Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hatékony izomépítés "gyorsan" fórum

Hatékony izomépítés "gyorsan" (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hatékony izomépítés "gyorsan"

1 2
30. e974230abd (válaszként erre: 29. - Spiritus)
2010. máj. 3. 21:30
Holnap válaszolok,mára már elfáradtam:)))))))))))
29. Spiritus (válaszként erre: 40. - Mimózalevél)
2010. máj. 3. 20:02

Na jól van beindultunk!!!


Dávid esetében én is arra a pártra állok, hogy a házi fitnessgépek totál feleslegesek, feltéve ha nincs egy külön szinted arra, hogy berendezz egy egész edzőtermet stb. El se hinnéd hány ezer (jó az lehet túlzás) gyakorlatot lehet csinálni sima kézisúlyokkal, és igen az alsótest edzése legalább annyira fontos ha nem jobban.

Én ChaLean (beachbody) edzésprgramját csinálom, és szerintem bármelyik férfi is nekiláthat mondjuk 2-3szor akkora súlyokkal.


Heti 4-5 edzés. Persze az alapkérdés, hogy mi az edzés. Én napi kétszer letekerem a min. 13 kmemet...néha napi 45öt, amiben van egy szemgolyókiesős emelkedő. Nem hogy a túledzettség nem akar fellépni (e mellett heti 3-4-5 erősítő edzés) hanem ha nem tekerek sokkal kevesebb kedvem van a többihez. Persze egy-egy pihinap befigyel, de azt úgyis érzi az ember, hogy mikor kell. (Ez van szerintem)


Zsírégés: Basszus azért az elég hihető, hogy ha nincs szükség a nagy energiaigényű izomra akkor azt eszi a szervezet.


Ma is a 600kcalos diétás kolléganőm panaszkodik hogy egy hete nem fogyott..szénhidrátot is minimálisat eszik. Persze bánatában megevett 2 szelet tortát...

Szóval ezekért nem értem ezt a dolgot....


Az izom képes felpörgetni akkor az anyagcserét???


Mitől vannak az anyagcseretípusok???


Idegesítő az állandó kérdezősködésem?????

2010. ápr. 30. 17:48

Picit slendriánnak vélem ezt a cikket... Edzésmestert én is kaptam, jónak is találtam, de most az az érzésem, hogy valami kis könnyed női magazint olvasok. ű

Javaslok egy cikk írásánál több utánaolvasást.

27. zsuzso100 (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2010. ápr. 30. 10:57
Én szinteén csak mozgással fogytam 10 kg-ot, igaz nem gyorsan, kb 5 hónap alatt, de az is nagyon jó! Persze az utolsó pár kg nem ment le, mert szeretek enni.
26. doresz88 (válaszként erre: 25. - 5e48d37001)
2010. ápr. 30. 09:44
Én nem vagyok szakmabeli, csak olvasgatok, de nikkei biztos tud neked válaszolni, ha idetéved!
25. 5e48d37001 (válaszként erre: 23. - Doresz88)
2010. ápr. 30. 09:41

Szerintem ez csak egy átfogó jellemzés.Azokat nevezik szálkásnak,akik szép feszes,de még nőies izomzattal rendelkeznek.Tehát nem a békebeli NDK úszónó tipus.

De az Én kérdésem az,hogy ha a tesztoszteron blokkolva van a szervezetben,akkor lehetséges,hogy évek kellenek a kívánt forma eléréséhez a pl 3-4 hónap időtartam helyett?

Tudom sarkított a kérdés,de az érthetőség miatt fogalmaztam így.

2010. ápr. 30. 09:39
Nagyon feszes diéta mellett se tünik el az izomzat ha megfelelö eszközökkel blokkoljuk azt. Gyakorlatilag megfelelö fehérjebevitel mellett meg L-carnitine használtata mellett rákényszeritjük a szervezet hogy égesse zsirt, de az izomtömeg nem menjen le. Kb olyan 800 kalória beivtel mellett és intenziv edzéssel ne tapasztaltam izomveszteséget, csak a zsir ég ezerrel. Igy kb heti 3 kiló testsúlycsökkenést el lehet érni, max néha az agyam követeli a szénhidrátot, amit kiiktattam. A gond csak az hogy ha elértem a célom, be kellene állitani egy ligthos étkezést, hogy ne jöjjön vissza semmi és egy idö után fixálódik a testsúly. Mondjuk ezt még nem találtam ki mi lenne majd az optimális étkezés, de erre van még 9 és fél hetem.
2010. ápr. 30. 09:37
Ha már a szálkásításról van szó!... Én pl úgy tudom szálkásításnak azt nevezik, mikor diétával lecsökkentik a testzsírszázalékot 10% alá. Jobban mondva nem is úgy írom hogy ez a szálkásítás, mert engem úgy informáltak, hogy konkrétan ez nem is létezik, mert az izom vagy van, vagy nincs. Ha edzed növekszik, ha nem akkor meg visszasorvad. Most akkor ez is kamu?
22. doresz88 (válaszként erre: 17. - Ageeca)
2010. ápr. 30. 09:32
Persze ezt értem, és tudom. Egyértelmű hogy a diéta+semmittevés nem izmosít.
21. 5e48d37001 (válaszként erre: 20. - 5e48d37001)
2010. ápr. 30. 09:22
Heti 4X a 4-es lemaradt:-)
2010. ápr. 30. 09:21

Sziasztok!

Én leszek akkor itt a kivétel,csak mozgással fogytam 8 kg-ot.Semmin nem változtattam ugyanúgy ettem,de közben be iktattam az életembe heti X 40-60 perc mozgást,ami kardióból és erősítésből állt.

Az utolsó 6 kg-nál meg csökkentettem a bevitelt,igaz nem drasztikusan,nehogy a hajam rovására menjen.Igaz 1 évig tartott,mem rohamtempóban.

Lenne egy kérdésem ,mert látom vannak itt szakmabeliek is,nemcsak lelkes amatőrök.

Szedek egy gyógyszert,amiben androgén blokkoló van,pontosabban ciproterom acetát,lehet ezért megy lassan a szálkásodás,mert le vannak blokkolva az androgén hormonjaim?

Köszi

19. 8e163afeff (válaszként erre: 12. - 6c4fb2f974)
2010. ápr. 30. 09:11
Szerintem elég durva ez a stílus, de te tudod, téged minősít.
18. Ageeca
2010. ápr. 30. 08:49
Még annyi lemaradt, hogy a kaja számít 2/3-ad részben, mozgás 1/3-ad.
17. Ageeca
2010. ápr. 30. 08:47

Nah akkor kezdjük az elején:

"(Na, de nem a versenyszerű testépítésre gondolok, hanem a nőiesre)" - baba, figyelj, akár nő vagy, akár pasi vagy, súlyzós edzésre akkor is szükséged van. Csak sima fogyással nem fogsz tudni feszes popsit felmutatni, és szép karcsú lábakat, a szépen kidolgozott vádliról nem is beszélve. Én egy picit előnyben vagyok, mert hiába felesleg van rajtam (20kg), a testem izmos. Régen táncoltam elég keményen, és ott a tánc előtti bemelegítés a focipályán történt. 5kör futás, 2 kör séta... És nem túlzok. Víz nuku, had táguljon a tüdőnk. Nah onnan rám maradt az izmos fenék, izmos comb, izmos vádli... Huhú a vádlim milyen izmos... körmérete 42 cm.. És nem háj van rajta!!! - mindegy, ez a fajta prédikálás off, súlyzózni kell, mert elengedhetetlen. Abban igazad van, hogy kis súlyokkal kell kezdeni, és úgy haladni a nagyobbak felé... És közben hagyni az izmoknak regenerálódási időt.

Nem viccből van az kitalálva, hogy egyik nap az egyik izomcsoportot edzed, másik nap a másikat. Így követve létrejön egy körforgás.


én is a bodybuilding oldalról beszéltem. Ott minden szépen le vagyon írva. A megfelelő pulzustartomány, hogy mennyit ch kell a szervezetnek. Mi kell a fogyáshoz, testépítéshez, esetleg szálkásításhoz... Minden, de minden....


Puszika

16. Spiritus (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2010. ápr. 30. 07:47

Na most nekem felborítottad az életem...

Minden amiben hittem megdőlni látszik???!!!

Olvastad az Edzésmester leveleit, mert én azokból gondolom azt amit gondolok, meg úgy érzem, hogy a tesztotszteron is alátámasztotta.

Akkor szerinted ezek az éhezéses fogyokúrák jók?


Az oké,hogy keti 3szor ha végigugrálod valamelyik Alexandra DVD-t még nem lettél sportoló, de szerinted szép lassan tudatos étkezéssel, és rendszeres sporttal nem lehet fogyni?!


Nagyon várom a választ!

2010. ápr. 29. 23:22

1. hét 15 ismétlés,

2. hét 10 ism

3. hét 8 ism

4. hét 5 ism

5. hét 3 ism.


A súlyokat pedig edzésenként 5RM 5%-ával növeli.

Ezt az izomnövekedésről írta.

És mintmár írtam, nem vagyok edző, hanem sokat olvasok, több forrásból. Ha ezek valótlanok, nem tehetek róla, és én kérek elnézést. Vitatkozni viszont nincs kedvem, meg a megjegyzésekhez sem. És akkor mentem babázni!

2010. ápr. 29. 22:57
növekedéshez 8RM-12RM (70%-80%)közötti súllyal kell edzeni, ha jól tudom. Erősödést nem tudom, de gondolom kevesebbel és többször.
2010. ápr. 29. 22:19
"Aztán egy nap szünet, hogy gyógyuljon a szakadás az izomban. Következő edzésen növelni kell a súlyt, és megint annyiszor végezni a feladatot amíg bírod." szerinted mekkora izmokat fogsz növeszteni, ha ezzel a metodikával -egy nap edzés egy nap szünet-pl heti 3, 4 lábedzést végzel. Elárulom, semekkorát, néhány edzés után túledzed magad v lesérülsz.Ha nincs periodizáció, az idegrendszer nem tud regenerálódni, és drasztikusan csökken a teljesítmény...
2010. ápr. 29. 22:08

"Na ennél a súlynál valamivel kisebbel kell kezdeni az edzést, és azzal annyiszor végezni a gyakorlatot amennyiszer bírod"- hát ezen borultam, jó konkrét:) Már látom, hogy valaki ennek a cikknek a hatására elmegy edzeni és a nagy súlynál valamivel kevesebbel elkezd valamennyi szettet végezni egy akármilyen gyakorlatból valahányszor:)))))))

Szóval egy kérdés: az 1 RM hány %-ával kell pl fekvenyomást végezni, hogy nőjön a mellizom és hány %-ával, hogy erősödjön? Hány ismétléses szériákat kell végezni az izomnöveléshez és mennyit a max erő növeléshez?

Ha ezeket tudod, beszélgethetünk erről kicsit komolyabban is, ha nem, inkább babázz:)

2010. ápr. 29. 22:08

Igen:)Testnevelő tanár vagyok és táplákozási tanácsadó.

A bodybuilder magazin/vagy a netes változat/A tesztoszteron szintén jól leírják az élettanát a fogyásnak is,és a gyúrásnak is.Ha cikkeket szeretnél olvasni erről.

Ha könyvben szeretnéd olvasni a dolgokat,abból rengeteg van,tárgykörönként lebontva.

10. doresz88 (válaszként erre: 8. - E974230abd)
2010. ápr. 29. 21:58

Nem vagyok szakmabeli, csak baromira érdekel a téma, és szoktam olvasgatni ilyesmiket, meg az emberi test működése is nagyon érdekel, hát akkor nem tudom hogy hogy írták ezt meg, mert nekem nagyonlogikusnak tűnt, olyan egymásutáni volt az egész ahogy olvastam.

Neked ez szakmád???

9. e974230abd (válaszként erre: 6. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 21:50
Ebben teljesen igazad van,együtt működik a legjobban,bár a diéta magában is fogyaszt,míg a mozgás inkább formáz,hacsak nem extrém sok /élsportolói/mozgásról van szó.De a mozgás felpörgeti az anyagcserét,így valóban gyorsítja a fogyókúrákat.De nem akarom offolni a fórumod:)
8. e974230abd (válaszként erre: 5. - Doresz88)
2010. ápr. 29. 21:48
Igen ,de nincs izombontás amíg van a zsírraktárakban testzsír.A drasztikus fogyókúráknál/mint a kalória nagy csökkentése,monodiéták pl.fehérjekúrák mint atkins,vagy a lúgosító jellegű kúráknál mint a léböjt minden esetben egy bizonyos kalóriabevitel,ill ch bevitel alatt ketózisba lép a szervezet,ami zsírégetés általi energianyerés.Nem az izmot égeti el először,amit gondolom félreolvastál,hogy először az izomglikogénhez nyúl aszervezet.De ez nem izom,hanem az izomzat közt felhalmozódott gyors cukorbázis.Ez kb. 3 napra elég aszervezetnek,ha kiürül utána jön zsír,és ha eaz is elfogyott jön az izomzat.
2010. ápr. 29. 21:45
Nekem tetszett a cikk.
6. doresz88 (válaszként erre: 4. - E974230abd)
2010. ápr. 29. 21:42
Mindekettő igazából, mert szerintem a kettő együtt működik. (Na, de nem a versenyszerű testépítésre gondolok, hanem a nőiesre)
2010. ápr. 29. 21:41
Most megint elolvastam amit írtam! Én a drasztikus diétáról beszéltem, amikor csak 600 meg 800 kalóriát visznek be emberek, hogy mielőbb fogyjanak, aztán ha abbahagyják a diétát, visszahíznak! Egy szóval sem állítom, hogy nem kell diétázni! Kell, de nem ilyen módszerrel.
2010. ápr. 29. 21:40

Sajnos azt hiszem rossz helyen olvashattad,mert sok nem valós dolgot írtak.

A fogyással kapcsolatos,vagy inkább a testépítéssel kapcsolatos dolgok érdekelnek inkább?

2010. ápr. 29. 21:37
Nem okumláltam ki semmit, és nem mondom, hogy nem kell diétázni! Ezt én is olvastam, és nem pletykalapban, hanem hozzáértő embertől. Lehet a fogalmazásom nem írói, de szerintem saját szavaimmal sikerült megfogalmaznom a lényeget. Amúgy szívesen fogadom ajánlásaid!
2010. ápr. 29. 21:16

Nagyon bátor dolog volt ilyen jellegű cikket írni mindenféle tudás hiányában!Óriási butaságokat írtál az élettani megközelítésben,az emberi szervezet egyáltalán nem így működik.A zsírbontás és építés "anatomiája" egészen más mezsgyén mozog,mint ahogy kiokumláltad:)

A diéta nem megkerülhető mozgással,főleg nem izomtömeg növeléssel.

Sok hasznos információt találhatsz a neten is,de rengeteg jó szakkönyv van forgalomban,ha ez a téma tényleg érdekel téged,szívesen ajánlok néhányat.

2010. ápr. 29. 21:03
Mindenki arra vágyik, hogy gyorsan szép izmokat fejlesszen, és karcsú legyen. Most ebben nyújtok segítséget legjobb tudásom szerint. Kicsit biológiai a megközelítés, de izgalmas szerintem! Aki szeret mozogni, netán kondizni, az könnyen szert tehet ezek után izmokra!

Ugrás a teljes írásra: Hatékony izomépítés "gyorsan"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook