Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz nélkül nincs segítség? fórum

Hálapénz nélkül nincs segítség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. Sz.Csirke (válaszként erre: 58. - LoLiNa)
2007. dec. 9. 05:38

Nem kellett volna!

Jo hogy minden jol alakult veletek.

De az ember rengeteg remtortenetet hall, es nem meri megkockaztatni, hogy vele is hasonlo tortenjen.

Az mar mas kerdes, hogy ha nem volt elozetes megeggyezes, akkor szules utan miert fizetnek.

58. LoLiNa (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2007. dec. 8. 05:25

ez a baj, hogy mindenki így gondolkodik! "inkább nem is kockáztattam"..

ugyanolyan kötelessége az egyik orvosnak, mint a másiknak! és pénz nélkül! az a baj, hogy mindenki azonnal a zsebéhez nyúl és tejel!

egy fillért nem adtam ki se vizsgálatra, se szülésre. mire fel kellett volna?

57. LoLiNa (válaszként erre: 46. - Kék)
2007. dec. 8. 05:14
na az ilyet kell otthagyni! kijelenti mennyit kér?! mire fel?!
56. LoLiNa (válaszként erre: 52. - 53cc09e608)
2007. dec. 8. 05:13
nem mind! csak egy része!
55. Sz.Csirke (válaszként erre: 54. - 09ca1d3343)
2007. dec. 8. 01:58
Szerintem csak ugy lehetne kivitelezni, ha kemenyen buntetnek. De az nem erdeke az allamnak.
54. 09ca1d3343 (válaszként erre: 53. - 53cc09e608)
2007. dec. 7. 14:53

Ezt én is aláírom,hogy a betegek elrontották az orvost!

Szerinted hogyan lehetne kivitelezni,hogy mondjuk jan.01.-től senki ne adjon hálapénzt?

Amikor a legutolsó kisnyugdíjas is odaadja,mert reménykedik a jobb ellátásban. És ugyanezért adja a kismama, vagy a nő a nődokinak, a szívbeteg a sebésznek, stb.

Tudtátok, hogy a nőgyógyászok után a szívsebészek kapják a legtöbb borítékot?

53. 53cc09e608 (válaszként erre: 41. - Sz.Csirke)
2007. dec. 7. 14:45
Hát úgy jutott idáig,hogy a betegek elrontották az orvosokat! :))) Mert mindenki ezt hallja ennyit adtam annyit adtam ! Hülyeség ,az orvos ugyanolyan ember mint ti vagytok ! Ugyanugy megkapja a fizetését a munkájáért! Azt amit Ti befizettetek ! Akkor miért kell még megfizetni???Hol kapsz Te a munkahelyeden borravalót ? Van olyan ország, ahol az orvost ilyenért felfüggesztik ! Ezt azonnali hatállyal beis vezetném !
2007. dec. 7. 14:40
Egyébként a most befizetett pénzek a vizitdíjak ,mind visszakerülnek az orvosokhoz!!!!!!!!!
2007. dec. 7. 14:38
Ha nem adna senki hálapénz ! Gyorsan megváltozna az orvos társadalom ! Mert akkor a kórház maga állna versenyben a betegekért ! Nem tartom jónak a fogadot orvost két okból sem ! Van olyan orvos aki ez álltal túlterhelt lesz ! A másik dolog meg azért ,mert akkor ha senki nem fizetne ,az orvos jobban odafigyelne a munkájára ,mert nem azon járna az esze ,hogy ettől mennyit kaptam ! :))) Higgyétek el, ha senki nem adna hálapénzt észbekapnának !Lenne idejük a gyógyításra is ! Mikor kórházban voltam , nem adtam hálapénzt ,pedig megtehettem volna !A főnővér velem kivételezett ennek ellenére ! :))) Az orvos is becsületesen ellátott ! Jobban ,mint a privát betegét! Ha valaki trehányul végzi a munkáját ,akkor az ,akkor is olyan lesz ha Te megfizeted!
2007. dec. 7. 11:10

A sóginőm tegnap elment nődokihoz, körzethez, mert nincs pénze orvost fogadni. Első kérdés a dokitól: Megakarja tartani?

Majd elküldte uh-ra. Az ott lévő "hozzáértő" csak egy "pacát" látott , így visszerendelte 2 hét múlva!

Persze sehol nem "fizetett". Nem mondom,hogy máshogy nyilatkoznak,ha kapnak egy borítékot, de ez is elég gáz...

49. böbe83 (válaszként erre: 43. - Gerna)
2007. dec. 5. 21:52

De alapvetően nem az a normális, hogy tulajdonképpen nincs szabad orvosválasztás. Szerintem ebbe nem szabadna beletörődni. A biztosítónak kéne fizetni a választott orvosomnak, és az a helyi kórház versenyezhetne értem, hogy ott szüljek és ők kapják utánam a pénzt. Hihetetlen, hogy, ha nincs pénzem akkor nincs orvos, akkor a gyerekem nem tud továbbtanulni, akkor ha nincs pénzed maradj utcaseprő???

Persze nekem szerencsém volt a szüléssel kapcsolatban, mert ismerős volt az orvos.

De nem tartom normálisnak ezt a H. Ágnes féle elméletet. Lehessen orvoshoz menni, akiben bízom, és az az orvos éljen jobban a tb fizesse ki.

2007. dec. 5. 21:35
Vagyis csak szorulnék, ha lenne rá manim és gyomrom. :(
47. 2ab728965c (válaszként erre: 46. - Kék)
2007. dec. 5. 21:24
Pontosan így van, de ez sajnos nem újkeletű dolog....undorító, és el tudja venni a maradék életkedvemet és hitemet is, főleg hogy a segítségükre szorulok.
46. Kék
2007. dec. 5. 21:14
Tisztelet a kivételnek (akik tényleg nagyon kevesen vannak) gátlástalanul elfogadják,sőt elvárják,az igazi pénzéhes fajta pedig egyenesen kijelenti,hogy mennyi a tarifa!Ha nem felel meg,akkor az előjegyzés hónapokra módosul,vagy egész egyszerűen csak úgy alakul,hogy a "doktor- úr" nem ér rám!
45. Sz.Csirke (válaszként erre: 42. - Gerna)
2007. dec. 5. 20:24
En ezt ertem, csak arra irtam amit irtam, amiket azelott olvastam, hogy meg a teruletileg kirendelt helyen is hiaba vallalnak el, nem mindig kapsz ellatast, legalabbis az elvarasoknak megfelelot nem.
44. gerna
2007. dec. 5. 20:04
Itt a mi környékünkön, az emberek néha bejelentkeznek a "városi" címre a gyerekek iskoláztatása miatt. Vagy éppen valóságosan költöznek is... A szülés egyszeri dolog, emiatt nem költöznek vagy jelentkeznek át, inkább fizetnek a "jobb" ellátásért.
43. gerna
2007. dec. 5. 19:56
Sőt! ha Pusztamérgesen laksz, de a gyerekedet Királyvárosban akarod iskoláztatni, akkor sem kötelesek felvenni! hogy mik vannak.
42. gerna (válaszként erre: 41. - Sz.Csirke)
2007. dec. 5. 19:54
Nem pont így: azt írtam, ha nem a területileg neked rendelt helyen akarsz szülni, akkor nem köteles elvállalni! De ha továbbküldenek a saját kórházadból vagy az ambuláns rendelésről, akkor már el kell, hogy vállaljanak, TB alapon.
41. Sz.Csirke (válaszként erre: 40. - Gerna)
2007. dec. 5. 19:48
Szoval egyszeruen nem vallal el? Tehat ha nem akarsz fizetni, akkor csak bemesz a korhazba, es majd talan valaki foglalkozik veled? Ezek szerint nincs sok valasztas, fizetni kell. Hogy juthatott a dolog idaig?
40. gerna (válaszként erre: 39. - Sz.Csirke)
2007. dec. 5. 19:38

Lehet, hogy jönnek konkrét élmények az előbb írt kérdéssel kapcsolatban, de ha "más" kórházba megy, már eleve fizetnie kell ezért. Ha meg az orvos miatt megy oda, akkor nyilván az orvosnak is fizet...

Az én tippem: "Asszonyom, nem kell nálam (itt) szülnie, a Pusztamérgesi Kórházban megkaphatja a TB által finanszirozott ellátást.


A magyar egészségügy progressziv szervezésű: ha problémás a terhesség, jogosult lesz a magasabb szintű ellátásra.

39. Sz.Csirke (válaszként erre: 37. - Gerna)
2007. dec. 5. 19:20

Mas az eletszinvonal igen, de nem akarok pozitivan nyilatkozni, mert majd jonnek a kritikak. Egyebkent sokmindenben Magyarorszag lenyegesen jobb mint Canada, de az egeszsegugy nem tartozik ide. Szemelyes velemenyem szerint az Usa viszont meg rosszabb. Kulonben igen, vannak plusz szolgaltatasok, extrak, amik fizetosek, de ha normalis munkahelyed van, akkor a ceg allja. Meg ha elelmiszerboltban dolgozol is.


Viszont tenyleg erdekel, hogy mi tortenne az elobb leirt esetben.

38. gerna
2007. dec. 5. 19:16
Viszont még olyan történetet nem hallottam, hogy valaki bement a lakóhelye szerint szülni, és ezért valaki ott pénzt kért tőle. Ugyanez "problémás terhességgel" főleg nem divat.
37. gerna (válaszként erre: 36. - Sz.Csirke)
2007. dec. 5. 19:13

Ha "területen kívüli" betegként mész itt kórházba, akkor fizetsz azért is, amiért a területi kórházban nem. Ugyanez van az ambuláns ellátásban is (szakorvosok, fogorvosok).


Úgy tudom a rokonaimtól (plusz egy látogatás Kanadában, néhány évtizeddel ezelőtt), hogy ott más az életszínvonal, mint nálunk! de ott is van olyan, hogy választott, plusz szolgáltatás... jól mondom?

2007. dec. 5. 18:55

En sem Magyarorszagon elek, de nagyon erdekelne, hogy mikor a doki megmondja mennyibe kerul a szules, mi tortenik, ha a kismama azt mondja: mar ne is haragudjon doktorur, de mirol beszel? A biztositom allja az egeszet.


Vagy akkor, ha nem mond semmit, mikor a doki megszabja az osszeget, de a vegen egyszeruen nem ad?

2007. dec. 5. 15:36
főleg amilyen az eü.-i morál kis hazánkban...
2007. dec. 5. 15:35

Nem tudom,hogy fog működni a több biztosítós rendszer,ha tényleg bevezetik.


Nem tudom elhinni,hogy azok az orvosok,akik százezreket raknak zsebbe, borítékban, könnyen lemondanának erről a "mellékesről"...

33. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - 8b68ade120)
2007. dec. 5. 15:32

Jól tetted, hogy leírtad. Sokaknak a szomszéd füve mindig zöldebb. Aztán ahogyan te is írod, a dolgok ennél sokkal árnyaltabbak.


Nálunk az is a baj, hogy sokan ügyeskednek, kihasználják a rendszert. Kevesebbet fizetnek be, mint amennyit utána igénybe vesznek. Persze ennek azok isszák meg a levét, akik összedobják a nagy közösbe a pénzt.

32. 09ca1d3343 (válaszként erre: 31. - Gabi0630)
2007. dec. 5. 15:25

Szió!

Akkor még elég "olcsó" a doki!

Nálunk a császár 120 e ft-nál kezdődik...


Tiszta szégyen!

31. gabi0630 (válaszként erre: 27. - 09ca1d3343)
2007. dec. 4. 10:34

Szia!


Ez orvos függő szerintem. Az én dokim nem mondta mennyit kér, annyit adtál amennyit gondoltál. De egy másik doki kerek-perec közli, hogy sima szülés ennyi, császár meg annyi. Egyik ismerősöm volt nála, és döbbenten hallgatta mikor mondta a doki, hogy jó, császár, de 80 ezer...

2007. dec. 4. 10:31
Szaisztok!Én most szeretnék 3.babát csak attól félek az előbb itt olvasott kismama esete miatt hogy nem igazán foglalkoznak majd velem.Azt olvastam az újságba hogy 1 császáros szülésért 50-60 ezer forintot kell a fogadott orvosnak fizetni ami nekem egy kicsit sok.Nekem az elsőnél nem volt fogadott orvosom akkkor is megjártam a másodiknál volt avval se jártam sokkal jobban,viszont azt nem akarnám hogy mivel nincs fogadott orvosom senki nem foglalkozik velem.A fogadott dokimnak 30 ezret fizettem.Viszont az se nagyon foglalkozott velem.Amit kértem azt nem engedte,pl mondtam neki hogy ha a második szülésem mégis császár lenne altatást szeretnék nem engedték.A vesémre kértem hogy írjon gyógyszert nem írt stb.Most meg már csak császárral szülhetek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook