Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Havonta mekkora kiadás egy gyereket nevelni? fórum

Havonta mekkora kiadás egy gyereket nevelni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. PöttyösPanka (válaszként erre: 41. - Vollmoon)
2023. ápr. 19. 14:55
Meg egy új ház, ahol ez a sok cucc elfér :D
67. Channa* (válaszként erre: 65. - Lilus_89)
2023. ápr. 13. 21:13

Nem kell elhinnem;)

Tudom, hogy ez van.


Én is leírtam lentebb, hogy az unokahúgomék, hogy várják a kicsit és mennyit költöttek.

A bátyám fiai is bőven költöttek/költenek a gyerekekre, ahogy én is ezt tettem, bár nekem azért sok olyanom volt, ami megy körbe a családba. Nekem sok mindent nem kellett vennem, mert volt (kiságy, etetőszék, mérleg, babakocsi, rengeteg ruha, úgy 3 éves koráig+varrtam sokat, stb.).


Ha viszont nincs valakinek ennyi pénze, akkor olcsóbban is kihozhatja, illetve ha nem akar annyit költeni, valamint nem minden gyereknek van szüksége speciális tornára/kezelésre, nem kell babaúszásra sem járni és még a külön órák sem szükségesek, ahogy a játszóház sem és a mekis babazsúrok sem.;)

66. fildus (válaszként erre: 65. - Lilus_89)
2023. ápr. 13. 08:46
Áh, az ilyen a legnagyobb szarrágó, és ingyen tuti nem adja tovább! Tapasztalat!
65. Lilus_89 (válaszként erre: 64. - Channa*)
2023. ápr. 13. 08:42
Jó azért nem kell átharapni a torkomat :D ez is egy példa volt, egy vélemény. Egyébként meg sok gyereknek kell, mert a gyógytornász fullra tele van , egy szabad időpontja sincs kb, ez mutat valamit( azon kívül,hogy sokan kifizetik, pl hogy szükséges). Nyilván mindenki addig nyújtozkodik,amíg a takaró ér. Hidd el ahol pénz van, ott nem fog siránkozni,hogy kinőtte inkább odaadja baráti körbe, hogy másoknak ne kelljen megvennie az egyszer nem használt ruhákat :)
64. Channa* (válaszként erre: 63. - Lilus_89)
2023. ápr. 13. 08:29

Nem kell Dévénytorna mindenkinek, nem kell több milliót költeni mindenkinek, nem kell magánorvos sem, csak azért, mert első gyereke, lány lett vagy fiú lett.


Attól, hogy nincs babafészke, még megkap mindent.


És nem, nem szorítják ki mindenhol, mert a nincsből nem tudják!


Ahol meg van pénz, ott nincs számolgatás.


Össze kell szedni, hogy mi a szükséges és azt beszerezni, majd azokat meg venni, amik nélkülözhetetlenek.


Ha van rá keret, akkor lehet túltolni, de aztán meg majd azon fog siránkozni, hogy úgy nőtte ki, hogy egyszer sem volt rajta, és rájön, hogy mennyi felesleges cuccot vett, amit sosem használt.

2023. ápr. 13. 08:22
Nálunk Dévénytorna 160ezer volt kb, úgy hogy igazán nem volt "nagy baj". Nyakán le volt tapadva az izom, de szépen rendbe jött egyébként viszonylag gyorsan. De végtelenségig járhattunk volna heti 12 ezerért még, ha nem szól a gyerekorvos,hogy egyébként már nem biztos hogy szükséges, mert teljesen jól mozog, korának megfelelő. Nem sajnáltam rá egyébként a pénzt és szerencsések is vagyunk,de van ilyen is. Szerintem a bababoltok,ruhák nagy biznisz, milliókat tudsz elkölteni,mert szép és cuki (persze ha van). Hozzátenném első gyerek és magánorvoshoz jártam és a ruhákat is megválogattam, szerintem egy millió felett van már most és 8 hónapos. De ha van kereted rá,nyilván mindent meg akarsz adni a gyerekednek és a legjobbat akarod neki és nem filléreskedsz. Ahol tényleg nehéz a helyzet, szerintem ott is kiszorítják azt az összeget, amit muszáj. (Egyébként meg nem pénzben kell mérni,de mindenképpen költséges a gyereknevelés)
62. fildus (válaszként erre: 42. - Dreamerlady)
2023. ápr. 12. 22:37

nekem kb semmibe se került, lehet ingyenesen is összeszedni minden fontos dolgot egy babának.

Hazahozós rucit és pelenkát vettem csak, minden más volt.

61. fildus (válaszként erre: 41. - Vollmoon)
2023. ápr. 12. 22:36

Ez erős túlzás...

cumisüvegmelegítő, sterilizáló, zenélő körforgő, babafészek teljesen felesleges.

60. fildus (válaszként erre: 33. - Levarosbukta)
2023. ápr. 12. 22:29
4*16000
59. Channa* (válaszként erre: 58. - Birebora)
2023. ápr. 9. 17:48
Óóóóó, ez sem kötelező, ha nincs rá keret;)
58. birebora (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. ápr. 9. 17:45
Adamo hintája sem:)
57. Channa* (válaszként erre: 55. - Channa*)
2023. ápr. 9. 17:42

Ezt 5 hónap alatt hozták össze, azaz hónapra lebontva 300 eFt, de nem a fizetésükből spórolták össze, hanem van nekik.


Ha jön az unokánk, akkor mi sem a fizetésünkből fogjuk finanszírozni, de minimum ennyit költünk majd, aztán, hogy mennyi még havonta, majd kiderül...

56. tumbo2 (válaszként erre: 54. - Globus)
2023. ápr. 9. 17:35
43 éve nekem sem volt.
2023. ápr. 9. 17:33

Egy rokonom most vár babát. 1 hónap múlva fog megszületni kb.


A baba szobát kifestették (szín, minta), babának való szőnyeg, sötétítő függöny, stb.

Itt ugye csak anyagár volt, ami kb. 100 eFt (festék, tapéta, szőnyeg, függöny), bútorok: pelenkázós kiságy, szekrény, polc, fotel (120 eFt, 150 eFt, 35 eFt, 30 E Ft, ami összesen: kb. 350 eFt), babafészek, rácsvédő, kiskád, babahinta, baba mérleg, babakocsi, légzés figyelő/bébiőr, babahurcoló (20 eFt, 13 eFt, 5 eFt, 40 Eft, 20 eFt, 110 eFt, 110 eFt, 50 eFt kb. 400 eFt)


Cumis üvegek, cumi, higiéniás cuccok, pelenka (20 eFt, 5 eFt, 30 eFt, 20 eFt. Kb. 80 eFt)


Ruhák: bodyk (kb. 20 db), rugdalódzók (10 db), sapik (5 db), angol pólya (2 db), zoknik (10 pár), textil pelenka (10 db)(20 eFt, 30 eFt, 10 eFt, 10 eFt, 5 eFt, 5 eFt. kb. 100 eFt)


A lista nem teljes és az árak is kb. nem írtam a játékokat (néhány plüs, csörgő, stb., illetve a dekorációt sem a szobába (pl, képkeretek, pici polc, stb.


Kb 1,5 milliót költöttek az indulásra.

54. globus (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
2023. ápr. 9. 17:23

Nekem a légzésfigyelő is új, ilyesmi nem létezett.

Cseppcsengő pisistop készülék 🙂

53. Channa* (válaszként erre: 50. - Vollmoon)
2023. ápr. 9. 16:57

Nem baba/mama igény és nem is idő kérdése.

Ha valaki nem tud milliókat költeni a baba érkezésére, akkor simán lehet spórolni.

52. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Vollmoon)
2023. ápr. 9. 14:13
kényelmesen éljen?zenélő forgó,babafészek,sterilizáló?hét végén én is mindent kifőztem a 21 évvel fiatalabb öcsémnek,a lányomnál nem csináltam ilyeneket,mert nem volt rá időm.mégis felnőtt.gondolom más is,ahol hárman,négyen voltak.
51. 8d00a82c06 (válaszként erre: 50. - Vollmoon)
2023. ápr. 9. 14:03

Ez nem az időről szól!

Ha főzni,mosogatni tudom is èn mit akarsz a kiságyban is el van.

Nem kell ahhoz pihenőszék....

Ès ez csak egy pèlda volt ami felesleges dolog.

2023. ápr. 9. 13:59

A lentiekben saját tapasztalatból írtam. Nem mindegy hogy mennyi időt hagy neked a mindennapokra a baba. Fontos lehet, hogy nem kell minden aprósággal bíbelődni.

Az idők változnak és ezzel együtt a szülők és a babák/gyerekek igényei is. Mindenkire rá van bízva, hogy mit szerez be és mit nem.

49. Channa* (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
2023. ápr. 9. 11:19
48. 8d00a82c06 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. ápr. 9. 11:15

Teljesen igazad van.

Sok baromság lett felsorolva.

Majd rájön,ès talán ha másnak nem is, majd saját magának beismeri hogy felesleges pènzkidobás volt.

47. tumbo2 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2023. ápr. 9. 11:03
szerintem is hülyeség.a lányomnak volt pelenkája,rugdalódzója,kiságya, kiskád,nem is emlékszem,hogy más lett volna,cumija sosem volt.ja,meg tápszere.meg később járókája,mivel én nem tudtam a hátamra kötni,mivel több személyre kellett főzni,mosni.mi a fene az a babafészek?régen olajkályhánk volt,tettem föl vizet,abban melegíttetem a kaját hajnalban.
2023. ápr. 9. 10:54
Ez csak pénz kérdés kinek mennyi van rá!!!!
45. Channa* (válaszként erre: 41. - Vollmoon)
2023. ápr. 9. 10:51

"A babának az elejére: babaágy, pelenkázó, baba hordozó, babakocsi, babakád, törölköző, ágynemű, body + rugdalózó (legalább 5-5db), overál, sapka, kesztyű, zenélő forgó, cumik, cumisüveg, cumisüveg melegítő + sterilizáló, plusz amit még kihagytam: több mint 1 millió Ft."


Nem értek egyet! Overál csak akkor kell, ha olyan évszakban született! Egy nyári gyereknek majd néhány hónappal később kell megvenni. Kesztyű egy pici babának nem kell, mert az overállok eltakarják a kezeit.

Pelenkázó sem létszükséglet. Simán be lehet pelenkázni a gyereket az ágyon, a mosógép tetejét, a konyha asztalon, stb.

Babakocsi és hurcoló sem kell feltétlenül. Elég az egyik, aztán, ha szükséges lesz a másik, akkor kell megvenni.

Zenélő forgó nélkül is megvan a gyerek simán;)

Cumisüveg melegítő? Na, ez is egy felesleges dolog, ahogy a sterilizáló is. A kaját meg lehet melegíteni több féleképpen, sterilizálni remekül lehet azzal, hogy kifőzzük a cumisüveget, cumit, stb.



"Ezen kívül amivel még számolni kell: játszószőnyeg, babafészek, pihenőszék, babahinta, mese és verses könyvek, etetőszék, tányér, kanál, plusz egy csomó más."

Nem is értem, hogy ezek miért lennének fontosak egy babának. A szülőknek az, de a baba remekül megvan ezek nélkül is. Etetőszék, majd akkor kell, ha eléri azt a kort, pihenőszék? Az mi? Minek az? Tányér? Az én gyerekemnek sem lett semmi baja, hogy abból evett és azzal, amivel mi;)

A gyerekemnek azokból a mesekönyvekből olvastam, amikből még nekünk olvastak. Semmi baja nem lett, hogy az 50-es vagy a 70-es években kiadott Piroska és a farkast hallgatta és nem a 2000-ben kiadottat;)



Pelenka: ha nincs annyi pénze valakinek, akkor a textil pelenka is megfelelő. Sok millió gyerek nőtt fel ilyen pelenka használatával.



Popsi törlő: azt hiszem ezt is meg lehet oldali a nagyon drága nélkül is. Le lehet mosni a kicsi fenekét, aztán be lehet kenni a szokásos popsikrémmel és már kész is van. Szerintem ez a sok műcucc nagyon sokat árt a babának. hiába írják rá, hogy szuper szenzitív, abban még több felesleges cucc van, mint a nem szenzitívben.


Persze, vegyen meg mindenki mindent, de ne állítsuk, hogy egy baba ellátása több milliós kiadás.


Nem kell babakék, baldachinos kiságyat venni, mert a gyereknek nincs rá szüksége. Ez is csak a szülőnek fontos, hogy ki tudja rakni az FB-re a csilivili babaszoba fotóját, hogy menjen tovább az egymás gerjesztése.


Babafészek sem kell. Lehet csinálni is! És már is megspóroltunk egy csomó pénzt.


Nézzetek egy kicsit hátra. Elvileg a mai anyukák többsége is azt gondolja, hogy azért normális, mert normális körülményeket biztosítottak a szüleik. És biztos vagyok benne, hogy a mai anyukák egyikének sem volt sem babafészke, sem pihenőszéke, sem forgó zenélője, sem sterilizálója, sem cumisüveg melegítője, stb.

44. Hattori (válaszként erre: 29. - Boldogzokni)
2023. ápr. 9. 00:33
Vagy ha csak szemüveges, vagy cukorbeteg, lisztérzékeny.
43. Hattori (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. ápr. 9. 00:31
Ez nemcsak facméregetés. Most volt a Covid, hipp-hopp kapjál már elő 3 gyerekre 3 számítógépet stabil nettel. Meg hirtelen oldd már meg 3 kicsi otthontanulását.
42. Dreamerlady (válaszként erre: 35. - Maiachan)
2023. ápr. 8. 21:43

Szia! Teljesen pontos számokat nem tudok írni, de igyekszem. Ezek 2021-22-es adatok.


Ha államiba jársz vizsgálatokra, nem tudom. Magam nőgyógyász szerintem ha úgy van a 9 hónap alatt simán lehet fél millió körül.


Egy alkalom 25 ezernél kezdődik, Prena tesztekből a kombinált 200 e fölött van.


Vérvételek 12-15 e körül vannak, vércukor terhelés is talán ekörül.


Magán szülés 1 milliótól lassan határ a csillagos ég.


Babakelengye első gyereknél tapasztalat hiányában vagy 1 millió körül lehet.


Ha fontossági sorrendet nézek, amire érdemes lehet költeni: terhesség alatti vizsgálatok -> szülés -> babakelengye.


Babakelengye kijönne sokkal olcsóbban is, csak szerintem az első gyerekkel az anyáknak nincs elég tapasztalatuk, és sok később felesleges dolgot is vesznek. Személyes tapasztalat.


Szerencse viszont, hogy ezeket 9 hónap alatt kell kifizetni es nem egyben.

2023. ápr. 8. 19:03

Már a terhesség is egy vagyonba kerül. Jobb esetben minden szimpla, ha viszont valami probléma van, akkor már ott is számolni kell plusz kiadásokkal.

Terhesség: esetleges gyógyszerek pl.: havi terhes vitamin 2000Ft-tól (minőség függő), progreszteron 6000Ft/30 szem (vérzés esetén a 13-ik hétig).

30x felett genetikai teszt 150 ezer Ft-tól.

Magán nőgyógyász 25 ezer Ft/tól.

4D/genetikai ultrahang 30-45 ezer Ft körül van.

Szülés csomag (ha mindent újonnan veszel) 30 ezer Ft-tól.


A babának az elejére: babaágy, pelenkázó, baba hordozó, babakocsi, babakád, törölköző, ágynemű, body + rugdalózó (legalább 5-5db), overál, sapka, kesztyű, zenélő forgó, cumik, cumisüveg, cumisüveg melegítő + sterilizáló, plusz amit még kihagytam: több mint 1 millió Ft.


Ezen kívül amivel még számolni kell: játszószőnyeg, babafészek, pihenőszék, babahinta, mese és verses könyvek, etetőszék, tányér, kanál, plusz egy csomó más.


Ha tápszeres lesz, akkor a tápszer ára. Nekünk HA-sat eszik annak 400gm-ja 4000 Ft.


Pelenka, nekünk kis súllyal született a baba így 5 csomag 1-es pelus kellett, most vagyunk még csak a 2-esnél, ebből is kb. 5 csomag lesz.


Popsi törlőből kb. 3 hónap alatt fogyott 30 csomag. (Pampers sensitive 15x80 db-os).


Nekem most friss még az élmény, most leszünk majd 3 hónaposak.

Segítséget csak minimálisat kaptunk.


Nem a kérdezőnek, általánosan: akinek gondot okoznak az anyagiak, az jól gondolja meg mit is akar.

Szülés után a CSED csak 6 hónapig jár, utána max. 200 ezer Ft a GYED.

Szép és áldott dolog egy gyermek viszont nagyon sokba kerül az, hogy kényelmesen éljen.

40. Amaunet (válaszként erre: 33. - Levarosbukta)
2023. ápr. 8. 16:00
Lopnak.
2023. ápr. 8. 14:55
Egyszer azt hallottam, hogy egy gyerek felnevelése, taníttatása, mire kirepül az életbe egy ház árába kerül. Felneveltünk két gyereket és egyetértek a megállapítással.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook