Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hetek óta tartó hasmenés, félek!! fórum

Hetek óta tartó hasmenés, félek!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2015. febr. 9. 10:00

A szén egyébként jó ötlet, mert az nem csak fog, hanem fertőtlenít is. Többet is bevehetsz egyszerre. A bolus adstringens (az egyik szénfajta) durvább hasmenésre jó (szóval lehet, hogy a tiédre is), de azt nem merem csak úgy ajánlgatni, patikustól kellene megkérdezni, ha érdekel, ilyen esetben jó-e.


Az is lehet még gond, hogy mivel étvágyad az van, nehezen veszed rá magad a diétás kajákra, és akkor nem múlik a hasmenés. A kávét viszont tényleg hanyagold, az nagyon megmozgatja a beleket! És szerintem most már elég volt a fórum olvasásából, csinálj valamit, ami kikapcsol, ne törd a fejed ezen, mert csak becsavarodsz. Bocs, de jószándékúan javasolom, ha holnap úgyis mész dokihoz, akkor most nem érdemes parázni rajta.

28. 2161227840 (válaszként erre: 27. - 4975ebdc2f)
2015. febr. 9. 09:59
Én nem diagnózist kértem, csak ötletet, vvéleményeket, hogy volt e már valaki hasonló helyzetben, találkozott e már ilyen jellegű gonddal.
27. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:57
doki!!!!!!!!!!itt hiába próbálsz távdiagnózist kérni. Valami nagyobb baj lehet,orvos minél előbb.
26. Remoni (válaszként erre: 20. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:54
Igaza van fincsi-nek, töröltesd a fórumot, ne olvasgass semmit sem. Holnap pedig mej el a körzeti orvoshoz. Ez a legjobb amit perpillanat tehetsz.
25. bowie
2015. febr. 9. 09:51
Ha nem mutat ki teszt majd érzékenységet semmire, akkor is érdemes lesz írnod, hogy mikor mit eszel és iszol, és jelölni majd, hogy mik után megy a hasad. De ezt lehet majd a doki is ajánlani fogja.
24. bowie (válaszként erre: 19. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:49
Akkor lehet épp az édesítő. A szalámikban is van mesterséges édesítőszer pl. A pörköltbe ha tettetek pörköltkockát, vagy bármilyen bolti pörkölt ízesítőt, azokban is van.
2015. febr. 9. 09:48

Én epére is gondolnék a helyedben!

Mikor nekem az epém balhézik,akkor hasmenésem van és sokat pisilek.

A kávé mindenképp felejtős!

Ha pár napig csak a következőket eszed:főtt krumpli,reszelt alma,kétszersült-de semmi mást nem!!!-akkor meg kell szünnie,ha az epe a bűnös.

De millió dolog lehet,ahogy előttem is írták!

22. zsazsanéni (válaszként erre: 14. - Zarahell)
2015. febr. 9. 09:48
Felénk egy ismerős férje hozott haza a törököktől valami virust a 90-s években.Hónapokig a kórházban volt.Mi is 13-ban nagyon óvatosak voltunk,csak narancson meg mandarinon voltunk,meg amit itthonról vittünk.A reggelit csak olyat ettünk meg ami csomagolt volt,meg a fött tojás.A szén tabletta használ,mert a nagy éttermekben az elsősegély dobozban is megtalálható.Most voltam a klinikán egy hónapja,az ebéd után alig értem el a WC-ig és mig bennt voltam nem akart múlni,még éjjel 3-kor is.Semmit nem találtak.A jobboldali fájdalom az epétől van,a tojást és a hagymát nem szereti.De orvos kell,hogy kiderítse a bajt.
21. *trillian* (válaszként erre: 12. - 9c8432d068)
2015. febr. 9. 09:45

Minek hisze magad, hogy megmondod, ki mit írhat?


Nálunk volt a családban ilyen eset, hogy hasmenéssel kezdődött, és a sok hozzád hasonló okos a "minek rémítgetni, meg vegyen be szódabikarbónát" házipatikás legyintgetős hozzáállásával sikeresen elérte, hogy nem ment fél évig szakorvoshoz, és mégis béldaganat volt. Magyarországon a vastagbéldaganat az egyik vezető halálok, és ha az ember tisztában vele, hogy ez is egy lehetőség, akkor jobban összekapja magát, amikor kellemetlen vizsgálatokról van szó.


Engem abszolút nem érdekel, ha valakinek a véleménye különbözik az enyémtől, de a bunkó stílusodtól ("marhaságozás") meg a rendőrködésedtől rosszul vagyok. Kultúráltan miért nem lehet megnyilvánulni, nem a sarki borozóban vagy.

20. 2161227840 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2015. febr. 9. 09:44
Már zizi vagyok épp eléggé, minden jár a fejemben, legfőképpen a legrosszabb... Az estét várom mindig a legjobban, legalább alszok és nem jár az agyam.
19. 2161227840 (válaszként erre: 16. - Bowie)
2015. febr. 9. 09:42
Édesítővel iszom a kávét, nem cukorral. Viszont eszek csokit, édes péksütit és attól semmi bajom nincs, nem kell tőle mennem.
18. bowie
2015. febr. 9. 09:42

Vagy glutén, vagy laktóz, akármi lehet, ami ilyen tüneteket okoz.

(bár írtad, hogy a péksütitől semmi bajod, de azt nem, hogy milyen péksüti)

Kár a legrosszabbra gondolni.:)

17. fincsi5 (válaszként erre: 15. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:42

Egyelőre SENKI nem tudja, mi vár rád, vedd elő a telefont, az oldalt meg töröltetném a helyedben, mert estére zizi leszel! D

Azzal is kímélnéd magad, hidd el. :)

16. bowie
2015. febr. 9. 09:39

Szerintem valami allergia, intolerancia, érzékenység lesz.

A kávét cukorral iszod pl?

Van egy ismerősöm, az ő szervezete nem tudja a cukrot feldolgozni. Nem cukorbeteg, meg semmi, csak allergiás a cukorra. A gyümölcscukorra is. Ha olyat eszik,. iszik, amiben cukor van, megy a hasa nagyon durván, és olykor szúródik neki egy ponton.

Fél évbe került, mire kiderült, hogy ez a gond. Azóta mindenbe folyékony édesítőt használ, kajákba, sütikbe is, nem iszik semmi olyat, ami árthatna, és kutya baja. Ő is nagyon meg volt ijedve. Azóta nagyon kell figyelni persze, de legalább nyugodt. :)

15. 2161227840 (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2015. febr. 9. 09:38
Igazán semmi gond, már elolvastam :). És tisztában vagyok vele, hogy ezek a vizsgálatok várnak rám! Nem is értem hogy alakulhatott ki nálam bármi is ilyen gyorsan, évente járok szűrésre, vér, vizelet, nőgyógyász. És mégis...
2015. febr. 9. 09:37
Megnyugtatlak, mikor én elkaptam valami cuki vírust Isztambulban, 1 hónapig volt ugyanez. Esetleg epédet mondjuk megnézhetnék, ha fájlalod a jobb oldalad. Az is okozhat ilyen problémát.
13. Drienke (válaszként erre: 1. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:37
Táplálék intolarencia? Pl glutén ( arra is jellemző a leírt tünet )
12. 9c8432d068 (válaszként erre: 3. - *trillian*)
2015. febr. 9. 09:36

Minek hiszed magadat,orvosnak,hogy ennyi marhaságot összehordasz???

Ha valakinek nem szűnő hasmenése van,menjen orvoshoz,majd az megmondja mit kell tennie.

Egy hasmenéses dolognak millió egy oka lehet.

11. fincsi5 (válaszként erre: 6. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:31
Ma annyit azért tudsz tenni, hogy a gasztrora kérsz időpontot, a beutalót megírják holnap.:)
10. fincsi5 (válaszként erre: 3. - *trillian*)
2015. febr. 9. 09:29

Te vagy eszednél? Minek rémítgeted tovább?

Ne írjál már semmit, ezt is kérd, hogy vegyék ki, mielőtt ráveti magát !

2015. febr. 9. 09:27
Menj el holnap az orvostól=Menj el holnap az orvoshoz
2015. febr. 9. 09:26

Nyugodj meg, pláne, hogy semmi nem lesz jobb attól, ha ideges vagy, legfeljebb még jobban menni fog a hasad. Nem kibic vagyok, én is képes vagyok bepánikolni, de semmi nem lesz jobb tőle.


Menj el holnap az orvostól, lehet, hogy magától is javasol székletvizsgálatot, gasztroenterológiát vagy valami más kivizsgálást. Mindenesetre ne hagyd, hogy valamiféle javaslat, előrelépés nélkül elküldjön, mert egy ennyi ideje tartó hasmenés nem normális. De azért nem kell rögtön rémeket látni, csak intézkedni!


Szóval, nyugodj meg, és holnap légy talpraesett!


A gyereknek is, neked is jobbulást!

7. bnedora (válaszként erre: 6. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:16
Esetleg hagyd el a kávét, mert a kávé is hajt.
2015. febr. 9. 09:15
igen, persze, irány a háziorvos, amit a múlt héten meg is tettem, de sajnos nem lett jobb. ma mentem volna, de beteg gyerekkel nem indulok el, holnap lesz kire bíznom, így mindenképp neki kerekedek. sokat olvastam már mindneről, és teljesen bele vagyok őrülve. Legutóbb reggel felébredtem és olyan pánikroham tört rám, hogy nem tudtam bemenni dolgozni sem. Ahogy ma is úgy ébredtem, vert a víz, hányingerem volt, gyomorgörcs és persze kávé után a híg széklet. Rettenetesen félek. A másik gondom, hogy sokszor kell pisilnem, nem tudom mitől, nem iszok sokat, két három decivel elvagyok egy nap, ami nem jó. Köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 9. 09:12

Szia!


Illeitised is lehet, a jobboldali fájdalom alapján,

DE

mi nem vagyunk orvosok!

Kérj gasztroenterológiára beutalót! Ott a szakorvos minden vizsgálatot el tud végezni a sima kifújásos vizsgálat is sokat mutat, nem kell rögtön elsőre a legrosszabra készülni.

4. bnedora (válaszként erre: 1. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:09
Miért kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. További kivizsgálásra kell menned. Mint ahogy írod, sok mindentől lehet, de itt senki nem fogja neked megmondani a biztosat. A fiamnál laktózérzékenységet állapítottak meg. Orvos! Kivizsgálás mindaddig, amíg biztos lesz a probléma oka.
2015. febr. 9. 09:07

Kérni kell egy gyomortükrözést és egy kolonoszkópiát, de lehetőleg bódításban (vagy altatásban). Utána jó megnyugtató látni, hogy semmiféle daganat, fekély, vérzés nincsen. Ha a ráktól félsz: a béldaganatok éveken át fejlődnek. Amikor egy ilyen kolonószkópián polipokat találnak - ezek még jóindulatúak, de ezek szoktak elrákosodni -, egyből ki is metszik őket, mire felébredsz, meg vagy gyógyítva. Persze ilyenkor x hónap múlva kontrollra kell menni, de időben elkapni nagyon fontos.

Lehet még májgyulladásod, pancreatitised, ibs-ed, követeld a háziorvostól a GASZTROENTEROLÓGIAI beutalót, addig ne hagyd élni!


És nem érdemes félni semmitől, amíg nincs diagnózisod. Csak otthon ülni és várni, hogy elmúlik, az az egyetlen helytelen dolog, amit tehetsz...

2. Misaki Itó (válaszként erre: 1. - 2161227840)
2015. febr. 9. 09:07

1.Ne a neten kutakodj és analizáld magad,mert teljesen felesleges!

2.Lövésem sincs,hogyan jutottál el a sztóma zacsiig,de gondolom,tisztában vagy azzal,hogy azt milyen jellegű műtétek után adják a betegnek!

Nagyon sokan,csak ideiglenes élnek sztómával.



Inkább,irány a háziorvos!

2015. febr. 9. 09:01
Sziasztok! Hetek óra tartó kálváriám után gondoltam megosztom aggodalmam, hátha van ötletetek, hogy mi lehet! Decemberben volt pár nap, amikor olyan szintű hasmenésem mint még az életben talán soha. Nehezen jöttem helyre, a karácsonyi vacsorákból nem nagyon vettem ki a részem:)! Majd jajanuár közepén ismét jelentkezett a hasmenés. Vagyis, inkább híg székletnek mondanám. Reggel kávé után, ebéd után, vagy épp vacsora után. Napi szinten két alkalommal általában, többször nagyon nem is lehetett, hiszen nem mertem enni, féltem hogy kijön. Étvágyam az van /volt, azzal nincs gond a mai napig sem. Csakhát hiába, ha nem marad bent. Pár napig fájt a jobb oldalon a bordám alatt, volt hogy szúrt, görcsölt. Sokszor éreztem szúrást a jobb alhasban, derekamban. Mára ez elmúlt, de a híg széklet megmaradt. Ha pörköltet ettem a harmadik falat után már mehettem is wcre. Tegnap szintén a rakott krumpli után. Joghurt, péksüti mehet. De már a szalamival is hadilábon állok. Voltam házi orvosnál, diétát javasolt, de nem jött be. Ma kellett volna vissza mennem, de a lányom lebetegedett így ez ma nem jött össze, talán holnap. Utána néztem a tüneteknek, és rák, bélgyulladás, chron, és hasonlók. És persze mindenhol kidobta a sztóma zsákot. Na, azóta még jobban rosszul vagyok talán. Mi lesz ha így járok, nem tudok tovább dolgozni, nem tudom hogy mit csináljak.... Teljesen el vagyok keseredve, egész nap csak feküdnék, teljesen magával szippantott, amiket olvastam, sokszor reremegek, hányingerem van. Ez pszichés, tudom. Csak a tüneteim nem... Szerintetek mit lehet ez? A legrosszabbra vagyok felkészülve.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook