Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házhoz jöjjön a Mikulás? fórum

Házhoz jöjjön a Mikulás? (beszélgetős fórum)


2008. dec. 3. 15:15
Szerintem jó,ha házhoz jön a Mikulás.Én szeretném,ha jönne a gyerekeimhez,de az elmúlt években csalódtam.A postán lehetett kérni a Mikulást.Hát,nagyon nem volt hiteles...Vékony,fiatal fiú,sportcipőben,béna szakállal...Idén inkább már nem kérek házhoz Mikulást,mert csak lerombolja a gyerekben a Mikulásról alkotott képet.Egy kisvárosban élünk és itt nem tudok róla,hogy lehetne-e máshol is Mikulást házhoz kérni.
14. direne
2008. dec. 2. 21:49
Háát, inkább ne.
2008. dec. 2. 18:12

Szerintem, igenis jó ha jön, de akkor annak is legyen meg a módja, természetesen itt a "hivatásos" mikulásokra gondolok!Én krampuszként dolgozom, és egy alapítványnál vagyunk természetesen többen, főleg céges rendezvényeken, de családokhoz is megyünk, meg kórházba, önkormányzathoz is!

Nekem az a tapasztalatom hogy ez egy olyan felejthetetlen élmény a gyereknek, hogy nem lehet kihagyni! engem riasztanak az áruházi így-úgy felöltözött érdekemberek! Természetesen hazudnék ha azt mondanám h nem a pénzért csinálom, de nekem is nagyon sok élményt nyújt! amikor a gyerek oylan áhítattal vegyes félelemmel néz rád és nagy megtiszteltetésnek érzi h te vele, csak vele foglalkozol! Persze ez családoknál is más, valóban csak a tehetősebbek, vagy aki szán erre v.mennyit azok hívnak minket, de sztem ezt mindenki eldönti maga! Mer én inkább fizetnék egyszer egy "rendes-hiteles" mikulásért mint a hipermarketben megvehető ruhába rombolnám le az illúziót! A másik, hadd legyenek gyerekek a gyerekek! attól még mer mi már nem hiszünk benne, hagyjuk meg nekik ezt a lehetőséget! a nagyobb gyerekkel meg ezt ugyanúgy meg lehet beszélni hogy ne rontsa el a másik "kedvét"

2008. nov. 18. 21:10
..El is felejtettem megjegyeni,hogy a mi Mikulásunk az,aki a MOM Parkban tölti a dec. 6-át,lassan 3 éve..:)Szóval valamit biztosan tud,mert ugye az is fontos,h a gyerekek hite meg is maradjon a jó emlékkel együtt:)
2008. nov. 17. 21:50

Én szeretem a házhoz jövő mikulást-az én lányom még hisz benne még csak 4 éves.Minden évbe jött hozzánk,de elviszem közös mikulásbulikba is.pl.főtéri ,,Mindenki mikulásáshoz"alíg fért oda mert a nagyok eltolták meg nagy volt a tömeg.Pesten jó volt a vasuttörténeti parkba a tavalyi mikulás program-ott eggyesével felmehettek a gyerekek a manók segítségével a mikuláshoz a kamionba.A lányom még hisz a Mikulásba és már bejelölte az ujságba mit hozzon neki(mivel még nem tud olyan nagyon jól rajzolni).

Meg a postaládába rejtünk el neki zenélő mikulásos képeslapot mintha a mikulás írt volna vissza neki...

2008. nov. 17. 19:33

Hmm..Én,mi személyesen is ismerünk egy ilyen "házhozjövős" Mikulást.Ő már évek óta foglalkozik ezzel,számlát ad,és rendesen végzi a dolgát.4 kis "manóval"(kisnövésű felnőttel),élethűen(már ha azt lehet..)adja,adják elő magukat.A gyerekeim a normál életben is ismerik,(a legjobb barátunk egyébként)tavaly őket is meglátogatta "Mikulásként",és maradandó élmény volt számukra.Azóta Mikulás bácsinak hívják,és már le is adták az idei "rendelést" :)..

Bár hozzáteszem azt is,h nem a legolcsóbb mulatság,főleg a mai országos helyzetben,(nekünk,hála ég,ingyenes:))mégis amellett voksolok,h igen,jöjjön csak házhoz..:)

Ha más is így gondolja,és szeretné ezt a "szolgáltatást" igényelni,priviben megadom az elérhetőségét:)

2008. nov. 5. 07:48
Ne jöjjön, ez a szülők dolga és meg is tudják oldani. Nagyapa is besegíthet:)
2008. márc. 11. 16:43
SEMMI ÉRTELME, A KICSIKNEK ÚGYIS MEGY AZ ÓVODÁBA, A NAGYOK MEG NEM HISZNEK BENNE.
2008. jan. 31. 06:31
Szerintem is felesleges. A baj az, hogy ebből is mint nagyon sok másból üzlet lett. Pénzt látnak benne és a többi része - gyerek, titok, meglepi - már nem érdekli őket.
6. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Zelma)
2008. jan. 31. 06:27
felesleges.. nincs már az a varázsa sehogyse. az icipiciket meg felvilágosítja a tesó, unokatesó.. bárki.
5. Zelma (válaszként erre: 4. - LoLiNa)
2008. jan. 30. 16:27
Azért tiltanám be:) Egy idő után nem lenne téma:)
4. LoLiNa (válaszként erre: 3. - Zelma)
2008. jan. 30. 04:54
ááhh.. az oviban már felvilágosultak a tökmagok...
2008. jan. 30. 01:30
Őszintén szólva be is tiltanám, ha lehetne. A Mikulás lényege volt, hogy titkos, nem látjuk. Most meg százával rohangásznak az utcán. Elvész a mese, a legenda. A bérelt Mikulásokról meg annyit, hogy képzelj el egy társasházat ahol lakik 10 gyerek és jön a Mikulás a lépcsőházban felfelé. Néhány gyerek kiszúrja és boldog izgalomban készülődik. De a fránya MIkulás csak a görény Zénókához megy be...(elnézést, ha valaki pont Zénó)
2008. jan. 30. 01:27
Ne, ne, ne!
2008. jan. 29. 23:22
Neeeeeeeeeeee!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook