Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hálapénz nélkül nincs segítség? fórum

Hálapénz nélkül nincs segítség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. Thela
2012. ápr. 25. 12:32
ő volt az ügyeletes. Külön a szülésért nem adtunk Neki semmit, mégis nagyon normálisan viselkedett Velem a vizitek alkalmával, vagy ha csak összefutottunk a folyosón.A hathetes kontrollon is ugyanolyan normális volt. Persze lehet azért, mert végig magánrendelésen voltam. De Nekem tetszett, hogy külön nem mondott tarifát a szülés levezetéséért + nem is várta el. Csak 1 csecsemős nővér volt akit a legszívesebben elküldtem volna a halálba a többiek viszont nagyon normálisan,emberségesen bántak Velem. Senki nem kapott semmit. Hát ennyi lenne az Én sztorim.
88. Thela
2012. ápr. 25. 12:27
Látom elég régi ez a fórum, de én csak mostanság kezdtem bongészni a fórumokat. Én tavaly július végén szültem időzített császárral - eü okok miatt - egy vidéki kisvárosban. Igaz a terhesgondozásra végig magánrendelésre jártam, ami alkalmanként 7000 Ft. Már hosszú évek óta idejárok, a doki teljesen normális.A császárt is ő csinálta. Nálunk nem lehet orvost választani már egy ideje, de úgy oldottuk meg, hogy akkorra írta ki a műtétet mikor
2008. júl. 25. 21:29
Abszolút igaz
86. gpetra
2008. márc. 5. 09:06
Abszolút orvosfüggő. Van segítség hálapénz nélkül is.
85. dundy
2008. márc. 5. 09:03
Segítség van,csak kicsit nyűgösebben.
84. LoLiNa (válaszként erre: 80. - 09ca1d3343)
2008. márc. 2. 07:08
én találkoztam egyel. egy gyermek fül orr gégész volt.
83. 09ca1d3343 (válaszként erre: 81. - 0260f21e84)
2008. márc. 1. 21:46
Sajnos, nagy árat fizettem érte :(((
82. Mandula71 (válaszként erre: 67. - Marineva77)
2008. márc. 1. 21:35
Friss tapasztalattal mondhatom, hogy szerencsére ez nem mindenhol van így:D Január 3-án szültem, a szülőszobán töltött időben több orvoshoz is volt szerencsém. Később a folyosón, vagy a vizitnél mindegyik külön-külön is megkérdezte, hogy érzem magam, a műtétet végző doktornő pedig mindennap bejött hozzám. Varratszedésre vissza kellett mennem, de akkor is ugyanolyan kedves volt a doktornő, hálapénz nélkül is. A 6 hetes kontrollra ahhoz az orvoshoz mentem, aki végig kísérte a várandósságomat (a szülésnél nem ő volt), nála sem éreztem különbséget, ugyanolyan kedves és segítőkész volt most is. Pedig nem fogadott orvos volt és hálapénzt sem kapott...
81. 0260f21e84 (válaszként erre: 80. - 09ca1d3343)
2008. márc. 1. 21:16
hat, sajnalom. Tenyleg. Annyi sok negativ tapasztalatod van :(
80. 09ca1d3343 (válaszként erre: 79. - 0260f21e84)
2008. márc. 1. 21:14

Tényleg éljenek!


Én még nem találkoztam egy orvossal sem,aki felháborodott volna a borítékon! :(


Olyannal már igen,aki kevesellte a tartalmát! :(

2008. márc. 1. 21:12

Volt egy felmeres (sajnos nem tudom, hol lattam)a halapenzrol, amit foleg az idosek, nyugdijasok akarnak adni, az o fejukben erosebben el ez a dolog. A fiatalokeben kevesbe. En meg soha nem adtam. Nem is fogok. Kifizettem a vizitdijat, kalap-kabat.

Telen jartunk korhazrol korhazra, nagyanyam mindenutt tomte volna az orvosokat. Debrecenben mind, mind az osszes orvos felhaborodott es semmit nem voltak hajlandok elfogadni. DEBRECENI ORVOSOK, ELJENEK!! Sot figyelembol, kedvessegbol kitunore vizsgaztak.

78. 09ca1d3343 (válaszként erre: 77. - 0148b688d6)
2008. márc. 1. 21:11
Szerintem sem, és ez a szomorú! :(((
77. 0148b688d6 (válaszként erre: 76. - 09ca1d3343)
2008. márc. 1. 21:07
Erre a pontos választ sosem fogjuk megtudni, de szerintem semennyire.
2008. márc. 1. 21:07
Vajon a vizitdíj óta mennyire csökkent a hálapénzt adók száma?
2008. febr. 5. 20:23
Én még nem találkoztam olyannal, hogy lett volna segítség. Mindenki a markát tartja, érezteti a fennsőbbségét, mi pedig rászorulók vagyunk. Nem ők szolgáltatnak, hanem mi szolgáljuk az orvosokat. Az állami rendelési időt nem tartják be, sokkal később kezdenek hamarabb végeznek, állandóan éreztetik hogy mennyire sietnek és a magánrendelésen nem tudnak visszaadni a nagyobb pénzből. (????)Hát ez van.
74. f7bc159e64 (válaszként erre: 72. - Bendegúzsimon)
2008. jan. 5. 10:26
Ebben teljesen igazad van,tavaly a 4-dik babánk érkezésekor nem tudtunk pénzt adni,és ugyan olyan ellátást kaptam mint más. Sőt minden nap oda jött hozzám a doki,hogy hogy vagyok.Ez a hálapénz dolog nem igazán jó dolog.
2008. jan. 5. 10:08

Egyetértek Maya hozzászólásaival.Biztos érdekes lehet a hálapénz...

Egyébként sokszor érthetetlen lehet egy döntés- pl. miért nem altattak el császárhoz, mikor adtam hálapénzt stb. de ez nem elsősorban kívánságok, hanem szakmai szabályok szerint működik, és a túlterhelt személyzetnek sokszor nincs ideje elmagyarázni, hogy mi miért van. A hálapénz inkább a "körítést" javíthatja az alapvető ellátás általában ugyanaz.

2008. jan. 5. 09:26
Szerintem a legtöbb orvos pénz nélkül is ellátja a betegeket, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Mostanában sokat kellett orvoshoz járnom és ez volt a tapasztalatom! Én hálapénz ellenes vagyok, egyedül a szülésnél adtunk az orvosomnak, de nem túl sokat!
2008. jan. 5. 08:43

amúgy tényleg ellátnak , ha semmitsem adsz is

remélem

de persze tényleg úgy örül az ember a kis bébinek, h. vmit szívesen adna... ha nem is pénzt

70. böbe83 (válaszként erre: 60. - 53cc09e608)
2008. jan. 5. 08:40

Én úgy tudom, hogy nem mind....

Sőt biztos vagyok benne

69. gerna (válaszként erre: 67. - Marineva77)
2008. jan. 5. 08:34
Rámnéztek, ha kellett, pénz nélkül is. És nem vagyok sötét :)
2008. jan. 5. 07:45
Annyi volt az ellátásbeli különbség,hogy a saját orvosom megkérdezte hogy vagyok?Az osztályos orvos rámnézve kijelentette:Maga jól van!
67. marineva77 (válaszként erre: 40. - Gerna)
2008. jan. 4. 22:22
Úristen, ne haragudj de meg kell kérdeznem a mi bolygónkon élsz? Első kézből tudom, hogy a rád se néz a doki, ha nem csúsztatsz neki egy kis lovettát. Vagy esetleg nem sötétebb a bőrszined egy cseppet
66. 53cc09e608 (válaszként erre: 65. - Kék)
2007. dec. 14. 09:08
Tudom ,hogy az ellen vagy ! :)) Csak hozzáfűztem még !Engem főképpen azért is irritál ,mert nagyon sok orvos nem kap és mégis becsülettel ellátja az orvos ,pl-altatóorvos ,röngenes , stb. mert olyant nem is hallottam ,hogy Nekik adnak .És mégis becsületesen dolgoznak . De sorolhatnám még kiknek soha nem adnak !Na itt már egy esélyegyelőtlenség is kialakult ! :))) Egyébként velem kivételezett a főnővér ,pedig semmit nem adtam neki ! Pusztán azért ,mert nem sírtam el 5 percenként hol fáj ! :)))) Na ez ugy mutatkozott meg ,ha vért vett le a nővérkét beküldte az ágyamhoz ,de a többieknek kikellett menni a kezelőbe hajnalban ! Szóvá is tették Neki ! " Ja , persze ,hogy kivételezünk vele ,mert csak indokolt estben hívja a nővért !" Mert azért eléggé leterheltek ám a nővérek ,egy kardiólogián éjszaka ! Főleg ha egyedül vannak 5 szobához !!!!!!! És nekik azért valóban kevés a pénzünk ! Érdekes ,nekik sem ad senki borítékot 10 ezerrel ! Én elkövettem egyszer ezt a hibát adni akartam ,ne tudjátok meg hogyan leszúrt a nővér ! És kimentem csináltattam nekik egy ajándékkosarat ! Na nem a munkájuk miatt , hanem mert írtó aranyosak voltak ! Mikor visszaértem mondtam ,ez közösen az Ővék ! " Maga kis szélhámos vigye vissza " - Milyen nővérek az ilyenek ,mikor én szegény beteg elmentem 3 kilómétert elcipelem és ,most vigyem vissza ! ? Nagyon jót nevettek ,habár vittem mindegyiknek egy kis ördögöt is vittem mindenkinek !2002 Dec4 volt De ezt azért tettem ,hogy vettem ,mert nagyon aranyosak voltak ,a városba is kimentek Nekem a saját szabadidejükből ha valamit megkivántam ! :)) Búcsúzáskor annyit kaptam "Nem szeretném itt látni Magát többet !!" Na de a városban igen !:)))))" Ez annyit jelentett soha ne legyek beteg ! :)))))Nagyon aranyosak voltak ,levelezünk is a mai napig ! :)))
65. Kék (válaszként erre: 64. - 53cc09e608)
2007. dec. 11. 12:44
Azt hiszem félre értettél,én is a hálapénz ellen vagyok!Rettentően irritál,hogy sok orvos eleve bekalkulálja!
64. 53cc09e608 (válaszként erre: 63. - Kék)
2007. dec. 11. 07:26
Én bentvoltam a szülőszobán mikor a sógornőm szült ! És tapasztaltam semmivel sem bánt vele különbbül a fogadott orvosa , mint a másik pacienssel ! Ez egy óriási tévhit ! Jobb ellátást senki nem kap ,csak a tudat alatt sokan azt hiszik !!!! Egyszóval a kialakult állapotért a betegek a felelősek ! Csakhogy ennek nagyon rossz vége lesz ,mert egy -egy felkapott orvos ,már nemfogja ellátni a munkáját rendesen ,mert egy -egy kismamában csak a pénzt látja ! Kiváncsi lennék rá ,ki volt az aki jobb ellátást kapott ,talán a kaja is jobb volt neki??? Vagy az a nővér ,akinek minden beteg egyforma ! Ő nem kapott semmit ,de mégis többet foglalkozik a betegekkel ! De tudok olyant is aki fogadott orvost ,csak éppen a szülés időpontjában nem volta doki sehol ! És ahogy Te nem kaptad vissza a pénzed Ő sem ! :)) Na erről ennyit ! De erre megíróm neked ! Én szívműtött vagyok ! Megtehettem volna ,hogy fogadok orvost ,de nem tettem ! Tök rendes volt az orvosom ! És én, 13 év után itt vagyok ! Aki megfogadta az orvost ! Ottmaradt örökre , nem élte túl ! A másik 2 évig élt utána ! Na hiába volt a hálapénz akkor !!!!!
63. Kék (válaszként erre: 57. - LoLiNa)
2007. dec. 9. 11:09
Ott is hagyta az ismerősöm,de ez csak egy beteg a sok közül!Mivel jó szakember sokan inkább fizetnek,minthogy a szerényebb és kevésbé felkapott dokinál szüljenek!A tarifa pedig folyamatosan emelkedik,mert a pénzéhség hajtja!Kell a terepjáróra,meg a palota szerű hodályra!
2007. dec. 9. 10:14
Pedig milyen sok befolyna az államnak a büntetésekből ! Elnézést, az elöbb elírtam !
61. 53cc09e608 (válaszként erre: 55. - Sz.Csirke)
2007. dec. 9. 10:07
Pedig milyes sok befolyna Neki ! Vannak országok ,ahol a praxisát is megvonják ! De olyan is van ,hogy az orvos akkor kap jutalmat ,ha a betegek létszáma csökken a körzetében ! Érdeke ,hogy minnél elöbb meggyógyúljon a beteg ! :))
60. 53cc09e608 (válaszként erre: 56. - LoLiNa)
2007. dec. 9. 10:05
Eleinte én is ezt hittem ,de felvilágosítottak ,hogy mind ! :))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook