Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves kortól beszélhetünk hiperaktivitásról? fórum

Hány éves kortól beszélhetünk hiperaktivitásról? (beszélgetős fórum)


1 2 3
18. doxikri (válaszként erre: 17. - Hte23)
2010. febr. 20. 20:55

Igen, Ritalint az én fiam is kapott, de nagyon gyorsan abbahagytuk (hála istennek), mert csak rosszabb lett tőle. Akkoriban még tényleg nem volt ennyire ismert ez a betegség.

nekünk az orvosok azt mondták, hogy az ő korosztályában azért van sok hiperaktív gyerek, mert Csernobil kicsit belejátszott....hát,lehet...még az is lehet.

17. hte23 (válaszként erre: 15. - Doxikri)
2010. febr. 20. 20:14

Bizony igazad van.


Az én fiam majdnem 18. 4 éves korában vettem észre, hogy "más".De akkor ez még nem volt tulságosan ismert fogalom, az ovódában nem hittek nekem. Átvittük egy másikban, ők küldtek tovább. (Vadaskertbe) Sulyos figyelemzavaros. Szerencsénkre nem magatartászavaros. Ugymond "egy emberes" gyerek. Iszonyatos mennyiségü figyelem.


Őt pl. a legó kötötte le, kizárólag. (meg mellette szólni kellett a tévének.)


Rengeteg türelem,( és itt nem kell megijedni ha néha egy kicsit eltünik ) szeretet, figyelem.


Gyógyszert nagyon rövid ideig kapott,(vadaskertben irták fel neki napi másfél szem ritalint egy 7 évesnek.) mert teljesen megváltoztatta a személyiségét.


Küzködtünk, de nem kellett évet ismételnie. 11. osztályos gimis és közepes tanuló.


Ez egy létező "betegség". ( igaz, honnan tudjuk hogy nem ez a normális és nem mi vagyunk "mások")


Befolyásolhatják a tüneteket élelmiszerek,-adalékanyagok - vegyi anyagok. Pl. nálunk nem tesz jót a csoki és nutella. De kifejezetten jót tesznek az élénkitőszerek, pl cola.


De ezt mindenkinek magának kell meg tapasztalnia.


A gyerekek sokat segitenek. Megtanulják elfogadni magukat. Egy bizonyos korik még az osztálytársak is elfogadóbbak, ha tisztában vannak a problémával.

2010. febr. 20. 19:22
A hiperaktív gyerekek 60-70 %-nál 2 éves korban már diagnosztizálható a tünetcsoport.
15. doxikri (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. febr. 20. 18:04

Szia!


Ez részedről egy nagyon felelőtlen kijelentés, mert igenis van hiperaktivitás és vannak hiperaktív gyerekek. Ez visazont nem abban nyilvánul meg, hogy a gyerek sokat mozog és leállíthatatlan. Ez annál egy sokkal összetettebb probléma, amit nemis lehet rögtön észrevenni. Az én fiamnál óvodáskorban vetődött fel, hogy valami probléma van, majd iskolában már rengeteg utánajárás után állapították meg. Amúgy egy roppant értelmes, udvarias, nagyon aranyos kissrác volt, de amikor olyanja lett, akkor rémesen nehéz volt vele, És nem azért, mert annyit mozgott, hanem mert kezelhetetlen lett a magatartása.

Mi a vadaskert klinikára vittük, ott vizsgálták ki....valóban, ahogy drnéni írta, ez egy hosszas folyamat. Az is biztos, hogy a gyógyszerezés inkább ront, mint javít a helyzeten...rengeteg türelem, szeretet, odafigyelés kell a nevelésükhöz. És iszonyú tolerancia....nem könnyű a szülőnek sem, és a tanároknak sem. De a gyereknek végképp nem....és ők is tudják, hogy baj van velük, de nem tudnak tenni ellene.

Sajnos ez valós betegség, akár hiszel istenben, akár nem,,,ez attól totál független.

Senkinek nem kívánom, ezt a betegséget sem!!!

14. drnéni (válaszként erre: 12. - Zerika79)
2010. febr. 20. 17:46
Először a saját viselkedésedet kellene górcső alá venni. Az én nagylányom sem a legegyszerűbb természet, és mostanában nagyon agyára ment a bezártság, de nekem is. Ha hisztis napja van, estére sokszor rájövök, hogy csak az én feszültségemet, kedvetloenségemet tükrözi a viselkedése. Várd meg a tavaszt, könnyen lehet, hogy elfújja a tavaszi szél ezt a nehéz periódust.
13. drnéni (válaszként erre: 5. - C7a878c6b5)
2010. febr. 20. 17:44

A tíz perc alatt kiadott papír súlyos szakmai hiba. Hosszas beszélgetésre, többszöri találkozásra van szükség a diagnózis felállításához. Ez ugyanis nagyon komoly dolog: nagyon súlyos következményei lehetnek annak, ha egy egészséges gyereket betegnek címkézünk. Egy életen át tartó megbélyegzés, egyszersmint felelősség alóli felmentés lehet a folyomány az elhamarkodott diagnózisnak.

Remélem, ez a 10 perc csak túlzás volt.

12. zerika79 (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. febr. 20. 17:41
Azzal nincs baj ,eljátszik egyedül ,egy darabig ,csak rombol .Nem érdekli se a szinezés se az építőkockázás se a meseolvasás semmi.Mesét nézni azt szeret ,de ott ülne egész nap amit nem igazán szeretek.Látom rajta,hogy unatkozik,nem tudja lekötni magát.Az utóbbi 1-2 napba agresszív lett.Se a bünti se a szép szó nem használ.Egyik percben szeret puszilgat, a másikban ellenáll kiabál.
11. drnéni (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. febr. 20. 17:38

A hiperaktív gyerekeket az különbözteti meg a normálisan nagy mozgásigényű gyerekektől, hogy a túlmozgás és figyelemzavar megakadályozza őt abban, hogy normális életet éljen. Indulatkitörései, koncentrációzavara, stb. miatt társai nem játszanak vele szívesen, a családban is állandó feszültségforrást jelentenek hisztijei, örökös dacolása. Emiatt célzottabb, profibb odafigyelést igényelnek pici koruktól. Ezt a szülők ún. pszichoedukáció során sajátíthatják el, és alkalmazhatják a mindennapi életben. Sosem hallottam olyasmit, hogy ovis korú gyerek gyógyszert kapott volna. Gyógyszerre akkor ven szükség, ha a már iskolás gyereknél a pszichológiai módszerek nem vezetnek eredményre, és a probléma miatt képtelen teljesíteni a suliban, noha a képességei jók. Én egy ilyen esettel találkoztam eddig.



Az eredeti kérdésre: a figyelemhiányos/hiperaktív rendellenesség csecsemőkortól észlelhető, visszamenőleg mindenképp. Ezek a gyerekek ún. "nehéz" csecsemők voltak, rengeteg sírással, "hasfájással", rossz alvással, nagyon durva dackorszakkal, stb.


A néhány hete fennálló probléma nem utal ADHD-ra, inkább reaktív viselkedésről lehet szó.

10. c7a878c6b5 (válaszként erre: 8. - Fdóri)
2010. febr. 20. 17:35

Meg lehet, így van! De egy hiperaktív gyereknek másfajta mozgásra van szüksége.

Én is hiszek Istenben, de ettől még minden lehetőséget megragadunk. A szívproblémái is befolyásolják a mozgási formák kiválasztását, és az ilyen gyerekek egyensúly fejlesztő gyakorlatokkal fejleszthetők leginkább.

9. 71494e8723 (válaszként erre: 3. - Zerika79)
2010. febr. 20. 17:31
A testvérem még óvodás korában elvitte kivizsgálásra, mert szinte születésétől fogva jellemezték a tünetek.
8. fdóri (válaszként erre: 6. - C7a878c6b5)
2010. febr. 20. 17:31

Szia!


Kineziológus... szerintem pont olyan rossz mintha gyógyszert adnál neki. Én Istenben hiszek.

De ez csak egy vélemény:)


Ellenben a mozgással nincs problémám...de azt orvos nélkül is meg lehet tenni...:)

7. c7a878c6b5 (válaszként erre: 3. - Zerika79)
2010. febr. 20. 17:30
Sajnos nem. Pedig a szülők felelőssége, hogy figyeljék a gyereket. 3-4 évesen már jól észre vehető.ÉS ami fontosabb, sokkal hatékonyabbak a terápiák is, fogékonyabbak rá. Mire iskolás lesz, nagy valószínűséggel könnyebben veszi az akadályokat.
6. c7a878c6b5 (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2010. febr. 20. 17:28
Nem feltétlenül kell gyógyszerezni. Egyébként is csak 6 éves kortól adhatnak gyógyszert a gyereknek, és addig nagyon sok fejlesztő módszer van. Mi lovagolni járunk, ha kienged az idő, és külön mozgásterápiát alkalmaz a pszichológusunk. Egyébként a kineziológus is sokat segíthet, van külön aki ezzel foglalkozik. Mi áprilisban visszük oda is.
5. c7a878c6b5 (válaszként erre: 1. - Zerika79)
2010. febr. 20. 17:26
Szia! Az én fiam kerek egy hónap múlva lesz 5 éves. Már pici kora óta látták a környezetünkben élők, hogy van valami a gyerekkel, de én nem vettem észre, kicsit elevenebb, de semmi rendkívülire nem gondoltam. Csak amikor ovis lett 3 évesen, nem figyelt az óvónénikre, nem lehetett bevonni a foglalkozásokba, hirtelen beleharapott másokba, felüvöltött nekiment a társainak minden előjel nélkül. Akkortól vittem pszichológushoz, fél év után rájöttünk, hog tényleg hiperaktív LEHET, vittem Budára. Ott 10 perc alatt ki is adták a papírt, az! És szerencsénk volt, mert idősebb korban sokkal nehezebb kezelni, mert jön az iskola. Vidd el mihamarabb gyermekpszichológushoz, ő majd segít.
2010. febr. 20. 17:24

Szia!


szerintem semmilyen korban nem beszélhetünk hiperaktivitásról:)


Attól hogy valakinek nagyobb az igénye a mozgásra és odafigyelésre attól még nem 'beteg'...


Nagyon jól teszed, ha bevonod mindenbe, de tanítsd meg egyedül is játszani. Mondjuk először 10, majd 15,20... percekre hagyd egyedül, amíg te a közelben vmit csinálsz.(lakáson belül értem, természetesen) Szerinrem egy ekkora gyereknek max fél órát kell tudni szépen egyedül játszani...


Szóval én nem vinném sehova sem, mert ha mégis hiperaktívnak titulálják és elkezdik gyógyszerekkel tömni, akkor csak rosszabb lesz... szerintem...

3. zerika79 (válaszként erre: 2. - 71494e8723)
2010. febr. 20. 17:21
azt halottam ,hogy igazán iskolás kortól dől el ,hogy az e.
2010. febr. 20. 17:19

Már szinte születéstől. A nővérem fia az, és nagyon nehéz volt vele..

Ha ilyen gyanúd van, akkor kivizsgálják és bizonyos szempontok alapján eldöntik az-e vagy sem.

2010. febr. 20. 17:16
Fiam 3.5éves és az utóbbi pár hétbe kezelhetetlenné vált.A hiperaktivitás jeleit vélem felfedezni.Nem figyel ,nem fogad szót ,próbálom lekötni rajzolással ,játszással, bevonom a főzésbe.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook