Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házipor-allergiás gyermekek szülei fórum

Házipor-allergiás gyermekek szülei (beszélgetős fórum)


2014. okt. 6. 21:47

Jelenleg a matracokra szeretném megrendelni az antiallergén matracvédőt.

Mivel nem győzőm a rengeteg mosást, illetve nem tudom hová teregessek, mert ugye a szobájukba nem szabad, de éjjel átjön a mi szobánkba aludni, így oda sem, mapközben az erkélyen nem szárad meg teljesen... Muszáj lesz venni egy szárítógépet. De lassan amúgy is le kellett volna cserélni a mosógépünket, úgyh azon gondolkozunk, hogy egy mosó-szárítógépet kellene venni. Nem tudom mik a tapasztalatok ezekkel a fajtákkal kapcsolatban. Áruk húzós, de még mindig kevesebb mint 2 külön gép...

Ultrahangos atkarisztón is dilemmázom, 2 elemes a hálókba és egy hálózati a nappalaiba 20e ft lenne...

Már ott tartok, hogy a hónapokkal ezelőtt megvett és végre felrakásra kerülő világító vászon faliképet sem merem a szobájukba tenni, mert vászon borítás van a hátulján takarásként...

Van egy nagy micimackós faltapéta is amit szerettem volna a gyerekszobába, de talán az sem a legjobb ötlet...

Egész nap ezeken jár az eszem...

Van egy kis félretett pénz, amit nagyobb de nem konkrét dologra akartunk költeni a gyerekeknek, a kinőtt ruhák megunt játékok eladásából. Olyan szomorú hogy ezt most azt atkák ellen kell felhasználni... Mindig sírva fakadok ha erre gondolok. Persze a gyerekek emiatt nem szenvednek hiányt semmiben, csak bosszantó ez a helyzet. DE végül arra gondolok, hányan ápolnak beteg gyereket, akinek drága a kezelése, ehhez képest ez CSAK porallergia...

Talán ha most tényleg mindent lecserélünk alkalmasabb tárgyakra, később pedig odafigyelünk miket vásárolunk, nem lesz ennyire megterhelő...

Folytatom a takarítást, vasalást! :)

11. Banita76 (válaszként erre: 1. - Vanda87)
2014. szept. 30. 21:11
Szia! Nekem mindkét lányom allergiás a háziporra. A nagyobbik 9 éves, 4 éves kora óta allergiás, állandóan szedi a gyógyszert, így jól van. A kicsi 2,5 éves kora óta allergiás a háziporra, és Ő sajnos asztmás is lett, többször befulladt. Ő is egyfolytában szedi a gyógyszert, mert ha nem akkor folyton köhög, és taknyos, és fullad. :( Nálunk van szőnyeg a szobájukban, és függöny is, bár a doki szerint nem kellene. Plüss állatok nagy részétől megszabadultunk. Fagyasztani kell néha, az öli meg az atkát. Én nagyon sűrűn mosom az ágyneműjüket is. Az ágy matracán van egy nylon, azon egy pléd, hogy a matracba ne tudjon úgy beleszívódni a por, a rajta lévő plédet meg folyton mosom. Én bízok benne, hogy kinövik, vagy legalábbis gyengülne az allergia.
2014. szept. 29. 22:11

Atkaölő spray-t senki nem próbált? Van olyan, ami akár 6 hónapon át megöli az atkákat. Nem merem a gyerekek ágyát befújni vele. Br azt állítják teljesen ártalmatlan az emberre, de bizalmatlan vagy inkább óvatos vagyok.

Láttam ultrahangos riasztót is, olyat használ valaki?

2014. szept. 29. 17:53
Csatlakozom azelőttem szólóhoz: megoldás sóbarlang - sóbánya (nem sószobára gondolok).
2014. szept. 29. 17:32
19 éves vagyok es meg a mai napig szenvedek. Mindent kipróbáltam mar de ideig óráig segit. Reggelente folyamatosan tüsszögés.... Orrfolyas.. Borzalmas ! Ami talán a legtöbbet segített az amikor rendszeresen sóbarlangba jartam( só pipa mar nem volt annyira hatásos persze jobb mint a semmi) illetve amikor fuvolaztam teljesen tünetmentes voltam. ( gondolom hogy ott azert nagy szerepe van a tudonek) most ezért elkezdtem intenzívebben sportolni es azt mondom hogy segít .teljesen jól nem vagYok de a semmitől jobb! Az aerius nekem nem volt jo mert rémálmokat okozott,a legtöbbet a fex o fep ,fex-gen es a telfast segített. Ezenkívül fulladásra montelucast, ventolin es flixotide inhalacios por. A szemviszketes is gondolom elkezdődik hamarosan erre a legjobb szerintem a spergsaller szem csepp.
2014. szept. 29. 17:27
Ja és légtisztítás éjszakánként.
2014. szept. 29. 17:26

Szisztok!

Az én fiam 4 éves múlt, május óta tudjuk, hogy allergiás. Mellette ekcémás, asztmás.

Mi felszedtük a gyerekszobában a szönyeget, laminált parkettát tettünk le helyette, eltüntettem a plüssöket, csak 1 kedvenc maradt meg, napi vízes portörlés, felmosás, heti ágyhúzás, paplan stb mosása:( Mi is vettünk Hepa-s porszívót. Napi gyógyszer szedés mellett is már 2x előjött az asztmája:( Montelukas-t szedi.

2014. szept. 29. 17:04

Nagyon sajnálom szegényt. :-(

Nálunk pont fordítva volt. Szinte már ugatott annyira köhögött utána elmúlt és csak tüsszentett folyamatosan reggelente. Nem tudom ez elfog e múlni valaha.

2014. szept. 29. 16:57
Egy hónapig szedte a Lordestint, most az aeriust. Náthás volt, most sokat köhög éjjel... Inhalálunk is..
2014. szept. 29. 16:54
Az a baj ezzel hogy ez előbb utóbb asztmához fog vezetni mivel fulladást idéz elő. Nálunk 3 és fél éve derült ki az allergia most nyáron pedig már jelentkezett az asztma enyhe változata de azt mondták ez csak a kezdet. Pedig tünetmentes és mégis.
2014. szept. 29. 16:51

Az én fiam is házipor allergiás plusz lisztatka .

Én is mindent megtettem hogy minnél kevesebb por legyen de sajnos semmi nem változott. Addig amíg padlófűtéses lakásban laktunk. Mondta is a doki ő betiltaná ezt a fajta fűtési lehetőséget. Aeriust kap napi 2x 5ml azóta tünetmentes.

2014. szept. 29. 16:44

2 és fél éves kislányom házipor allergiáját 2 hónapja állapították meg. Szeretnék tapasztalatokat cserélni hasonló helyzetben lévőkkel. Most éppen azon dilemmázom, hogy merjek-e atkaölő szert használni... Az orvos javasolta! Próbálok mindent megtenni, hogy kevesebbet köhögjön szegény. HEPA filteres porszívó, gőztisztítás, plüssök fagyasztása, kevesebb szőnyeg...

Beszélgessünk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook