Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hétvégén mondta Czeizel, hogy javasolt gyümölcsnapot tartani terhesség alatt. Próbálta már valaki? fórum

Hétvégén mondta Czeizel, hogy javasolt gyümölcsnapot tartani terhesség alatt. Próbálta már valaki? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 7. 22:42
Én jópár doboz Rennie-t megettem a gyomorsavra. Főleg éjjel, ha feküdtem, meg evés után kínzott. De tutira hatott és lehet szedni terhesség alatt is. Ha rosszabb lesz a gyümik után, akkor ne azt edd egész nap. Már az is sokat jelent, ha napi szinten több zöldséget/gyümölcsöt eszel pl. reggelire friss narancslé, ebédre tészta helyett főzelék v. rakott zöldség...
15. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Orsibigyu)
2012. márc. 7. 21:50
Egyél rá pattogatott kukoricát... az olajos magvak magukba szívják a gyomorsavat. (Legalábbis így tanultam).
2012. márc. 7. 21:49
Inni gyümölcsteát cukor nélkül, citromosvizet? Vagy inkább gyümileveket?
2012. márc. 7. 21:48
Nekem problémamentes terhességem van... csak a savval küzködök. Ez nem lesz olaj a tűzre?
2012. márc. 7. 21:43

Pedig milyen jók...

Aztán még jöhet a füge, datolya, gránátalma, az olajos magvak...

11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2012. márc. 7. 21:38
Ilyent én is csináltam, nem is tudom, miért szoktam le róla
2012. márc. 7. 21:32

Ennék mindenfélét; mondjuk csinálnék egy hatalmas nagy adag gyümölcssalátát az ananásztól kezdve mindent bele, fahéj, citromlé, és aztán kanalaznám folyamatosan. Jól mutat a narancs-banán-alma-kiwi-meggy stb. összekeverve.

Hasonlóan lehet zöldségsalátát is csinálni: piros-sárga-zöld paprika, paradicsom, uborka, lilahagyma (fokhagyma) összevágva, picit sózva, borsozva, egy citrom kifacsart leve és egy kanálni olívaolaj. 1-2 óra pihenés a hűtőben és utána már önmagában is jó! Cékla salátát is lehet házilag...

2012. márc. 7. 21:29

Én próbáltam, mert muszáj volt; semmi bajunk nem lett tőle.

De ettől még győzött a toxémia.

8. orsibigyu (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2012. márc. 7. 21:26
Az első fiam ezért nagyon szerencsés volt, de itt ez a második, neki a téli hónapok koplalása jutott. Most be szeretném pótolni. De a baj, az, hogy sohasem csináltam ilyet. Mit kell enni? Inni? Bármilyen gyümölcs jó? Nyers zöldség sem árt szerintem. Szóval szerintetek hogyan csináljam?
2012. márc. 7. 21:20

Nem csupán a gyermekvárás időszaka alatt...

Anno az egyik előadásának az volt a lényege, hogy azok a babák, akik késő tavasszal, kora nyáron fogannak meg, egészségesebbek a sok friss gyümölcs-zöldség fogyasztása miatt.

Ő tudja, hiszen orvos-genetikus, az orvostudományok akadémiai doktora.

2012. márc. 7. 21:07

Én az első terhességemnél hónapokig csináltam. Jót tett a vérnyomásomnak, a vizesedésnek, mindennek.


De nyilván az orvossal kell konzultálni és minden nap megenni a kellő mennyiséget.

2012. márc. 7. 21:06

Anyám , velem, heti kettőt tartott....


normális lettem :)))

2012. márc. 7. 21:01
én nem, de IR-esként nekem nem is szabadna...
3. Lara anyuja (válaszként erre: 2. - 2a4f521b34)
2012. márc. 7. 20:59
Én pedig csak őszibarackot!:)
2012. márc. 7. 20:58
Hát nekem nyáron a 35 fokban volt, amikor egész nap csak dinnyét ettem :)
2012. márc. 7. 20:55
Hétvégén mondta Czeizel, hogy javasolt gyümölcsnapot tartani terhesség alatt. Próbálta már valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook