Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hétvégi nagyi kérdése fórum

Hétvégi nagyi kérdése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
109. finomfőzelék (válaszként erre: 107. - Bionet58)
2016. ápr. 9. 18:21

Azt nem értem, hogy ha egy idegen vette a fáradtságot és időt, hogy szóljon a gyámügynek, hogy lehet, hogy te és a gyerek apja, akik állítólag szeretitek és nálatok jobb helye lenne, nem csináltatok semmit? Azon kívül, hogy mióta magyarázod, szegény gyerek apja nem tehet semmit, hogy a gyereke ne éhezzen, mert testőr és behívhatják. Szerintem az sem igaz, hogy ne ítélné neki a bíróság a gyereket, ha az anyjánál rossz helye van. A vejed nem egyedülálló, ott van a felesége.


Megértem, hogy rosszul esik a támadás, azt is elhiszem, hogy szereted nagyon azt a gyereket, de ha egy kisgyerek bajban van, akkor szájalás helyett cselekedni kell, és nem jó magyar szokás szerint lerázni a problémát kifogásokkal, hogy miért nem tudtok ti semmit tenni. (Míg más tesz.)

108. Panna.33 (válaszként erre: 107. - Bionet58)
2016. ápr. 9. 17:01

Tehát gyakorlatilag rendőr, jelenleg is hivatásos. Miért kellett azt írni, hogy kormányőr volt,aminek semmi jelentősége nincs, ha most épp hivatásos? Ráadásul jogilag ugyanaz.

Az meg, hogy leküldik a határra, az nem behívás.

Az egy szolgálati feladat.

107. bionet58 (válaszként erre: 98. - 937a2a883a)
2016. ápr. 9. 14:18

Kormányőr, és belügyi testőr. Őket ötven éves korig hivatalosan nem szerelik le. Bármikor behívhatóak.

Most a migráns probléma miatt már több volt kollégáját behívták, és jelezték neki is, hogy álljon készenlétbe, mert hívhatják.


A másik az anyuka édesanyja ugyanabba a házban lakik ahol a kislány, az édesanyjával. Egyetlen egy fal választja el őket. Magyarán szomszédok. Nagybeteg, járókával tud a lakásban közlekedni, neki már nagy teher az unoka. Mégis nap - mint nap az ő gondja a gyerek.


És hangsúlyozom azért, olyan furcsa, és hihetetlen számomra, mert a kislány anyja abszolút józan, minden káros szenvedélytől mentesen, ilyen trehány.


Ennél konkrétabban nem tudom leírni, nem is írhatom.


Egyébként olvashattátok, hogy ha pár nappal előbb jön a gyámhatóság levele, nem indítom ezt a beszélgetést. Én nagyon szeretem a gyereket, és tehetetlennek éreztem magam bizonyos dolgokban. Ezért szerettem volna ezen a fórumon keresztül beszélgetni.


Igen sok gyerekkel foglalkoztam már életemben, nagyon sok családban, ahol gond volt, ott érthető volt, mert valami káros szenvedély mindig mutatkozott a háttérben.


Egyébként sokat foglalkoztam, foglalkozom a szomszéd gyerekekkel is. Rendkívül tudok, és szeretek játszani. Ezért mindig is ragadtak, ragadnak rám a gyerekek. A legózástól a műveltségi játékokon át a pénzügyi játékokig mindent szoktunk játszani.

Ha valamit nem értenek a suliba a szomszéd gyerekek hozzánk jönnek megkérdezni, mert van türelmünk. Nem csak nekem, a vejemnek is.

Ennyi.


És még egyszer elnézést kérek, hogy elindítottam ezt a beszélgetést.

Várnom kellett volna még egy pár napot vele, éreznem kellett volna, hogy hivatalosan elindul valami.

Én be is fejezem, nem kaptam segítséget, csak támadást.


Ti olyan dolgot feszegettetek, ami nem arra irányult amiért én segítséget kértem.

Én lelki dolgok miatt kértem egy kis segítséget.

Ha elolvassátok a hozzászólásotokat, csak az hiányzik.

106. 04424e865e (válaszként erre: 105. - Panna.33)
2016. ápr. 9. 12:30
Finom vagyok, csak néha egy kicsit nyers. :)
105. Panna.33 (válaszként erre: 104. - Panna.33)
2016. ápr. 9. 12:20
Értem én, hogy egy jediknek őszintének kell lenni, de lehetnél kicsit finomabb is.:)
104. Panna.33 (válaszként erre: 103. - 04424e865e)
2016. ápr. 9. 12:19
Értem én, hogy
2016. ápr. 9. 12:05
Szerintem a nagyi nem szerelhet le a pszichiátriáról...
102. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 98. - 937a2a883a)
2016. ápr. 9. 12:02
A kormányôr a Belügyminisztériumhoz tartozik, nem a honvédelmihez.
101. Panna.33 (válaszként erre: 100. - Andi6020)
2016. ápr. 9. 11:46
Ott biztos háború van, ahol nem szerelhet le egy kormányőr. Érdekes, hogy a néni a konkrét kérdésekre nem válaszol, csak ködösít.
100. andi6020 (válaszként erre: 97. - Panna.33)
2016. ápr. 9. 11:15
Ők ott élnek, ahol háború van?
2016. ápr. 9. 11:13
Szerintem ennek a sztorinak a nagy része kamu. Túlzások, ferdítések sorozata, amibe a fórumindító kezd belezavarodni.
98. 937a2a883a (válaszként erre: 96. - Bionet58)
2016. ápr. 9. 10:58

Légyszi írd már meg konkrétan, hogy hivatalosan ő micsoda. Most kormányőr vagy hivatásos katona vagy micsoda? Mert ezért nem értjük, hogy most hova hívják be, miért nem szerelhet le vagy most mi is van?!


Én elhiszem magát a sztorit, de nagyon-nagyon kuszán írtál le mindent. Pl a nagymamához megy enni, ő szokott neki enni adni, mert éhezik. Aztán leírod, hogy mellettük lakik a nagyi. Akkor a ő is éhezik és nem tud mindig adni enni? De ez még csak egy példa, mert sok dolgot írtál egyszer így, egyszer úgy és nem mindig áll össze.

97. Panna.33 (válaszként erre: 96. - Bionet58)
2016. ápr. 9. 10:01
Kik nem szerelhetnek le?
96. bionet58 (válaszként erre: 90. - Panna.33)
2016. ápr. 8. 21:19

Ők nem szerelhetnek le. Ötven éves korukig bármikor behívhatják. Állandóan rendelkezésre kell állniuk.


Egyébként itt jegyzem meg, még egyszer, hogy a gyámhatóság már intézkedett, írásos értesítést kaptunk róla mi is.

Abban szerepel az is, hogy a gyerekek büdöskének csúfolják a kislányt.

Nem hajlandóak vele egy asztalhoz ülni, és egyebek.

Nem kívánom a szomorú levél tartalmát részletezni.

Ha tudom, hogy már foglalkoznak vele, nem kérek ezen a módon segítséget, amit annak a tagnak a kivételével, aki egy másik portálra hívta fel a figyelmet, nem kaptam meg.

Köszönöm a figyelmet, és a igazán nem építő, konstruktív hozzászólásokat is. Nagyon sokat tanítottatok az emberi természetről, amit azért én is tudtam, de nem ennyire.

2016. ápr. 8. 21:11

Egy kedves Hoxa tagnak köszönhetően. Akinek itt is nagyon köszönöm a tanácsát, és az információt, megtaláltam azt a portált, ahol jogászok, pszichológusok, szociológusok vannak nagy számban és tőlük kaptam konkrét építő tanácsokat.


Így az időm, figyelmem arra a portálra helyezem. Egyébként sok más vasárnapi apuka örömére, akik megosztását, segítség kérését, már régebben a facebook - on olvastam.

Nekik is gyorsan ajánlottam ezt a portált.

Még egyszer hálásan köszönöm, köszönjük.

94. bionet58 (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2016. ápr. 8. 21:03
Gondolod az anyja engedné?
93. Panna.33 (válaszként erre: 92. - Andi6020)
2016. ápr. 8. 18:01
Gondolom ahol háború van.
92. andi6020 (válaszként erre: 84. - Bionet58)
2016. ápr. 8. 17:53
Hol?
91. Panna.33 (válaszként erre: 87. - 937a2a883a)
2016. ápr. 8. 17:47

A tartalékosság a felmentési idő végéig tart a rendvédelmi szervek hivatásos tagjainál. Kormányőrként ő közéjük tartozott.

Nem tudom, hogy a katonáknál hogyan van.

90. Panna.33 (válaszként erre: 86. - Bionet58)
2016. ápr. 8. 17:38

Melyik jogszabályról van szó? Röhej, hogy szerinted kötelessége valakinek a nemzetközi jogban moly.nyit tájékozottnak lenni, de még mindig nem kaptam a konkrét kérdésre konkrét választ.

Tehát milyen jogszabály szerint kell a vejednek, mint VOLT kormányőrnek fokozottabban számítani a behívásra, ha leszerelt? Nem tudom, ezért kérdezem. Viszont Lex bionet alapján nem hiszem el.

89. michelle.r (válaszként erre: 78. - Mandulacska2)
2016. ápr. 8. 14:46

Ez még jó is lehetne. Ha egyik szülőre sem számíthat igazán a gyerek, jó ha van a képben egy "idegen", akinek fontos. De még így sem a megoldásra törekvést látom. Számtalan javaslat elhangzott, igaz nem vagyunk nagymama körúak, de azért átláthatjuk a helyzetet ;)


Csak sajnos nem tetszik a vélemény.

88. michelle.r (válaszként erre: 60. - Bionet58)
2016. ápr. 8. 14:39

Te miért nem olvasol figyelmesebben? Nem védem az anyát, csak amit írtam, az úgy látszik, nem tetszik. Azt írtam, ha anya ennyire megbízhatatlan, akkor apa miért nem gondoskodik arról, hogy a gyerek iskola után eljárhasson valakihez ebédelni, akinek fizetne ezért?


Ez nem támadás, ez részemről egy logikus javaslat. Mellesleg tényleg úgy gondolom, hogy egyik sem jobb a másiknál. Az egyik elhanyagolja, nem törődik vele, a másik pedig semmit sem tesz azon kívül, hogy ezt hangoztatja.

87. 937a2a883a (válaszként erre: 85. - Panna.33)
2016. ápr. 8. 13:52
Én nem tudok jogszabályt, de ez így van. A tartalékost bármikor behívhatják. Apósom is tartalékos jelenleg. Hivatásos katona volt, nyugdíjba ment, de ugye pár éve elvették azoktól, akik nem töltötték be az 58 évet (azt hiszem). Ő akkor volt 57, ennek ellenére szigorúan vették és már nem nyugdíjas, hanem tartalékos katona, akit bármikor behívhatnak. Nyilván nem a 60 és 50 évesekkel kezdik, de elég sokakat behívtak már, így nem kizárt, hogy rájuk is sor kerül valamilyen formában (ugye amit még el tudnak látni a koruktól és állapotuktól függően).
2016. ápr. 8. 13:41

Egyébként kezd kedves "JÓ" indulatú hozzászólok megoldódni az ügy, legalábbis anyagi része.

A gyámhatóság kötelezte az anyát a gyerektartásról, és a családi pótlékról elszámolni, havi rendszerességgel, áfás számlával.


Azt, hogy ezt ki kezdeményezte nem tudom.


Miért foglalkozom a gyerekkel,mert szeretem.


Miért érdekes az, hogy ki nyitja rá az anyjára az ajtót, ha szüksége lesz rá?

Hát csak azért molyoltam el ezen, mert valójában, én el sem tudtam képzelni, hogy káros szenvedélyektől mentes nő ennyire trehány tud lenni, és ennyire elidegenedik tőle a családja. Kár érte.


De ezer bocsánat, az én ku...a anyámat, hogy ember próbálok lenni, minden oldalt tekikntetbe véve.


Úgy meg, ha valaki a jogba, nemzetközi jogba egy molyfa...it is tájékozott, kötelességed is, állampolgárnak.

85. Panna.33 (válaszként erre: 84. - Bionet58)
2016. ápr. 8. 13:32
Lennél kedves linkelni egy jogszabályt?
84. bionet58 (válaszként erre: 72. - Panna.33)
2016. ápr. 8. 13:30
Amilyen jogalapon, most a terrorveszélyre hivatkozva, elkobozzák a jobb autókat, meg behívnak 55. éves tartalékosokat is.
83. selena78 (válaszként erre: 71. - Bionet58)
2016. ápr. 8. 12:54

"Mi lesz így vele ha megöregszik?"


Nem mondod? És te most azon aggódsz, hogy mi lesz anyuval, ha megöregszik?


Egyre hiteltelenebb vagy.

82. 937a2a883a (válaszként erre: 79. - Mandulacska2)
2016. ápr. 8. 11:17
Én nem iskolában tanítok, de emlékszem rá, hogy ez tényleg így volt, amikor én voltam általános iskolás. A tanárok mindig szóltak az illetékeseknek és egy idő után már a védőnő is kijárt előzetes megbeszélés nélkül ellenőrizni.
81. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 78. - Mandulacska2)
2016. ápr. 8. 11:15

Ez jó kérdés. Jók az ilyen "nagyik"...

Nem kell ide ellenség, ha van egy ilyen jóakaró.

80. mandulacska2 (válaszként erre: 49. - Bionet58)
2016. ápr. 8. 11:14
Szerintem ezt senki nem mondta, hogy arany ez az anyuka, csak hogy nagyon egyoldalú a megközelítés.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook