Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasznos még a leendő elsősöknek az Ablak Zsiráf, Gőgös Gunár Gedeon, Mosó masa mosodája? fórum

Hasznos még a leendő elsősöknek az Ablak Zsiráf, Gőgös Gunár Gedeon, Mosó masa mosodája? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 7. 16:07
Az én gyerekeim nagyon szeretik-szerették ezeket a köteteket. Egyáltalán nem elavult vagy nehézkes a nyelvezetük, egy gyerek számára varázslatosak.
16. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Juditkecskemet)
2012. jún. 7. 15:48

A Gőgös Gúnárnál és Mosó Masánál jobbat még eddig nem találtak fel. Más kérdés, hogy a "modern" iskola "modern" tanító nénije nemigen használja :(

A gyerek örök, nem modernizálódik, csak sokan azt hiszik...

Itt valaki azt írta, hogy nem értik a gyerekek ezeknek a könyveknek a nyelvezetét - hát tuti, nem a könyvben van a hiba, hanem vagy a szókincse szűkös, vagy olvasási problémái vannak. Mert attól, hogy valaki folyékonyan olvas, nem biztos, hogy érti is.

2012. jún. 7. 08:39
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 7. 07:04
Nagyon jó és hasznos mindegyik!!!
2012. jún. 7. 06:23
jah, a fiam most elsős! :-))
12. kitrákotty (válaszként erre: 6. - Juditkecskemet)
2012. jún. 7. 06:22

Nálunk (a fiamnál) kérték elsőben az Ablak Zsiráfot, az jó ötlet! :-)

a másik kettőt csak itthon olvassuk.

11. Guruljka (válaszként erre: 6. - Juditkecskemet)
2012. jún. 7. 02:22
Az Ablak-Zsiráf egyszerű lexikon. Az én gyerekeimnek is megvolt a 80-as évek elején. Nem használták, mert megvolt a szókincsük. Nem volt rá szükség. Volt elég cipelni valójuk anélkül is, de az iskolában sem használták.
10. Sleek
2012. jún. 6. 21:56

Miért nem fejlődnek a gyerekek?

Mert nincsenek olyan oktató mesék az iskolában mint ami nálunk volt. 28 éves vagyok és más volt akkor az oktatás. A tanároknak mindenre volt idő játszottak a gyerekekkel meg minden. Most sok olyan elsős másodikos feladat van hogy én kaparom a fejem nem hogy a 6-7 éves gyerek. Nekünk volt az állat abc meg ilyenek és megtanultunk számolni olvasni.

9. juditkecskemet (válaszként erre: 8. - Martin3)
2012. jún. 6. 21:49

Köszi! Én is elavultnak érzem. (pedig mostanában nem lapoztam bele). A többit amit felsoroltál nagyon szereti a kisfiam. Marék Veronikát a kicsi is imádja.

Nézelődök még a könyvek közt. Megvettem neki a Lexi sorozat első két részét is, az is nagyon tetszik. Meg a larousse enciklopédiák is jónak tűnnek.

8. martin3 (válaszként erre: 1. - Juditkecskemet)
2012. jún. 6. 21:07

szerintem elavultak, max az ablak zsiráf jó(valamire), nekem a kislányom épp most elsős, karácsonyra megvettem neki a gőgős gúnárt, de szerintem nehéz a "nyelvezet", sokszor nem érti mit olvas. Bár szókincsbővítésre jó, de nem gyakorlásra.

Gyakorlásra szerintem sokkal megfelelőbbek az olyan versek, mesék, melyeknek nyelvezete könnyű, akár ismeri is a gyerek, és lehet akár sok olyan mese, amikből anya/apa esténként eddig olvasott neki. (pl kippkopp, anna és peti, vidám mesék, magyar népmesék és még sorolhatnám)bocs a kisbetűkért, így egyszerűbb volt

2012. jún. 6. 20:26
első=elsős
2012. jún. 6. 20:25

Anyósom szeretne Ablak Zsiráfot venni ovis ballagásra..

Nekünk nincs meg.

Ő mondta, hogy meg szeretné venni neki, mert úgyis kell majd az iskolában.

Nem láttam még az első könyveket, de gondolom egész másmilyenek mint 30 évvel ezelőtt :-)

Az érdekelne, hogy ha nem is kérik az iskolában, a gyerekeknek tetszik-e?

5. kisj
2012. jún. 6. 20:22

ezek a könyvek örök darabok

és azt is megkockáztatom, hogy a legjobbak

2012. jún. 6. 20:20
Ne dobd ki mert irtó áruk van ezeknek a könyveknek. Ismerős valami 8ezer ft ért vette meg ezt a 3 könyvet
3. koxy
2012. jún. 6. 20:19
Nálunk nem kérték /használták egyiket sem! Most 2. osztályos.
2012. jún. 6. 20:18
A mostani gyerekek is szeretik ezeket a könyveket? Iskolában követelmény még valamelyik?
2012. jún. 6. 20:17
Hasznos még a leendő elsősöknek az Ablak Zsiráf, Gőgös Gunár Gedeon, Mosó masa mosodája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook