Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónaposan vált biztossá, hogy milyen színű lett a kisbabád szeme? fórum

Hány hónaposan vált biztossá, hogy milyen színű lett a kisbabád szeme? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 13. 14:55

nekem több mint 2 éves koromig kék szemem volt utánna nagyon sokáig zöld ma meg barna

:))))

2009. dec. 3. 23:38
Az én kislányom kék szemmel született, néhány napos korában megjelent a jobb szemében egy barna csík, azóta is megvan, csak a kék lett zöldes kicsit. Nagyon érdekes, kíváncsi vagyok, hogy megmarad-e ilyennek, vagy változik még... Most 9 hónapos.
29. ancsa84 (válaszként erre: 27. - Pitypang)
2009. okt. 17. 15:07

Már rég nem járt itt senki....

Közben nekem is megszületett a kislányom,és ugyanígy vagyok,mint Te!A kislányom szeme szürkés kék,pedig mi apával barna szeműek vagyunk,úgyhogy én is meg voltam győződve,h ő is barna szemű lesz!

Igaz,h ő 7hetes,szóval lehet,h változik neki!

De nekem így is tetszik!:)

2008. nov. 11. 19:21
A szomszéd kislánynak az egyik szeme vakító kék (az apukájától örökölte,csak az övé mind2 kék!),a másik szeme pedig barna!Nem semmi!:) Számomra nagyon furcsa!De amugy szép kislány!
27. Pitypang (válaszként erre: 14. - Ildiko0914)
2008. nov. 11. 00:14
Nekem is barna a szemem és a kisfiam apukájának is, de a kisfiunk szeme kék. :) (Apai nagyapjának is kék, illetve pár dédszülőnek.) Fel voltam készülve, hogy barna lesz a szeme, vártam, hogy a születéskori sötétkék mikor kezd majd barnulni. Már mindenkit kérdeztem a környezetemben, vegyes válaszokat kaptam. Kb. 4-5 hónapos volt, amikor a nagy barnulás-figyelésem közepette észre kellett vennem, hogy nem barnul, hanem egyre világosodik a szeme. :) Egyáltalán nem bánom és nagyon szépnek látom a gyerekemet, a szemszín teljesen mindegy szerintem. Csak valahogy a barnára voltam felkészülve 2 barnaszemű szülő esetén. :)
2008. nov. 10. 22:52
Nekem mindket fiamnak olyan maradt a szeme, amilyennel szuletett, az elsonek kek, a masodiknak barna, annyi, hogy mindketto vilagosodott egy kicsit, fel eves koratol.
2008. nov. 10. 18:03

Lányom is csodaszép kék szemekkel született.

Fél éves korában szürkés-zöldessé változott, majd lassan bebarnult.

Most csodaszép, barna őzike szemei vannak.

2008. szept. 14. 20:15
Az én kisfiamnak majdnem 3 éves koráig nagyon szép világító kék szeme volt,hasonló mint az enyém. Aztámn átváltozott pár hónap alatt zöldesbarnára, olyan khaki színű lett. Érdekes,hogy a bal szemében maradt egy gombostűfejnyi kék folt az eredeti színből! Ez lesz a szexepillje:-))A hosszű fekete szempillája mellett:-))
2008. szept. 14. 15:13
Nagyobbik lányomnak 4 éves koráig halványkék szeme volt ,utána megváltozott barnára, most 7 éves.
22. ALLICS
2008. jún. 14. 21:15

Kisfiam kék szemmel született,most 9,5 hónapos még mindig kék bár kicsit sötétebb lett,Nem hiszem,hogy változna már.

Szerintem az első fél évben bizonyossá válik.

21. 4c35511f0b (válaszként erre: 10. - Edina0077)
2008. ápr. 26. 18:11
Tényleg nagyon kék (és nagyon szép babóci:)
20. 4c35511f0b (válaszként erre: 2. - Elviracska)
2008. ápr. 26. 18:10
ezért van a kis könyvecskémben nekem is kék, aztán rikító zöld:))))
2008. ápr. 26. 16:56
A kisgyerek négy hónapos korában már bizonyos hogy milyen marad a szeme színe.
18. Magdi8
2008. ápr. 22. 18:50
Nekem az egyik gyerekemnek sötétbarna a szeme, a másiknak kék. Már születésük után néhány nappal lehetett látni, hogy sötét, vagy világos lesz-e a szemük.
2007. nov. 17. 19:14
az en fiamnak sotet fekete volt a szeme ahogy megszuletett es ugy is maradt.most lasan 6 eves de van amikor mintha egy piciket kivilagosodik a fekete de nem barna .
16. _kleo_
2007. nov. 3. 12:53
Nekem mindket fiam szeme elkezdett bebarnulni nehany napos koraban. Baratnom kisfianak viszont 7-8 honaposan is sokat valtozott meg a szeme szine. Eloszor kek volt, aztan szurkes, vegul zoldesbarna lett. 9 hos korara fejezodott be a szinvaltozas.
2007. nov. 3. 10:27
Amikor megszületett a kisfiam,sötétkék volt a szeme. Legalábbis szerintem. Aztán kb. 2 hónapos korától határozottan barna szeme van. Így gyönyörű!
2007. nov. 3. 09:43
kb hathonapos volt a kislanyom amikor hatarozott barna szemek lettek az addigi kekbol, de ez igy nyilvalvalo, mivel a ferjemnek kek, nekem meg barna szemem van igy a barna a dominans szin, az erosebb
13. Lilcsi
2007. nov. 2. 14:51
nekem meg nincs gyerekem en csak azt tudom mondani h az en szemem mar barna volt amikor megszulettem mondta anyukma meg lattam kepet is.
12. monee1
2007. nov. 2. 14:11
Az én kislányomnak 14hós koráig kék volt a szeme,és utána kezdett kékes szürke lenni,és a végén zöld színű lett:)
11. mtt80
2007. nov. 2. 13:52
Az én kisfiam is kék szemmel született és kék is maradt neki. Mindenki meg is csodálja, olyan szép!
2007. nov. 2. 13:32

Kék szemmel született a lányom.Ma 14 hónapos .Megmaradt a kék szin!

Azt mondják ilyen kék szemeket még nem láttak!

2007. nov. 2. 13:11
kisfiam szürke szemszíne félévesen lett barna.a kislányom ragyogó kék szemszíne megmaradt.
8. dus
2007. nov. 2. 13:02
Kék szemmel született mindkettő és kék is maradt!
2007. nov. 2. 12:59
úgy maradt ahogy volt, mindkét gyerekemnél
2007. nov. 2. 12:44
Az én kisfiamnak szép kék maradt a szeme, talán egy kicsit sötétemm, mint mikor megszületett, d maradt kék!
2007. nov. 2. 12:31

A nagyfiamnak már 1 hetesen látszott, hogy barnul a szeme, a két kisebbnek pedig szintén 1 hét után léátszott, hogy világosodik. Én úgy tudtam, 6 hónapos korukig alakul ki a szem színe, de az előttem szólók ezt megcáfolták.

Szóval szerintem látszik, hogy milyen lesz a színe. A barnának opálosodott, így vettem észre, hogy sötétül, a kék szemnél pedig ragyogott.

2007. nov. 2. 12:10
Nem emlékszem.:(
2007. nov. 2. 12:05
Egy éves korukig változhat a szemük színe. A kislányomnak jelenleg kék a szeme, azt mondták rá, hogy marad is szerintük. A barátnőm kisfiának kb. 5 hónaposan kezdett változni.
2007. nov. 2. 11:32

Az változó,de tapasztalataim során el egy éves korukig nekem változtak....

AZ elején olyan szűrkés kékes volt mindkét gyerekemnek ,aztán a kislányomnak hamar észrelehetett venni ,hogy sötétűl ,de körűl egy éves korára lett teljesen barna amilyen most is...A fiacskámnak pedig egyre szűrkébb lett ,mostan pedig olyan zöldes szűrkés,barnás érdekes 2 éves 4 hónapos ,de még nemvagyok megyőződve ,hogy ez igy is marad....


Annyit tudok,hogy amivel megszületnek az a kékes szem ,nemsok kisbabának marad meg...:(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook