Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek egy jó gyenge suliba járna és a suli költözne a város másik végére, mennétek utána? fórum

Ha a gyerek egy jó gyenge suliba járna és a suli költözne a város másik végére, mennétek utána? (beszélgetős fórum)


22. Banános Zselé (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. aug. 27. 11:41
de az névvel van, ez meg anonim, és amúgy is van más témából több fórum, fórumjáték is
21. Piroska52 (válaszként erre: 20. - Levarosbukta)
2022. aug. 27. 11:38

Sokszor kell a külső hatás, Zsolti fiam úgy ment egyetemre, hogy az akkor még barátnője, Gödöllőn volt első éves.

Ő is beíratkozott, levelezőn, honvédségi támogatással.

El is végezte, most már ketten igazgatják a céget.

Mire képes a szerelem.

20. levarosbukta (válaszként erre: 18. - Piroska52)
2022. aug. 27. 11:18
Pont igy voltam a lányommal. Végig utálta az általánost és a középiskolát. Harmatgyenge volt mindenből. Fogtam is a fejemet mi lesz ebből a gyerekből? Azért annál jobb sorsot szerettem volna mint tescos árufeltöltő, vagy szalagon 3 műszakozzon. Aztán mit ád isten jött a szerelem. A srác nagyon jól tanult, fel is vették egyetemre. A lányom meg mint aki megveszett állt neki a tanulásnak. Újra érettségizett, még a W.C-re is vitte magával a tankönyvet. Sikerült felvették az egyetemre. Ott szinte megtáltosodott olyan jó eredményei voltak hogy a 2. félévtől kezdve végig ösztöndijas volt. Megcsinálta a mesterképzőt is szociológiából. Be kell érni a tanuláshoz is, és kell hogy érje valamilyen külső hatás ami a tanulás felé tereli a gyereket.
19. globus (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. aug. 27. 08:27
Igen 🙂
18. Piroska52 (válaszként erre: 17. - Piroska52)
2022. aug. 27. 08:23

Na, mégegyszer.

Az, hogy mi lesz egy gyerekből, nem feltétlen azon múlik, hogy milyen suliba jár.

Az én Peti fiam, az óvodánál csak az iskolát utálta jobban.

Már annak is örültem, hogy autószerelőnek felettük, a szakiskolába.

Egyszer behívatott az osztályfőnök, hogy nem tudja mi lesz ebből a gyerekből.

Elvégezte, elment katonának.

Ott jött rá, hogy tanulni kéne.

Leérettségizett, elvégezte a tiszhelyettes képzést.

Majd beíratkozott főiskolára, utána a Debreceni egyetemre.

Kitűnően diplomázott.

Leszerelt, és most egy svéd nagyvállalat üzemeltetési igazgatója.

Nem biztos, hogy egy gyerek, aki kicsit talán gyengébbek tűnik a többinél, tényleg gyengébb.

Csak tanulságul írtam le, hátha segít.

17. Piroska52 (válaszként erre: 15. - Ildi992)
2022. aug. 27. 08:13
Az, hogymi lesz egy gyerekből,
16. Sirga
2022. aug. 27. 08:05
Gyenge suliba nem járatnám a gyerekem.
15. ildi992 (válaszként erre: 13. - Piroska52)
2022. aug. 26. 18:34
De vannak olyan gyermekek, akik egyértelműen nem mennek majd középoktatásba. Legalább lesz gyermekkoruk, és ne roszkadnak bele a kettesbe. Ennek is megvan az előnye, ha a gyermek tényleg a kézességeihez mérik a sulit.
2022. aug. 26. 18:30
Gyerekre bíznám a döntés, az ő élete. Nem kényszeríteném, ha nem akar. Sokszor nehéz egy közösségbe beilleszkedni. Ha ő ott jól érzi magát, és maradni is akar, akkor legyen az. De ez attól is függ hanyadikos? Ha nagyon pici akkor neked kell még döntened, ha nagyobb, akkor nem. Másrészről azt is figyelembe kell venni, hogy milyen tanuló? Szeret tanulni? Ha igen erősebb suliban van a helye, ha nem akkor maradjon.
2022. aug. 26. 16:05

Egy iskola legyen jó, és ne gyenge.

Egy gyengéért meg egy lépést se tennék, nem hogy a gyereket oda vigyem.

Igaz, nekem csak az unokáim járnak iskolába.

De nem gyengébe.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 15:59

Még mindig nem döntöttél? Szerintem akárhányszor is teszed fel a kérdést itt, csakis te tudod a választ arra, mi a jó nektek.


Egy car iskola után nem kapaszkodnék, nekem mindig is az volt a cél, hogy az iskola legyen jó, nagyon jó.

Miért gondolod, hogy a gyereked nem tud megugrani egy normális lécet?

2022. aug. 26. 15:40

Jó gyenge iskola: egy jó képességű gyerek egy ilyen helyen valószínű végig jeles tanuló lenne, aztán majd középiskolában kiderülne, hogy a tudása "átlag alatti".


Inkább kezdjen egy közepesen erős iskolában, és ott állja meg a helyét akár jó erős közepesen. Többre viszi az életben.

2022. aug. 26. 14:54
Még futunk egypár kört. Ismétlés a tudás anyja.
2022. aug. 26. 14:48

Több tényezős ez, mint hogy gyenge az iskola vagy sem.


A gyerek mit mond? Akar utazni pluszban, vagy nem?

8. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 13:55
Egyszerű, a kialakult helyzetre hivatkozva keresd fel a hozzátok legközelebb lévő iskolát és vidd át oda.
7. Bichi (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. aug. 26. 12:40
Láthatóan nem, különben nem lenne még mindig ez a dilemma. Bár így évkezdés előtt 1 héttel már nem is igazán értem a gondolkodást...
6. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 12:33
Igen emlékszem,,most akkor mi van.Léptél valamit?
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
2022. aug. 26. 12:31
2022. aug. 26. 12:30
Ez a kérdés ez volt már, nem?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2022. aug. 26. 12:22

".Ha elsős nincs kérdés."


Na ez meg a másik nem is értem a suli hogy gondolja hoyg lemegy a felvételi procedúra, és nem szólnak a költözésről.

Majd lemegy a beiratkozás jún végén és még akkor se szólnak semmit.

Majd júl végén benyögik hogy költözés. És kiderült ezt tudták már márciusban. de nem szóltak.

kérdés miért nem?

2022. aug. 26. 12:17
Ha ragaszkodna az osztályhoz,társakhoz akkor nem.Ha elsős nincs kérdés.
2022. aug. 26. 12:14
Ha a gyerek egy jó gyenge suliba járna és a suli költözne a város másik végére, mennétek utána? Mert ilyen gyenge sulit sokkal közelebb is találni ezért kár + 1-1 órát utazni /nap

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook