Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kor után ciki otthon lakni szerintetek és a szülők nyakán élni? fórum

Hány éves kor után ciki otthon lakni szerintetek és a szülők nyakán élni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
44. Szilvita (válaszként erre: 26. - 17edc27aec)
2012. febr. 12. 15:41
Tudnék ezer indokot írni, de nem teszem, ha neked így jó, Te élj így, nekem meg úgy jó, ha külön vagyok. Csak leírtam a véleményem. Más kérdés az, hogy praktikusabb és kényelmesebb, mint mondjuk fenntartani még egy lakást. Én is anyuval ketten laktam 3 szobában, mégis akartam önállósodni, és milyen jól tettem!
2012. febr. 12. 15:41

... én mindig úgy voltam, hogy úgy segíteni a gyerekeket, hogy kb. 20 évesen külön mehessenek. Mert - szerintem - ez a normális, alakuljon ki a saját személyiségük, tapasztalják meg a pénz beosztását, a munka fontosságát... magát az életet. Én pedig már csak háttér legyek, de annak biztos. :) 17 éves a fiam, még van 3 évünk... :)

Én 18 évesen mentem külön a szüleimtől, az pl. pont jó volt.

Ha sokáig együtt vannak,óhatatlanul is óriási a hatás, a ráhatás, nehezebben alakul ki a fiatal saját személyisége, jövőképe... szeeeeeeeeeeerintem. :) De ha a bármelyik gyermekem úgy dönt, hogy 35 évesen márpedig velem akar élni, akkor velem fog. :D

2012. febr. 12. 15:40
Bár a nők könnyebben tudnak lakáshoz jutni, hisz elég csak megházasodniuk, a fészek építés a férfiak dolga, nem igaz?:)
41. Arianne113 (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2012. febr. 12. 15:39

én meg konkrétan a te álláspontodra írtam, vagyis akartam írni :D

nem szabadkozok, csak nem értek egyet mindenben. van amiben igen, van amiben nem :)

40. 17edc27aec (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2012. febr. 12. 15:39
Én nem tudnám elhagyni ezt a házat, rengeteg jó emlék köt hozzá.
2012. febr. 12. 15:37

Arra pedig gondoljatok hogy nem úgy van mint régen, ahol nincs annyi tőke, félretett pénz, apu anyu segítsége, ott önnálló életet csak albérletben lehet kezdeni, és ott aztán nem fogsz tudni félretenni lakásra, hacsak nincsen két munkád, vagy valami nagyon jól fizető állásod.

Szerintem ezért nem ciki, ha szülőkkel élünk egy ideig, vagy amíg nem lesz saját lakásunk.

2012. febr. 12. 15:37

Én és a bátyám a szüleinkkel élünk, ő 27 éves, én meg 24.Kicsi korom óta egy szobában lakom a mai napig a bátyámmal, én lány vagyok.

Nem jó a családi viszony, de itt megélhetésről van szó, nem arról, hogy ciki-e vagy sem.. Lehetetlen anyagi helyzetben vagyunk, kilátástalan, hogy a közeljövőben én vagy a bátyám elköltözzünk otthonról.

Nem az a ciki, hogy az ember felnőtten is a szüleivel él, hanem az, ha ez olyan indok miatt van, mint a megélhetés, akkor igenis, ciki, hogy az ország ilyen szinten van.

37. Aurora_becca (válaszként erre: 21. - Zsuzsika83)
2012. febr. 12. 15:37
Lehet azért látom másként, mert én így nőttem fel, hogy mama-papa, anyu-apu, apu húga-annak a férje és három gyermekük, és mi gyerekek együtt. És komolyan mondom, és szerettem ezt. Az volt a rossz, amikor külön költöztünk párommal és ebbe a nagy csendbe még évek múltán is beleőrülök.
36. spinneli (válaszként erre: 35. - Arianne113)
2012. febr. 12. 15:37

A hsz.-t nem írtam konkrétan senkire itt.

Nem kell szabadkozni.

:)

35. Arianne113 (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2012. febr. 12. 15:35

hát najó nálunk nem csak külön emelet van hanem külön főzés mosás, tehát anyós semmiben sem segít már, nem is akarom hogy segítsen, de miért költöznénk el, amikor tényleg nem vagyunk útban egymásnak?

Persze mindenhol vannak viták, itt is néha, de ettől függetlenül nagyon is örülünk párommal hogy még nem kell villanyt vizet fizetni, meg albérletet, mert így csak a kajára kell költeni, meg arra amiben megegyeztünk hogy mi fizetjük ez pedig a telefon tv internet ( ami egyben van csomagban )

2012. febr. 12. 15:34
ciki ha a már befejezte a tanulmányait, és önálló keresettel rendelkezik pláne ha komoly párkapcsolata is van mellette!
33. 61d061e0fc (válaszként erre: 25. - 7123a77f32)
2012. febr. 12. 15:33
Tegyél rájuk magasról! Nem tudsz mit csinálni amíg nincs munkád....ha meg nem értik meg ezt a "nagyokos" fiatalok, akkor még gyerekek nagyon!
2012. febr. 12. 15:32

ez attól is függ milyen a kapcsolat.

Apámnál is lakhatnék, mert tudunk együtt élni, sőt szeretek vele lenni megértjük egymást.

De most itt ez a nagy ház. két emeletes a felső emelet így is üres.

Van egy egész külön emeletünk, nem zavarjuk egymást. Albérletben pedig nem tudnánk félretenni, kb semmire, mert ártól függően elvinne mindent a rezsi. Itthon meg van beszélve, hogy ki mit fizet, és kész.

31. spinneli (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2012. febr. 12. 15:31

Én hülyét kapnék ha a szüleimmel kéne még mindig együtt élnem...és valószínűleg ők is, és cseppet sem azért, mert rossz a kapcsolatunk, de mindannyiunknak megvan a maga felnőtt élete.


Én ezt tartom normálisnak, nem azt, mikor szülők még mindig tapossák magukat a felnőtt gyerekeik életében, mert elfelejtettek sajátot kialakítani.


Azokról a 30-as, 40-es gyerekekről nem is beszélve, akik képtelenek voltak felnőni, és még mindig anyuka szoknyáján ülnek úgy is, hogy már saját családjuk is van.

2012. febr. 12. 15:30

Én mondjuk 18 éves korom óta külön lakok.

Nem is tudom máshogy elképzelni.

2012. febr. 12. 15:29

Miért lenne ciki..?

Mi is apóséknál élünk, külön emeleten, após nem szeretné hogy elköltözzünk, igaza van, mert nem kell rezsit fizetnünk, tudunk gyűjteni.

Egyáltalán nem ciki!

28. 61d061e0fc (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 12. 15:29
Mi van?? Hogy ciki???? Egyáltalán nem ciki! Ilyen világban élünk....ennyi.... Nem mindenkinek van választása! Különben meg aki nem szeret egyedül lenni és jól kijön a szüleivel, annak meg kifejezetten jó ha otthon lakik!
27. andi6020 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 12. 15:29
Otthon lakni, illetve a szülők nyakán élni, ég és föld a különbség.
26. 17edc27aec (válaszként erre: 19. - Szilvita)
2012. febr. 12. 15:28
Mi 3-an lakunk egy 5 szobás 2 fürdőszobás emeletes lakásban. Miért költöznék el innen? Van hely bőven.
2012. febr. 12. 15:28
Én azt látom, hogy manapság rengeteg fiatal megy albérletbe, és azt sugározzák felém hogy "te még otthon laksz 22 évesen? :OO ". Én nem éreztem cikinek, de elgondolkodtam rajta.. Nincs munkám, viszont itthon mindenben segítek és a szüleim nagyon hálásak ezért nekem, viszont azt szeretnék ők is, ha albérletbe mennék, ha lesz egy biztos állásom.
2012. febr. 12. 15:27
Szerintem nem ciki...egyáltalán,ha így a jobb,kényelmesebb mindenkinek..
23. spinneli (válaszként erre: 19. - Szilvita)
2012. febr. 12. 15:26
Nem, az, hogy valaki megtehetné de otthon kényelmeskedik anyuka főztjén szerintem is nagyon égő.
22. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 7123a77f32)
2012. febr. 12. 15:26

Miért lenne az? A szülők mellett élni, de nem a nyakukon. Együtt könnyebb. Ez csak nálunk divat...

És nem vállalhat minden fiatal 10-20 vagy többmilliós adósságot fel egy külön életért.

21. zsuzsika83 (válaszként erre: 14. - Aurora_becca)
2012. febr. 12. 15:24
Ez mondjuk azért nem ennyire idilli és egyszerű. Amikor például megszületik egy gyerek, az nagyon sok konfrontációt tud szülni. A generációs különbség néha sok. Anyósom csak pár hétig lakott fölöttünk, külön lakásban, de majdnem ráment, az amúgy jó kapcsolatunk. Mást sem hallgattam naphosszat, csak, hogy miért nem bilizik a gyerek már fél évesen, minek szoptatom még, miért nem etetem csokival a szorulásos gyerekemet...stb. Persze tette ő ezt csupa jóindulatból. Mert mondom amúgy jó a kapcsolat.
2012. febr. 12. 15:24

szerintem ez nem életkortól függ, hanem élethelyzettől:

ha stabil kapcsolata van, akkor előbb-utóbb illik összeköltözni vagy házasodni, s különmenni.


Az a baj, ha valaki túl otthonülős, gubbasztós, anyámasszonykatonája, vagy prűd és fél a férfiaktól : na ezek otthon "ragadnak"...de itt meg nem az a gáz, hogy otthon él, hanem az, hogy ilyen jellem lett.

2012. febr. 12. 15:21
Úgy látszik, én vagyok az egyetlen, aki cikinek tartja, kb. 30 felett. Főleg, ha az illető megtehetné, hogy elmegy, de kényelmesebb anyunál.
2012. febr. 12. 15:21
Egyet értek az egyik előttem szólóval. Az együtt élés nem ciki, az élősködés viszont az.
2012. febr. 12. 15:21
De ehhez a megfelelő emberek kellenek, szerencsére az én csládom nagyon jó ebben, előző párommal Anyuéknál éltünk és nagyon jó volt!
16. szimba
2012. febr. 12. 15:20
nem ciki, csak szomorú, ha kényelmetlen a helyzet, de nincs más megoldás... én is laktam anyukámmal 25-28 éves koromig, és tök jól elvoltunk :)
2012. febr. 12. 15:19
Én nem tudnám elhagyni a szülői házat. Ha lenne pénzem, akkor se költöznék el, inkább felújítanám ezt. Rettentően kötődöm ehhez a házhoz, sose költözgettünk ide oda, én ide születtem, és a gyerekkorom legszebb évei mind a mai napig ehhez a helyhez köthető.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook