Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lábgomba! Gyakorlati tanácsok? fórum

Lábgomba! Gyakorlati tanácsok? (beszélgetős fórum)


2015. szept. 12. 14:59

Én több orvost végigjártam, még tenyészetet is csináltak (a G1 intézetben), hogy célzottan a jó szert tudják adni. Ezzel együtt semmi nem segített, végül a citromlé + teafaolaj oldotta meg a problémát. Naponta minél többször át kell kenni a talp teljes felületét. Száradás után be lehet szórni Micosid hintőporral, hogy a lábat szárazon tartsa. Ha súlyos a helyzet, gézcsíkkal el kell különíteni a lábujjakat, hogy ne fertőződjenek vissza. Fontos mindent fertőtleníteni, még a szőnyeget is, mert a szövetszálak között hosszú ideig elél a gomba.


A bőrfelszín egy savas közeg, ami ha egészséges, megöli a rákerülő gombákat és baktériumokat. A kemény víz és a túl erősen tisztító szappanok azonban tönkreteszik ezt a közeget, a citromlé ezt a természetes ellenállóképességet tudja helyrehozni, a teafaolaj pedig kifejezetten antibakteriális és gomba ellenes hatású. A nagyon intenzív citromos kezelés hámlasztó hatású (lásd savas archámlasztások). Idővel a gombásodás okozta hámlás átvált a savas kezelés miatti hámlásba. Ez azonban más jellegű, a talp egészét érinti, és megújítja a bőrt. Ha ez elindult, még egy ideig lehet folytatni a kezelést a kiújulás megelőzése érdekében, de lehet a talpra kenni egy-két csepp A és E vitamint, hogy a bőr regenerálódni tudjon. (Pl. A+D vitamin zselés kapszulát kinyomni, E-vitamin kapszula helyett pedig lehet használni búzacsíraolajat, mert E-vitaminban gazdag.)


Ha valaki rendszeresen jár olyan helyre, ahol visszafertőződhet (uszoda), megelőzheti a problémát, ha a citromos kezelést napi szokássá teszi.


Hogyha pedig valaki hisz abban, hogy a betegségek hátterében mindig meghúzódik valamilyen lelki probléma, akkor érdemes utánagondolni annak, hogy vajon megfelelőképpen védi-e határait, képes-e megvédeni önmagát, illetve vannak-e az életének olyan területei, ahol hagyja, hogy kihasználják, élősködjenek rajta.

27. Tulipánlevél (válaszként erre: 1. - Napfény_35)
2013. okt. 2. 13:14
Szia! Én is lábgombával küzdöttem régebb óta, de találtam egy oldalt (www.pyhtokert.hu), ahonnan lehet rendelni ezüst szálas zoknit. Nagyon hatásos, csak ajánlani tudom :) Remélem megoldódott azóta a problémád, de ha mégsem, érdemes kipróbálni :)
26. f5155b5701 (válaszként erre: 18. - F5155b5701)
2013. márc. 19. 22:03
mármint nem volt hullámos csak kissé szürkés árnyalatú, erre tettem kövirózsa nedvet, amitől még javult valamit.
25. zoltanhabetler (válaszként erre: 8. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 19. 17:19

Kedves XYZ! Igaza van,én is évek óta használom mind a 2 fajta Sholl spray terméket.Szagok ellen nagyon jók.Ezek azonban nem gombaölők,és sajnos az én körmeim is elgombásodtak.

Jelenleg is a Canespro-t használom, hogy megszűnjön a csúnya látvány.

2013. márc. 19. 13:44
Körömgombánál az ecetre esküszöm! Az enyémet 3 hónap alatt megszüntette pedig borzasztó állapotban volt, azt hittem le kell venni a nagylábujjam körmét. Arra pedig mondják hogy nagyon fáj. Egyik ismerősöm ajánlotta az ecetes bedörzsölést. Én elég drasztikusan csináltam, mert napjában kétszer, reggel és este 20%-os ecettel (nem higítva) bekentem a körmeimet, amit előzöleg jó rövidre levágtam, és vattával a körömöm alá is betuszkoltam az ecetet.3 hónap alatt megszűnt és azóta sem jött vissza, szép rózsaszín a körmöm azóta is.
23. Hudvig (válaszként erre: 19. - Judit87)
2013. márc. 18. 10:39
Ráadásul habzik, mint az istennyila és mérgező gáz képződik, viszont ez az elegy csatornatistításra tökéletes.
22. turkkati (válaszként erre: 19. - Judit87)
2013. márc. 17. 21:23
Szalicil, ecet, só 1-1 evőkanállal 1 liter vízben
21. szabóné erzsi (válaszként erre: 20. - Szabóné erzsi)
2013. márc. 17. 21:00
elnézést lemaradt a formalin szó
20. szabóné erzsi (válaszként erre: 13. - Free)
2013. márc. 17. 20:52
én csütörtökön vettem a gyogyszertárunkba recept nélkül én is lábgombásodásra vettem ami tényleg hatásos
2013. márc. 17. 18:18
Szódabikarbónát és ecetet ne tegyél egyszerre az áztatóvízbe, mert közömbösítik egymást.A szódabikarbóna lúgos kémhatásu az ecet pedig savas.
18. f5155b5701 (válaszként erre: 16. - Floracska)
2013. márc. 17. 10:52
Lábkörömgombára jó a kövirózsa nedve. Kettétört levelével bekenni a lábujjkörmöt a nedvét jól rányomkodni és hagyni megszáradni rajta. Nyáron szoktam, amikor papucsban járkálok kint, letöröm, bekenem vele. Meglepődtem mennyire hatásos (az én körmöm nem hullámos, csak enyhén szürkés a gombától)
17. Babeck (válaszként erre: 1. - Napfény_35)
2013. márc. 17. 09:08

A cipők fertőtlenítésére a férjemnek hipós oldattal való áttörlést írt elő a bőrgyógyász néhány éve. Bevált.


Zokniból kizárólag 100% pamutot hordj, és a teafaolaj valóban nagyon jó!

Esetleg a V*n*sh Oxi Action+ Extra Hygiene-t is kipróbálhatod, és a vasalás is jó ötlet :)

2013. márc. 17. 09:00

Nekem is volt nemrégiben, igaz nem láb, hanem körömgomba. Azt mondták, a formalint betiltották, így nem valószínű, hogy bárhol is fogsz kapni. Az ilyen hintőporok sem hiszem, hogy használnának. A leghatásosabb módszer kétség kívül az ecetes víz, nekem az eléggé előrehaladott stádiumban lévő gombám kb. 3 hónap alatt megszüntette, holott interneten mindenhol azt olvastam, hogy az csak akkor használ, ha max. a körmöm harmada gombás. Ez nem így volt.

Vegyél ecetes lábfürdőt, 20%-os ecettel szigorúan, kb 40:60-as arányban (ecet:víz), meg én nyomtam bele fokhagymát is. Legalább fél órát áztasd, de ha netán csípné a lábad, akkor ne hagyd annyi ideig. Utána szódabikarbónás vízben szoktam szagtalanítani a lábam.

Fertőtlenítésre nekem a gyógyszertárban ajánlottak egy sprét, a neve chinofungin. Ez egy lábgomba spré, de azt mondták, fertőtlenítésre is jó. Én ezzel fújtam be a papucsokat, cipőket, sőt, még a körömcsipeszt is, és senki nem kapta el tőlem (pedig párom is ugyanazzal vág körmöt, meg az én papucsom is szokta hordani)


Remélem hamarosan elmúlik neked is.

15. napfény_35 (válaszként erre: 10. - Judit87)
2013. márc. 17. 09:00
Köszi, a teafaolajat kipróbálom! Vodkám nincs, házipálinkám van itthon.
2013. márc. 17. 08:59

Van a spektrum home-on egy kerti patika nevezetű műsor, ott pont készítettek lábgombára áztatófürdőt (volt benne fokhagyma, levendula, teafa... pontosan az összes alkotóelemre nem emlékszem), egyébként ezek mindegyike hatásos a gomba ellen.


Régen rendszeresen fogyasztottam fokhagymát, aztán valahogy kikopott az életemből, és most már hónapok óta küzdök candida gombával (nőgyógyászati)... szóval biztosan nem badarság.


Keress rá a neten, hátha megvan valahol a recept.


És pamutzokni, cipő ápolása, lábadra speckós hintőpor és amint otthon van szellőztesd minél gyakrabban.

13. Free
2013. márc. 17. 08:57
Formalint már nem ad ki egy patika sem. Az én csodaszerem a patikai hidratálókrémbe csepegtetett teafaolaj. Napi 8-12 órán át viselek zárt bakancsot, és én is eléggé hajlamos vagyok a lábgombára. A fenti házi mixnek elég fura szaga van, de 2 hét múlva teljesen eltűnik a bőrkeménykedés (amit a gomba okoz) és a sárgult köröm.
12. napfény_35 (válaszként erre: 11. - Katikahh)
2013. márc. 17. 08:57

Köszönöm a kimerítő választ! :)

Chinofungin spray-t eddig használtam, de nem sokat segített, csak hogy sokkal kevésbé izzadt meg a lábam, de magát a fertőzést nem mulasztotta el.

(Egyébként kezdek már abban is kételkedni, hogy egyáltalán gombás fertőzésem van, ugyanis a lábujjközeim teljesen normálisak, se nem piros, se nem hámlik, nincs viszketés egyáltalán, nincsenek hólyagok, ellenben nagyon izzad a talpam, és a lábfej szélénél meg a sarkamnál a bőr nagyon piros , főleg ha leveszem a cipőt-zoknit.)

Új cipőt tervezek beszerzni, sajnos bőrcipőt nem nagyon engedhetek meg magamnak, főleg nem többet egyszerre!


A lábáztató vízbe ezek szerint tehetek szódabikarbónát és ecetet egyszerre? :O


Formalinra van receptem, de így se kaptam.

11. katikahh (válaszként erre: 1. - Napfény_35)
2013. márc. 17. 08:49

Szia Napfény!

Én azt tudnám neked tanácsolni, hogy elsősorban kizárólag pamut zoknit, és bőrcipőt használjál. Addig hiába fertőtleníted a zoknit, a kádat és a lábbelit, mindíg visszafertőződik a lábad. A lábbelik lecserélése után, következik a szódabikarbónás,sós, ecetes melegvízben való lábáztatás. Jó szárazra kell megtörölni a lábujjaid között is. Ezután a gyógyszertárakban kapható CHINOFUNGIN sprax-vel be kell fujni a láb gombás részeinél. Had száradjon meg. Majd a pamut zokni használatával a lehetőleg bőr lábbelit DIGIFUNGIN hintőporral egy kicsit szórd be és és terítsd szét a cipő talpában. Ezeket eleinte kb. naponta egy hétig csináld végig. Utánna a sima lábmosás után mindíg használj spay-t lábbelibe minden nap szórjál hintőport ez biztosan tünetmentessé teszi a lábadat. Időnként a szódabikarbőnás, sós, ecetes meleg vizes lábmosást ismáteld meg. Nekünk a családban volt ilyen. Bevált. A gyógyszertárban lehet kapni nagyobb kiszerelésű szódabikarbónát.

Olvasva a formalint, tényleg a gyógyszertárakban lehet kapni, de úgy tudom, hogy recept nélkül nehezen adnak ilyet ki. Nem Budapesti vagyok így nem tudom, hogy hol tudnál ilyet beszerezni.

A formalin a cipők fertőtlenítésére való. Azt pedig úgy kell elvégezni, hogy a tiszta lábbeliket egy nagy nylon zsákba bele kell tenni és egy vatta kupacra formalint kell tenni és a zsákba bele kell helyezni. Ezután a zsák száját bekötve tartani egy teljes napig. A zsákból kivett kifertőtlenített cipőt legalább egy teljes napig szellős helyen kell tartani.Ezután a cipő is fertőtlenítve van.

2013. márc. 17. 08:48
Formalint nem adnak már ki sehol sem.A cipőbe javasolnám:Vegyél vodkát és cseppents bele teaaolajat, mivel a teafa a legjobb természetes fertőtlenítő, gomba és baci ölő.Alkohol pedig oldja.10ml alkoholhoz 10csepp teafát adj.A lábadat pedig ecetes vízben áztasd.5 liter vízhez fél deci ecet(50ml).
9. f5155b5701 (válaszként erre: 1. - Napfény_35)
2013. márc. 17. 08:33
Ha már nem használod a gyógyszertári dolgokat, akkor próbáld ki a natura vita lábfrissítő gélt, ami izzadás- és gombásodást gátló hatású és megszünteti a lábszagot.
2013. márc. 17. 08:31
A Schollnak van lábszagűző lábsprayje, olyan, mint a hintőpor, nagyon hatásos. Meg van olyan termékük is, amit cipőbe kell fújni.
7. napfény_35 (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2013. márc. 17. 08:27

Oh köszi, ma akkor végigvasalom az összes zoknimat.:) Ha holnap se kapok formalint, akkor marad a drogéria.

Őszintén szólva f.sok holnap elindulni melóba, mert... szóval utálom a lábszagot, és úgy terveztem, hogy most a hosszú hétvégén kifertőtlenítem a cipőimet, de ez meghiúsult.

6. Annie1130 (válaszként erre: 5. - Napfény_35)
2013. márc. 17. 08:23
igen, a vasalàs segìt.Drogèriákban lehet kapni spayt, amiről írtam
2013. márc. 17. 08:21

Sajnos cipőfertőtlenítő spray-t egyet sem ismerek, hogy melyik hatásos, viszont a formalint felírták receptre, csakhogy egyik általam felkeresett gyógyszertárban sem kaptam! :(


A vasalásról tudnátok mondani valamit, segít? Mert a 60 fokos mosás önmagában szeritnem nem elég.

2013. márc. 17. 08:10

A cipőfertőtlenìtéste lehet kapni spray-t!Nem jut eszembe a neve...


A lábizzadásra pedig a himalájai sòdeòt pròbáld ki. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én a természetes dolgok hìve vagyok.

3. Annie1130 (válaszként erre: 1. - Napfény_35)
2013. márc. 17. 08:06
Az ecetes fürdő és a teafaolaj elég rá!A kádat mosòszòdával, szigorùan gumikesztyűben sùrold ki, ecetet is lehet a takarìtáshoz használni, gombaölő és a vìzkövet is eltávolìtja.A mosògépbe a ruhàk mellé is tehetsz egy kis ecetet és teafaolajat az öblítő helyére!Ne aggòdj,nem lesznek büdösek!
2. koxy
2013. márc. 17. 06:59

Olvastam egy fórumon, nem próbáltam!



Lábszag ellen: A meleg vízben literenként 1 ek. só, 1 ek. ecet, 1 ek. szalicil volt feloldva. 15 percig kell áztatni. Pár nap múlva még le is hámlik a "viseltes" bőr, de az eredmény tökéletes. Ilyen oldatban kell a tornacipőket, edzőcipőket, stb, belül kissé megáztatni.

Ha (kb. 1 év múlva) újra támad a fertőzés /óhatatlan, hiszen strand, edzőterem stb. bőven termik ezt a gombát/ a kezelést egyszerűen meg kell ismételni.


Azt akarom nektek elmesélni, hogy negyedévente csinálom meg, és mióta megcsinálom, azóta sokkal kevesebb a bőrkeményedés a sarkamon. Nemrég olvastam, hogy a bőrkeményedést gomba is okozhatja, de eddig nem kapcsoltam össze a kettőt, most esett le.

Szóval akinek bőrkeményedés problémája van, próbálja ki, hátha beválik.

2013. márc. 17. 06:19

Sziasztok! LÁbgombát diagnosztizáltam magamon, kezeltem is itthon Chinofungin spray-vel, valamennyit használt, de nem múlt el, úgyhogy elmentem orvoshoz. Kaptam egy izzadásgátló krémet éjszakára (a fő gondom, hogy eléggé izzad a talpam, gondolom a fertőzés miatt, ami iszonyú ciki), és egy hintőport nappalra, mind a kettőt gyógyszertárban csinálták meg. (Háát, vannak kétségeim aziránt, hogy ez így be fog válni, és elég lesz egy hintőpor a gyógyuláshoz??)


Kérlek segítsetek, hogy Budapesten belül hol lehet kapni formalint, három gyógyszertárban sem kaptam, és anélkül nem ér a kezelés egy hajítófát se, hiszen a cipőtől visszafertőződik.


A zoknijaimat ha 60 fokban mosom és utána jó forró vasalóval kivasalom, az elég fertőtlenítés?


A kádamat az orvos szerint Domesztosszal fertőtlenítsem, de elég ha csak áttörlöm és lemosom, vagy hagyjam hatni x percig?


Az ecetes lábfürdő tényleg használ? Én szódabikarbónásat szoktam használni hetente egyszer.


Bármi más hasznos tanácsot is szívesen fogadok, köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook