Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hány éves kor után ciki otthon lakni szerintetek és a szülők nyakán élni? fórum

Hány éves kor után ciki otthon lakni szerintetek és a szülők nyakán élni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
74. 9536810fa1 (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2012. febr. 12. 16:33
... más az anyagi nehézség, ezzel a legtöbben küzdünk, mégis feladatunk az, hogy valamiképp felkészítsük az életükre a fiatalokat, és útnak indítsuk őket... szerintem... és más az, ami egyfajta mentális tehetetlenség, az utóbbi a megbocsáthatóbb talán.
2012. febr. 12. 16:32

Egyébként én 10 éve nem lakom a szüleimmel.

És sajnos arra kellett jutnunk a párommal,mivel albérletben élünk,hitelt veszünk fel és felújítjuk anyámék házát,átépítjük és odaköltözünk.Anyu,apu él még.A ház amúgy is enyém lenne,etyke vagyok.Tehát most 2 gyerekemmel költözök haza,ahonnét anno menekültem,de sok választásom nincs.

72. spinneli (válaszként erre: 70. - Szilvita)
2012. febr. 12. 16:31
Nálam ez nem férfi kategória, hanem kisgyerek.
71. spinneli (válaszként erre: 69. - 9536810fa1)
2012. febr. 12. 16:27

Nekik különösen.

:)


Egyébként ismétlem nem azokról beszélek akik anyagi nehézségek miatt kényszerülnek erre.

70. Szilvita (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2012. febr. 12. 16:26
Lényegesebb, nekünk nőknek, de a férfiak nagy részét nem érdekli. Mint írtam, van haverom, aki 35 évesen is anyucival él, és eddig egyszer érdekelte, hogy nem tett lépéseket ezügyben, amikor megismerkedett egy lánnyal, és jött a kérdés, hogy hol laksz, mit csinálsz. Akkor szégyellte, mert a lánynak lakása volt, vállalkozó volt, ügyes volt, stb. És nem ő az egyetlen, biztos lehetsz benne. Másik haverom is anyjánál lakik, pedig a barátnője albérletben, 6 éve együtt vannak, együtt is laktak anyucinál egy ideig.
69. 9536810fa1 (válaszként erre: 68. - Spinneli)
2012. febr. 12. 16:22
Főleg olyannak, aki esetleg 20 éves kora óta önálló. :)
68. spinneli (válaszként erre: 67. - Szilvita)
2012. febr. 12. 16:19

Szerintem pont férfiaknál lényegesebb az önállósodás.


Egy nőnek azért visszatetsző ha az első randin a 30 fölötti fickóról kiderül, hogy még anyuékkal él.

67. Szilvita (válaszként erre: 57. - 17edc27aec)
2012. febr. 12. 16:12
Megértem, és valóban mások az érvek a férfiaknál, és mások a nőknél. Én önállósodni akartam, kipróbálni magam, volt egy lehetőségem hogy a 0 forintomból vegyek valamit hitelre, ha ezt nem teszem, sosem jutok lakáshoz, mert anyu nem tudott nekem segíteni ebben. Megtettem, és nagyon jó volt. Persze kellett lemondani, meg festettem-tapétáztam, de jöttek a barátok, és nagy parti volt az egész. És büszke lehetek magamra, hogy amim van, egyedül értem el. Van akinek ez nem fontos, nekem az volt. Talán ha fiú lennék, nem érdekelt volna, ahogy néhány korombeli haveromat sem.
66. andi6020 (válaszként erre: 60. - 17edc27aec)
2012. febr. 12. 16:08

Én képtelen lennék a szülőkkel élni.


Ja, és nem a férjhezmenetellel jutottam saját házhoz.

65. Arianne113 (válaszként erre: 64. - Spinneli)
2012. febr. 12. 16:08
lehet hogy nem olvastam el. Bocsánat.
64. spinneli (válaszként erre: 53. - Arianne113)
2012. febr. 12. 16:07
az első hzs.-embe írtam, hogy úgy látom a legtöbb esetben azért laknak még otthon az emberek, mert nincs választásuk....
63. Arianne113 (válaszként erre: 62. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 16:04
tuuudom csak én válaszoltam rá te ne haragudj :D
62. irgum-burgum (válaszként erre: 59. - Arianne113)
2012. febr. 12. 16:02
Nem olvastam vissza a fórumot,csak a nyító kérdésre válaszoltam,nem szántam senkinek,ezt magamról írtam.Bocs,ha félreérthető volt,nem neked szántam.
61. Arianne113 (válaszként erre: 58. - Ujlany)
2012. febr. 12. 16:00

hát azért már nem fiatal :D a párom 23 éves, későn született gyerek:)

Hú félti még most is após mint a kis gyémántját :D

De hát már felnőtt ember :D


Nyilván, ha itt leszek a közelben majd én főzök rájuk meg minden, de ha nem akkor a bátyja nője fog, mert ők itt laknak a másik házban az udvarban ( kettő ház van az udvarban, az egyik após apjáéké volt abban laknak most ők )

60. 17edc27aec (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2012. febr. 12. 15:59
Nővérem férjhez ment Gyömrőn élnek, és az ő férje is a szülői házban élnek, elég kényelmesen. Nem építenék házat, ahhoz lottót kéne nyerni, viszont ha lenne élettársam nekem és öcsémnek, akkor sem kerülgetnénk egymást ebben a házban. rajtunk kívűl még 4 ember befogadására lenne képes ez a ház.
59. Arianne113 (válaszként erre: 56. - Irgum-burgum)
2012. febr. 12. 15:58
Igazad van, de após nem is akarja hogy elköltözzünk, pedig hát egyszer ha sikerül összeügyeskedni annyit akkor elköltözünk persze mi is. Csak akkora ez a ház, hogy még négyen is kevesen vagyunk benne, anno úgy szerette volna após, hogy a párom lakna a családjával legfelül a bátyja középen és ők alul. A bátyja elköltözött, most még mi vagyunk itt, megértem valahol hogy örül neki, de mi sem leszünk itt örökké.
58. ujlany (válaszként erre: 55. - Arianne113)
2012. febr. 12. 15:57

Idoset ugy gondoltam, hogy amikor majd nem tudjak magukat ellatni es te fozol, mosol, takaritasz rajuk.

(ne adj isten, pelenkazod oket)


Egyebkent 63 meg nem idos. ;-) Jo esellyel megelhetik a 80 evet, sot mar az felett is.

57. 17edc27aec (válaszként erre: 44. - Szilvita)
2012. febr. 12. 15:55
Miért költözzek el innen, mikor ez egy jól felszerelt lakás? Nyáron medence, grill terasz, nagy kert, garázs. Nem költöznék el innen, van hely bőven. 2 szoba áll üresen. Mások az érvek férfi és nő esetében. Igazából édesanyám nem lakik velünk, itt 3 fiú él ebben a házban. Én, öcsém, és apám. Sajnos alkalmi munkákból élek én is, mert szakmámban igencsak nehézkes mostanság elhelyezkedni.
2012. febr. 12. 15:54
Hát nyugdíjas koromban már nem szeretném,ha még mindig velem laknának a gyerekeim.Van még kb.40 évem,remélem addigra nyugodtan élhetem a nyugdíjas éveimet(ha lesz még nyugdíj).
55. Arianne113 (válaszként erre: 54. - Ujlany)
2012. febr. 12. 15:54

itt se olyan hűdejó az élet. Anyós pletykás, és kibeszél a hátam mögött, viszont nem sokat vagyok velük, fennt vagyok külön.


És ők már alapból idősek. 63 évesek.

Pont ezért nem is veszekszem velük,ha sikerül elhelyezkednem akkor már itthon se leszek nagyrészt, tehát nem igazán zavarok sok vizet.

54. ujlany (válaszként erre: 51. - Arianne113)
2012. febr. 12. 15:50

Szerintem nincs ezzel semmi gond, bar en is ugy gondolom, hogy en nem tudnek a szulokkel egyutt elni.

De te tudsz, ez jo mindenkinek, szoval semmi problema.

Remelhetoleg amikor a szulok tenyleg idosek lesznek es ratok szorulnak,akkor ott lesztek mellettuk.

53. Arianne113 (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2012. febr. 12. 15:48

jaa nem vettem magamra neharagudj ha így látod, semmit :)

az álláspontod meg hogy külön élni azzal nem értettem egyet viszont én megértem teljesen, mert én se azért élek itt mert olyan hű de jó kedvemből, csak gondolok a jövőre, vagyis igyekszem gondolni kicsit :)

52. andi6020 (válaszként erre: 42. - 17edc27aec)
2012. febr. 12. 15:47

Igen?

Szóval elég hozzád menni, és te építed a fészket?

2012. febr. 12. 15:46

Erről a témáról pár hónapja pont beszélgettem édesapámmal. Ő is úgy látja hogy jobb külön élni, és teljesen megértem azokat akik külön szeretnének élni, nekünk is jobb lenne, viszont azt meg apukám érti meg, hogy nekem fenntartásaim vannak az albérletekkel szemben.

Egyrészt, itt ez a nagy ház amiben lakunk, a környéken a legnagyobb ( após 78-ban építette, akkoriban ez volt a divat ) és ami a fontos, hogy nem kell mindíg a rezsi a magas árak miatt aggódni. ( na azért azt nem mondom nem élek kiskirályként, csak becsülöm hogy van fedő a fejem felett )

Másrészt pedig így van esélyem egy kicsi pénzt félretenni, szükség esetére. Albérlet mellett egyrészt nem tehetném, másrészt így is huszon évesen a párommal alig találunk melót.

megdöbbentő, de egyszerűen nem vesznek fel még szaros gyári melóra sem minket..

2012. febr. 12. 15:46
A "Juingok" most szégyenkezhetnek, hisz ők is az apuci házában éltek, együtt vacsoráztak unoka a nagypapával:DD
49. ujlany (válaszként erre: 42. - 17edc27aec)
2012. febr. 12. 15:45

tisztelet a kiveteleknel. Pl. En. :-)

En inkabb megdolgoztam erte.

Igaz, soha nem is tennek olyasmit, hogy egy esetleges kenyertores eseten masnak is jusson belole. :-)

2012. febr. 12. 15:45
Én majd 24 évesen még itthon vagyok, de egyre jobban vágyok el. Szeretem a szüleimet, de egyre nehezebb jól kijönni egymással.
47. e16fe97baf (válaszként erre: 42. - 17edc27aec)
2012. febr. 12. 15:44
nem...nem csak
46. spinneli (válaszként erre: 41. - Arianne113)
2012. febr. 12. 15:42

Én olyan élethelyzetekről írtam (de lehet nem fogalmaztam megfelelően), amikor az együttélés velejárója annak, hogy a felek képtelenek a saját felnőtt életükkel foglalkozni.


Mi az amivel ebben nem értesz egyet?

Csak mert nem erről írtál, mikor reagáltál, ezért gondoltam, hogy magadra veszel valamit, ami lehet nincs is ott.

2012. febr. 12. 15:41
Ezt sokminden befolyásolhatja... de 30 felett azért már - speciális eseteket leszámítva - az.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook