Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hamyka mosodája-mossunk természetesen!! fórum

Hamyka mosodája-mossunk természetesen!! (beszélgetős fórum)


1 2
34. hamyka
2012. júl. 26. 05:15
nah ez a topik is kihalt :(
33. a31cf0fa6a (válaszként erre: 32. - Hamyka)
2012. ápr. 4. 10:09

Én nyugodt vagyok!

Akkor írom:

Az ecet nagy részék a kőolajipar állítja elő, de készülhet erjesztéssel is. Habár az erjesztéssel készült ecet csak a világtermelés kb. 10%-a, bizonyos országokban a törvények kikötik, hogy étkezési célra csak természetes eredetű ecetet használhatnak. A világtermelés nagyjából 75%-a metanolból és szén-monoxidból készül.

32. hamyka (válaszként erre: 31. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 4. 07:54
naa nyugii :D
31. a31cf0fa6a (válaszként erre: 30. - Pgiz)
2012. ápr. 3. 11:19
És mi a helyzet az ecettel? Arra mit dob ki a google?
30. pgiz (válaszként erre: 25. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 3. 00:32
A Google nekem is jó haverom, ugyanazt el tudom olvasni a Solvayról.
29. pgiz (válaszként erre: 28. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 3. 00:24

Természetes formára kérdeztél!


NE CSÚSZTASS!


Továbbá te itt ne vezényelj!

28. a31cf0fa6a (válaszként erre: 27. - Pgiz)
2012. ápr. 2. 17:21

A kereskedelmi forgalomban főleg a mesterségesen, vegyi úton előállított szódabikarbóna kapható.


Rátérhetünk az ecetsavra!

27. pgiz (válaszként erre: 19. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 2. 17:05
Természetes formára kérdeztél.
26. a31cf0fa6a (válaszként erre: 23. - Pgiz)
2012. ápr. 2. 13:34
Személyeskedés nélkül, ha lehet!
25. a31cf0fa6a (válaszként erre: 22. - Pgiz)
2012. ápr. 2. 13:33

És ti a "természetes" tronaércet használjátok a mosáshoz, vagy a vegyi úton előállított szódabikarbónát?


A szódabikarbónát kémiai úton, ún. Solvay-eljárással állítják elő

A Solvay- eljárás lényege: ammóniával kezelik a nátriumkloridot, és a nyers szódabikarbóna kicsapódik. Széles körben használják ezt az eljárást, de a vegyszerek, amiket használnak az eljárásban, szennyező anyagokat termel.

24. hamyka (válaszként erre: 23. - Pgiz)
2012. ápr. 2. 01:06

Sziasztok :)


Jaaj, köszönöm szépen hogy ilyenjo véleménnyel vagy rolam mindjárt elpirulok :D :D


Arra gondoltam hogy nem csak magamon segitek hanem másokon is...


Mielött megkérdezné valaki elárulom hogy nem dolgozok egyik öko cégnek sem, csak tele a hocipöm azzal hogy ekkora a szennyezés, van hogy olyan beteg vagyok hogy alig tudok megmaradni...


Nemrég például olyan szarul voltam hogy csak na, elöször nem köhögtem aztán köhögtem meg folyt az orrom stb....


Kedves Adrenalin!!


Kérdezzél bátran amit csak szeretnél, én nem bántodom meg...


A legjobban nem a te hozzászolásaidon lepödtem meg hanem azon amit megtudtam hogy mennyi szar szutyok van a samponjainkban meg a krémekben....


ha érdekel az oldal cim ahol megtudod nézni hogy na káros-e az a összetevö privátban szivesen megadom az oldal cimét. Nem kell megilyedni az oldal magyar,szerintem már sokan tudják hogy melyik oldalrol is beszélek, beirod oda az adott összetevö nevét és kidobja hogy káros-e....


Örülök neki hogy irkáltok ide, csak igy tovább!! de ötleteket praktikákat is szivesen várok hogy mivel érdemes mosni,


Én jelenleg olyan megoldáson töprengek hogy ne szürküljön be a ruha,ne legye büdi a mosogép,mert sok ehhez hasonló hozzászolásokat láttam a neten, és én ezeket szeretném elkerülni!!!!


irjatok és üdv: hamyka :)

23. pgiz
2012. ápr. 2. 00:34

Kedves Adrenalinfüggő!

A fórum indítója csupa kedvesség és jóindulat, amit rólad nem lehet elmondani. Folyamatosan gúnyolódsz

vele és magyarázkodásra készteted. A ténykedésed erősen hajaz egy fajta net-viselkedéshez, amit trollkodásnak hívnak. Lehet, hogy neked ez nagy elégedettséget okoz, de akkor azt kívánom, hogy ez legyen az életed legnagyobb öröme.

22. pgiz (válaszként erre: 19. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 2. 00:27

Jó lenne, ha a cinkelést befejeznéd. Vizsgáztatsz, holott erre nem kaptál felhatalmazást.

A kérdésedre: igen. Bányászott tronaérc a természetes formája.

Leülhetünk?

21. andi6020 (válaszként erre: 19. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 1. 20:36
Szódabikarbóna fáról még nem hallottál?
20. 814f8b8f23 (válaszként erre: 16. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 1. 19:11
Aha, ezentúl majd építési törmelékkel fogok mosni. :)
19. a31cf0fa6a (válaszként erre: 18. - Lilibeth59)
2012. ápr. 1. 19:03

Persze! Főleg az érdekelne, hogy a szódabikarbóna mitől nem kemikália?

Megtalálható ebben a formában a természetben?

18. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - A31cf0fa6a)
2012. ápr. 1. 19:00
Most őszintén, tényleg érdekel, vagy csak hülyíted a jónépet?
17. a31cf0fa6a (válaszként erre: 14. - Lilibeth59)
2012. ápr. 1. 18:55
Juj de csúnya vegyjelük van!
16. a31cf0fa6a (válaszként erre: 13. - 814f8b8f23)
2012. ápr. 1. 18:54
Az jó mert természetes, nem?
15. a31cf0fa6a (válaszként erre: 12. - Hamyka)
2012. ápr. 1. 18:53
Elég ha a hozzáértő szakemberet tudják. Feltéve ha megbízunk bennük.
2012. ápr. 1. 17:33

A mosódió, a mosószóda, a szódabikarbóna, az ecet (főleg a saját készítésű almaecet), ezek mind természetesek, nem károsak az egészségre és a környezetre sem, ellentétben a boltokban kapható agresszív, mérgező összetevőkből álló mosóporokkal, mosószerekkel, öblítőkkel.


A szódabikarbóna:

A nátrium-hidrogénkarbonát (nátrium-bikarbóna, köznapi nevén szódabikarbóna) enyhén lúgos, vízben jól oldódó só. Bikarbonát-ionból (HCO3-), és nátrium-ionból (Na+) áll. A savakat semlegesíti, és közben szén-dioxid szabadul fel. A szódagyártás és más vegyipari folyamatok mellékterméke. A környezetre ártalmatlan, sokoldalúan használható.


Nyugodtan lehet használni, természetes, semmi kemikália....


Manapság talán legtöbben gyomorégés ellen használják.

Fogfehérítésre, fehér ruhák mosására, folteltávolításra, fertőtlenítésre, zöldségek tisztítására (ha szódabikarbónás vízben áztatod pár percig a zöldséget, gyümölcsöt, a sok vegyszertől megtisztítod azokat, utána tiszta vízzel alaposan öblítsed le, szagtalanításra (pl. sportcipő, de ha a hűtőbe teszel egy kis tányérkába, abban is semlegesíti a különböző ételszagokat), szóval sok mindenre jó, még sorolhatnám.


Nagyanyáink előszeretettel alkalmazták a szódabikarbónás lábáztatást. Különösen gyulladások, fertőzések, cukorbetegség, a szervezet savasodása, reuma és az immunrendszer gyengesége esetén ajánlott.


Az ecet:

Az ecetsav, más néven etánsav (INN: acetic acid), szerves vegyület, képlete CH3COOH. Könnyen felismerhető, mert ez adja az ecet savanyú ízét és átható szagát.

Az ecetsav az egyik legegyszerűbb karbonsav (a második legegyszerűbb a hangyasav után).

A háztartásban főként vízkőoldónak használják (valamint a híg ecetet ételek ízesítő anyagaként).


Az élelmiszeriparban az ecetsavat E260-nal jelölik, és a savanyúság szabályozására használják.


Bocsi, elfelejtettem rákattintani: Adrenalinfüggőnek írtam válaszként a kérdéseire.

13. 814f8b8f23 (válaszként erre: 12. - Hamyka)
2012. márc. 31. 23:56
Őszintén? Egyszer vettem lidlben mosóport. Mikor a mérőpohárral mertem belőle, esküszöm faldarabok voltak benne. Tudod milyen? Mint azokban a régi festésű házakban, ahol a mintás hengert használták, olyan darabokat találtam benne. Megismertem, a fele ebből állt.
12. hamyka
2012. márc. 31. 23:50

sziasztok :)


örülök hogy irtok :)


Erre nagyon nehéz válaszolni hogy amiröl tudjuk hogy micsoda és hogy mire jo egészséges-e, de nekem az a véleményem hogy amiröl tudjuk hogy mire jo,nagy csalodás nem érhet....



pl: használnátok bármilyen olyan cuccot amiröl aztsem tudjátok hogy kell alkalmazzni?

11. 814f8b8f23 (válaszként erre: 10. - Hello Titti)
2012. márc. 31. 23:48
Inkább menj, facsard azokat a citromokat, holnap mosunk! :D
10. Hello Titti (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2012. márc. 31. 23:45

huh ez nagyon hosszú lett

miért nem csinálsz naplót ebből?

9. a31cf0fa6a (válaszként erre: 8. - Hamyka)
2012. márc. 31. 23:40

Értem!

De attól lesz valami természetes, hatásos, vagy körgyezetbarát, hogy tudjuk micsoda?

8. hamyka (válaszként erre: 7. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 31. 23:35

tudom hogy a ecet és a szódabikarbona hogy joh...


látom nem érted,nah figyelj segitek


menj be egy boltba vegyél a kezedbe egy sampont olvasd el mi van rá irva (már ha eltudod olvasni mert nagyon apro betükkel van irva)


vagy 10 alkotorész nevét fogod megtalálni a samponon/ meg folyékony szappanon meg mindenen ami gyárt hato :D jo a kenyéren nincs enyi ösze tevö....


de azt sem tudjuk hogy micsodák!! igy már érted??

7. a31cf0fa6a (válaszként erre: 6. - Hamyka)
2012. márc. 31. 23:30

És ez azon múlik hogy Te dudod hogy ezek micsodák?

Tényleg! Micsodák?

6. hamyka (válaszként erre: 2. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 31. 23:24

nem tudom hogy a szódabikarbona meg az ecet menyire természetes, de ezeket legalább tudom micsodák :D


a szódabikarbona gyomorra is joh, a pontos összetevöit nem tudom, gyomorra tuti hogy jo mert én már probáltam :D csak nincs neki jo ize :D


és állitolag vizlágyito hatása is van...


az ecet pedig jo pl: vizkö oldására, ezt olvastam a neten.... hogy ebe is mi van fogalmam sincs, de higitotam vizbe be fujtam a számba és nem történt semise :d szal ezek jok....


további ötleteket/praktikákat/véleményeket/tapasztalatokat/ várok!!


irjatok és üdv: hamyka :)


ui: jelszavam: éljünk természetesebben-egészségesebben-ökosabban :D

5. hamyka (válaszként erre: 4. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 31. 23:20

szioka!!!


én ugy értelmeztem hogy a rendes citromot megveszed és te facsarodki, csak az a baj hogy a mai boltokban nem lehet friss és permetezés nélküli citromot kapni,és elég sok kéne belöle szerintem...


szerintem vagy 20 ezer ft-od elmenne a citromra ha mindennap mosol,ha nem mindennap akkor is kicsit sok lenne, és nincs rá garancia hogy esetleg nem-e fertözött-e a mai világban sajna semmitsem tartanak be...


irjatok és üdv: hamyka


ui: ezt a modszert még nem probáltam csak olvastam rola a neten!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook