Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hallásértés nyelvvizsgán? fórum

Hallásértés nyelvvizsgán? (beszélgetős fórum)

6. timycat (válaszként erre: 1. - Nagyvicus)
2012. okt. 28. 13:58
Anyanyelvi magántanárhoz jártam; mindkét nyelvből a hallásértésem és a szóbelim is 90% feletti lett; de jó még az idegennyelvű film-, tévénézés
2012. okt. 28. 13:56
Emlékszem a szaknyelv-könyvhöz való szövegekre. Egy indiai faszi beszélt angolul a sültkrumpli-automatáról, amibe víz meg krumplipor kell. Mindezt vagy 3 fejezeten keresztül...
4. 657cb515d9 (válaszként erre: 3. - Marjann)
2012. okt. 28. 13:55
Nahát az tuti, hogy sokkal érdekesebb :)
2012. okt. 28. 13:51
Nézz sok filmet. Eredeti nyelven, felirattal. MI anno az angoltanárommal Jóbarátokat néztünk (felirat nélkül), sokkal érdekesebb, mint a kiadott kazetták és ugyanolyan hasznos.
2012. okt. 28. 13:49
Magántanárhoz járok, aki nyelvvizsgáztatni is szokott. Az adott anyag meghallgatása után átbeszéljük, hogy a feladathoz mit értettem meg. Ha nem jól értem, vagy nem azt csinálom amit kellett volna, akkor megbeszéljük, hogy milyen módszerrel lehetnék hatékonyabb. Nekem a jegyzetelős technikát a legnehezebb elsajátítanom.
2012. okt. 28. 13:38
Ki hogyan készül középfokú nyelvvizsga hallásértés részére? Tanácsokat várok, köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook