Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hány kalóriának számolnátok ezt? (rántotthús olajban sütve, de csak a panírt ettem meg) fórum

Hány kalóriának számolnátok ezt? (rántotthús olajban sütve, de csak a panírt ettem meg) (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 7. 12:47
Sok.
6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 5. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 7. 12:44
Szereted a rántott húst?
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 3. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 7. 12:37
:-DDD
2023. ápr. 7. 12:36

De jó, hogy nekem nem voltak / és nincsenek ilyen gondjaim...)

csak számolgassatok..-)

3. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 7. 12:34

Még soha nem jutott eszembe, hogy azon agyaljak, vajon hány kalória van külön a panírban. (Ne vedd kötözködésnek!) 🙂

Helyedben megettem volna egy szelet rántott húst panírral együtt. Ha a kalóriáktól félsz, akkor inkább sütőben süsd a rántott húst. Én is sütöttem már így. Bár - kétségtelen - az íze nem ugyanaz, de sütőben sütve is finom. Ha már a kalóriáktól fél az ember.

Isteni saláták vannak. Köret helyett.

De lehet natúr husit is sütni, akkor nincs panírozás.


Te is írtad, hogy a panír önmagában is több kalória. De akkor miért éppen a panírt csipegetted?

2023. ápr. 7. 12:25
Szóval összegezve,aki fogyózik annak ne jusson eszébe panírozott bő zsísban sült húst enni.Szerintem.
2023. ápr. 7. 12:14

Sziasztok, tudom, fura kérdés, és miért foglalkozok a panírral, de annyi mindent olvastam, hogy muszáj megkérdeznem itt is:


Rántotthúson lévő panírt (olajban sütve) hány kalóriának számolnátok?


Fogyásban vagyok, és csipegettem panírt a húsról, viszont nem tudom pontosan, hogy ezt hány kalóriának kellene számolnom.



1 rántotthúson hány gramm panír van átlagosan? Itt a panír + a felszívott olaj a mérvadó. (nem bolti panír, hanem itthon darálom a zsemlét)


1 szelet olajban sült rántotthús 100grammjában minden kalóriaszámlálós oldal szerint átlagosan ~220 kalória van, viszont én csak 1 szelet hús panírját ettem meg(azaz magát a húst nem), így értelemszerűen ez biztosan kevesebb, mint a fent említett 220 kalória, nemde?


Azért van most nálam teljes sötétség, mert megkérdeztem valakit, aki ezt mondta:


"Csak simán a natúr hús maga ~150-180 kcal (egy tenyérnyi, kb. 100 g szelet attól függően, hogy milyen húsból van), a panír pedig jóval több kcal.


Egy szelet panírozásához simán elmehet 3-4 ek morzsa, plusz tojás és bő olajban felvesz 1-2-3 ek olajat. 1 ek morzsa ~ 20 g ~80 kcal, 1 ek olaj ~90 kcal."


De hát ez alapján 1db 100g-os rántotthús több, mint ~600 kalória, amit kicsit soknak tartok úgy, hogy mindenhol ~220 kalória érték van.


(Szóval, összegezve: maga a hús panírral együtt ~100g volt, viszont én csak a panírt szedegettem le róla)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook