Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hétvégi nagyi kérdése fórum

Hétvégi nagyi kérdése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
19. michelle.r (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 16:06

Nagyon tiszteletre méltó, hogy igazi nagymamaként kezeled a helyzetet. Az már kevésbé, hogy azt sugallod, az anyja nem foglalkozik a gyerekével, bezzeg te. De miét te, és miért nem az apja?


Ne úgy szeresd, hogy közben piedesztálra emeled magad, te vagy a jó, az anyja a rossz, és nem törődöm. Te a jó zsaru vagy, ő a rossz.


És csak úgy mellékesen, ha az ott töltött idő kb. felében veled van, akkor apuka sem törődik vele többet, mint amennyit szerinted az anyja

18. andi6020 (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2016. ápr. 5. 11:43
Így újraolvasva valóban nem az.
17. finomfőzelék (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 11:04

Mit jelent az, hogy távolodik az anyjától? Kéthetente van nálatok, az nem nagyon szoros kapcsolat. A nagyiknak ez a dolga, hogy kényeztessék a gyereket. Más reggeltől estig folyamatosan nevelni, gondozni, figyelni rá.


Ha nálatok van, miért nem az apja foglalkozik vele sokat? Az nem baj, hogy az apjától távolodik? :)

16. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 5. 10:44
Ezt én se értem így utólag visszagondolva. Nem kell a gyereket folyton fejleszteni.
2016. ápr. 5. 10:39
Lenne egy aprócska kérdésem: miért kell tanulnia a láthatás alkalmával nagymamával??
14. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 10:34
Miből gondolod, hogy az anyja nem foglalkozik vele? Gondolom te nem látod, amikor az anyjával van a kislány. Miből veszed, hogy a kislány távolodik az anyjától?
13. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 10:03
Kéthetente pár órára könnyű a jó nagymamát játszani. De attól még minden más az anyukára marad. Örülj hogy a gyerek szívesen van veled - bár ez is má' milyen dolog hogy az apuka elhozza láthatásra azt tojik a gyerekre - addig amig igényli. Ha elkezd kamaszodni úgy sem veled fogja tölteni az idejét.
12. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 09:58

Igen, az anyák nem dolgoznak, csak otthon vannak és nem csinálnak semmit.

200 a vérnyomásom a soraidtól.

2016. ápr. 5. 09:26

Imádom az ilyen nagyikat.Anyósom is ilyen.i mindig azt hiszitek,hogy mi anyák cseszünk a saját gyerekünkre,csak mert ti láttok valamit,ami nem feltétlenül igaz.


A gyerek jól érzi magát nálatok,örülj neki és cső.És ne csesztesd az anyját,sem nyíltan,sem burkoltan.Mert egy idő után visszafelé sül el majd a dolog!


A gyerekek nem hülyék!Mindent látnak,hallanak és éreznek!


Örülj neki,hogy elvan veled a gyerek és pont!

10. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - Trapiti)
2016. ápr. 5. 09:10

Én is így értettem. A lánya férjének az előző kapcsolatából született gyerek az én értelmezésem szerint. :) Bár igaz, hogy néhol kicsit kusza volt számomra és elgondolkoztam, hogy most mi is van.


Amúgy szerintem a lényeg az kedves fórumnyitó, hogy szeresd és foglalkozz vele anélkül, hogy az anyjára megjegyzéseket tennél. Ahogy eddig is csináltad, az a jó út szerintem. :)

2016. ápr. 5. 09:02
Könnyû hétvégi nagymamának lenni, amikor a többi idô minden gondja-búja-baja-feladata-tennivalója az anyukáé a nap 24 órájában.
8. trapiti (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2016. ápr. 5. 08:33
Nem. Éreztetni vele, hogy nem tartják maguknál rosszabbnak az anyját sem. Szeretni szereti magától is valószínűleg.
7. trapiti (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2016. ápr. 5. 08:31
Nem a nagymamája ha jól értem.
2016. ápr. 5. 08:30
Sulykolni bele, hogy szeresse anyukáját?? Érdekes.
5. trapiti (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 08:30

Persze hogy jobban érzi magát nálatok. Oda kéthetente egyszer hétvégére megy, az anyukájával pedig a hétköznapokat tölti. A nevelés és a problémák nagy része az anyára hárul, rátok maradnak az élmények, programok. Könnyű minden második hétvégén teljes erőbedobással a gyerekkel foglalkozni, és közben az anyját bírálni... Ne mondd hogy nincs az anyja ellen nevelve, a gyerek se hülye, érzi ő azt ha rosszaljátok az anyja viselkedését.

A legjobbat akkor teszed ha mindent megteszel azért hogy a gyerek azt érezze, ti és az anyja egy hajóban eveztek. Nem elítélni kell, meg nem értekezni róla hogy eltávolodnak, hanem támogatni a kapcsolatukat.


Egyébként meg nem lennék annyira oda a ti viselkedésetektől, miért nem az apja van ennyit a gyerekkel. Ha jól értem te az apuka új feleségének az anyja vagy... Apukának kellene jobban odatenni magát, foglalkozni a lányával, ne adj' Isten megtámogatni a lánya és a volt felesége kapcsolatát... ez lenne jó a gyereknek, nem az hogy mindenki ezerrel bizonyítja hogy ő mennyivel jobban odafigyel, mennyivel többet foglalkozik vele stb.

4. cicaanya (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2016. ápr. 5. 08:10

Nos.....élényekben gazdag dolgot adtok neki! és ez nem is baj...sőt gondolj arra ha bár mi van (KOPP KOPP KOPP NE LEGYEN) akkor akire számíthat azt fogja hívni beszélni vele kisebb nagyobb gondjairól!

DE! Sulykolni lehet bele azt szeresse anyukáját (legyen egy raj neki vigye haza neki amit nálatok készít el ez csak példa volt)

;)

Azt találja meg amúgy benned amit szeretne édesanyában csak nem kapja meg,anyuka valószínű bele van törődve lehet afféle bezárom magamba elfogadom és kész bár mi van lesz családja címen! szerintem!

2016. ápr. 5. 06:45

Kéthetente van veled, ha jól értem. Jól teszed, hogy foglalkozol vele, végül is a nagymamája vagy, ez normális. Furcsállom, ha emiatt eltávolodik az anyjától. Már ha tényleg így van.

Apuka is foglalkozik vele?

2016. ápr. 5. 06:42
Egyszerűen szeresd, akkor jól cselekszel.
2016. ápr. 5. 00:00

Szerintetek is helyesen cselekszem? A vejem vasárnapi apukaként kéthetente tudja elhozni a kislányát. Meg a szünetek fele az övé. Én sokat foglalkozom a gyerekkel. Velem tanul, velem játszik, az itt létének a felében legalább velem van. A gyerek nagyon jól érzi magát nálunk. Sokkal jobban mint otthon, holott nincs az anyja ellen nevelve, a részemről pláne, és a lányom részéről sem. Oly annyira, hogy ha az apja mond valamit ami negatív, szólni szoktunk rá, már a közel három év alatt majdnem le is szokott a szövegelésről.

Az egyedüli amiért a kérdés felmerült bennem, hogy jót cselekszem - e az az, hogy egyre jobban távolodik a gyerek az anyjától, azért mert mi ráérünk vele foglalkozni, az anyja pedig annak ellenére nem, hogy otthon van, nem dolgozik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook