Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz nélkül nincs segítség? fórum

Hálapénz nélkül nincs segítség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. 09ca1d3343 (válaszként erre: 28. - Bigiboy)
2007. dec. 4. 07:54

Ilyen áron lehet megszüntetni a hálapénzt???


ELÉG GÁZ!


Sorba jelennek meg itt a honlapon a cikkek, fórumok, hogy milyen hálátlan az egészségügy, és mi mégis milyen "hálásak" vagyunk érte!

MEGÉRI???

2007. nov. 1. 15:57
Nálunk biztosan megszünik minden zsebbe csusztatott "hálapénz".Mióta "megvette" a kórnázunket a Host-Invest leépítik a személyzetet,és sorra szűnnek meg az osztályok.Pidig helikopter leszálló pályával is rendelkezik a kórház.Hozzá értő vezetői pl:egy szintre tették a szülészetet és a belgyógyászatot.Közös a váró,lépcsőház,itt járnak a ki a teraszra a dohányosok,és közös várón keresztül viszik átaz újszülött babákat is.A szülészeten meg van 2 zuhanyzó,de a vízcsapokról a 4 csaptelepről 3-ról hiányzott a vizcsap tekerője.Megirta a helyi újság mikor körbementek a kórház gazd.vezetőjével.Egy panaszt kivizsgálva./Azt mondta a betegek tüntetik el ezeket a hiányzó eszközöket. Nem sokáig mert talán a jövőre ez az osztály is átköltözik más városba.Talán elfekvő marad csak,nem tudni mi a jövő,de hogy itt nem lesz hálapéz az tuti.
2007. okt. 26. 14:35
Tud valaki olyanról,vagy találkozott már vele, hogy az orvos határozottan megmondja mennyiért vállalja el a szülést? Van egyáltalán olyan kórház, ahol ez nem divat?
2007. okt. 25. 15:36

Szörnyű!

Csak ennyit,mert megint felhúzom magam.

2007. okt. 25. 15:07
Na hát igen. Az a baj, h MO még nem kész erre az egészre. És sajna hiába fizetjük itt a Tb-t rendesen, ha azt akarom, hogy a doki normálisan elláson magánhoz megyek, vagy pluszban fizetek neki..
24. marineva77 (válaszként erre: 23. - 8b68ade120)
2007. okt. 25. 14:48

Fúú nem semmmi...1,5 milla és azt hogy fizetik ki? részletben, egészben?

Nálunk az a baj, hogy mindkettőt akarják. A TB-t is, meg a szabadbiztosítót is és ezzel van a gond

2007. okt. 25. 14:02

Sziasztok!

En nem MO-n elek, igy van osszahasonlitasi alapom, h melyik a jobb. A magyar TB rendszer vagy a szabad biztositovalasztos.

MO-n fizeted a TB-t. Ha beteg vagy, ha nem. Ami nem keves. Aztan fizetsz az orvosnak is, mert kulonben szoba sem all veled.

Itt (usa) fizeted a biztositot vagy nem. Valasztani lehet. Bar inkabb jobb fizetni, mert ha nincs biztositas meg egy sima natha is 60ezer Ft-ba kerul. Szoval fizetjuk a biztositast havonta. Akkor is, ha nem vagyunk betegek, mint otthon. Aztan, ha megbetegszunk valasztunk olyan szakorvost, aki elfogadja a biztositast. Itt nincs haziorvosi rendszer. Kitalalod milyen orvosra van szukseged es ahhoz kersz idopontot. Tobbnyire 10 percet kell varni es altalaban egy heten belul mindig van idopont. 15 dollar a vizitdij. De az orvosnak nem kell fizetni semmit. Meg is sertodne. Ha gyogyszert ir fel, a gyogyszert is a biztosito fizeti. A betegnek csak 7 dollar hozzajarulast kell fizetni. En most 64 dollaros gyogyszert kaptam 7 dollarert.

Szoval ez jo benne.

Viszont, itt nincs semmilyen GYES, GYED, csaladi potlek, plusz szabadsag, tappenz, beteg allomany, stb. Egy szules kb. 1.5 millio forint es csak reszben fizeti a biztosito. A korhazi ellatast 2 napig allja. Ha nincs komplikacio ket nap utan haza lehet jonni. Ha van, akkor az sokba kerul.

Az anyuka kap 6 het szabadsagot. Utanna vissza dolgozni vagy otthon maradhat. De akkor a ferj fizetesebol elnek mar 3-an.

Kiprobaltam mindket rendszert es nem tudom melyik a jobb. Itt ha beteg vagy, nyugodtan otthon maradhatsz, de az olyan, mintha fizetes nelkuli szabadsagon lennel. Azokra a napokra nincs fizetes. Ellenben otthon meg mukodik a tappenz dolog.

Bocsi, h hosszu lett. Csak meg akartam mutatni, h nem biztos, h jobb a szabad biztositos rendszer. Mindkettonek van elonye is es hatranya is.

22. 09ca1d3343 (válaszként erre: 11. - Marineva77)
2007. okt. 25. 13:37
Bocsi, elrontottam a szavazást! Teszek fel újat!
2007. okt. 25. 12:31
Hát ez tényleg gond
20. b2076ec79b (válaszként erre: 18. - Marineva77)
2007. okt. 25. 12:31
Ja és erre mondtam lejjebb hogy igenis vannak rendes dokik is. Pl. Első gyerkőccel amit írtam
19. b2076ec79b (válaszként erre: 18. - Marineva77)
2007. okt. 25. 12:30
Az a "baj" , hogy nekem nem sok választásom volt/van, mivel leányfalun nincs is doki, legközelebb szentendrén (kb10-15km) és akkor vagy van a magán, vagy az SZTK-s ahova nem kerülök be soha... Vagy mehettem volna pestre, de nem akartam "beszaladgálni" mineden egyes vizsgáltra..
18. marineva77 (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2007. okt. 25. 12:28
Én se a magánrendelésére járok, hanem be a kórházba, így nem fizetek semmit, ha a magánra mennék, akkor ott 2 hét várakozási idő, illetve 5 e Ft. De ő nagyon is jól tudja, hogy ő a választott dokim, ugyanis hozzájárok már évek óta
2007. okt. 25. 12:16
Én is sokat gondolkodtam hogy nem megyek magándokihoz, hiszen elvileg ellátnak amúgy is, de sajnos csak elvileg.. Inkább nem is kockáztattam. Csak az a szomorú, hogy nem mindenki engedheti meg magának, meg gondolom vannak akik nem anyagi okokból nem választanak.. De akkor azokkal mi van? Jó hogy ki nem dobják az udvarra mint egy állatot..
16. marineva77 (válaszként erre: 15. - B2076ec79b)
2007. okt. 25. 12:11
passz, erről nem mesélt anyu
15. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Marineva77)
2007. okt. 25. 12:04
és egyedül van a kismama? Úgy értem férj vagy valaki aki kiállhatna mellette most?
14. marineva77 (válaszként erre: 13. - B2076ec79b)
2007. okt. 25. 11:55
Hát az biztos, hogy én nmár rég feljelentettem volna őket, kezdve az ügyeletes orvossal
2007. okt. 25. 11:51
nem térek magamhoz... Ilyet hogyan engedhet meg magának egy kórház.. Nem is tudok erre mit mondani. Gondolom ha nem "mindenperces" lenne a kismama már faképnél hagyta volna ezt a bagázst.
12. marineva77 (válaszként erre: 10. - 09ca1d3343)
2007. okt. 25. 11:41
Bár én is ott fogok szülni, de nekem van orvosom
11. marineva77 (válaszként erre: 10. - 09ca1d3343)
2007. okt. 25. 11:41

Karcag


Hogy érted a szavazást? elég kétértelmű Most igen jogos a hálapénz és adjunk, vagy Igen ellene vagy?

10. 09ca1d3343 (válaszként erre: 6. - Marineva77)
2007. okt. 25. 11:32
Jó lenne, ha elárulnád legalább a kórház nevét, hogy oda nem szabad menni egy "árva" kismamának!
9. marineva77 (válaszként erre: 8. - B2076ec79b)
2007. okt. 25. 11:21
Sajnos igaz, elsőkézből tudom
8. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Marineva77)
2007. okt. 25. 11:20

úristen!! ez ugye nem komoly?? Nehéz elhinnem hogy így leszarnak egy kismamát azért mert nincs dokija.. És ha valami bajuk lesz ki lenne a felelős??

Ez hihetetlen

2007. okt. 25. 11:16

Sajnos manapság leginkább a hálapénzért lehet normális ellátást kapni.

Én is hallottam olyat, hogy kismama bent a kórházban, szülne, iszonyú fájdalmak, és apuka verte ki a balhét, hogy jöjjön már valaki.

Nekem fogadott orvosom volt, de minek? Hiába adtam neki minden hónapban a pénz a magánrendelésein, szüléskor rám se hederített. Fogadott szülésznőm is volt szerencsére, nem tudom mi lett volna nélküle, ő intézkedett, ő meg a pénzt se akarta elfogadni.

Apukám feküdt egyszer bent egy súlyos műtét miatt a kórházban, félrebeszélt a láztól, de rá se hederítettek. Nővérkéknek csomag, és másnaptól ő volt a legjobban ellátott beteg. Persze a doki se vetette meg a pénzt, és a libamájért extra felvilágosítás is járt.

Erről ennyit...

2007. okt. 25. 11:08

Van egy rémtörténetem, ha ezt meghalljátok... Tegnap még folyamatban volt és ma nem tudom , mi az állás.

Egy nőnek nincs választott szülésze.4.-ik babáját várja. Benn fekszik már az osztályon, túlhordta babáját nemtom hány nappal. szombaton tolták be a szülőszobára azt hiszem harmadjára. Mivel nincs szülésze nem foglalkozik szegénnyel senki, csak a szülésznők, ők meg nem indíthatják meg a szülést, csak az orvos. A babuci meg nem akaródzik kijönni. Felhívták az ügyeletes orvost, ő meg közölte, hogy nincs ideje vele foglalkozni. Vasárnap reggel betolták, este kitolták, hétfőn betolták, este kitolták, kedden betolták, este kitolták. Szegény nő tiszta ideg, a szülésznők meg csak vígasztalják de nem tudnak semmit tenni és már ők is azt mondják, hogy feljelentenék a kórházat.

2007. okt. 25. 11:04

Akinél a nagyobbik lányomat szültem, ő is ilyen volt. Hozzá mondjuk nem magánba jártam, de soha nem teremtett alkalmat hogy pénzt adhassak. vagy amíg öltöztem behívta az asszisztensnőt vagy ilyesmi. Mikor szültem, másnaptól elment szabira, de bejött 4 nap múlva h kivegye a varrataimat és szinte kiszaladt az ajtón amíg vissza öltöztem. Úgy "futottam" utána: Doktor úúrr!! És csúsztattam a zsebébe a bortítékot. Totál zavarban volt.. :DD

Úgy látszik mázlim van a szülészekkel

4. 09ca1d3343 (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2007. okt. 25. 10:53

Szia!

Örülök,hogy ilyen orvosod van, ritka,mint a fehér holló!

2007. okt. 25. 10:50

..és ezeken felül még el is lehetetlenítik az eü ellátást. A barátnőm pl. reggel fél nyolkor már nem kapott sorszámot az aznapi rendelésre, ami 8kor kezdődik.. Egy vérvétel is már kész dráma, reggel 7kor már 50 embere toporog az ajtó előtt, hogy még aznap bejusson.

Másrészt fizetem a TB-t rendesen, akkor mire föl fizessek pluszban vizitdíjat. Akkor inkább nem fizetek TB-t hanem ha valami bajom van kifizetem az ellátást....

Egyébként én is magánorvoshoz járok (kismamaként), akinek egy alkalomért fizetek 7000 Ft-ot, de leglább tudom, hogy sorra kerülök és normális a pasi.

Múltkor rákérdeztem hogy tudok-e nála szülni..stb és ennek milyen anyagi vonzata van. Mire ő nagy kerek szemekkel: Mire gondol??

Tehát nem minden szülész orvos ilyen :D

2. 831ad879a7 (válaszként erre: 1. - 09ca1d3343)
2007. okt. 25. 10:38

Szia!!!

Én is teljesen fel vagyok háborodva, de sajnos ez országos probléma, és nem csak a szülésre korlátozódik! Én már ott tartok, ha lehet szabadon biztosítót választani, mért nem lehet azt választani, hogy NEM FIZETEK, és vállalom, ha valami bajom lesz, akkor állom a korházi költségeket, mert igy is ugy is fizetni kell. Szörnyű, ami történik az egészségügyben, és mindenhol. Az ember nézi a hiradót, xy korházban nincs fertőtlenítőszer, mert nincs rá pénz, következő hír, xyn miliárdokat kapott 4 tonna lőszer mesemísítésére. Majdnem elbőgtem magam, mindenre van pénz, ami nem az egészet szolgálja, csak egyéneket, mi többiek, meg nehogy betegek legyünk.......... szörnyű:-(((

2007. okt. 25. 09:52
Sziasztok! Elég gáz,hogy a mai eü.-i rendszerben ilyenről kell beszélni. Szóval,hogy lehet,hogy Dunaújv.-ban, a szülészeten dolgozó orvosoknak árfolyamuk van,amit nyíltan ki is mondanak az aggodó kismamának??? Pl. a főorvos közli,hogy szívesen vállalja a szülést, ami programozott császár lesz, 150 ezer ft-ért!!! Mégis,hol élnek ezek? Felháborító,hogy az ilyen emberek tették le az orvosi esküt! Abból gazdagodnak meg,ami kutya kötelességük lenne elvégezni! És Te kedves kismama,ha biztonságban akarod magad érezni,akkor fizetsz. Milyen emberek ezek,akik kihasználják a nőt, az anyaságot, azt,hogy vágysz egy egészséges babára? Szégyen,amit művelnek!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook