Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három hónapos kisbabád van? fórum

Három hónapos kisbabád van? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 25. 21:29

Sziasztok!


Szia nexike! :)

Ki hogy van? Petra babám nagyon nyűgi volt már este...úgy üvöltött, mint még soha! :(

Egyébként ebben a gyönyörű időben szinte egész nap kint van. Kint alszik, nézelődünk a kertben, stb. Aztán kaptunk egy 1x1-es fa járókát, amit ki tettünk az udvarra...de majd akarok venni egy sűrű szövött hálós utazóágyat, meg egy nagy gézdarabot, hogy ne menjenek bele a bogarak...meg majd egy kismedencét...tök jó! Szeret kint lenni nagyon. Én meg ástam, ültetek virágot, zöldséget, stb...nagyon jó!


Petra a 4 hós oltáskor volt 6620 gr és 62.5 cm. a születési súlyát már megduplázta. :)

Agyhártyagyulladás elleni választható oltássorozat lesz a következő. Ti kéritek? Én mindenképp.


Pár napja minden reggel úgy kel, hogy végig vigyorogja az időt a kövi alvásig, aztán egész nap jó kedve van. (Kivéve ma, de ma alig aludt, iszonyat fáradt volt.)

Olyanokat tud rötyögni, hogy olvadozok tőle! :)


Mi még mindig csak és kizárólag anyatejet eszünk...de már tervezem a gyümiket...


Szép estét Nektek és a babáknak!

191. nexike (válaszként erre: 38. - Üveggolyó)
2010. márc. 24. 21:28
Jujj de jól leírtad! Luca is ezt csinálja szopi közben és én is éppen azt szoktam neki mondani hogy én is szeretlek!
190. nexike
2010. márc. 24. 21:01
Hello! Szintén befogadásra váró menekült vagyok :) Jöhetek? Lucám 4hónapos és egy hetes. Mai attrakciója az volt, hogy az ölemben ülve felhúzta magát és előredőlt. Amúgy alapjában véve lusti egy baba. Ezt tőlem örökölte :D Sziasztok!
2010. márc. 24. 20:49

Sziasztok!


Csatlakoznék én is hozzátok! Már ismerhettek, privizek.

Befogadtok? ;)

2010. márc. 22. 20:35

Sziasztok!


tessék idelni néha, nem csak a tavaszban sétálgatni!


Minden rendben velünk, Mini, nem olyan mini, 7500gr volt egy hete kb és 67cm:)

Nagyon sokat bohóckodik, buborékokat fúj, háton fekve körbefordul nagy rugkapáva a kiságyban, nagyon magasra emeli a lábát, kiteszi a ká szélére is, izmosodik a hasa is:)

továbbra is sikoltozik, nevetgél, és nagy huncut.


vettem More milket, hátha több tejem lesz, de egyelőre inkább kevesebbnek tűnik:(

most esti etetésnél, mivel nem akart ciciből enni, lefejtem balból, és 10ml se volt:(



én nagyon örülök a jó időnak, sokat leszünk kinn, tegnap este is még hétkor kinn voltuk, fürdés előtt.


kivel mizu?

187. e27d5a6391 (válaszként erre: 185. - Üveggolyó)
2010. márc. 17. 19:47
hali :) de rég jártam erre....próbálok visszaolvasni nem nagyon érem utol magam sajnos :(
186. panda40
2010. márc. 16. 10:41

sziasztok!

Mia is joo sulyban van,haromhos oltason volt 6500gramm. negyhosra az /most kicsit csuszni fog

az idöjaras miadt/ honap vegen megyünk.


Mia alandoan a nyalat fujja kifele, es rajöt arra is hogy tud sikonyalni,elvezi a hangjat.Most mar tenyleg mindent a szajaba tömköd es ugy kiabal..zabalni valo..

185. Üveggolyó (válaszként erre: 184. - Panda40)
2010. márc. 15. 13:03

Ahha, értem. Minden baba más.Nekünk a védőnő se sürgeti a hozzátáplálást, mert így is jóóóó súlyban vagyunk:)

A régi tejet nekem se fogadja el, biztos nem tetszik neki az akkori összetétel, túl zsíros neki gondolom.

NEkem is mondtak ezer dolgot, h mikor kezdjem és mivel, de miután minden bnőm megvárta a hat hónapos kort(kivéve egyet, mert ott nem akart nőni a baba) így gondoltam én is várok még. kiváncsi leszek, hogy tetszik majd neki!nagyevő lesz biztos, már néha most is nyel nagyokat, ha én iszok-eszek előtte;)


Holnap megyün dokihoz, oltásra, megkérdezem mi ez afull zöld kaki.....olyan félelmetesen néz ki...Hogy lesza tejből és a fehér tápszerből zöld???


Jó napot, én épp sütök...banánkérmse pite...premier, Mini meg kikurjongatta magát, elfáradt és kidőlt.keresztben, össze-vissza betakarózva alszik a kiságyában, megzabálnivaló!

184. panda40 (válaszként erre: 183. - Üveggolyó)
2010. márc. 15. 09:35

szia!


Kinek a pap-kinek a papne!es ez igy normalis.Mindenki maga erzi,a lelki ismeretet a gyerekevel szemben hogy mit ad neki.

Mia cumis üveget nem fogadja el,ez az egyik ok,meg teat sem iszik belöle.Pedig a hütölada egyik fiokja tele van anyatejjel,rengeteget fejtem nagyon sok tejem volt,de nem fogadja el üvegböl.

A masik inkabb gyümölcsel vagy zölseg felevel potolom mind tapszerrel.

a 100% os gyömölcs vagy a natur zölseg/nem fözelek/csak püre nem hiszem hogy jobban megterheli a gyomrat.

Ezeket szivessen megeszi,ami nem izlik azt felre rakjuk, majd kesöbb ujra probaljuk.

Miota gyömölcsöt is eszik sokkal jobb az etvagya,

es jobb az emesztese is.Nagyon ,nagyon hasfajosak voltunk a kup is alig segitet.

Igaz, Mia jobban eszik ejjel,valahogy meg van fordulva,de csak szopizik,van hogy 2orankent.


Probaltuk mi is tapszert,Hipp Bio 1-et,a Beba pro Bio 1-et de nem kell neki.

Mildebe az nalam sem jött be annak idejen,meg a fülen is az jött ki.

183. Üveggolyó (válaszként erre: 182. - Panda40)
2010. márc. 14. 21:59

SZia!


Igen, szép volt Sopron, nagyon kellemes, jó hangulatú város.


Mia fiatalabb, mint Minike, de már barackpürét hamizik?én még csak ciciztetem, és kap tápszert, mert nem elég a tejem már sajnos.Megvárom a hat hónapos kort minden mással.Ha szabad kérdeznem, te hogyhogy már adsz neki egyebeket?nem bírálat, csak kiváncsi vagyok, mert ugye ahány ember, annyiféle véleényen van a hozzátáplálással kapcsolatban. Ja, és a másik , amin még vitatkozni szoktak, h előbb cici és utána gyümölcs, vagy fordítva....


Most kicsit elegem van a tápszerünkből:Mildibé HA1...most is szegénynek ment egy kört a hasa, sötét katona-zöldet nyomott, ill. inkább folyt belőle....Egyszer azt mondta vki, h akkor zöld, ha nem tudja megemészteni a tápszert...Vkinek ötlet, infó ezzel kapcs?


jó éjt!!

182. panda40
2010. márc. 14. 10:34

szep napot mindenkinek!

es jo idöt hozza!itt ugyan is megallas nelkül havazik es nagyon hdeg van,setalni ma nem lehet megint menni.

mia is allni akar egyböl ha az ölembe veszem.

ma reggel mar evett egesz doboz,barack püret es utana meg jo izüen szopizot.

miota gyümölcsöt eszik sokkal jobb az etvagya.


biztos szepkirandulas volt,sopronba sok a latnivalo.györbe nem voltam meg,csak ugy atutazoban.

2010. márc. 14. 10:07

Sziasztok!


Hát igen, kihal ez a fórum...?

Mi azóta megjártuk Sopront, Győrt, kirándultunk, wellneseltünk, Minike medencézett is:)Tiszta jó baba volt, mindeki a csodájára járt a hotelben:)


Minden rendben vele, legújabb atrakcióként ő állni akar, én meg nem akarom,h álljon még, felveszem, egyből tartani akarja magát, és onnan nézelődik nagy vigyorogva:)


Majd kedden megyünk oltásra, kiváncsi leszek a súlyára.Nekem a nagy wellnesben lett kicsit több tejem, ugye mert nem kellett asszonykodni, de úgy látom itthon visszacsökken, de ez van. Minike nagyon sokat eszik, van, h már 150-180ml tápszert is beszürcsöl...Ez sok nem?de ha éhes......:D

180. panda40
2010. márc. 13. 10:23

sziasztok! nem nagyon el a furum nincs nehez dolgom hogy vissza olvassam.

hogy vannak a babak?

Mia jol van,szerintem jönnek a fogai.

el keztük enni a gyümölcs püret,nagyon bejönn neki.

179. e27d5a6391 (válaszként erre: 178. - Üveggolyó)
2010. márc. 4. 11:17
köszönöm jól a Mira most alszik,délután megyünk csavizni a mamával....én is allergiás vagyok,nagyon májustól-okt.-ig tart de most próbálom megelőzni calcium sandozt iszom,vagy még a calmag is jó rá....mire vagy allergiás?
178. Üveggolyó (válaszként erre: 177. - E27d5a6391)
2010. márc. 4. 11:13

hello!


Azt hiszem allergia:S


De most már legalább tudok beszélni, levegőt venni....


Mini nagyon jól van, épps sérelmezte, h ő már nagy baba, nem akar a kiságyában aludni, ígyhát visszahoztam még a járókájába, és itt rikoltozik, és tombol.

tombolás:az egyik lelógó játékot rángatja, minek következtében az egész járóka rázkódik, sztem lassan arrébb is megy vele:)


Hogy vagytok?

2010. márc. 4. 11:10
Jó reggelt mindenkinek! üveggolyó! hát mi történt?
2010. márc. 3. 19:45

Sziasztok!


kihal a fórum...de előbb én:full beteg vagyok, még jó, h Kicsike nem tudja tőlem elkapni.


Hol vagytok?HOgy vagytok?Mi mindjrt négy hónaposak lesznk, vasárnap!!

2010. febr. 26. 12:08
Sziasztok csajok! Hát kicsit elhanyagoltalak benneteket,amúgy semmi különös, a Mirának már kint van egy foga,véletlen jöttem rá,kicsit aggasz a súlya,alig 6 kg és nemsokára 5 hónapos lesz 9-én,kicsit szomorú vagyok,csalódnom kellett a barátnőmbe....elég sz....r érzés,ő is fórumozó és azt írta nincs barátnője pedig voltam,de egyébként a pénz miatt,na mindegy ez van....a Mira elképesztő hogy szinte csak a saját ágyában alszik,tegnap kint voltunk de semmi,bejöttünk rátettem cicire és kb. 3 másodperc múlva aludt
2010. febr. 25. 16:51

Sziasztok!


Remélem Petra már gyógyulgat!Mi egyzser voltunk betegek, még pirinyókorban, hát nem volt jó:(


Ma voltunk baba-mama klubban, itt a "faluban"(mert Maglód kb olyan).Nagyon sokna voltak, főleg nagyobb babákkal, olyan 1-2évesekkel, de voltak kicsik is, korban mi voltunk a legkisebbek, méretben már nem:)

Odaült mellém egy anyuka, azt mondja:Idejövök már, mert látom,h egy idősek a babáink...Modntam neki, vigyorogva pirulva, h neeem. Azt mondja deee, ő is féléves..Én meg mondom, Minimanó még négy hónapos sincs:)


Aztán beugrottunk a védőnőhöz, megmutattam a tédhajlatában a kipirosodást:"Hát igen, ilyen KÖVÉREKNÉL ez elő szokott fordulni, h a hajlatok begombásodnak"

Gondoltam magamban, KÖVÉR az anyád:)egy baba max duci, husi, vagy ilyesmi, nem?egyébként meg nem kövér, arámyosan nagy:)nem full háj, de ha az is lenne, hát a babák már cska ilyenek:)


A tejem mintha kezdene magához térni, viszont minike újabban utálja a cumisüveget, inkább nem eszik, pedig ciciteejt adagolnék belőle neki, de felidegeli magát csak rajta.biztos fogyózik, mer kövér.....


Miután hazajöttem tele energiával már mindent elvégeztem, sőt ettem is:)Mini meg kinn aludt a teraszon.


na jelentkezzetek be!

puszi

2010. febr. 24. 15:25

Sziasztok csajszik!

Hát nem semmi, hogy mostanában ennyire nem ér rá senki itt lenni! :)

Sebaj, tegnap voltunk Petrával orvosnál, kapott ambroxolt meg nasivint...hát a gyógyszertárban mondta a nő, hogy az az orrcsepp, amit felírt, 1 éves kortól van, úgyhogy adott egy másikat. Eszembe sem jutott, hogy a köptető adagolását is elírt a doki... 3x3 ml-t írt az orvos, aztán furi volt este, hogy a kis adagolókupakon a jelzések 2.5, 5, 10 és 15 ml-nél vannak csak. Mondom sebaj, csak 2.5 ml-t adok neki...ma délben épp készültem beadni neki a köptetőt (nem nagyon szereti), de mondom azért elolvasom, mit javasolnak a betegtájékoztatón...(az orrcseppet elolvastam rögtön, ezt nem, mert eszembe sem jutott kételkedni)hát 2x 2.5 ml-t ír ekkora babának 1 éves korig. Kicsit mérges lettem, hogy nehogymá' túladagoljam neki a gyógyszert...úgyhogy nem kapott, csak orrcseppet! Viszont a köptető felszakítja a drágámnak a dolgokat, úgyhogy remélem gyorsan kint leszünk a kakiból! :)


Ma kimentünk sétálni, másfél órát voltunk kint, vettem a drágámnak az R betűs drogériában tök cuki csörgős zsákocskát vagy mit 800ft-ért, olyan édes. Meg egy kis oroszlánt plüsst, aminek ha meghúzod a farkincáját rezeg! :D


Mire hazaértünk felébredt, ami nem szokása, most kínlódva elaludt kicsit, dehát már előbb nyekergett...

Na, most megyek, puszi Nektek és amint van időtök, írjatok!

172. 51cb72b771 (válaszként erre: 171. - Üveggolyó)
2010. febr. 22. 17:51
Jó kislány! :D
171. Üveggolyó (válaszként erre: 169. - 51cb72b771)
2010. febr. 22. 17:35
Yes, Sir!:)
2010. febr. 22. 13:01
Ja, mellékesen...barátnőm fia 5 hónapos és nem nagyon forog, viszont már majdnem ül...vannak ilyenek. Ő nem szeret forogni, csinál mást, érted!?
169. 51cb72b771 (válaszként erre: 168. - Üveggolyó)
2010. febr. 22. 13:00

Jah, a Mira nagyon ügyi! :D

Szerintem csak túlreagáltad a múltkor, hogy még nem csinál semmit. Ez ugyanolyan, mint a születés pillanata...tudja, mikor kell kijönni. Hát azt is tudja, mikor akarja végre megrángatni a bocika farkincáját% Kedves anyuka, ne aggódjon má mindent túl! :)

168. Üveggolyó (válaszként erre: 167. - 51cb72b771)
2010. febr. 22. 12:54

Hello!


Na itt nincs senki:(


Köszi a fejős tippet és az igyak ezer liter-mondatot, de ezek és az egyéb népi praktikák sem használnak sajnos:(


Nagyobb babás ismerőseim mondták, h lehet meg fog majd jönni, és azért van ez.Olyankor előtte nekik mindig apad a tej, de utána visszaáll.Hát várok.


Nem tudom mi van ma, nagyon fáj a fejem, hányingerem van, ténfergek...Minmanó nagyon ügyes volt már ma is, csomó mindent ráncigált a játszószőnyegen:)Most meg azt hittem, h aludni fog, de tévedtem, szóval kapcsolom is ki a gépet!


Jók legyetek, néha írjatok kivel mizu!

167. 51cb72b771 (válaszként erre: 166. - Üveggolyó)
2010. febr. 22. 12:45

Csao Mamik! :)


Szóval a taknyosság nem a száraz levegőtől van, 1-1 és 1/2 hete attól volt, de azóta folyamatosan párásítok én is. Öcsikém beteg volt ugyanis, kedd óta nem volt suliba...köhögött, taknyos volt. Megkértük ne jöjjön le hozzánk, míg beteg, de nem használt, többet volt itt, mint eddig összesen. Meg is lett az eredménye: Petra tegnap előtt délutántól köhög és taknyos. Jó, annyira nem vészes (a taknyosság), de olyan idegesítő, hogy köhög szegény. Tegnap reggel annyira köhögött, hogy még az előtte elfogyasztott tejecskét is mind visszadobta a pocakja. :(

Nagyon mérges vagyok az öcsémre, meg magamra is, mert legalább ha a szépszó nem használt egy pofont lekeverhettem volna neki, hogy vegye már észre magát, de nem tettem. 16 éves kis suhanc és nem törődik senkivel és semmivel...bezzeg, ha kell neki valami! Hát anyámék nem nevelik, mert elváltak és csak mutogatni tudnak egymásra, meg egyik se akarja rendszabályozni a gyereket, mert akkor ő lenne a rossz a szemében, úgyhogy be kell látnom: maradok én! Majd én adok neki! Az én kislányom életével nem fog kedvére játszogatni! Bezzeg, mióta Petra beteg, színét se láttuk! Ez a komoly!


Igen, én csak tejet adok! :)


Nem próbálod meg kicsit fejni? Mert akkor ugye több termelődne. Vagy mennyit iszol naponta? Mert én most ráálltam a több,mint 3 l napi fogyasztásra (van az 4,5 l is) és így sokkal több van alapból. :) Próbálgatom a dolgokat, hogy minél tovább tudjak csak tejecskét adni.


Anyám engem 6 hónapos, öcsémet 2 hetes (de ő tejérzékeny lett), húgomat 3 éves koráig szoptatta...ő lett közülünk a legnormálisabb! :)

166. Üveggolyó (válaszként erre: 165. - 51cb72b771)
2010. febr. 21. 16:57

Sziasztok!


Szegényke.Nem olvastam a naplódat, arra már nincs időm, de bizos, h beteg, nem csak száraz nálatok a levegő?Mira is volt ilyen taknyos, megőrültem, h máris beteget csináltam belőle, de aztán csak felvilágosított a dokibácsi, mert pont kijött hozzánk, h száraz a levegő, vettünk is UH párásítót, azóta nem megy mindig, de jobb, h van. egyfeszt porszívóztuk szegény orrát, mondjuk jól tűrte, de rossz volt csinálni.


Én ma rengeteg mindent csináltam itthon, Mira kétszer is volt levegőn, másodjára én is kinn voltam vele, ott vasaltam mellette a teraszon:)


Meg tudja fogni a játszószőnyegről felé lógó állatokat!!!!:)olyan ügyes ez a kismanóóóóóó:)


tejem nem tudom hová lett...elvitte a cica:(


van azért, de kb csak a fele.....remélem még visszajön.


Ti hogy vagytok ezzel? Tudom Suncika, te csak tejet adsz még Petrának, jó neked, h van annyi.Mi még eszünk Mildibé HA1 tápszert.Mikor fogtok mást is adni a babáknak? ALmát, stb?

na megyek, főznöm kéne estére vmit.puszi

2010. febr. 21. 12:03

Sziasztok csajok!

beteg Petra sajnos...köhög és taknyos...most nem tudok sokat írni ,de a naplómban leírtam nagyjából a történetet. Teljesen fel vagyok háborodva és ma verekedni fogok!

Jók legyetek!

Puszi Nektek és semmilyen beteg embert ne engedjetek semmi áron a kicsitek közelébe!

2010. febr. 20. 21:59

Húúúú, mindenki apázott, babázott ma úgy látom. Én épp ráértem ma itt ücsörögni kicsit, de egyedül voltam, mint a kisujjam! :) Sebaj.

További kellemes hétvégét nektek!

Puszi

2010. febr. 20. 10:54

Sziasztok!


De nagy a csend! :)

Petra ma nagyon nyugodt, nem tudom, mi van, elvan a kiságyban, magyaráz meg ilyenek!

Olyan jókat szokott nevetni, mikor meghamizom a nyakincáját! :) Hmmmmmmmmmm. :D

Asszem berakom a rucijait mosni! Meg lehúzom az ágyneműt meg ilyenek. Tegnap este jót beszélgettünk apával! tiszta jó volt, már nagyon hiányzott. Igaz 2 óra múlva már azért kellett abba hagynunk, mert gondoltam már lefekszek, hogy aludjak is valamit, mielőtt megint kelek... :)

Ma elment haza hozzájuk, estefelé jön. Remélem hoz fát, bár még nem fenyeget az a veszély, hogy elfogy...

Ki hogy van?

Írtam már, hogy találtam egy jó oldalt, ahol főételek vannak? nekem tök nagy segítség, sokszor nem tudok mit kitalálni, most eldöntöttem, hogy hó elején megtervezem a menüt onnan, bevásárolok és egész hónapban nincs már rá gondom, csak főzni kell. Ez míg Pesten laktunk tök jól bevált!

Ha valakit érdekel:

[link]

Petra 1x kelt éjjel, aztán hallottam 7kor magyarázni, de nem vettem ki a kiságyból, olyan jól elvolt, aztán visszaaludt és 8 után kelt. :)

Olyan kis édes! Teljesen beleszerelmesedtem! Bírom, most is tök nyugisan fekszik, nézelődik, néha elereszt egy mondatot...! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook