Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Vichy Normadermet, vagy Vichy termékeket? Tapasztalatok, érdemes annyit költeni rá? fórum

Használ valaki Vichy Normadermet, vagy Vichy termékeket? Tapasztalatok, érdemes annyit költeni rá? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Csirivirir (válaszként erre: 44. - Csirivirir)
2011. dec. 31. 18:51
Köszi szépen.
45. riin (válaszként erre: 44. - Csirivirir)
2011. dec. 31. 11:19
Gyógyszertárban tuti kapható, én ott vettem. És esetleg kérhetsz ott mintát is, ezt már mások is említették. Ha normálisak és van is nekik, biztos adnak. Mivel nem túl olcsó, jó kipróbálni előre. Igaz, a minta kb. semmire se elég, de legalább meglátod, nem vagy-e érzékeny stb. Szoktak lenni akciós csomagok is, érdemes megfontolni, hátha úgy jobban jön ki az ember.
2011. dec. 21. 09:24
Utóbbi hol kapható?
43. riin
2011. dec. 20. 23:31
Sziasztok! Én is kipróbáltam a Vichyt, az elején jónak tűnt, győzködtem magam, hogy: Ez az, megtaláltad! Aztán ráeszméltem, hogy semmi nem változott, csak épp a ciklusom a "szépbőrös" stádiumba lépett. Aztán újra ugyanolyan lettem, mint előtte. De semmiképp se húznám le! Biztos, van, akinek bejön. A La Roche-t is próbáltam, talán egy fokkal jobb, de valószínű bőrtípus-függő inkább, hogy használ-e.
42. Csirivirir (válaszként erre: 39. - Egypt)
2011. dec. 20. 11:51
Ezzel egyet értek. Az max napi szennyeződés lehet.
41. egypt (válaszként erre: 40. - Lilibeth59)
2011. dec. 19. 21:49
Azt nem tudom, de minden sejtünk folyamatosan pusztul és cserélődik, a hámréteg nagyon gyorsan. Talán az elhalt hámsejtek jönnek le.
40. Lilibeth59 (válaszként erre: 39. - Egypt)
2011. dec. 19. 21:43

Akkor mégis mit dörzsölök le? Néztem, szinte fekete, mint a mosógép a bolti mosószerek, öblítők használatakor.

Ott is fekete trutyis az öblítőtartály, és ha átmosom ecettel vagy citromsavval, ne tudjátok meg, milyen trutyi jó ki belőle.

Jó hír, én is tisztulok, a mosógépem is.

39. egypt (válaszként erre: 38. - Lilibeth59)
2011. dec. 19. 19:25
A hámréteg folyamatosan megújul és cserélődik, nem lehet rajta semmiféle évek alatt lerakódott dolog.
38. Lilibeth59 (válaszként erre: 37. - Csirivirir)
2011. dec. 19. 16:37

Felejtsd is el, írd meg, hogy milyen típusú az arcbőröd, mit szeretnél elérni egy kozmetikumtól, szerintem sokan tudnak jó minőségű (esetleg házilag is elkészíthető) terméket ajánlani.

Én most egy hétig minden nap Himalája sófürdőt veszek, este hagyom a bőröm, nem kenek rá reggel semmit. Ami nekem nagyon bevált, reggel extra szűz VCO kókuszolajat kenek az vizes bőrömre, és vizes kézzel jól, de kíméletesen bemasszírozom. Szép az arcom, testápolóként is fogom használni.

Egy tapasztalat: bár régóta nem használok kőolaj- és egyéb káros anyagokat tartalmazó termékeket, a sófürdő közben jött egy ötlet, és elkezdtem a bőröm szinte mindenhol a körmömmel vakargatni. Ne tudd meg, mi jött le róla! Azért tartok most egy hetes sófürdőt, mert meg szeretnék végleg az évek óta lerakódott szutyoktól megszabadulni. Ne szó szoros értelembe értsd, a sok tus- habfürdő, sampon, testápoló, amit éveken keresztül használtam, még mindig a bőrömön van. Gondolkodom egy cukros bőrradíron, csak el kéne készítenem, nem nagy dolog, de időm manapság nulla...

2011. dec. 18. 00:12
Megkerestem e-mailben az ilcsis kozmetikust, de nem válaszolt azóta sem.
36. irgum-burgum (válaszként erre: 44. - Lilibeth59)
2011. dec. 16. 05:58
:-)nem is vagyok.Csak ez a mindennapi szófordulatom.irgum-burgum kisfiam...
2011. dec. 15. 22:05
Csak ki kell tapasztalni, persze.
34. Lilibeth59 (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2011. dec. 14. 16:08

Az Afrikai fekete szappanról:


Minden bőrtípusra, korlátozás nélkül használható, nem allergizál.


Ezt a szappant, a legtöbb bőrtípusra alkalmazhatod, mivel nagy előnye, hogy bőrbarát, nem szárítja a bőrt, nem allergizál, akár az arcod tisztításánál is bevetheted. Mélytisztító hatása révén nyugtatja a gyulladt bőrt, segíti a pattanások eltüntetését.


Az afrikai fekete szappan egészséges működésre serkenti a bőrt, eltávolítja az elhalt hámréteget.


A fekete szappant kisgyermekek mosdatásához is nyugodtan használhatod.


Van már folyékony fekete szappan is, de szerintem az eredeti recept alapján - mely több száz éves - készült szappan az igazi, minden változtatás nélkül.


Még elfelejtettem írni, hogy mit tartalmaz:

méz, sheavaj, pálmaolaj, pálmamag olaj, szantálfa, víz, glicerin, aloe vera, citromfűolaj, lime


Írok Neked, hogy én hol szerzem be.


Jut eszembe, nagyon jó tisztító, ápoló (különösen pattanásos bőrre kiváló) még a Himalája sószappan.


Mindkettőről pozitív tapasztalatot tudok csak mondani.

33. Hedi13
2011. dec. 14. 14:44
Szia! Nekem a Normaderm egyáltalán nem vált be. Anyukám használja a ránctalanítókat a Vichytől, nagyon szép tőle a bőre, látványosan fiatalítanak.
2011. dec. 14. 13:47
Megvan, megtaláltam.
31. Csirivirir (válaszként erre: 30. - Vigyorex6)
2011. dec. 14. 13:45

Hogy írtad a google-be? Vagy be tudnád nekem linkelni priviben?


Szerinted azért tudok ott vásárolni, mert nem náluk járok, vagy csak vendégeknek lehet? Hogy megy ez?

30. Vigyorex6 (válaszként erre: 29. - Csirivirir)
2011. dec. 14. 13:42
Begoogliztam. Például Debrecenben van kifejezett Ilcsi szalon is a Jókai utcában.
29. Csirivirir (válaszként erre: 28. - Vigyorex6)
2011. dec. 14. 13:39
Aham, tehát keressek olyan kozmetikust, aki Ilcsivel dolgozik. Értem, köszi. Megpróbálom.
28. Vigyorex6 (válaszként erre: 27. - Csirivirir)
2011. dec. 14. 13:27

Boltban, patikában sosem fogod megtalálni, mivel Ilcsi termék, és nem kapható kereskedelmi forgalomban.

Én csak személyes tapasztalatról tudok beszélni. Nekem bevált a fekete szappan, de ez fix, hogy nem egyenlő a tőzeg szappannal.

27. Csirivirir (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2011. dec. 14. 13:24
Én már kerestem neten is, mert senki nem ismeri. Amikor Miskolcon éltem végigjártam minden patikát, sehol nem volt. Itt Debiben is. A kozmetikus nem ismeri. Rákerestem neten, de ott csak olyat hoz ki, hogy ha jól emlékszem, hogy tőzeg szappan. Az ugyanaz lenne? És tényleg olyan nagyon jó? Állítólag a gyulladt bőrt szépen ápolja.
26. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - Csirivirir)
2011. dec. 14. 13:24
Erre én testradírt használtam (de erre a célra megfelel a nagy szemcséjű, durva só testápolóba keverve), szivaccsal lehet fokozni a hatását..., jól bedörzsölni. Nekem teljesen sima, puha lesz utána a bőröm.
25. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - Csirivirir)
2011. dec. 14. 13:21

Az első bekezdésedre reagálva, én csak annyit tudok mondani, hogy akiket én ismerek, ők ugyanannyiért adják tovább a termékeket, amennyiért ők is kapják a szállítótól, tehát nincs rajta egy fillér hasznuk sem, a forgalmazó céggel sem állnak szerződésben.


A fekete szappant csak kozmetikustól szerezheted be.

2011. dec. 14. 13:18
Még azóta a hátam olyan, hogy nagyon zsírosodik, és apró kis szemcsés, ha végighúzom a kezem. Tudjátok a kis miteszerek. Azzal mit kezdhetnék?
2011. dec. 14. 13:17

A kozmetikusok csak arra mennek, hogy a lehető legtöbb embert vállaják, meg adják el jó pénzért a cuccot, amivel dolgoznak , közben semmit nem ér.


Bőrgyógyásztól kaptam egy tablettát, nagyon jó volt, 4 évig szedtem, de 12 kg-ot híztam. Mondtam neki, hogy tuti ettől van, állította nem. Nyáron leálltam vele, azóta a bőröm nem olyan szép, de fogytam 6 kg-ot, kezd a súlyom visszaállni.


Hallottam a fekete szappanról, de egyszerűen nem tudom beszerezni. Próbáltam millió gyógyszertárat, de sehol nem ismerik. Hol vásárolod?


Lehet termékmintát kérni a Vichyből bármely patikában? Én a vichy oldalán próbáltam megnézni, lehet-e kérni valahogy, de nem találtam mi amódja.


Erről tudna valaki többet mondani, meg a fekete szappan is érdekelne, mert arról is sokat olvastam fórumokon.

2011. dec. 14. 13:07

És mi lenne, ha börgyógyászhoz mennél?

Nekem végül ö szüntette meg a problémáimat.

Nekem a kozmetikusokról az a véleményem, hogy mind azt márkát ajánlja , amivel dolgozik, még akkor is , ha saját maga nincs vele megelégedve.

Van egy csomó fodrász- kozmetikus ismerösöm, akik bizonyos évente váltogatják a márkákat és utólag bevallják, hogy milyen szar volt pl. az Ilcsivel dolgozni.

2011. dec. 14. 13:01
Normaderm nappali krémet használtam, és nem nem mondom, hogy rossz volt, de nem látszott semmi érdemleges változás. Sőt, néha bszinte borsónyi gumók, gyulladások lettek bőr alatt, ami tuti, hogy attól volt, mert előtte sose voltak ilyenek az arcomon. Úgyhogy abba is hagytam a használatát.
20. Panni58 (válaszként erre: 15. - 5239d91094)
2011. dec. 14. 12:58
Nem az alapozóról beszélek, hanem a nappali hidratálóról, problémás bőrre.
19. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - 5239d91094)
2011. dec. 14. 12:57

Azt nem tudom, hogy így kell-e írni :), de az egyik kozmetikus barátnőm ezt ajánlja, meg a Biodermát.

Magas faktorszámú krémet vettem mindkettőből nyárra, mert a Naptól nagyon elkezdtem foltosodni. :S

2011. dec. 14. 12:56

Nekem a la roche termékek váltak be, bár leginkább hidratálásra.


Nekem az a véleményem, hogy menj be egy kozmetikushoz, és kérj a SAJÁT bőrödnek megfelelő arcápolót. Itt mondhatja mindenki, hogy ez meg az vált be, de valószínűleg egyikünk arcbőréhez sem hasonlít a Tied!

Így ajánlom Neked v a bőrgyógyász, v a kozmetikus tanácsait!

Kellemes napot!

17. Panni58 (válaszként erre: 9. - Csirivirir)
2011. dec. 14. 12:55

Az volt, igen.

Minden nap használja, a nappalit, este arctisztítás után. (lehet, hogy fura, de neki így vált be)

Semmi mást nem használ.

Ezek a kifejezetten pattanásos, zsíros bőrre való csodák épp ellenkező hatást értek el, még a törlőkendő is, csak fokozódott a faggyútermelés, a zsírosodás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook