Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Három hónapos kisbabád van? fórum

Három hónapos kisbabád van? (beszélgetős fórum)


252. 3232b7bb0b (válaszként erre: 251. - E27d5a6391)
2010. ápr. 19. 11:39

:D gratula a kis nyuszinak! :D

Amúgy nyitottam egy Anyák klubja nevű klubot. Ha van kedved, csatlakozz! :D

Meghát mindenki, aki jelen szokott itt lenni! Vagyunk egy páran! :D

251. e27d5a6391 (válaszként erre: 250. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 19. 11:30
igen,,,és annyira jól birja,birta,teszek is fel róla új képeket
250. 3232b7bb0b (válaszként erre: 249. - E27d5a6391)
2010. ápr. 19. 11:21

:D

gratula! :)

Mind a kettő!? Egyszerre? De jóóó! :)

2010. ápr. 19. 11:11
képzeljétek: kint vannak a felső fogak is.... :)
2010. ápr. 15. 17:48

én nem tudom, Petra nekem nem harap...kicsit érzem, amikor úgy szív, hogy hozzáér, de egyébként csak az ujjaimat harapja szépen lassan. :)

Szerintem majd engem akkor fog harapdálni, mikor felül is lesz neki! Majd elválik!

247. e27d5a6391 (válaszként erre: 243. - Nexike)
2010. ápr. 15. 17:40
:) a mira csak addig csinálta amig rájőtt szerintem hogy az mi és hogyan is kell vele szopizni de már abszolut nem bánt,,,,majd ha a felsők is kint lesznek....
2010. ápr. 15. 14:05
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2010. ápr. 15. 14:05

Nem konkurenciaként:

[link]

2010. ápr. 15. 09:28

:)

Gratula minden fogasnak és még csak csíráztatónak! :D


Tegnap kint aludt a drágám még a papáéknál, olyan jégeső volt, hogy nem igaz + dörgött, villámlott, de em kelt rá fel, amit csodálok! :)

Most már itthon vagyunk, jön ma a védőnéni elvileg...

Mire hazajöttem az asztalunk tele volt dobozokkal (shoppingoltam a neten, anyu vette át őket), jött egy csomó pulcsi, Petrának ruci, stb...mára is várok párat! :)

Jaj, csajok...ez a keresztelő rendezs elég nehéz 40 km-rel idébbről, mint ahol lesz.

Meg fog kelleni hívnom sajnos párom keresztszüleit...utálom a keresztanyját, de mindenki a családban...

de megmondtam, hogy jó, de ez a Petra napja lesz, ha megpróbálja nekem elnyomni a lányom, akkor nem fogom szó nélkül hagyni, engem nem érdekel, hogy sértődés lesz-e vagy valami! :DDDDD

Kőkemény és határozott vagyok! :)


Apóséknak gyűjtök nyaralásra. Lógunk nekik kis pénzzel, de nem akarom így kézbe odaadni, mert sógoréknál kötne ki (keres a csávó, azt félrerakja magának, aztán anyjáéknál tartja a markát benzinpénzre, stb...jól kihasználja őket, én meg megmondtam nekik, hogy ÉN azért nem adok nekik vissza pénzt, hogy elszedje tőlük a kedves barátnőjével együtt-ott laknak apóséknál)

Ja, azt mondták menjünk le mi is pár napra (mert párom most tőlük 1 faluval odébb dolgozik) és akkor nem kell minden nap oda-meg vissza kocsikáznia, majd ők átcuccolnak addig a pics. szüleihez, hogy alhassunk páromék szobájába, ne kelljen kiraknunk párom szüleit a szobából...lementünk. 3 napra...szerintetek? Ott maradtak, de nem egyszerűen...megették a nasijainkat, nekiesett páromnak, hogy elhozott tőle ezt- azt, aztán felvilágosítottam, hogy lehet a barátnője nyúlta le, mert mi tutira nem...meg finoman oltogattam, hogy így könnyű, hogy semmire nme kell költeniük, negyed 1-kor kelnek hétvégente, 7-kor már begubóznak...á f@szom tele van velük má bocs.

A lényeg, hogy elküldeném őket Horvátországba, mert huszon akárhány éve házasok ,de nyaralni nászúton voltak utoljára Hajdúszoboszlón. Megállás nélkül melóznak (a f.sz fiuk miatt is), úgyhogy mivel úgyis tartozunk nekik....

szóval ha valaki tud valami fain Horvátországi üdülőhelyet nem túl drágán reggelivel, vagy félpanzióval 1 hétre, írjon légyszi! :)


Köszi!


Na, most Petra alszik...főzni kellene. Meg mosni nem is keveset!

Megyek, majd jövök!

243. nexike (válaszként erre: 242. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 14. 17:47

Sziasztok! Betti képzeld nekünk is kettő van már, mert tegnap kijött egyszerre mindkettő :D:D:D

Azt viszont nem kívánom senkinek amit szopi közben művel vele :( Először huncutul mosolyog, aztán összeszorítja, ráharap és izomból hátrahúzza a fogát. Nem sok kellett hogy sírjak :(

2010. ápr. 14. 14:04

Mondtam már, hogy 11-én kijött a második fogunk!? :DDDDDDDDDDDD

Nemsokára autózunk haza... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

241. e27d5a6391 (válaszként erre: 240. - Üveggolyó)
2010. ápr. 13. 10:29
nem olvastam vissza de válni? :( magad alatt vagy?
240. Üveggolyó (válaszként erre: 237. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 13. 08:16

én is csak gyorsan....



na, végre vki, aki azt írja, amit én sejtek csak: h mivel mi nov. körül szültünk, nekünk még három évig lehet itthon lenni, gyesen....vagy nem?vagy nem jól értem.....Nekem még a HR-es csaj se tudta megmondani hogy van ez.....akkor ki?:S


igazi fos kedvem van, most hirtelen azon gondolkozok, mi lenne, ha elválnánk.de ez egyéni szoc.probléma.


Képzeljétek Kicsimanóm tegnap átfordult, hasról, hátra, nagyon aranyos volt!kaja után letettem, aztán kicsit vártam, hasra tettem, és rámnézett, h csináljamnescinájamanya? aztán nagyon óvatosan átgurította magát hátra, meglepődött, de tetszett neki. jól megpuszilgattam, meg ott ujjongtam, visszatettem, megcsinálta megint. Aztán csináltam neki nagy helyet az ágyon, levideóztam, még kétszer csinálta, azóta nem.kis ügyeském.


na jók legyetek.lehet nem leszek most egy darabig, míg ki nem találom hová kösse fel magam.pusz

239. e27d5a6391 (válaszként erre: 238. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 12. 18:13
én tuti vissza mentem volna és számon kértem volna.....az biztos....
2010. ápr. 12. 17:00

Hát csajok. Agyhártyagyulladás elleni oltással ki hogy áll? Én ki akartam váltani ott, ahol lakunk, megkérdeztem, mennyi: 6800 ft. Hát nem rendeltem meg. Eljöttünk mamáékhoz (40 km), elküldtem vele a receptet, hogy kérdezze meg, 2200 FT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Szerintetek köcsög p.cs@ le akart nyúlni vagy csak nem vette észre a támogatásos x-et a recepten? (Bár azt nehéz nem észrevenni!)

Figyejetek oda! Nálunk ez a második gyógyszertár a sokból, ahova garantáltan nem megyek többet és bunkók is!

Nagyon komoly!

2010. ápr. 12. 15:06

Csak gyorsan:

Szerintem ha megszakítod ezt a folyamatot és ha marad ez a szar rendszer, és visszamész dolgozni, akkor 365 nap munkaviszony fog kelleni, mint ahogy van ez a 2009. júniusától teherbeesőknél...(tehát akik most májustól születnek, azokra vonatkozik, hogy nem lehetnek otthon csak 2 évet a babával és 1 év munkaviszony kell a még ránk vonatkozó 180 nap helyett...)de akkor ugye már nem maradhatsz otthon a második gyerekkel Te se 3 évet, csak 2-t...persze a fidesz azt mondta, hogyha most megválasztják visszaállítják a régi rendszert, de hiszem, ha látom................

Politikusok....áh.....

Érted, hogy nem érted? :D

Örülök! :)

Tehát van a gyás, aztán a gyed, aztán a gyes.

Gyermekágyi segély

Gyermekgondozási díj

Gyermekgondozási segély


Múltkor én is vezettem a drágámmal mamiékhoz... de az oda vissza 80 km volt. :) Te a dupláját mented. :)

Majd jövök!

Pusza

236. e27d5a6391 (válaszként erre: 235. - Üveggolyó)
2010. ápr. 12. 12:15
szerintem 180 nap
2010. ápr. 12. 11:00

hellotok!


enm nagyon vagyok, mert nincs gépem, apáét meg nem szeretem(ő se szereti, ha elveszem).Cukorborsóm épp alszik, ő is körbe-körbe forog ám, nem hasról hátra és fordítva:)

Mi még mindig csak tej-tápszeren vagyunk, megvárom még azt a káét hetet. Igen Petra, össze-vissza magyarázol, de én is ilyen vagyok , megértem, h nem értem elsőre mit akarsz:)


Mirán harisnya van, azt nem tudja lerángatni, ő egyelőre a térdét találta meg, szépen segít, emeli nekem, ha pelenkázom, és néha látom bekerül a látóterébe a kis lába is, már kiszúrta magának, h jóóól le kéne azt onnan vadászni, de még nem megy. ha nyúl érte elborul oldalra:):)


képzeljétek én meg egyedül vele, levezettem nagymamáékhoz(160km oda-vissza)Még soha nem mentem egyedül vele ilyen messzire, 4-es főút.....de nem volt semmi baj, élőztem is, mentem rendes emberi tempóban, stb:)hős vagyok!!!

Azt tudja vki, h mennyit kell dolgozni visszamenni, h ugyailyen jó TGYÁSt kapjak a második gyerkőcnél is, mint most?én ezekhez nem értek.eleve gyes és yged rövidítéseknél leragadtam.mindig keverem:)

234. e27d5a6391 (válaszként erre: 232. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 10. 21:53
igen,a gyás (gyermek ágyi segély) 180 nap,és utánna gyes,majd irj mit tudtál meg. pusy
233. 3232b7bb0b (válaszként erre: 231. - E27d5a6391)
2010. ápr. 9. 21:23

Biztos édi! :D

Már én is úgy várom, hogy kommandózzon! :)

Még csak forog mint egy ringlispíl. Csak most nem hátról-hasra, hasról-hátra, hanem vízszintbe körbe-körbe. :)

Érdekes egy szerkezet ez a gyerek! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

232. 3232b7bb0b (válaszként erre: 230. - E27d5a6391)
2010. ápr. 9. 21:19

Nem,nem,nem!

10.000-et tehetsz rá maximum egy hónapban. De ha egy évig mondjuk minden hónapban rá raksz 5.000-et, vagyis egy évben teszel a számlájára min. 60.000-et, akkor tesz rá az állam 6.000 ft "kamatot"! De ha kapod ezt a rendszeres gyermekvédelmit, akkor elméletileg kap még...holnapra utánanézek nektek...

A gyás után a gyed jön...nem? :D

231. e27d5a6391 (válaszként erre: 229. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 9. 19:29
a mira is úgyan azt csinálta,most már bekapja a lábiját :) most meg kúszik mint a katonák.....olyan cuki
230. e27d5a6391 (válaszként erre: 229. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 9. 19:21
Be....ok,miket nem találnak ki!!! Az állam állitolag csak akkor tesz pénzt ha havonta min.10000-et teszel rá,ide is jöhetnél ötleteket adni :)gyás meg most jön a gyes,erre gondoltál? :)
2010. ápr. 9. 17:54

Hirtelen vezérelt ötlettől adtam Petrának banánt! :)

Aranyosan fintorgott erre is, de jobban megette, mint az almát! Nem kapott sokat, csak éppen hogy! :)

Olyan édes...

Csak ettem a banánt, hmmmm, mondom, adok a jányomnak is! :)

Rendszeres gyermekvédelmi támogatást kap valaki? Mi párommal nem élünk együtt hivatalosan, és mivel maszekol, nincs bejelentett munkahelye, arra gondoltam, hogy igényelném. Nem kapnék pénzt, de a Petra start-számlájára elvileg évente pakolna az állambácsi plusz pénzt...

Valaki? Komment? Hm? Hm? Hm?

Május 30-án lesz a keresztelő! :) Olyan édi rucikat kukkoltam a neten! :)

Jaj, zabálni fogom...nem tudok választani, úgyhogy megvárom apát.


Ja, Petra új hobbyja: a lábát még nem bírja megenni, de arra rájött, hogy a zokniját ha kicsit meghúzza, akkor azt jól meg tudja rágni! :) Szóval vagy leszedi a zoknijait és jól megeszi őket, vagy félig a lábán hagyja és úgy hamizza. Nagyon komoly! :)

IMÁDOM A CSAJOMAT! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Üveggolyó jut eszembe, én is így (hasonló módon) írtam le a csipkebogyó tea készítésének módját.

De erről az jutott eszembe, hasonlításképp, hogy minden mindenhol máshogy van: a fogzásról ha olvasol itt-ott, mindenhol mást írnak, illetve hogy 6 hónaposan kezdődik. Nos, nem Petrám az első baba, aki már 2 hónapos korától keményen csurgatja a nyálát és dörzsizi az ínyét...4 hónaposan meg már foga van..lassan 2 is. Szóval a 6. hónapra nemhogy elkezdődik a fogzás, de már 2 foggal fog rendelkezni a drágám! :)


Nem tudom, látni az összefüggést? Vagy rám egyébként jellemző módon úgy magyaráztam, hogy csak én tudom, miről beszélek!? :DDDDDDDDDDDDDDDD


Ma muskátlit ültettem...tegnap veteményeztem...

Jaj, vettem sisal lepkéket meg napocskát...olyan jó. Meg kis dézsát, virágot,.....................imádok költeni! :)

Bakker, ha valaki megdobna pár millával........mennék a csajommal shoppingolni! :)


Öcsém nyilatkozta a legfrissebb csajos szlenget, amitől mindannyiunk haja égnek állt:

"Minnyá besza-behu, olyan lelkifurkám van!"

Szerintetek???????????????????????????????????????

2010. ápr. 8. 16:54
Sehol senki:(
2010. ápr. 6. 19:20

Ismim fia viszont csipkebigyó teát iszik sokat. Abban rengeteg a C vitamin, DE csak ha helyen készíted.

Ha leforrázod, lőttek a vitaminnak!

Szobahőmérsékletű, majdnem csapvízben kell beáztatni, akár 8 órát is állni hagyni, szép színe lesz így.


Pont náluk anno a laboreredményét nézte a doki, és kérdezte, milyen C vitamin készítményt szed, h ilyen jó eredményei lettek!!:):)

226. Üveggolyó (válaszként erre: 225. - Nexike)
2010. ápr. 6. 19:18

A körülöttem levők azt mondják ami segít a TÜRELEM:)Meg ha esetleg megmaszírozod az ínyét. Amúgy semmi cucc, lé, kence nem jött be még senkinek. Nem kerülték el újra a hetekig tartó össz-családi nem-alvást, stb.A dentinox az ....én azt hallottam érzéstelenítőt tartalmaz-Aztán persze lehet nem...nemtom, csak pletyizték...ezért nem is adta senki a babájának.


Méz:én is úgy tudom, h nem szabad egy éve előtt.


Cukor:én nem fogok adni neki, csak azért, mert bezzeg anyáinbk is ették....Meg is látszik a fogukon:S

225. nexike (válaszként erre: 224. - 3232b7bb0b)
2010. ápr. 6. 18:51

Igen, azt hiszem kicsi nagyon a valószínűsége, de azért csak óvatosan.


Nekünk is jön lassan a fogunk! Mármint egyelőre csak sírunk egész nap a fájdalomtól és a doktornéni is látta ma hogy be van dagadva a kis ínye Lucának. Dentinox nem használ :( Petrát is ennyire megviselte???? Ha van valami ötletetek amivel segíthetek neki, akkor azt szívesen venném!

2010. ápr. 6. 18:28

Igen, egy ilyen részt is szentelek majd a naplómban...mármint ja...na.

Általában kr. cukrot se javasolnak még, mézet pedig valóban egyáltalán nem. Sok ilyen dolog van még...

De érdekes, hogy régen ezek adása nem jelentett problémát...és élnek vígan azok az emberek, akik kaptak kisbaba korukban mézet...

De valóban ,jobb félni, mint megijedni! :)

223. nexike
2010. ápr. 6. 18:07

Sziasztok!


Petra-anya olvastam a szakácskönyves naplódat nagyon szuper!!!!! Viszont láttam a teáknál hogy van amelyiknél oda van írva hogy 1kanál méz. Nagyon fontos hogy 1 éves korig nem szabad mézet adni a csecsemőknek, mert botulizmust okoz. Ez egy olyan betegség amit a mézben lévő baktériumok okozhatnak. Szóval jobb félni mint megijedni!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook