Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kor után ciki otthon lakni szerintetek és a szülők nyakán élni? fórum

Hány éves kor után ciki otthon lakni szerintetek és a szülők nyakán élni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2012. febr. 12. 15:19

Párommal amikor összeköltöztünk anyósoméknál laktunk panelban. Helyhiány miatt költöztünk egy aprócska albérletbe.


Anyuéknál hatalmas ház van, és szívesen odaköltöznénk, ha nem az ország azon részén élnének, ahol semmi, de semmi munkalehetőség nincs. Ők is szívesen látnának minket.


Most azon vagyok, hogy Anyu és Apu Sopronba költözzön, és együtt éljen a család. Az se zavarna, ha 1-2 tesóm is csatlakozna.


Én a nagy család híve vagyok és egyáltalán nem ciki. Most gondoljatok bele, mekkora segítség lenne az nekem, ha majd mikor kisbabám lesz Anyuék mellettem lennének és segítenének. Ráadásul nekik is jobb lenne, mert nyugdíj mellett itt könnyebb lenne egy kis mellékes jövedelmet szerezni pl. takarítással, vasalással, és Anyu se lenne depis, mitn most, hoyg egyedül és haszontalannak érzi magát.


Megoszlanának az albérlet (vagy hiteltörlesztés) költségei, a házimunkák, könnyebb lenne szülés után visszatérni a munkába. Anyuék pedig nem lennének később, idősebb korukban sem egyedül, amikor majd már nagyobb támogatásra fognak szorulni.


Én támogatom a generációk együttélését.

13. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Ujlany)
2012. febr. 12. 15:19
ez tökéletesen igaz!
2012. febr. 12. 15:17
nem cikinek mondanám az együttélést, otthon lakás, hanem nem egészségesnek. főleg ha nem éppen alkalmazkodó természeteknek kell együtt élni. :) de sajnos a mai világban ez van, ezt kell szeretni sok helyen. ez a ciki.
2012. febr. 12. 15:17
anyukám barátnője nevezi a házukat "papamamahotelnek" mert még a fia aki huszonéves otthon lakik...nekem fáj hogy ő ezt így érzi.....én nem bánnám ha a gyermekeim velem élnének örökké....
10. spinneli (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 12. 15:16

Attól függ, van aki egyáltalán nem szeretne már otthon élni, de az anyagiak miatt nem tehet mást...


Általánosan amúgy 30 év körül már "illik" külön élni, férfi esetében pláne, ha mást nem, a haverokkal bérelni egy lakást...

2012. febr. 12. 15:15
Szerintem nem ciki othon lakni a szulokkel felnott korban, rajtuk eloskodni viszont igen.
2012. febr. 12. 15:15
Sosem ciki!
2012. febr. 12. 15:15
Nem ciki együtt lakni. Főleg a mai elszegényedő világban.
2012. febr. 12. 15:13
Én sem mondanám cikinek. Egy csomó fiatal pár kisgyermekkel is még a szülőknél lakik, mert nem kockáztatták meg a hitelfelvételt és nem akarnak/tudnak albérletet fizetni az első pár évben.
2012. febr. 12. 15:12
Manapság, amikor se munka, se lehetőség a saját otthonteremtésre??Szerintem ez nem ciki.
4. Rozália (válaszként erre: 3. - Rozália)
2012. febr. 12. 15:12
nem minnyájan, mindnyájan:))
2012. febr. 12. 15:11
27 és 36 évesek a fiaim saját családdal. De én nem bánnám, ha minnyájan együtt laknánk:)
2012. febr. 12. 15:11
Ha nagy a lakás egyáltalán nem ciki.
2012. febr. 12. 15:10
Érdekel minden vélemény! :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook