Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hangosan alszik a kisfiam, kóros ez? fórum

Hangosan alszik a kisfiam, kóros ez? (beszélgetős fórum)


17. tubfish (válaszként erre: 16. - 10e84b259d)
2010. jan. 26. 14:36
hú, hát akkor reménykedhetünk, nemsoká 2 hónapos...
16. 10e84b259d (válaszként erre: 10. - Tubfish)
2010. jan. 26. 13:46
Szia. Kb. olyan négy hónapos kora körül megszűntek ezek az éjszakai zajok. Addig viszont tényleg nagyon sokat zajongott, mocorgott álmában. Gergő is hasfájós volt, de csak addig amíg be nem töltötte a 2 hónapos kort. Után az elmúlt magától.
2010. jan. 26. 00:11
na voltunk a gyerekdokinál, sokat nem tudott tanácsolni, elmentünk a bethesda kórházba, ott a helyi belgyógyászt ajánlották megkeresni. a doki, aki látta, semmi szervi okot nem talált. minnél előbb elmegyünk a belgyógyászhoz, szeretnék a végére járni a dolognak.
14. 15fdee7847 (válaszként erre: 13. - Tubfish)
2010. jan. 25. 15:01
Szívesen!:-)
13. tubfish (válaszként erre: 12. - 15fdee7847)
2010. jan. 25. 14:20
aha, nem tudtam, hogy van páramentesítő is, utánanézek! köszi az ötletet!!! :)
2010. jan. 25. 12:52

Aki városba lakik hiába szellőztet sokszor,csak a szmogot engedi be!:)

Hideg párásító a lelke!:)

De lehet kapni páramentesítő készüléket is!

De mindenki más,én csak egy tanácsot adtam!

11. tubfish (válaszként erre: 9. - 15fdee7847)
2010. jan. 25. 12:01
hát nálunk pont ellentétes a dolog - túl párás a levegő (nagyon jó a szigetelés és gyakran szárítjuk bent a ruhákat). de nem rossz, hogy írtad, mert simán lehet, hogy ez a gond! mondjuk levegőszárítót nem tudom, lehet-e kapni ;) de gyakoribb szellőztetéssel lehet rajta javítani...
10. tubfish (válaszként erre: 8. - 10e84b259d)
2010. jan. 25. 11:59

szia!

na ez megnyugtató, már hogy nem csak nálunk van ilyen :) a Te kisfiad is hasfájós volt? csak próbálom kideríteni, hogy van-e ennek a jelenségnek köze a pocifájáshoz. mert amikor éber, akkor gyakran fáj a hasa. és a Te fiad mikor hagyta abba? :)


a "beszélgetés" nem zavarna, mert arról tudom, hogy biztos nem probléma. biztos szépeket álmodik a bébid és azért beszélget :)

2010. jan. 25. 10:59

Sziasztok!Nálunk is volt ilyen probléma,este szürcsögés,nyugtalan alvás.Mindig tele volt a kis orra,hiába orrcseppeztük,meg orszi-porsziztuk.Nem bírt aludni,mert nem kapott normálisan levegőt,és zavarta.

Utána hallottam a hideg párásítóról,azonnal vettem is egyet,és mára már semmi baj nincs!:)Nálunk nagyon száraz volt a levegő a szobában,és az volt a gond.A kis orrnyálka hártyája kiszáradt,és azért szürcsögött.

2010. jan. 25. 10:13
Szia! Az én kisfiam is hangosan alsó volt picinek. Pont ugyanúgy, ahogy Te leírtad. Egy szobában voltunk vele, rengetegszer ébredtem arra, hogy nyöszörög, mindenféle hangokat ad ki, zajong, kapálózik, rugdal, stb. Aztán egyszer csak alábbhagyott ez az egész, bár még most is (14 hónapos) néha "beszélget" álmában és sokat fészkelődik.
7. tubfish (válaszként erre: 6. - Mariann7533)
2010. jan. 24. 21:50

már két orvost is megkérdeztünk, csak ugye nehéz ezt elmondani, látnia-hallania kellene. lehet, be kellene mennünk egy kórházba megfigyelésre? engem megnyugtatna... csak nem tudom, kihez kell fordulni...

nem fullad egyáltalán, gyakran nem is sír, csak olyan, mintha erőlködne, nyomna, tolna valamit a hasiban. de nagyon változatos hangokat ad ki, lehet, hogy nem csak egy oka van... amikor a vállamon elalszik, vagy fürdő utána pelenkázólapon, akkor teljesen ellazul, akkor nem forgolódik így.

6. Mariann7533 (válaszként erre: 5. - Tubfish)
2010. jan. 24. 09:40
Akkor marad a doktornéni.Egyébként szerintem nem a hasfájással van összefüggésben.Nekem mindegyik gyerkőcöm szörcsögött szopi után.Mintha meg lettek volna fázva.De ez normális dolog.Gondolom nem fullad a kicsid éjszaka ugye?
5. tubfish (válaszként erre: 4. - Mariann7533)
2010. jan. 24. 08:21

a védőnő megkérdezésén már jó rég túl vagyunk, nekünk is mondott olyasmit, hogy a garatban még kialakulatlanok a dolgok. de sajnos ezzel nem győzött meg, mert ő nem látja olyankor a bébit, amikor ezeket a tüneteket produkálja :(

a hasfájásra az ég világán mindent kipróbáltunk, infacol, espumisan, gripe water, meleg a pocira, kamilla és bébitea, masszázs, tornáztatás, semmi sem használ :( azt mondták, vannak olyan babák, akiknél a hasfájás akár 6 hónapig is fennállhat, ki kell bírni.

ha tudnám, hogy az éjszakai "hangoskodás" a hasfájással kapcsolatos, megnyugodnék.

2010. jan. 24. 06:25
Szia.Nálunk nem volt ilyesmi,de szerintem is hívd fel a védőnődet,és kérdezd meg.
3. 57abc43d5b (válaszként erre: 1. - Tubfish)
2010. jan. 24. 06:22

Szia.

Nálunk a kislányommal voltak hasonló dolgaink.Nem ennyire durván,ahogy te leírtad,de sokszor felébredtünk arra,hogy horkant és mint ha nem venne rendesen levegőt.Gyerekorvos,védőnő azt mondta,hogy ilyen kicsi babaknál a garatban nincs rendesen kifejlődve valami és attól van.Remélem nálatok sincs nagyobb probléma.Kérdezd meg a védőnődet!

2010. jan. 24. 02:40

Sajnos,nem tudok tanacsot adni,mert en nem voltam ilyen helyzetben.Nekem 4 felnott gyerekem,es egy unokam van,es nalam nem voltak nyugtalan ejszakak.

Probald meg akkor melled fektetni.Ha hasfajos itass vele kamilla teat.Szep ejszakat kivanok

2010. jan. 24. 02:34
lehet, hülyén hangzik, de kicsit aggódom: a kisfiam, aki most 7 hetes, gyakran ad hangos hangokat éjjel - nyöszörög, nyerít (komolyan olyan!), prüszköl, erős orrhangokat ad, mintha trombitálna, hörög. közben mozog is, kicsit kapálózik a kezével, de sosem sír. amúgy hasfájós is, lehet, hogy ez is azzal kapcsolatos? fura módon ha az ölemben, a vállamon, vagy közvetlen mellettem alszik, sokkal kevesebbet, vagy egyáltalán nem csinálja. szerintetek miért van ez? volt valakinek hasonló tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook