Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Házban haragos sikló kígyó, ők többen élnek vagy lehet véletlen? fórum

Házban haragos sikló kígyó, ők többen élnek vagy lehet véletlen? (tudásbázis kérdés)


14. Guruljka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 22:22
Nem lepne meg, ha ott ment volna a sikló az egér után.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 51683d1c00)
2021. jún. 8. 21:40
volt,de azt tudtuk kezelni.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. jún. 8. 21:40
nyugodj meg, a kislány még mindig remeg sír,nem merbejönni a szobába, szegény kigyó,biztos valahol csúszkál... nehogymár a kigyót sajnáljam.
2021. jún. 8. 21:10

Lehet egér után ment be. Biztos nem rátok vadászik. Nálunk tavaly "rézsikló pánik" volt akkor utánaérdeklődtünk, magányos állatok csak telelni, párzani járnak össze.


Én kevés dologtól félek, de a kígyóktól nagyon.

10. 51683d1c00 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 21:06
Egér is van/lesz???Az rosszabb mint a kígyó vagy a pók!
9. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 20:38

Én is összeszarnám magam. A hajópadló alatt föld? Nem lehetne lebetonozni? Hogy menne már a szájba, arra csak felébrednél:)

Olyat láttam, hallottam már, hogy a fű és zöld növény kinőtt a parketta, vagy linoleum sarkában mert a ház nem volt lebetonozva csak sóder volt de, hogy sikló?

8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 19:38
Szegény kígyó. Vagy sikló. Jól megijedhetett.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2021. jún. 8. 19:22
találtunk a szekrény mögött egy lyukat, de valószinű egérlyuk volt.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 18:51

A leírásból is láthatod, hogy nem csoportosan él.

De a lakásba csak bejutott valahiogy, ezt az utat kellene lezárni.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2021. jún. 8. 18:29
olvasgattam, köszönöm, csak attol félek hogy többen vannak.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2021. jún. 8. 18:29
mint írtam kép alapján...
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jún. 8. 18:23

Honnan szedsz ilyen butaágokat, höogy a szájba mászik éjszaka? Meg hogy visszamegy a tojásaiért?


Minden sikló kígyó, de nem minden kígyó sikló. Ismerjük meg közelebbről a hazánkban élő kígyókat.

A világon élő 2400 kígyófajból mindössze 7 található meg Magyarországon. Ezek két családba, a valódi siklófélék és a viperafélék családjába tartoznak. A hazai kígyók a következők: haragos sikló, erdei sikló, rézsikló, vízisikló, kockás sikló, keresztes vipera és rákosi vipera (másnéven parlagi vipera).


Haragos sikló

A haragos sikló egy termetes eurázsiai kígyófaj, amely nevét a potenciális veszélyforrásokkal szemben tanúsított agresszív viselkedéséről kapta. Támadásainak hevessége miatt a népnyelv ugró siklóként is ismeri. A veszélyforrást kiváló érzékszerveivel általában jó előre észleli, és ilyenkor gyorsan, ám meglehetősen zajosan menekül.


Ha a fenyegetés közelebbről jön, a faj nem habozik jóval nagyobb ellenfelét is megtámadni. Természetesen – sikló lévén – harapása nem mérgező, azonban hegyes fogaival fájó sebeket tud okozni. Ritkasága miatt fokozott védettséget élvez, eszmei értéke 500 ezer forint.

Innen másoltam:

[link]

2021. jún. 8. 18:09
Amennyiben tudod milyen fajta volt a sikló/kígyó, keress rá, hogyan él, mennyire veszélyes.
2021. jún. 8. 17:55
Mai nap a szobánkban egy ( képek alapján ) haragos sikló kígyó volt (erős citromsárga has fekete foltos test ) kislányom nagyon megijedt 4 éves a játékai és az ágya mellett volt kb 120,140 cm hosszú 4 cm vastag, mikor megfogtam a söprű nyéllel hogy betegyem a vödörbe mint ha harapni( marni ) nem tudom hogy mit csinálnak ők, akart. Ki vittük a kertbe ( azóta elment) mennyi az esély hogy van párja itt bent? Vagy épp tojást rakott és vissza jön érte ? Régi tömés ház, hajópadló. Gondolom onnan jött fel mivel alatta földes. Mit tehetnék? Meg lehet előzni hogy ne jöjjenek be? Vagy lehetnek többen? Illetve olyanokat olvasok hogy be mászhat a szájba éjjel... költözzek? 😁

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook