Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házimunka, soha nem érek a végére.... fórum

Házimunka, soha nem érek a végére.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. SCAni (válaszként erre: 35. - Szakalyadri)
2011. ápr. 30. 00:03

Dettó........



Mármint, hogy jót játszok a gyerekkel a rumli közepén.


És tudom, hogy itt úszom el. Néha szép napsütés van, takarítani, mosni kellene én meg felülök a legkisebbel a bicajra és egész délelőtt csavargunk. Bicajozunk, sétálgatunk, játszóterezünk, vásárolunk. És a héten mennyit sütött a nap????? Milyen kupi van itthon?

38. 7529edede9 (válaszként erre: 34. - SCAni)
2011. ápr. 30. 00:01
Nekem csak kislányom van vele nem is lesz gond de ezek szerint anyósom nem foglalkozott e tekintetben a fiaival.
37. szakalyadri (válaszként erre: 32. - 7529edede9)
2011. ápr. 29. 23:59
Túlléptem rajt,tehet egy szivességet!
36. 7529edede9 (válaszként erre: 33. - Timycat)
2011. ápr. 29. 23:59
Jajj ne:))))))
35. szakalyadri (válaszként erre: 31. - 7529edede9)
2011. ápr. 29. 23:58

Sok szenvedélye volt aranyomnak!:D

A takarítás volt az első,aztán jött a szomszéd faszi-míg a férje dolgozott.Feszültség levezetés volt nála a takarítás,azóta rájöttem.Mióta elvállt kupi van nála állítólag.

Nekem meg a gyerek most az első,leülök és játszok vele a rumli közepén.

34. SCAni (válaszként erre: 28. - 7529edede9)
2011. ápr. 29. 23:58

Ezért kell a fiúgyerekünket a házimunkára nevelni, nekem azért, hogy a menyemnek segítsége legyen, ugyanúgy mint nekem, neked meg (sajnálom, hogy így van) hogy a menyednek több segítsége legyen mint neked.


És ez egy kisgyereknek nem nagy gond. Sőt örül, ha főzhet, takarítani nem nagyon szeret, de megcsinálja, mosogat is néha magától. Én emlékszem, hogy mennyi mindent megcsináltunk a tesómmal. És az volt a lényeg, hogy anyukám megengedte, hogy mossunk, főzzünk, porszívózzunk. Mert minden gyerek akarja ezt csinálni. Az enyém is. Először letörölgettem utána, amíg suliban volt, felporszívóztam. Később már nem volt annyira lelkes, de megcsinálta, és nem is kellett utána takarítanom.

33. timycat (válaszként erre: 31. - 7529edede9)
2011. ápr. 29. 23:57

ne haragudj, tudom gonosz vagyok, de elképeltem ahogy domestos-szal intravénásan belövi magát... :D

tényleg bocs

32. 7529edede9 (válaszként erre: 27. - Szakalyadri)
2011. ápr. 29. 23:55
Hát a körbevizitelő anyós kemény lehet:))
31. 7529edede9 (válaszként erre: 23. - Szakalyadri)
2011. ápr. 29. 23:54

Ááá azért nem vagyok ilyen súlyos eset csak pakolászni szeretek:)

De a sógornődnél ez lehet szenvedély betegség,ilyen is van.

30. timycat (válaszként erre: 24. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:53
Én a védőnőt csak támadónőnek hívom, tuti, hogy akkor jött mikor a legnagyobb gáz van... na és mikor a gyerek elesett és még kék-zöld volt az arca, tényleg mintha ütöttük volna
29. szakalyadri (válaszként erre: 26. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:52
Remélem nem olyan...
28. 7529edede9 (válaszként erre: 22. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:51
Akkor köszönöm nem kérem :))de kupis férj nekem is van itthon de az enyém még segíteni sem segít:(
27. szakalyadri (válaszként erre: 24. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:51

Én bezárkózok!:D

De van hogy nem sikerül és nagyon ég a pofám.Az anyósom még egyszer nem kérdezte meg vigyázzon-e a gyerekre,vagy segítsen-e,de körbevizitálni azt tud!

Nekem meg véges az erőm.

26. SCAni (válaszként erre: 23. - Szakalyadri)
2011. ápr. 29. 23:50

Ez egy másik véglet, ez sem jó.



Nem biztos, hogy hozzászóló is olyan, mint a te sógornőd.



Az én sógornőm is rendmániás, nagyon, viszont a gyerekeit még inkább kiszolgálja. Neki ez a minden, a gyerekek és a rend.


Hozzáteszem szerintem ez sem jó, mert van egy férj is, akinek kedveskedni kell, hogy működjön a család.

25. timycat (válaszként erre: 22. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:49

Na nálunk meg pont az a probléma, hogy párom rettentően rend- és tisztaságmániás... ő ún. second-hand pasi, a volt felesége egyfolytában sikált, vasalt, egymás után 3szor mosta fel a teraszt, én jó ha havonta 3szor tudom... nyáron. De végül is amiatt váltak el, hogy tökéletes rendben tisztaságban éltek társasmagányt.

Lényeg, hogy én ennyire alapból sem vagyok tisztaság mániás, persze szeretem a rendet, tisztaságot, de nem futok felesleges köröket. És emiatt sokszor úgy érzem mikor párom szedi össze utánam a kávés csészét, hogy nem vagyok elég jó házi asszony...

24. SCAni (válaszként erre: 21. - Szakalyadri)
2011. ápr. 29. 23:45
Na ez a másik, védőnő, rendmásiás sógornő csak akkor jön hozzánk, ha az asztalon halomban áll a játék, csekk, szórólap, a férjem reggel kirakott ételhordója stb.
23. szakalyadri (válaszként erre: 17. - 7529edede9)
2011. ápr. 29. 23:43

Sajnállak.A sógórnőm is ezt tette.Napi 3szor mosott fel.Azóta elvált!Suvickolt reggeltől estig a gyerekekkel meg nem foglalkozott.A kicsi négy éves,nem értjük mit mond úgy beszél.Tv-ből tanulta.

Remélem ennyire te nem vagy megszállott.

22. SCAni (válaszként erre: 20. - 7529edede9)
2011. ápr. 29. 23:43

Nem...


Ilyenkor még jobban szégyenlem magam. Tényleg van segítségem, vagy egy imádnivaló férjem és mégis kupis vagyok.

(Egyébként a férjem is kupis, hú nagyon, úgy dobálja szét a holmijait, mint minden pasi, itt egy zokni, ott egy nadrág, reggelente a kávéspoharáért egy külön utat kell bejárnom a házban, mert ott teszi le, ahol éppen megissza, van, hogy a takarója alatt találom)

21. szakalyadri (válaszként erre: 16. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:40

Már közbe nem is izgat.Előfordult olyan hogy csengettek,kinéztem és a védőnő volt.Nem nyitottam ajtót,nem volt alkalmas.Nagyon nem.

Segítségem nincs,a férjem 3 műszakba.

Ma vasaltam!Ha rám borútl volna szörnyethalok szerintem.Fél napot.Elfogyott!Az előbb mostam fel,már nem járják össze a gyerekek legalább.

20. 7529edede9 (válaszként erre: 10. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:37
Húú,nem lehetne kölcsönkérni a férjedet?
19. SCAni (válaszként erre: 14. - Starmama)
2011. ápr. 29. 23:36

Én már nem is vasalok, viszont szépen teregetek, hajtogatok.

Néha előveszem a vasalódeszkát, a férjem úgy néz rám, mintha beteg lennék. (van, amit tényleg vasalni kell)


Régen, amikor még csak egy gyerek volt, mindent vasaltam, még a konyharuhákat, törölközőket is. Most meg? Szégyen.......

18. timycat (válaszként erre: 14. - Starmama)
2011. ápr. 29. 23:35
óóó a vasalás... hát én arra kifejlesztettem, hogy olyan feszesen teregessek, hogy csak az inget kelljen vasalni... nem viszem túlzásba, persze a babaruhákkal más a helyzet, hisz ott a higiénia miatt is kell
2011. ápr. 29. 23:34

Én megállás nélkül pakolok,takarítok mert rendmániás vagyok és mindig úgy érzem,h sosincs rend.

Hogyan van ez?:)

16. SCAni (válaszként erre: 13. - Szakalyadri)
2011. ápr. 29. 23:34

Engem is ez bánt a legjobban, hogy amikor az elsővel voltam itthon, tele voltam energiával.


A gyerekek még fel sem ébredtek, én már locsoltam, felraktam a kaját, elindítottam a mosógépet.


Most is megteszem ezt egy héten három nap, de mégsem látom azt a patyolat rendet, mint régen.

15. timycat (válaszként erre: 11. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:33

Hát istenem, gyerekek... az én lányom még csak 3 éves egyelőre ott tartunk, hogy lefekvés előtt közösen felszámoljuk a játék-csatateret a nappaliban és a gyerekszobában...


Azt pedig cseppet se sajnáld, hogy mikor a gyerekek nincsenek otthon inkább a férjedet és a házasságotokat kényezteted. Nagyon fontos dolog, hogy közöttetek minden jól működjön és ha annak az az ára, hogy kupi van akkor legyen kupi. Inkább boldogság kuplerájban, mint társasmagány patika tisztaságban (utóbbira is rengeteg példa van, sajnos)

14. starmama (válaszként erre: 13. - Szakalyadri)
2011. ápr. 29. 23:32
Hehe, látnád a vasalnivalómat, amit 2 hét alatt összegyűjtök! :)) Én már néha csak röhögök magamon. Mi lett belőled te asszony?! :)
13. szakalyadri (válaszként erre: 1. - SCAni)
2011. ápr. 29. 23:30

Dettó!Csak 2gyerekem van ennyi a különbség.

Vagy a vasalás marad el,vagy a kert gazos,vagy bombatámadáshoz hasonló a helyzet a házban.A látszatrendnél tovább nem nagyon jutok.Megemlítem:idén még nem mostam ablakot,.Se időm,se energiám.

3műszak mellett pedantéria volt,mióta itthon vagyok a picivel káosz.Pedig szeretem a rendet.

2011. ápr. 29. 23:28
Mi a baj a kupival? A lakás van értünk nem? Nálunk négy gyerek van, segítség nulla, kupi pedig állandóan. De már nem izgatom magam emiatt. Sőt, hozzánk szeretnek jönni a gyerekek barátai, mert itt nem kell azt nézni, hogy hova léphetnek. Fel a fejjel, ha majd felnőnek a gyerekek hiányozni is fog egy kis kupi...
11. SCAni (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. ápr. 29. 23:27

Pedig bevallom, amellett, hogy szeretném, hogy a fiam, ugyanolyan házias legyen mint az apja, nagy segítség, hogy a fiam maga takarítja a szobáját.

(néha még így is egy disznóól, hetente végigjárom, és bár rend van, nem írnám le, hogy miket találok a sarkokban, résekben, ágy mellett.)

10. SCAni (válaszként erre: 4. - Kira88)
2011. ápr. 29. 23:24

A férjem nagyon-nagyon sokat segít, többet mint egy átlagos apa, férj.


De iszonyatosan sokat dolgozik. Van napi 10 órás munkája és utána itthoni is. És még így is néha bejön, hogy fürdessen. A gyerekek lógnak rajta, látom, hogy nagyon jó apa. Ha egy héten két nap megfürdeti Őket, nekem már az is segítség.


Ha nagyon sok ideje van takarít, porszívóz, de ez ritka.



A nagyszülők. Hát Ők is imádnivalóak. Havonta egyszer elviszik mindhárom gyereket egy egész hétvégére. (alkalmanként egyet egy-egy napra)


Olyankor nem tudom mit csináljak? Suvickoljak? Vagy készüljek egy finom vacsival, pezsgővel, a férjemnek. Mert szerintem ez is fontos. És sajnos olyankor ezt választom. Sütök-főzök, szépítem magam, meglepem a férjem, vacsival, pezsgővel.


A kupi meg marad.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook