Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasnyálmirigy-gyulladás tünetei tapasztalatból? Mit gondoltok? fórum

Hasnyálmirigy-gyulladás tünetei tapasztalatból? Mit gondoltok? (beszélgetős fórum)


2021. jan. 28. 20:36
Volt Anyukám CT-n, negatív ... de továbbra is vannak görcsrohamai, megy további vizsgálatokra.
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 27. 18:42

A májértékeket. GOT, GPT, GGT, illetve bilirubin.


Hasi UH-ra?

Ott látják, ha gond van.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Channa*)
2021. jan. 27. 16:39
igen voltam vérvételen 2 hónapja , mitkellene néznem ami utalna az epekőre? pénteken megyek uh-ra
13. Channa* (válaszként erre: 6. - Hókatica)
2021. jan. 26. 21:52

Van akinek hip-hop elmúlik, van akinek nem fáj egyáltalán, és van akinek teljesen máshol fáj és olyan is van, hogy nincs hányás.


Nekem a gyomrom fájt és a hátam közepébe sugárzott. A fájdalmam volt, hogy elmúlt hip-hop, de a legtöbb alkalommal hetekig fájt.

Hányingerem volt, de sosem hánytam.


Ellenben a májértékeim rosszak voltak, sötét volt a pisim (összbilirubin).


Kicsit több, mint 3 éve műtöttek és még nincs 1 éve, hogy az epeúti kövemet ERCP-vel vették ki. Na, ez utóbbinál volt nagyon rossz a vérképem, és 1,5 hónapig folyamatosan fájt.

12. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 26. 21:48

Semmi nem utal a hasnyálmirigy gyulladásra a leírtak alapján.


Vérvételen voltál már?


Én is inkább epekőre gondolnék vagy pangó epére.


Figyelj a kajára, próbálj diétázni.

Ne igyál szénsavasat.


Keress epe diétát a neten.

2021. jan. 26. 20:54
Nekem köldök felett fájt, nyomára, ha előrehajoltam enyhült,nagyon fájdalmas, volt hogy térdel e hason aludtam, már amennyit tudtam. Epe műtét után, nem tért vissza többet, előtte sajnos háromsor6is. Nekem az epém miatt gyulladt be.
2021. jan. 26. 18:39
Milyen vizsgálat történt eddig? Az orvosod megvizsgált vagy csak a panaszok alapján telefonon rendelt valamit? Fontos lenne egy alapos orvosi vizsgálat , a has teljes végig tapintásával, labor, hasi UH és esetleg CT is. Ha ez nem igazol semmit akkor colonoscopia. A tüneteid alapján sok minden lehet. Az eddigi vizsgálat alaposságában kicsit kételkedem ugyanis a puffasztó ételek fogyasztását / beleértve a szénsavas italokat is/ azonnal le kellett volna tiltani. A szigorú diéta abban áll, hogy erőleves, üres kamilla tea, háztartási keksz, sóban vízben főtt burgonya, pirítós kenyér, kétszersült 2-3 napig és ha erre van javulás akkor minden nap 1-2 dologgal bővíteni az ételeket. Közben a vizsgálatokat mihamarabb elvégezni. Annyi minden okozhatja a panaszaidat, hogy arra nincs itt mód mindent leírni. Nekem néhány éve szója okozott teljesen hasonló tüneteket.
9. globus (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2021. jan. 26. 18:26
Nekem semmi bajom nem volt. Sima uh-ra mentem nagy lendülettel, hogy úgysincs semmi bajom. Erre átküldött a sürgősségire, rögtön vért vettek. Meglógtam, mert délután mennem kellett dolgozni, a branült már ott vettük ki. Aláírtam saját felelősségre, de este visszamentem a sebészetre, ahol nyilván nem volt senki, következő héten előjegyeztek műtétre. Elfogadtam, majd elmentem egy szimpatikusabb kórházba, másik városban, 10 napon belül minden kész volt.
8. Bless the child (válaszként erre: 6. - Hókatica)
2021. jan. 26. 17:43
Igen, ezek a tipikus tünetek. Aztán vannak a nem tipikusak. Jó egy éve vették ki nekem, nem fajt jobb oldalt semmim
7. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 26. 17:04
Sógoromnak ahányszor hasnyálmirigy gyulladása volt, annyiszor kórházba került. Őrült hasi fájdalom, szünet nélküli hányás, víz sem maradt meg benne, infúziót kapott. Fokozatosan építik vissza a táplálkozást. Nem valószínű, hogy ilyen lenne neked, de kérj laborvizsgálatot. Hasnyálmirigy gyulladás mindenképpen látszik vérvételből, ha van. Ultrahangot is kérj, covid alatt működnek a szakvizsgálatok, csak kicsit lassabban. Jobbulást!
6. hókatica (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. jan. 26. 17:02

Epekő jobb bordaív alatt, hátba sugározva, görcsszerűen jelentkezik, aztán hip-hop elmúlik, olykor hányással kísérve.

Tapasztalat --> 3 évig nem tudtam róla, addig csak néha görcsöltem, utolsó alkalommal végighánytam az éjszakát és fetrengtem a fájdalomtól, rögtön toltak is a műtőbe.

5. hókatica (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 26. 17:00
Köszi, Neked is! írok majd.
2021. jan. 26. 17:00
Inkább epekő. A hasnyálmirigy gyulladás hatalmas fájdalommal jár
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Hókatica)
2021. jan. 26. 16:56
mielöbbi jobbulást, megírnád mi lett vele a ct után? most leváltom a bubis vizet simára, ha ezután nem múlik akkor elmegyek :/
2. hókatica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 26. 16:37

Édesanyám hasonló tünetekkel (szintén bal bordaív alatti görcsös fájdalom) küzd már 1,5 hónapja, volt UH, végbéltükrözés, vérvételek, minden negatív, most vár CT-re ...

Mindenképpen menj orvoshoz, szakorvoshoz!

2021. jan. 26. 16:05
Sziasztok,1 hónapja kezdődött az első ilyen eset hogy puffadtam,ma a 3. napja hogy kő kemény a hasam, és puffadt, éjszaka felkeltem a ball bordaívem nagyon fájt de elmúlt, tegnap egésznap böfőgtem és szellentettem ami elég kellemetlen, mára csak a puffadás maradt és a feszült has, 4 hete a dr nő ajánlott több puffadás elleni gyogyszert,semmitsem használt, most párnapja hogy kezdődőtt nem szedek be mert felesleges úgyan úgy marad minden. Szerintetek ez lehet egy hasnyálmirigy gyullasás elő tünete? Vagy már lehetséges hogy az? Várok még egy hetet,ha nem múlik akkor elmegyek orvoshoz hogy valamit csináljon mert ez így nem jó ( 32 éves nő.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook