Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hangulatjavitó elkezdjem vagy ne? fórum

Hangulatjavitó elkezdjem vagy ne? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
88. Asinel 75 (válaszként erre: 87. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 19. 22:33
Szia.Eldöntötted már mit teszel?
87. gyöngyike30 (válaszként erre: 86. - Asinel 75)
2013. ápr. 18. 20:12
igen az
86. Asinel 75 (válaszként erre: 85. - A2571c53fb)
2013. ápr. 18. 16:15
Nem semmi. Szerencsés asszony.:-))
85. a2571c53fb (válaszként erre: 81. - Asinel 75)
2013. ápr. 18. 15:26
Már nem tudom, mivel nekem is csak évekkel később merte elmondani. Nem akart ezzel terhelni, de mondta, hogy kemóra akarták küldeni, de megmondta, hogy nem megy el...és ennyi volt!
84. Asinel 75 (válaszként erre: 21. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 18. 05:42
Nekem évek óta.
2013. ápr. 17. 20:55
Yarocen 15mg van valaiknek tapasztalata ez téren?
82. Slyte (válaszként erre: 78. - A2571c53fb)
2013. ápr. 17. 15:44
Én is hasonlókat javasoltam. :)
81. Asinel 75 (válaszként erre: 78. - A2571c53fb)
2013. ápr. 17. 14:16
Milyen rákot diagnosztizáltak anyukádnál? Semmilyen kezelést sem kapott?
80. gyöngyike30 (válaszként erre: 79. - Bucóka20)
2013. ápr. 17. 12:34
Szia!Nked nem volt semmi mellékhatása?És mikortól kezdetet hatni?Mi a gyógyszer neve?
2013. ápr. 16. 16:45

Sziasztok!


Gondoltam nem indítok másik fórumot,talán a fórum indítója sem haragszik meg érte,ha ide írok.

Röviden tömören ,lassan 5éve kezdődött a betegségem,aminek a tisztességes neve: generalizált szorongás.

Erre szedek némi kihagyásokkal antidepresszánst(napi 1 szemet),ami mellett mint tudjuk nem lehet babát vállalni.


Nem is S.O.S.-be szeretnék/szeretnénk babát,de terve van,hogy MAJD....


De a gyógyszert ahhoz le kell tenni.

Volt már,hogy nem szedtem mert ,,gyógyultnak,, nyilvánítottak...de aztán szépen lassan minden kezdődött előröl.


Pedig most sincs és akkor sem volt rossz életem.Nincsenek extra dolgok az életemben.Stb..


Tudom,hogy csak szépen fokozatosan lehet elhagyni és azt is,h csak akkor ha a doki rábólint.


Tünetem nincs:Hála az ég világon semmi!!!



Félek természetesen elhagyni,mert nem akarom még 1x végigcsinálni azt amit akkoriban.


Pszichológushoz is jártam,de mivel nincs neki mondanivalóm,ezért egyenlő volt a nullával.Csak pénzkidobás.



Nem ötleteket várnék,hogy hogyan csináljam...hanem inkább pár ,,okos,, ötletet,történeteket stb...:))

Zsani:)

2013. ápr. 16. 15:58

Címet lehet hogy értelmeznem kéne, de mindenki mindent másképpen él meg...csak egy kicsit mesélek!


Az én édesanyémnál 10 éve rákot diagnosztizáltak és beszélgettem vele! Csak annyit mondott fiam lesz@rom és csinálom a dolgom amit tenni kell. Azóta is csinálja és nem megy kivizsgálásra, minek, hogy csak depressziós legyen tőle, hogy esetleg megállapítanak még valamit nála. Ha fáj valamilye, mivel már nem fiatal, 71 éves, akkor irattat valamit, hogy elmúljon, de akkor is teszi dolgát és csinál mindent, egyszerűen nem foglakozik vele. Az ő életfelfogása ilyen. Amin nem tudunk változtatni, azzal nem foglakozunk, amin pedig lehet azt megoldjuk!


Én amit javasolni tudok mindenkinek az a sport és az olvasás, ha pedig van valamilyen hobbi akkor 1000-rel vesse bele magát, csinálja és élvezze és egyszer csak azt látja, hogy változik körülötte minden, mivel van minek örülnie!:-)))

77. spinneli (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 15. 19:07
Erről inkább az orvosoddal kéne beszélni, nem hiszem, hogy bárki más itt érdemben tud tanácsot adni, hogy neked jobb lesz-e tőle, vagy sem.
76. pzm3 (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 15. 18:57
Volt az életemben egy sz.r időszak,amikor nagyon kész voltam.Felírtak nekem egy ilyen típusú gyógyszert,de engem teljesen letompított,egyáltalán nem voltam önmagam.Aztán az akkori munkahelyemen majdnem levágtam az ujjam,mert tiszta tompa voltam,és akkor rájöttem,hogy ettől csak rosszabb nekem,így abbahagytam.Azóta is előfordultak már nehézségek az életemben,de nem nyúltam ilyesmihez,mert inkább tiszta és friss tudattal akartam megoldani őket.Nem hiszem,hogy valaha is szednék ilyen gyógyszert.
75. Meda (válaszként erre: 65. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 15. 18:38
Esetleg ha kimozdulsz, kikapcsolódsz néha-néha otthonról? Próbáltad már?
74. moonlight13 (válaszként erre: 73. - Noarashi)
2013. ápr. 14. 11:52
Persze! Én is mérlegelni szoktam, mi az, amikor tényleg szükséges a gyógyszer! Sokszor hallgattam a megérzéseimre,és eddig még bevált! De ezt már az idő hozta meg nekem is!
73. Noarashi (válaszként erre: 69. - Moonlight13)
2013. ápr. 14. 11:13

Én hiszek az orvostudományban és a természetgyógyászatban is. De úgy gondolom, komolyabb gondokra a gyógynövények nem jók. Egy súlyos depressziót nem lehet gyógyítani orbáncfűteával.

Én abban hiszek, hogy fontos hinni a gyógyulásban, lehet támogatni a szervezet gyógyulását a természet kincseivel is, de ha tényleg nem használnak ezek, akkor vegyük igénybe az orvostudomány módszereit. Nem ördögtől való a pszichiátria sem.

Depresszió esetén én úgy gondolom, hogy a pszichiáter mellett kellene egy pszichoterápia is.

2013. ápr. 14. 11:11
Miért?
2013. ápr. 14. 11:07
NE!
70. Asinel 75 (válaszként erre: 69. - Moonlight13)
2013. ápr. 14. 11:06
Egyetértek. :-)
69. moonlight13 (válaszként erre: 67. - Noarashi)
2013. ápr. 13. 20:40
Ez azért nem egészen így van, hogy nem árt, és nem használ. A természetgyógyászati szerek lassabban hatnak, és azért azt is tudni kell, hogy mi mire jó, mert ott is félre lehet lőni.
68. gyöngyike30 (válaszként erre: 67. - Noarashi)
2013. ápr. 13. 15:49
igen,igazad van
67. Noarashi (válaszként erre: 65. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 13. 15:14

A gyógynövények és hasonlók azok akkor jók, ha csak úri nyavalyád van. Tehát sem nem árt, sem nem használ. Gyógyszerként nem szabad rájuk tekinteni. Persze egy stresszesebb időszakban hasznát lehet venni pl citromfűnek, vagy én a mgb6ot is előszeretettel szedem.

De ha súlyos a baj, akkor muszáj a gyógyszer. Aki rögtön azt mondja hogy NEM, annak sincs igaza. Van amikor muszáj, de ehhez olyan orvoshoz kell fordulnod, akiben megbízol, és aki nem automatikusan vési fel az antidepit. Mert sajnos ez sem ritka. Továbbá vizsgálat kell, hogy nincs-e hormongond, pajzsmirigy probléma ami okohat még depis tüneteket.

Nézd meg miben élsz. Lehet hogy azon kellene változatni, a hozzáálláson, párkapcsolat jó vagy sem. Szexuális élet kielégítő e vagy sem. Kényeztesd kicsit magad, néha egy wellnes hétvége, vagy csak nap, szauna, mozgás, finom kaják, filmek, barátok. Tehát ezek is kellenek a gödörből való kimászáshoz. Egyedül nem fog menni, de úgy sem, hogy mástól várod a segítséget.

66. moonlight13 (válaszként erre: 65. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 13. 15:09
Esetleg kineziológus?
2013. ápr. 13. 15:07
Próbáltam már sok mindent de semmi nem segitett, teákat,gyógynövényes gyögyszereket,gyógygombát de semmi javulás.Van úgy egyik nap jobb,másik nap rosszabb
64. tündér74 (válaszként erre: 62. - Slyte)
2013. ápr. 13. 08:27

Ha valódi depresszió áll a háttérben (a topikindító esetében ugyebár nem tudjuk) akkor kell a gyógyszer. Egy igazi depressziós gyógyszer nélkül nem hozható terápiára alkalmas állapotba. Ennek rendezése utan nyugodtan jöhet a pszichologus/pszichiáter, a probléma jellegétől függöen egyik/masik.


Egyébként pedig az antidepresszánsok nem az ördögtől valók. Az epegyulladás sem múlik el magától.

63. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Gyöngyike30)
2013. ápr. 12. 17:44

Ha gyógyszer, akkor ez esetben én is inkább a természetes megoldások híve vagyok, a "szerek" helyett.

Hangulatot jó és tartalmas élettel kell javítani!

62. Slyte (válaszként erre: 61. - Tündér74)
2013. ápr. 12. 14:49
"Hangulatunk kétségtelenül összefügg az agyunkban zajló kémiai folyamatokkal. De maguk ezek a folyamatok messze nem csak kémiai úton – azaz gyógyszerekkel – befolyásolhatók!"
61. tündér74 (válaszként erre: 51. - Kricatto)
2013. ápr. 12. 12:50
Depresszióhoz sajnos gyógyszer kell, mert az agy kémiai folyamatai nem befolyásolhatók másképp. Mellette pszichoterápia, különben maradnak az okok, ezeket a gyógyszer valóban nem szünteti meg.
2013. ápr. 12. 07:29
Egyébként véleményem szerint azt, hogy egy orvos indokoltan írt-e fel egy gyógyszert, nem biztos, hogy itt a fórumon el tudjuk dönteni! Gondolom a doki is először mérlegeli a körülményeket, ha szükséges, előzetes vizsgálatokat végez.Csak így megválaszolni egy kérdést, hogy a körülményekkel nem vagyunk tisztában, elég veszélyes lehet. (Egy esetleges depressziónak pl. sokkal súlyosabb következményei is lehetnek, mint a gyógyszerszedésnek!)
59. Bucóka20 (válaszként erre: 58. - Moonlight13)
2013. ápr. 11. 23:42
Ezzel 100%-ban egyetértek.:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook