Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyesírás fórum

Helyesírás (beszélgetős fórum)


15. Basset (válaszként erre: 14. - 325b42d966)
2010. okt. 6. 12:02

Ez tuti! Ha baja lenne, otthon is lenne: verekedne, agresszív lenne vagy épp az ellenkezője, visszahúzódóbb, mint korábban. Tuti, észrevennéd.

Szerintem ne foglalkozz az iskolával. Nem tudom, hol laksz, de én akár át is íratnám más iskolába, más osztályba. Habár ez sok mindentől függ, nehéz döntés. De miért ne...? Esetleg beszélnék az ofővel, hogy vannak ezek a tanarak és úgy hallottad, hogy...

Magad semmiképpen ne hibáztasd!

14. 325b42d966 (válaszként erre: 12. - Basset)
2010. okt. 6. 11:40
9-éves lesz a fiam ,én azóta itthon vagyok vele voltam és vagyok mindig soha nem kellett nélkülöznie engem,itthon dolgozom én osztom be az időmet és ő az első ezt ő is tudja,én és az apja is azért élünk ,imádjuk őt én egyszerűen nem hiszem el hogy egy gyerek csak az iskolában szorongana azért mert a szülei nevelőszülők lesznek annak itthon is lenne jele de nincs,nem is napi téma ez nálunk úgy látszik az iskolában igen,bár nagyon bánt és idegesít a dolog,én úgy érzem hogy teljesen normálisan élünk,dolgozunk,neveljük a gyereket,hétvégén kirándulunk teljesen átlagos család vagyunk úgy érzem.
13. Johannia (válaszként erre: 10. - 325b42d966)
2010. okt. 6. 11:04

Jujj, hát erre én is csak azt tudom mondani, hogy nem normálisak a tanárok! Sürgősen kérd meg a tanárokat, hogy ne említsék semmilyen körülmények között neki ezt a nevelőszülő-új gyerek témát!


Veletek minden ok, csak a tanárok túlspirázzák a dolgot.

Ha várja meg örülne neki, akkor nincs gond, csak ezek szerint a tanárok tömik a fejét néhanapján marhaságokkal!

A tanárok ezek szerint beskatulyázták őt :(:( Nagy hiba, illeve baj ez a fiatoknak szerintem...


Egyáltalán nincs miért szégyelned magad!

12. Basset (válaszként erre: 10. - 325b42d966)
2010. okt. 6. 10:39

Jézusom! Ez hülye!!! Nem normális! Barom!


Bocs... de kiakadtam... Mit képzel magáról ez a matek tanár?! Még jó, hogy nem azt mondja a kicsinek, hogy így KELL érezned... :S


Szerintem ne erőltesd! Csak természetesen! Ha a gyerek látja, hogy ez nektek jó, ha látja, hogy anyu és apu boldogok, akkor ő is nyugodt lesz. Nem kell az agyába rágni se, hogy szeretitek, mert tudja, látja, ha eleget vagytok vele, bármit elmondhat, mert megértitek...


soha ne szégyelld magad a nevelőszülőség miatt! szuper lesz, meglátod! :)

11. 325b42d966 (válaszként erre: 7. - Basset)
2010. okt. 6. 10:15
igazad van csak hogy ha így halad meg bukik majd helyesírásból,hiába olvas szépen ,a szövegértése is 4-es eddig de a helyesírással gond van,nálunk negyedévente van értékelés.
10. 325b42d966 (válaszként erre: 6. - Johannia)
2010. okt. 6. 10:12
nem jár sehova mert 7-kor felszáll az iskolabuszra és délután fél 5-kor száll le,nincs szíven még valahova elvinni,majd jövőre tervezzük az úszást mert akkor már tanítás után haza jöhet,sajnos abban igazad van hogy ha bármi baj van a tanulásával,rögtön a nevelőszülőség a téma a tanároknál hogy biztos azért teljesít rosszabbul mert szorong,tavaly a matek tanár így szólt neki:ugye attól félsz hogy ha gyerek kerül hozzátok bizonytalannak érzed a helyzetedet?ugye ezért szorongsz és ezért nem megy a matek?erre az én kisfiam rávágta hogy igen.leültünk elmagyaráztuk neki újra hogy ő lesz és marad a legfontosabb és hogy mindig is szeretni fogjuk és ha nem akarja nem leszünk nevekőszülők,de ő is szeretné,várja ,soha nem vettem észre hogy szorongana emiatt,csak a tanárok.Kezdem magam szégyelni amiért más gyerekén szeretnék segíteni és nem veszem észre hogy az én gyerekem szorul segítségre????,??,
9. Johannia (válaszként erre: 8. - Laszlozsu)
2010. okt. 6. 10:07
Mondjuk ez jó meglátás, hogy ha szorongana a leendő gyerek miatt, akkor az az egész tanulmányára kihatna, sőt akár viselkedése is megváltozott volna.
2010. okt. 6. 10:04

Nem hiszem, hogy bármi gond lenne a gyermekkel amiatt, hogy Ti nevelőszülőkké fogtok válni.

Ezt nyilván meg kell beszélni vele, felkészíteni rá, de ez még nem frusztrálhatja, hisz nincs még ott egy idegen gyerek, akin osztoznia kellene rajtatok és az otthonán.

A helyesírásról tudvalévő, hogy velünk született adottságunk. Ehhez véna kell. Sok gyakorlással, különböző módszerekkel lehet javítani, de akinek nincs érzéke hozzá, azzal csodát nem lehet tenni.

Ebből következik, hogy ha a fiad hullámzóan teljesít, akkor meg van az adottsága hozzá, de valamiért nem motivált. Én sokkal inkább valószínűsítem azt, ahogy egy korábbi hozzászóló is írta, hogy unja. Nem keltik fel az érdeklődését ehhez, ezért félgőzzel teljesít.

Semmiféle pszichikai oka nincs ennek. Szerintem.

Ha ilyen probléma lenne, akkor nem csak ebben nem lenne jó, hanem az egész tanulmányaira kiterjedne a probléma.

2010. okt. 6. 10:03

Másrészt:

Ne foglalkozz a tanárokkal, az iskolával. Ha te úgy látod, hogy a kicsi fejlődik, érdeklődik, okoska, aranyos, jófej, szeretetteljes, kedves, udvarias, virgonc, meg ilyesmi, akkor kit érdekel, hogy egy nyelvtan tanár mit magyaráz vagy egyest ad...? Nekem 2 gyerekem van, még ovisok, de már tudom, hogy le fogom magasról tolyni... :P Főleg 2. osztályban...

egyébként amit nanaki ír, a gyakorlásmódszerek szerintem is sokkal jobbak, mint a "gyere fiam, tollbamondok"-féle. Játék, játék, játék...

Szomorú hogy az iskolákban elfelejtették ezt a szót...:(

2010. okt. 6. 10:00

Én is ilyen voltam. Velem a szüleim otthon gyakoroltatták a szépírást, mert nekem az nem ment. Külalakra ritkán kaptam 5öst :)

A kicsiknél még előfordul, hogy ha fáradtak, dekoncentráltak, akkor nem tudnak úgy teljesíteni. Lehet a motiváció is hiányzik - nálam többnyire ez volt a baj. Ha fáradtak vagy nem érdekli őket a dolog, előfordul a rossz helyesírás. Lehet többet kéne vele gyakorolni, hogy automatikusan menjen a helyesen írás. A kicsik egyébként sokszor kihagynak betűket, ékezetet vagy felcserélik azokat. Szerintem ez nem vészes. Vagy suli mellett jár-e sportra vagy különórára? Lehet csak fáradt. A rossz időjárás, kevés napsütés is hatással lehet a teljesítésre.


Viszont remélem a tanár nem hozakodik elő a fiadnál rosszabb teljesítés esetén azzal, hogy mert otthon nincs rendben valami, vagyis hogy csak nem tesz semmilyen utalást arra, hogy változás lehet nálatok. Reméljük nem skatulyázta be :S:S:S


Ha úgy érzed szoronghat, beszéltesd, játsszasd, rajzoltasd. A szerepjáték nagy segítség tud lenni. A reakciói könnyen értelmezhetőek lesznek.

Lehet fél attól, hogy az új gyereket jobban fogjátok szeretni, vagy hogy ő egyáltalán a ti gyereketek. Minél többet beszéltek az érzéseiről, mármint hogy ő beszéljen róla, meg te is elmondod, hogy őt szeretitek meg satöbbi, annál jobb lesz.

2010. okt. 6. 09:53
Akkor ez egyértelműen a tanárok rossz hozzáállása.
4. 325b42d966 (válaszként erre: 2. - Basset)
2010. okt. 6. 09:51
gyakorolunk,sokat mivel iskola otthonos a suli így hétköznap is de hétvégén többet,beszélgetünk vele sokat ő az egyszem gyerekünk úgy érzem hogy oda figyelünk arra hogy neki mi a jó, a nevelőszülőséget is 100-szor megbeszéltük tudja hogy a legfontosabb ő marad,biztos nem vagyok tökéletes szülő de most nagyon elbizonytalanodtam mit rontok el?nem tudom de azt igen hogy a tanároknak oda vezetni a fiam tanulási problémáját ahhoz hogy mi nevelőszülők lettünk ez nem helyes.
2010. okt. 6. 09:47

Nem vagyok szakértő, de az én kisfiam is másodikos és figyelmetlen. Ezen gyakorlással tudtok segíteni. Akasztófa játékkal, de nem gépen, hanem papíron és vegyél neki gyerek keresztrejtvényt. Mióta ezt csináljuk, sorban kapja a mosolygós piros pontokat.

A másik (vagy fő) problémádon józan parasztasszonyi ésszel javasolnám, hogy beszéld meg vele a nevelőszülői feladatokat az ő nyelvén és kérd a segítségét, akkor tudni fogja, hogy ez egy közös élet lesz új családtaggal is. Ha lesz feladata és érzi, hogy fontos, akkor másként áll a dologhoz.

És természetesen mond el neki, hogy a Ti életetekben ő a legfontosabb.

2010. okt. 6. 09:45

Szerintem a helyesírás, olvasás, matek épp azok a készségtárgyak, amik gyakorlás nélkül nem mennek. (Még nekem se... Ha nincs helyesírás-ellenőrző, meg vagyok lőve... :S) Lehet, hogy a fiad csak unja a tollbamondást, másolást, valami izgalmasabb, érdekesebb feladatot szívesen csinálna. Nem gondolnám, hogy köze van a dolognak ehhez.

Viszont szerintem sokat, nagyon nagyon sokat kell beszélgetni vele erről a nevelőszülős témáról. Elmagyarázni többször is neki, mi ez, az ő szintjén, és biztosítani a szeretetetekről mindenféle formában.

2010. okt. 6. 09:32
sziasztok,a fiam második osztályos mostanában nehezen megy neki a helyesírás ,másolásnál figyelmetlen a tanárnő szerint meg kellene néznie egy pszihológusnak,bár az iskolában is felmérték és nem találtak nála olyan problémát amiért foglalkozni kellene vele de a tanára szerint talán még is,ha nagyon akar és odafigyel akkor szépen teljesít de máskor összecsaoja,siet és nem figyel.Sajnos elkövettem azt a hibát hogy elmondtam a tanárainak hogy elvégeztünk egy nevelőszülői tanfolyamot és gyermekeknek szeretnénk segíteni,azért mondtam el hogy ha majd egyszer (mert még nincs)gyermek lesz nálunk és a fiamnak is elkell fogadnia majd az új helyzetet segítsenek,hiszen ha testvér születik egy családba az is változás,de azóta ha gond van a fiammal azt kapom hogy biztosan azért mert szorong a gyerek amiért mi nevelőszülők lettünk,hiába nincs nálunk még gyerek ő fél a jövőtől.Sokat beszélgetünk a fiammal erről is ,és soha nem éreztem hogy félne,nem napi téma ez a családba,és már lassan kezdem magam szégyelni hogy a saját fiam rovására megy az hogy más gyerekének segíthetek?ha van köztetek tanár vagy pszihológus kérem szépen írja meg a véleményét.köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook