Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hányadikával mondanál fel a munkahelyeden? fórum

Hányadikával mondanál fel a munkahelyeden? (beszélgetős fórum)

7. 8559ed0e1b (válaszként erre: 6. - E28ddc7c9b)
2009. aug. 8. 16:59
Ez igaz:)
6. e28ddc7c9b (válaszként erre: 5. - 8559ed0e1b)
2009. aug. 8. 16:41

Igaz, de ott a kérdés: rendes, rendkívüli felmondással, vagy közös megegyezéssel.

Valaki írta, hogy nem árta a "Munkaszerződést" elolvasni, hát még a hozzá kapcsolódó iratokat.

Az emberek 90 %-a (bocs, azoktól akik tényleg komolyan átolvassák) azt a köteg papírt amit kapnak a munkába-álláskor, illetve a munkaviszony megszünésekkor.

Közel 25 éves munkaügyi tapasztalatomból tudom, hogy aki munkába áll azért nem olvassa át, mert örül, hogy munkahelye van-lesz, akinek meg megszünik a munkaviszonya az azért nem.

5. 8559ed0e1b (válaszként erre: 1. - Cat86)
2009. aug. 8. 16:30
A felmondási idő 30 nap szokott lenni.
2008. okt. 31. 13:31

nem az alkalmazott dönti el, hanem a szerződése. Nem ártana, ha mindenki legalább a saját munkaszerződését legalább egyszer kézbevenné (olvasni)

A felmondástól számított (általában) 30 napos felmondási idő után lehet lelécelni. Ettől kérésre eltekinthet a munkűáltató, ha rendes, sőt ha nagyon rendes attól is eltekinthet, hogy az alkalmazott bejárjon dolgozni a felmondási ideje alatt. Főleg, ha a képét se bírja már látni :-)

A felmondási időből jön le a megmaradt szabadság, annyival előbb lehet előbb lelépni.

Egyszóval: nem a nyúl viszi a puskát.

3. ec63a7fc29 (válaszként erre: 1. - Cat86)
2008. aug. 12. 16:44
Én azonnal felmondanék.:))
2008. aug. 12. 16:38
A munkaviszonyom az 1 hét kieséssel még folytonos marad... ennek utána érdeklődtem.
2008. aug. 12. 16:38

Szept. 1-jén kezdek az új munkahelyemen.

A jelenlegin aug. 22-vel szeretnék felmondani, mert utolsó héten nem akarok már dolgozni, ugyanis költözök is, viszont nincs több szabim, ha az időarányt vesszük alapul.Meg így már nem is biztos, hogy elengednének szabira... Azt meg nem akarom, hogy levonják még azt is a fizumból. Táppénzre meg macerás lenne elmenni a dokihoz.....

22-én szeretnék felmenni pestre a kp-ba a papírokért és annyi. 31.-vel mondanál fel? Vagy te mikor mondanál fel, hogy csinálnád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook