Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány óra az üzemideje egy LED izzónak? Átszámítva hány évig üzemel? fórum

Hány óra az üzemideje egy LED izzónak? Átszámítva hány évig üzemel? (tudásbázis kérdés)


19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2020. jún. 17. 15:19
Így már értem! Köszönöm!
18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. jún. 17. 15:07

A nappali-konyha egy légtér, ott kb. 10 LED égő van, és az előkanyarban is. Fürdőszobában is, 5 db.

a két hálóban van a régi, én azt jobban szeretem.

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2020. jún. 16. 22:47

Bocs, de ha a szobák kivételével van mindenhol LED, akkor csak az előszobában és a mellékhelyiségekben van?

Ne haragudj, tényleg nem értem.

2020. jún. 16. 14:39
5 éve költöztünk ide, a szobák kivételével mindenhol led van. Még egyet sem kellett cserélni, pedig gondolom, nem az átadás előtti héten váltottak ledre.
2020. jún. 16. 11:53
Köszi a válaszokat.
14. Amaunet (válaszként erre: 13. - Alessandro)
2020. jún. 16. 11:05
A számlám nekem is 8 ezer alatt van, pedig minden árammal müködik nálam.
13. Alessandro (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 08:59

Mivel megtaláltad a választ a kérdésedre, így mi sem tudunk többet a LED égőkről.

Egy biztos, hogy én kb. 5 éve lecseréltem minden helységben az égőket LED-esre. Azóta még nem kellett egyiket sem kicserélni. Viszont a villanyszámlám érezhetően kevesebb lett azóta.

2020. jún. 16. 08:19

Egyébként azért sem tudom, mennyi idő az élettartamuk, mert még nem használom őket olyan régóta. A lakóhelyemen nehezen lehetett kapni egyidőben. Volt, hogy a neten rendeltem izzókat.

És volt, ami a feldőlő lámpával eltört.

De tény, hogy nem jegyzem meg, mikor vettem.

2020. jún. 16. 08:12

Lehet kapni olcsóbbat is.

Én vettem már véletlenül hideg fényűt. Nem tűnt fel, hogy a falhoz bármennyivel is jobban illene, viszont kevésbé kellemes a számomra a fénye.

Az 5-8 W nagyon kevés. Az csak olyan 40-es izzónak felel meg. Esetleg a WC-be, spájzba... de én hagyományosból sem használtam gyengét.


[link]


Vannak világítástechnikai bemutatótermek, ahol meg lehet nézni, mi milyen.

10. bozsu55 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 07:42

Ezek alapján megválaszoltad a kérdést.


Nekem az a teóriám a világítással kapcsolatosan, hogy legjobb a természetes fény. Mivel hímezni, sőt takarítani,vasalni se szoktam villany mellett, a helyi megvilágítás tartom előnyösnek.


Az izzó életkora részben szerencse.


Azt viszont nem tartom jónak,ha kiég egy izzó és lecsapja a biztosítékot.Talán egy villanyszerelőt kellene megkérdezni.

9. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 07:06

Nagyon sok led égőt használok. Van egy mennyezeti struktúra, amelyben 14 darab GU10-es foglalat van.

Az árak a lumen mértékével nőnek. Ide, mivel sok kell csak 200 lm-est szoktam venni. Fürdőbe 400 lm-est, mert ott kell a fényerő. Falban kialakított fülkébe szintén 200 lm-est, mert ez kevésbé ontja a hőt.


Bár vannak darabok, amelyek valóban nem bírják a több évet, de ezt betudom darabhibának.

Elmondhatom, hogy átlagosan bírják az 5 évet.


Ha tömegesen használod akkor neked is elég lesz az olcsóbb 200 lm-es.

Az ikeában szoktam nagyobb csomagokat venni (jó, ha van tartalék), ahol néha van 3-as kiszerelésben cca. 1000 forintért.

[link]

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2020. jún. 16. 06:46

Lehet hogy selejt led égőt fogtál ki.


De nálam kb 1 évig ment el egy hagyományos. Volt mikor eldurrant, levágta a villanyórát, szikrázott.


Én nem hiszem hogy selejtett fogtam ki, amikor 15 éven keresztül ez volt a játék hogy eldurrant, levágta a villanyórát, szikrázott stb. Na akkor már elegem lett belőle.

2020. jún. 16. 06:39

Azért a hagyományos izzók is bírják több évig.



Energiatakarékos is volt hogy kipurcant félév múlva.

2020. jún. 16. 02:30

Ezt googléztam


Becsült Élettartam és évekre átszámítva:


Hagyományos izzó 1.000 óra = 1 év.

kompakt fénycső 8.000 óra = 8 éva

LED izzó 22-25.000 óra = 22-25 év.



A led égőknek az a hátránya hogy egy pár év múlva veszít a fényerőségéből....

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. jún. 16. 02:19

Értelek. nálam elegendő lenne a 5 - 8 wattos égők, mivel nem nagy a lakásom. :) hideg fehérre gondoltam, mert maga a fal is fehér, jobban megadja neki a fehér fal a fényt mint ha egy meleg fényűt használnék egy színes falhoz. :)


Na igen az előnye az hogy nem melegszik, azt nem tudom mennyi az üzemidejük. Feltételezem hogy tovább bírják mint a hagyományos izzók.. :)

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2020. jún. 16. 02:14

Úgy értem hogy az égőnek van egy üzemideje, és az üzemidőt átszámítva évekre.


Például azt mondom hogy: Egy led égő 100.000 órát bír ki, ez megközelítőleg 1 évet jelent.


Azért kérdezem, mert egy led égő kb 2-3 ezer forintba kerül darabja, ami azért elég drága (nálam rengeteg helyre kell) na most a lényeg az, hogy mennyire képes tovább bírni a led égő?


Sajnos nálam a villany körte (hagyományos) kb félévet bír ki, 200 ft-ba kerül. Na most ha veszek 3.000 forintért egy led égőt, az képes - e pl 5 éven keresztül üzemelni? Mert ha minimum 1 évig üzemel, akkor nem éri meg. Hiába sporolok az áramal, ha a megsporolt pénzből vehetek újra led égőket. :)

2020. jún. 16. 02:01
Hogy érted, hogy átszámítva?
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 16. 02:00

5-8 watt mellett alig látsz valamit. Én 15-20 W körülieket, meleg fényűeket használok.

A csuda se számolt utána, mennyit spórolok meg,nekem az is sokat számít, hogy nem forrósodik és hosszú az élettartama.

2020. jún. 16. 01:29

Van esetleg hátránya?


Annyit tudok hogy keveset fogyaszt, illetve nem melegszik mint a volfram szálas izzók.


Mennyi pénzt lehet 1 év alatt megsporolni?


5-8 wattos led égőkre gondoljatok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook