcsolatok, további segítségek is alakulhatnak általa, nálunk ez konkrétan az Otthon Segítősőkkel volt így.


Ilyenkor akár pénzért is KELL fogadni segítséget, ameddig csak kenyér és tej van az asztalon, ilyenkor az a legfontosabb.


A nagynak van intézménye? Férjed eljár dolgozni? (Ebben az eljárás a kérdés lényege..) Tehát a fő gond a napközben a kicsivel? Vagy délután a naggyal? Az elhozás az intézményből?

A férjed nem tud szabadságot kivenni, otthonról dolgozni, fizetésnélküli szabadságot kivenni, stb..? Szüleid egyáltalán nincsenek?


Nálam a férjem sem tudott segíteni, mert úgy dolgozott, amikor a negyedik gyerekkel veszélyeztetett terhes voltam, délután már egy pohár vizet sem tudtam nekik jószerivel adni. Nekem az egyik autista volt, és nem az egy helyben ülős fajtából... No nálunk a család nagy felháborodására őt az utolsó két hónapra kollégiumba adtam, hétvégére hoztam haza. Mert persze anyámék se jöttek naponta segíteni, csak a szájuk járt.. Jó, szerencsénk volt, mert az ovi, ahova járt, ott volt bentlakásos lehetőség. De megléptem, bár előtte sohase hittem volna, hogy én ilyet fogok csinálni. De időre megszületett az egészséges gyerek, a család meg visszaállt a "normál" kerékvágásba. Kár lett volna beleszakadni..


Ilyenkor, ha tényleg nagy a baj, bármi megengedett, akár helyettes szülők, nevelőszülők, bármi. Fecske alapítványt hívtad már?

2. brandy85 (válaszként erre: 1. - Bubuci2017)
2017. okt. 3. 06:06
Szia. Írtam privit.
2017. okt. 2. 23:50

Olyan szülőkkel szeretnék beszélni, akiknek hiperaktív a gyermekük.

Gyakorlati tanácsra lenne szükségem. Műtét előtt állok és fogalmam sincsen, hogyan fogok tudni 6 és fél éves nagyon okos, de magatartás zavaros hiperaktív gyermekem mellett pihenni. Szinte minden naposak nála a határ feszegetések, testvérek szekálása, ellenkezés, mindez túlmozgással kombinálva. (jár keze lába, többször megrúg amíg öltöztetem stb.)


Sajnos a férjemen kívül nincsen segítségem, és még 2 éves kisebb gyermekem is van.


Került valaki hasonló helyzetbe vagy van ötlete? (a 2 éves gyermekemet 1 hónap múlva szoktattam volna bölcsibe, de most a műtét miatt nem kezdem el, mert az első hetek úgyis betegséggel telnek el, a műtét miatt ezt most kihagynám)


Hívtam egy két alapítványt pl otthon segítünk de heti 1 óra segítséget tudtak felajánlani.(sajnos ezzel nem vagyok előrébb)


Ha van valakinek tanácsa, szívesen fogadom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook