Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hajnali gondolatok fórum

Hajnali gondolatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯
204. ab61752c45 (válaszként erre: 203. - Százas Evelin)
2018. okt. 7. 18:24
én még pizsamában sem,de csak a hideg miatt.szegény beteg szomszédasszony egész nap neglizsében üldögél,az urát dirigálja.
203. Százas Evelin (válaszként erre: 202. - Ab61752c45)
2018. okt. 7. 18:19
Nekem se mindig volt, de ennek hiányában énnálam a kukázáshoz macinaci, klumpa papucs, dzseki dukál. Nem is az hogy olyan nagyon fagyos lennék, de mivel az angolkisasszonyoknál nevelkedtem, nem tenném ki hálóingben a lábam az utcára. :-)
202. ab61752c45 (válaszként erre: 201. - Százas Evelin)
2018. okt. 7. 18:04
ja,a hálóingesnek biztos nincs.
201. Százas Evelin (válaszként erre: 199. - Ab61752c45)
2018. okt. 7. 18:00
Nekem arra külön személyzetem van. :-)
200. Százas Evelin (válaszként erre: 191. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 17:56

Én meg egyenlőre csak szeretném, ha a két db 3,5 hónapos cicám vadászna, szerintem az beletartozik egy macska munkaköri leírásába, nem rónám fel nekik. De még csak most szoknak kintre, a folyamatot meg eléggé belassítja egy frissen beszerzett hathónapos beagle. :-) Szeretne játszani velük, de láthatólag neki az a játék, hogyha kergetheti őket. Ma többször is kihasználta a szitut, ha olyan pozícióba került, felzavarászta őket a lakásba. Nem oda akarta őket zavarni, csak a macskák hogyhogynem oda menekültek. Egyenlőre akadályoztatva van a macska vadászösztön. :-)

Azt viszont felrovom nekik, hogy itt benn a lakásban minden repülő izét vadul ugrálva próbálnak elkapni, közben levernek mindent, mint a vak a poharat.

A lány cica itt is ivartalanított lesz. Muszáj, mert a másik meg fiú. :-) Nem vennék a lelkemre egy vérfertőzést, pfuj. :-)

Meg vagyok nyugodva, hogy a Panka cicád nem vesztette el ebben az állapotában sem a valódi macska ösztönöket. :-)

199. ab61752c45 (válaszként erre: 197. - Százas Evelin)
2018. okt. 7. 17:53
elhalok,mikor télen valaki hálóingben húzza ki a kukát.már most mind tüsszögünk,folyik az orrunk.
198. ab61752c45 (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2018. okt. 7. 17:52
ott sétálnak egymás mellett békésen.az más,ha az oroszlán futásnak indul ,vadászni.régen,mikor volt még górénk,az apám az aljából szedte ki a kukoricát.a macska ott feküdt,az egerek nekifutottak,meg sem moccant.a lányom,meg a barátnője a kukoricával ütötték a kisegereket.de ez nem jelent semmit védi az állatokat,de a döglött egértől nem irtózik,úgy mint én.csak a békáktól,azoktól meg én nem.
197. Százas Evelin (válaszként erre: 193. - L.luiselotte)
2018. okt. 7. 17:43
Kösz hogy szóltál. :-) Nyugi, a téli fagyba nem fogok kimenni kávézgatós neglizsében, lehet énfelőlem akármily gyönyörű is olyankor a hajnal. :-)
196. Százas Evelin (válaszként erre: 186. - Guruljka)
2018. okt. 7. 17:36

Ebből a szempontból tényleg nem egy előnyös lakhely. Azt is lehetne mondani, hogy hátrányos. :-)

Tiszta szerencse, hogy általában a legsötétebb hajnali órákban térsz nyugovóra, mert vagy dolgozol, vagy tanulsz, vagy hoxázol. Vagy kihagytam valamit? :-) Az isten szép napját ezekután természetesen némileg elalszod. :-)

Ha ott lennél, ahova a szíved húz, könnyen lehet, hogy nem is ebben a terminusban leledzenél. :-) Az éjszaka is nagyon csöndes, de a hajnal az meg szép, azt én nem tudom hogy produktívabb-e, azt az oldalát speciel nem ismerem. :-)

195. Guruljka (válaszként erre: 194. - L.luiselotte)
2018. okt. 7. 16:19
Az a helyzet, hogy az enyémek még csak nem is láttak várost.
194. l.luiselotte (válaszként erre: 192. - Guruljka)
2018. okt. 7. 16:04
városi macskák nem igazán vadásznak. Sőt mOndhatom - mint amit a mai fiatalokRA, - hogy a mai macskák várják a készet, már nem vadásznak. l5-20 évvel ezelőttI macskáink reNgeteg madarat nutriát Stb megfogtak ( egerünk nem volt és jelenleg sincs ), de az utóbbi 5-10- év macskái max. l madarat, azt is csak lefejezik, de már nem eszik meg . jelenlegi macskám aPicike, aki egyke . már a macskakaját pástétomokat sem eszi meg,. csak azt fogadje el, ami a mienkből izlik neki. pld ma is saslikvirslit evett és csirkemelett. Bár délelőtt behozott a gangra egy fej nálküli vadgalambot, azt dobálja.
193. l.luiselotte (válaszként erre: 185. - Százas Evelin)
2018. okt. 7. 15:58
3 hét mulva óravisszaállitás !!!
192. Guruljka (válaszként erre: 191. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 15:55

De naponta 100-at biztosan nem!

Nálam volt jó egerész macs, érdekes módon ő a cickányt elengedte. Az elfogás nála nem járt sérüléssel, és ha cickányul cincogott a delikvens, kiköpte. Ennek örültem, mert a cickány nem rossz buli a falusi ház körül.

Aztán volt egy jó vadász anyacica, ő az egeret a táp közé rakta a tálban, hátha kell valakinek. Az ő leszármazottai már nem vadásztak.

Madár-zsákmány maradványait is több éve már, hogy láttam. Éves gyakoriságot se tudok mondani, annyira ritka volt.

A legtöbb macs a 24 órából 22-t biztosan átaludt. Mindig itthon volt a nagyja.

A leghülyébb macskám megette a megfogott egeret, de látható undorral. Ma sem értem, miért érezte kötelezőnek. :D

191. Hajnali madar (válaszként erre: 190. - Guruljka)
2018. okt. 7. 15:31

Igen, ebben egyetértünk.

A macsekos statisztikát nem én alkottam, hanem - ki más? - böszme angol kutatók állítják.

Azt tudom, hogy az én Panka nevű ivartalanított cicám - lifegő hasi hájjal, lustaság ország királynőjeként - ha vadászatról van szó, akkor simán félreteszi koronáját és vadászik.

Láttam - nem néztem volna ki egyébként belőle - ahogy elkapja a verebet, nagyobbacska rigót, fürge gyíkokat.

A szöcskékről, sáskákról, lótetűkről nem is beszéljünk.

190. Guruljka (válaszként erre: 189. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 14:28

Sáskát esznek, de ha nem, akkor az imádkozók elborítottak volna a nyáron.

A 100 áldozat erősen kétes statisztika. Annyit még a kilökött macska se vadászik.

Szitakötő itt nincs, az egerek esténként buliznak.

Nem szeretem az általánosítást, de ha már benne vagyunk, az ember az, aki született gyilkos. Nem feltétlenül a biológia kényszeríti rá, tudatosan, pusztítási szándékkal is öl.

189. Hajnali madar (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2018. okt. 7. 14:21

:)

Kedves, a Te cicáid - Te legalábbis azt hiszed! - a kivételek, de hidd el, született gyilkosok.

Kutatások szerint nem csak simán gyilkosok, de tömeggyilkosok!

Naponta majdnem 100 áldozatuk van.

Szöcske, szitakötő, madárkák és néha még egér is.

Jó, tudom, mert írtad, a Tieid nem olyanok!

:)

2018. okt. 7. 14:15
Hajnalban ..milyen jó lett volna látni a kedvesemet,de indult munkába
187. Guruljka (válaszként erre: 184. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 14:14

Eszed tokja tömeggyilkos. Az én macskáim szunyálnak, ha az egér mellette szalad is el.

A madár pláne túl strapás préda lenne, egyszerűbb bejönni a tápért.

Ne mondd, hogy a vadászösztön, mert a jóllakott oroszlán sem vadászik, pedig azt nem én neveltem. Életösztön van, az éhes macska vadászik.

Itt aludt kettő a kandallón vagy körülötte, most kimentek napozni. Nincsenek kilökve sem télen, sem nyáron, tuti nem tömeggyilkosok.

186. Guruljka (válaszként erre: 185. - Százas Evelin)
2018. okt. 7. 14:11

Lehet, hogy tényleg pucolnom kellene innen. Ha kilépek a házból, akkor sem látom a Napot kelni. Lenyugodni se mindig.

Pedig abban a faluban, ahová a szívem húz, ott meglestem a napkeltét nem is egyszer. Tényleg jó, ha ezzel indul a nap. És tényleg produktívabb a hajnali csönd, mint az éjszakai.

185. Százas Evelin (válaszként erre: 184. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 13:43

Ez szép volt. Erős irodalom vénád van, de ezt nyilván magad is tudod. :-)

A hajnal imádatért egyébként irigyellek. Én egész életemben hétalvó voltam, csak a munka miatt keltem fel szerintem gusztustalanul korán, és azt kellőképpen utáltam is.

De néhány éve ez átfordult az ellenkezőjébe. Nem kell okvetlen felkelnem, de most általában mégis hajnalban kelek. Ennek vannak bizonyos objektív okai is, pl. a velem élő férfiember akkor kel, és olyankor én is kapok potya kávét, forrón, mégis sok tejjel, elémrakva. :-) Most a kismacskák is zseniális koránkelesztők.

Először kb. három éve nyáron volt, hogy felkeltem de nem mentem vissza alukálni, és azóta meg egyre többször. Ha emiatt nem aludtam ki magam rendesen, akkor pótoltam picit délután, mert én megtehetem. :-)

Nade azóta viszont tudom, hogy addig mit veszítettem... Én ugyan max csak a kertig megyek olyankor el, és még ettől sem vagyok egy kifejezett szisztematikus koránkelő, de tényleg csodálatos, tudom miről beszélsz. :-)

184. Hajnali madar (válaszként erre: 183. - Százas Evelin)
2018. okt. 7. 11:25

Én már nem valószínű, hogy megváltozom.

Mióta az eszemet tudom, hajnalban/pirkadatkor keltem.

Imádtam a kelő nap sugarát nézni, vagy amikor a hajnali fényekben a kertben indult az élet.

Ahogy a harmatcseppen megcsillant az első napsugár, ahogy a madarak elkezdtek ébredezni és énekelni.

Ahogy a settenkedő tömeggyilkos macskák becserkészték/elejtették áldozataikat.

Amikor kimentem a vízpartra és a brekik elkezdtek kuruttyolni, vagy forgott a sás/nádszél az ívó halaktól.

Amikor a friss hajnali levegőbe "bele lehetett harapni" és a hideg - mert a természet télen is gyönyörű - mélyen behatolt a tüdőmbe.

Csodálatos, és felejthetetlen dolgok ezek.

Ha nem a természet hangjaira figyelek, akkor meg nyugodtan tudok dolgozni, mert nem csörög a mobil.

Szóval én már csak maradok hajnali madár.

:D

183. Százas Evelin (válaszként erre: 175. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 11:15
És ha leköltöztél már az álmaid békés szigetére, akkor nem is leszel már hajnali madár? :-)
182. Hajnali madar (válaszként erre: 178. - Fincsi5)
2018. okt. 7. 10:50

Nem kimondottan kozmetikai/szépészeti krémek ezek, hanem a test/szervezet első védelmi vonalának, a bőrnek a regenerálására szolgáló készítmények.

A nagy kozmetikai kutatóintézetekkel esélyem sincs felvenni a küzdelmet, sem a gyártásban, sem a forgalmazásban.

DE!

Olyan a néphagyományokra alapozott készítményeket sikerült összeállítanom, ami tökéletesen működött az eddigiek folyamán.

A gyógynövényekben hihetetlen lehetőségek rejlenek, aminek csak egy kis részét használjuk ki.

181. Hajnali madar (válaszként erre: 177. - 124637ff9b)
2018. okt. 7. 10:45

Így van!

Ezeket a készítményeket "csak" a saját webáruházamból lehet majd megrendelni és mivel ezek a készítmények egyedi, kézműves jellegű terméknek minősülnek és kiskereskedelmi forgalomba nem kerülnek, egyszerűbb lesz az előállításuk.

Természetesen a megfelelő gyártási és hígiénás feltételeket így is be kell tartani és dokumentálni is kell.

180. Hajnali madar (válaszként erre: 176. - Kajati)
2018. okt. 7. 10:38

Nem, gyógyteákat nem, de a hatóanyagokból, amiket extra szűz olívaolajba vonok ki már most is csinálok dolgokat.

Rosacea elleni krémek, mélyvénás cuccokat, aranyér elleni bemosakodók és krémek, általános bőrregeneráló készítmények, meg egy csomó cuccost.

179. Százas Evelin (válaszként erre: 175. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 09:29

Szia! Meg mindenkinek szia!

Ó, azt sosem lehet megunni, nagyon jó kis foglalkozásod van. Izgalmas, érdekes, fantáziadús. Abba max. belefuccsolni lehet, de nagyon drukkolok neked, hogy te legyél az ország legsikeresebb kicsi gyártója és kereskedője. :-)

És meglehetősen nő központú dolog, ami itt a női fórumon nagy pozitívum. :-)

Azért írogass is... :-) Ki ne hagyd.

178. fincsi5 (válaszként erre: 175. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 08:03
Arckrémek is?
177. 124637ff9b (válaszként erre: 175. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 07:50

Hű, most nagyon meglepődtem.

Mindig abban a hitben éltem, hogy ilyesmivel csak kis/nagyüzemi keretek közt lehet foglalkozni.

Biztos nagyon türelmes ember vagy, hogy a különböző bevizsgálási engedélyezési bürokratikus folyamatok sem szegték a kedved.

176. Kajati (válaszként erre: 175. - Hajnali madar)
2018. okt. 7. 07:43

Ez jó dolog,egyre nagyobb a kereslet a gyógynövények és a belőlük készült termékek iránt.

Gyógyteákat,illóolajokat is készítel majd?

2018. okt. 7. 04:50

Jó reggelt minden idetévedőnek.

100-s, én most egyéni vállalkozóként itthon fejlesztek és gyártok gyógynövény kivonatokat, amikből aztán különböző kis szériás krémeket, tusfürdőket meg egyebeket készítek és ezek értékesítéséhez a hamarosan induló webáruházamat készítem elő.

De mivel ebből első körben megélni nem lehet - pláne itt pesten - mellette kereskedek higiéniai cuccokkal.

Amit persze nem itthonról végzek, de a számlázást azért itt csinálom.

❮❮ ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook