Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Helyesen hajtani a lábbal hajthatós járgányt? fórum

Helyesen hajtani a lábbal hajthatós járgányt? (tudásbázis kérdés)


14. kenzol (válaszként erre: 13. - 5796fb1dbf)
2008. okt. 30. 14:00
milyen "kedves" hozzászólás :((((((
2008. okt. 30. 12:49
Mi van akkor, ha nincs lába?
12. gabi0630 (válaszként erre: 11. - Judit0625)
2008. okt. 10. 17:46

Szia!


Köszi, nem sajnos nem. Semmi új. Ugyanúgy egy lábbal száguld, ma már többször borult.

2008. okt. 10. 15:54

Szia Gabi! Bocsi, hogy tegnap nem jelentkeztem, de vendégeim voltak. Egyébként a dokinéni szabin van, aki meg helyettesiti.....Arról jobb nem beszélni!!!

Úgyhogy a jövő hét csütörtökön tudom megkérdezni. De nem felejtem el, és akkor megirom neked, hogy mit mondott!!!! Vagy esetleg azóta "okosabbak" lettetek?

10. gabi0630 (válaszként erre: 9. - Judit0625)
2008. okt. 8. 21:08
Szerintem is arra kéne emlékezni, hogy fájt a lába, mikor JÁRT! Nem arra hogy fájt a motoron, főleg hogy akkor kezdte el a bal lábát nem használni, azaz csak szépen lógott. Én se igazán értem. És mostmár kezdek ideges lenni. De azzal nyugtatom magam, ha nagy baj lenne, séta közben is látszódna valami. Sírás közben se szokott a lábához kapni.
2008. okt. 8. 20:37
Bocsika,de a gyerek arra emlékszik, hogy a motoron nem tudta akkor magát hajtani? Igy a legegyszerűbb megmagyarázni a dolgokat!!! Szerintem akkor arra kellene emlékezni elsődlegesen, hogy milyen nehezére esett a járás!!!!
8. gabi0630 (válaszként erre: 7. - Judit0625)
2008. okt. 8. 20:30

Szia!


Rendben, köszönöm!

Ismételten beszéltem a védőnővel, és megint azt mondta, hogy ilyen korú gyerek emlékszik visszamenőleg 2-3 hónapra, arra ami történt, azért csinálja. Ha baj lenne akkor menés/séta közben is észrevehető lenne.

7. judit0625 (válaszként erre: 6. - Gabi0630)
2008. okt. 8. 19:49
Igérem holnap rákérdezek neked és legkésőbb holnapután megmondom, hogy mit mondtak!!!!! Itt ezen a fórumon bármit is mondanak jelentkezek!!!
2008. okt. 8. 17:04
Még annyit, hogy nem sántít, ha megy, nem biceg, nem húzza a lábát, nem is fájlalja, csak ha hajtani kell magát akkor. Pedig tudná használni a bal lábát is, mert ha nagyon elakad, akkor hazsnálja is, de csak addig a pár lökésig. Utána éppúgy féloldalasan ül, és csak a jobbal száguld!
5. gabi0630 (válaszként erre: 4. - Judit0625)
2008. okt. 8. 17:01

Szia!


Nagyon nagyon megköszönném!

Aznap, mikor megkapta, délután sántított, este már nem bírt ráállni a lábára. Láz, semmi nem volt. De estére kapott Nurpophnet, és másnapra semmi.

Kb másfél hónapja!

Nagyon köszi!

4. judit0625 (válaszként erre: 3. - Judit0625)
2008. okt. 8. 15:29
Én ha gondolod akkor rá tudok kérdezni a dologra, mert a barátnőm gyermekorvos mellett asszisztens. Amit tudok, nagyon szivesen segitek.
2008. okt. 8. 15:28
Tanácsot adni nem tudok, de nekem ne mondja ezt egy értelmes ember, hogy ez normásil dolog!!!! A gyerekek azok, akik sokkal hamarabb átvészelik a dolgokat. Nálunk szerencsére semmi ilyen gond nem volt, de hogy ott szegénykémnek valamit nagyon rosszul szúrtak, az biztos. Mióta tart ez?
2008. okt. 8. 12:44

Sziasztok!


Tudom, kicsit fura a kérdés, ne már idegesít a dolog. A védőnő szerint nincs baj, de akkor se értem.

A kisfiam 18 hósan, lassan két hónapja tanulta meg lábbal hajtani magát a motoron, traktoron, biciklin. Eleinte szépen ment, de miután megkapta a 18 hós oltást combba, és aznap nem is tudott ráállni, utána csak jobb lábbal. Védőnő szerint csak beidegződés, mert emlékszik hogy az a lába fájt. Teljesen féloldalasan ül, a bal lába csak lóg. DE ha sétál, szépen használja a másik lábát is. Hiába ültetem egyenesen, azzonnal oldalra csúszik, és úgy száguld. Csak elég baelesetveszélyes is, mert mindig oldalra borul, mit tegyek?

2008. okt. 8. 12:40
Helyesen hajtani a lábbal hajthatós járgányt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook