Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallottatok a hagyma gyógyító hatásairól? fórum

Hallottatok a hagyma gyógyító hatásairól? (beszélgetős fórum)

2011. márc. 24. 09:57
Én most arra szoktam rá, hogy szinte minden levesbe befőzöm a hagy külső részét is, egy az pl. a húslevesnek szebb lesz a szine, és mint biztosan tudjátok a köhögésre igen csak jó! Tahát nem főzök hagyma teát, ha nem a levesekben megtalálom azt ami kell!
2011. márc. 23. 06:42
igen a fokhagyma jó baktériumölő és tisztítja a vért is..legalábbis ezt olvastam róla..
2011. márc. 11. 07:42
Ejnye, miért kell bántani, hiszen sok olyan forumot nyitnak aminek szinte azonos a témája, ha neked nem tetszik ki lehet ezt kerülni is!
13. bnedora (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2011. márc. 10. 19:37
Ha rákeresett volna, és te is, akkor nem kellett volna új fórumot nyitni.
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2011. márc. 10. 16:52

Ez most téged miért zavar?? Ne gyere ide ha nem tetszik! Majd a Hoxa összevonja ha akarja (ahogy azt szokta)!

A téma engem is érdekel, deha ő nem indít most fórumot nem tudok róla!!

11. bnedora (válaszként erre: 9. - Mari20)
2011. márc. 10. 14:15

"Tudtad-e a vöröshagymáról, hogy vírus ellen is jó?"

Tessék, itt a fórum, talán ezt kellene folytatni.

2011. márc. 10. 14:03
Mi is hagymateát (nem csak a héját) iszunk megfázáskor. Szerintem nagyon jó.
9. Mari20 (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2011. márc. 10. 13:41

drága, ez valóság, nem bedőlés


én több mint 30 éve használom, és gyakorlatilag pár ft költségbe kerül, és EGYEDÜLI HATÁSOS


a sok gyógyszer amit megeszel, méreg.


de te tudod. Te döntesz, mérgezed, vagy gyógyitod a szervezeted.


legyen szép napod, és légy egészséges.

8. Gine (válaszként erre: 2. - Mari20)
2011. márc. 10. 13:35
Ezt a zsíros verziót a dédimék alkalmazták annó,Anyum mesélte és tényleg hatásos
7. bnedora (válaszként erre: 1. - Mari20)
2011. márc. 10. 13:32
Ez a téma már harmadjára jelenik meg itt a Hoxán, ha nem többször. Miért kell mindig bedőlni ezeknek.
2011. márc. 10. 13:20
A hagymahéj tea a köhögés elsődleges gyógyítója, valamint felszeletelve a térbe helyezvén pusztítja a bacikat, vírusokat.
5. FormáSan (válaszként erre: 2. - Mari20)
2011. márc. 10. 13:17

Igen én hallottam róla!

Egy jó tipp, abba a levesekbe pl.húsleves vagy amibe azt teszik, a megmosott héját is szoktam főzni! Kifejeztten szebb tőle a leves és izletesebb, nem hiába mondom én a leányomnak,amikor meg van fáznak egy tányér húsleves felér /forrón/ akármilyen gyógyszerrel, sőt jobb is!

2011. márc. 10. 13:17
nem új dolog :D
3. Gine (válaszként erre: 1. - Mari20)
2011. márc. 10. 13:15

Szia!:)

Persze,baci,vírus,meg gombaölő,stb...

2011. márc. 10. 13:14

Subject: Hagyma


 1919-ben, amikor az influenzajárvány megölt több millió embert (az USA-ban), volt egy orvos, aki sok farmert meglátogatott, hogy megpróbáljon segíteni. Egyszer egy családhoz érkezett, és csodálkozott, hogy mindenki egészséges.  A feleség közölte, hogy egy edényben hámozatlan hagymát tartanak a szobában. Az orvos nem akarta elhinni, és kérte, hogy vizsgálhassa  a hagymát mikroszkóppal. A hagymában megtalálta az influenza vírust. Szemmel láthatóan a hagyma bevonzotta a mikrobát, így tartva a családot egészségesen.

"A cikk írója hallott egy történetet a fodrászától. Néhány éve az alkalmazottai és sok kuncsaftja is influenzások voltak. A következő évben több edényben hagymát helyezett el különböző helyre a fodrász  helyiségben.

Meglepetésére senki sem betegedett meg az alkalmazottai közül."

"Egy másik eset: egy illetőnek tüdőgyulladása volt. A hagyma mindkét végét levágta, majd az egyik végét felszúrta egy villára majd a villa nyelét beleállította egy vázába és a beteg paciens mellé helyezte az éjszakára. Reggelre a hagyma fekete lett a mikrobáktól. A cikk írója is kipróbálta ilyen esetben a hagymát,

és utána jobban érezte magát."


 A megmaradt szeletelt nyers hagyma MÉRGEZŐ! Dobjuk ki!


Vöröshagyma áldásos hatásai

"A vöröshagyma botanikailag a liliomfélék családjába tartozik.

Az étkezési vöröshagyma számos fajtája megtalálható a piacokon és üzletekben.  "

" A  vöröshagyma igen sok értékes ásványi anyagot és vitamint tartalmaz:

a kalcium, foszfor, kálium, nátrium, magnézium, vas, réz, cink mellett  megtalálható benne a B1, B2. B3, B5, B6, C vitamin valamint folsav,  biotin is.

Már az ókori görög és római történetírók is feljegyezték használatát,

de a vikingek körében is igen kedvelt konyhakerti növénynek számított."

"Paracelsus azt mondta róla:

""A hagyma olyan értékes, mint egy egész patika"". "


Hagyma az ágy mellett

"Nátha ( köhögös, trüsszögös időszakban , tünetek esetén ) helyezzünk el

egy felszeletelt hagymát éjszakára az ágyunk mellé, fejmagasságban.  "

" A hagyma eltávozó illóolajai kedvező hatással bírnak egészségünkre.

Fertőtleniti a levegőt, tisztitja a légutakat a tüdőt, a baciknak végük van."


Zsiros zsepi

Lefekvéskor egy zsebkendőt megkenünk zsirral, és a nyaktól kezdve a légcső mentén a testünkhöz tapasztjuk. Reggelre felszaggatja a váladékot a légcsőbe.


VÁLADÉKOS KÖHÖGÉS ESETÉN

"a vörös hagyma (tiszta) héjából és kb:fél- 1 dl vizből , mikróba

1,5 perc alatt tea szinü teát főzünk, leszürjük egy másik pohárba,

2 kiskanál mézzel izesitjük, és melegen kanalanként elszürcsöljük .

Fél dl-nél több nem kell még felnőtt embernek sem.

A váladékot lemossa, és a gyomorban feloldja. reggel - este elég inni. "

2011. márc. 10. 13:14
Hallotatok a HAGYMA gyógyitó hatásairól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook