Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hajnali gondolatok fórum

Hajnali gondolatok (beszélgetős fórum)


144. 124637ff9b (válaszként erre: 140. - Guruljka)
2018. okt. 3. 21:37
Félreértettél akkor már az elejétől, én a 30 km-re lévő munkalehetőséget is munkalehetőségnek tartom, sőt, még messzebb lévőt is. Nem csak faluhatártól faluhatárig látok.
143. Guruljka (válaszként erre: 139. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 21:37

A képzetlen ember rendszerint szegény is. A személyes higiéné is botladozik nála. Ki venné fel, ha csak végignéz rajta? A takarítás bizalmi kérdés is, hiszen a lakásodba engedsz be egy idegent.

A képzési lehetőségre mi is vártunk a fiam részére. Végre elindult az egyik tanfolyam, mert összejött a kellő 20 fős létszám. Ugyanis akinek nem volt háttere, az nem győzte kivárni, elment dolgozni.

És volt felvételi, a fiam a matek részen elcsúszott. Pedig nagyon szerettük volna a képzést.

A képzetlenek addig is dolgoznak, mikor mit sikerül, a nők gyesen. A nyugdíj még messze van, addig el se gondolnak.

Egyébként én is elköltöznék szívesen. De nincs miből! Örülök, hogy meg tudjuk oldani a napjainkat. Félretenni még nem tudunk.

142. 124637ff9b (válaszként erre: 137. - Guruljka)
2018. okt. 3. 21:33
A védőnőnek munkaköri kötelessége a rendszeres családlatogatás a gyermek 3 éves koráig.
141. globus (válaszként erre: 140. - Guruljka)
2018. okt. 3. 21:33
Térrendezés, ároktisztítás, temetői fűnyírás, közterületi padok festése, virágok locsolása stb. stb... nem igényelnek iskolai végzettséget, sajnos rendszeresen 8 órát sem lehet vele eltölteni.
2018. okt. 3. 21:30

De nem akarlak semmiről meggyőzni, úgysem lehetne.

Csak próbálom jelezni, hogy amit te és ott és ahogy látsz, másutt bőven lehet máshogyan, és hogy sokféle életkörülmény és szempont van.

Itt nincs olyan család, amely bejárónőt is el tudna tartani.

Ha még kicsik a gyerekek, akkor bizony vannak gondok. Ha már nagyobbak, akkor a szülő "kirepülhet" mellőlük, meg is teszi általában.

139. 124637ff9b (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2018. okt. 3. 21:28

Persze, hogy Jolly Joker a takarítás, hisz képzetlen emberekről beszéltünk.

Bár a munkaügyi központok már takarítói képzéseket is indítanak.

És máris itt vagyunk a képzési lehetőségeknél.

Még ellátást is fizetnek a képzési idő alatt.

Ha pedig annyira élhetetlen egy falu, akkor onnan elköltözik, aki igazán élni akar, családot eltartani, gyereket nevelni, dolgozni.

Az milyen gondolkodás, hogy majcsakleszvalahogy...

138. globus (válaszként erre: 137. - Guruljka)
2018. okt. 3. 21:25

Utóbbi mondattal maximálisan egyetértek. Épp a napokban került látótérbe egy család, lakáskiutalásra várnak. Kérdezősködésre nem, de tök véletlenül derült ki, hogy nagyfiú azért nem dolgozik, mert szellemileg kissé retardált, írni-olvasni kisegítőben sem tudott megtanulni. Analfabéta. Nem látszik rajta, kedvesen mosolyog, kicsit többet is az elvártnál. Voltak munkaviszony próbálkozásai, pár nap után pánikos panaszok miatt otthagyta.

Hihetetlen, de ezt szülőből korábban fogóval sem lehetett kihúzni. Sőt kérdésünkre, hogy miért járt gyerek kisegítőbe, azt felelte: nem tudom!

137. Guruljka (válaszként erre: 135. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 21:19

Gondolom, egy védőnő elég, nincs sok gyerek. De ha a család nem veszi észre, nem jelzi, hogy mintha a gyerek rosszul hallana, a védőnőhöz el sem jut a probléma.

És ezzel azt akartam jelezni, hogy léteznek olyan családok, akik szinte a megfelelő gyereknevelésre is képtelenek, ezektől hiába várna el az ember rendes munkát.

136. Guruljka (válaszként erre: 135. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 21:14

Részidős állás? Olyan a csökkent munkaképességűeknek van.

Bedolgozás volt, de rövid pár év után megszűnt.

Ez a takarítás meg, látom, nálad Jolly Joker, de falun nem takaríttatnak mással. Pláne nem falubelivel. ("Még kifigyeli, hogy élünk!")

Fiatalemberrel pedig végképp nem. :D (Aki a fiam lehetett volna.)

Ha a gyesből élő asszonykákat akarnád elküldeni takarítani, hülyén néznének rád. Gyesen vannak.

Akiket példának hoztam fel, sokkal inkább itteni lakosok, él itt rokonságuk. Ismerik őket a faluban. Gondolod, ha házhoz járhatott volna X.Y. takarítani, elmegy 3 műszakba, hogy legalább 2 éven át csak alkalmanként lássa a gyerekeit? Mert a falu másik végén élő nagyihoz adták őket, hogy mindketten el tudjanak menni dolgozni. Ők segélyt sosem igényeltek. Más megoldást nem láttak.


Kifogás. Meg a sablon gondolkodás. Igen.

135. 124637ff9b (válaszként erre: 133. - Guruljka)
2018. okt. 3. 21:02

Egy védőnő egy faluba gondolom elég.

Kicsit úgy érzem, hogy ezek is mind kifogások, amiket felsoroltál. Ezek pont azok az esetek, mikor nincs összhangban a képesség és a lehetőség.

4 órás állás, 6 órás állás, bedolgozás, ahogy már említettem: házhoz járás (ha két családnál kitakarít valaki, miután 8-ra elvitte a gyereket az óvodába), már van miből gazdálkodni.

Kétségtelen, hogy a segélyt várni kényelmesebb.

134. Százas Evelin (válaszként erre: 121. - Globus)
2018. okt. 3. 20:49

Ja, világos. Hát az már kuka. Na most már csak az a probléma, hogy nekem tényleg ölég nagy adag ilyesmi cuccom van momentán. Munkaidényes egy dolognak tűnik. Először átnézem, ha megtalálom most csócsálás alatt álló holmit, azt kidobom, már azzal is sokat nyertem. Nem harapózik el a dolog. Mert ha röpült a lepke, az már egy bebázodótt kukacból kelt ki. Egy nemzedék valahol már felnőtt...

De van tapasztalatom. Újpesten szereztem. Ott a kéróhoz közeli Pennyben vásároltam mindiglisztet, rizst, ilyesmit. Aztán rájöttem, hogy azokkal a holmikkal jönnek a moly kezdemények. Volt pár invázió, de nem olyan nagyon nehéz megszabadulni tőlük.

133. Guruljka (válaszként erre: 131. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 20:46

És persze, ha az óvoda fogadja a gyerekeket hajnalban! Mert van, aki a félig alvó gyereket a szomszédra bízza, hogy vigye be. Nyilván nem ingyen.

Vagy nem tudja vállalni a munkát, mert vagy bevinni, vagy érte menni nem tud. És nem kell, hogy egyedülálló anya legyen! Tegyük fel, a lelkiismeretes családapa távolabb vállal munkát, és nem jár naponta haza. Vagy még ha haza is jár, de nem tudja minden héten elhozni a gyereket, mert úgy van a műszakbeosztása.

Nem mindenkinél van nyugdíjas, de még egészséges nagyszülő, aki be tudna segíteni.

132. Guruljka (válaszként erre: 131. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 20:42

A problémás gyerekeket nem tudják hova oviba vinni. Védőnő egy van a faluban régóta.

Persze én nyilván a falubeli helyzetet ismerem, de azt nem hinném, hogy másutt ne lennének ugyanezek a jelenségek.

131. 124637ff9b (válaszként erre: 127. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:38

Persze, de nekik itt lehetnének a magyar állások, takarítás, segédmunka.

És nem győzöm hangsúlyozni a "ha"-t. Ha óhajt korán kelni, ha nem találja túl fárasztónak a munkát ... Stb.

Sokan házakhoz járnak faluról.

Az óvoda már kötelező, és a védőnői hálózat is egyre kiépültebb és lelkiismeretesebb.

130. Guruljka (válaszként erre: 127. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:32
Ez a család az, ahol a családfő tanulatlan, de állítólag ügyes munkás. Mit volt mit tenni, szó szerint vettek szakmunkás bizonyítványt, így papíron a pasas kőműves, több helyre felveszik.
129. Guruljka (válaszként erre: 128. - Globus)
2018. okt. 3. 20:31
Bizony! Meg is értem.
128. globus (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:30
Férjem munkásokat szállított, ami az jelentette, hogy mire a munkások a megállóban vártak, arra ő már a járműért is elment... ezt a munkát elcserélte állandó délutánra, hétvégékkel együtt. Igaz, így gyakorlatban alig találkozunk, mivel én többnyire délelőtt nem vagyok itthon, hiába, semmi sem tökéletes :)
127. Guruljka (válaszként erre: 122. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 20:30

Persze, de a képzetlenebb tömegek, ahol jellemzően egyébként a gyerekek száma is magasabb, ők aligha jutnak ki.

Sok helybeli családnál is az a természetes, hogy a gyerek a régi kisegítő, ma speciális iskolába jár, hisz az anyja is ott végzett. Az anya gyesből -családi pótlékból él, esetleg becsúszik ápolási díjra jogosító gyerek... Ismerek családot, nem vették észre, hogy a kisfiú szinte teljesen siket. Iskola előtt tűnt végre fel valakinek a dolog, a gyerek azóta is két hallókészülékkel félig hall. (Óvodába nem járt, mert "nem bírta a közösséget"... ) Illetve már nem annyira kicsi, de jól nem hall így sem, mert gátlástalanul szellent, nyilván ezt nem hallja, a család meg nem figyelmezteti.

126. 124637ff9b (válaszként erre: 120. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:24

Hát csináltam én is, sok éven át, 40 fölött. Aztán dolgoztam 12 órát és este fél 9-re haza értem.

A munkám örömöt szerzett, nem kellett segélyre várnom, de rohadt korán kellett kelni, az biztos 😀

125. Guruljka (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:23

[link]


Alul bizony ott van az amerikai lista, amiből a tegnap látott biológus is idézett.

124. globus (válaszként erre: 123. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:22
Sok szüreten jártam, de a szőlőt sehol nem mosták meg. Zutty a dézsába, ment darálóba, kész. Bogár, madárkaki, por, permetszer, minden lehet a borban :)
123. Guruljka (válaszként erre: 118. - Százas Evelin)
2018. okt. 3. 20:21

Épp tegnap volt a TV-ben, éppen egy biológust fertőzött meg egy ritka parazita. Szerencsésen túl lett rajta, de annyira nyugodtan mondta, bárki összeszedheti. Élelmiszerenként meg van állapítva, hány %-ban tartalmazhat az adott élelmiszer rovar-testrészeket.

Meglepő felsorolás volt... de végül is, belegondolva, természetes, hogy a mazsola sem "szűz"...

122. 124637ff9b (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:20

Biztos, hogy nem egyszerű.


A cégéres álláshirdetések számomra jelzés értékűek és megdöbbentettek: ez valóban azt jelenti, hogy rengetegen elindultak már külföldre, és sokkal nagyobb az álláskínálat, mint pár évvel ezelőtt.

121. globus (válaszként erre: 118. - Százas Evelin)
2018. okt. 3. 20:18
Nem arra gondolt, amiben már szabad szemmel látható rondaságok vannak :) Az nyilván kuka. Hanem amikor még gyanútlanul tisztának véleményezzük.
120. Guruljka (válaszként erre: 117. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 20:18
Pedig de sokan dolgoznak úgy is, hogy hajnali 4.10-kor már a buszra szállnak, ami egyébként egy órával korábban viszi őket a kelleténél, és ezt a plusz órát nem fizetik... csinálta a fiam is, tudom.
119. globus (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:17
De igen, befagy nekik. Teljes kiőrlésű lisztet is érdemes vásárlás után nylonzacskóba csomagolva, 1-2 napra betenni. Utána nincs vele gond. Amíg nem fagyasztottam, általában a végét ki kellett dobni. Lehet, hogy betakarításnál már benne van, vagy a malomban tanyázik bele. Elvileg itthon újonnan nem szennyeződhet.
118. Százas Evelin (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2018. okt. 3. 20:16
Valószínűleg befagy. Fagyott kukac nem eszik. De bennemarad a cuccban az állatka is, meg a végterméke is. Kicsit undi.
117. 124637ff9b (válaszként erre: 115. - D5bae51d10)
2018. okt. 3. 20:16
Ne sírj. Nem szeretnek korán kelni, azt mondta Tumbo.
116. Guruljka (válaszként erre: 113. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 20:14

Csináltuk a fiam részére munkát keresve, pár hónapig, és nyilván nem vezető beosztást keresve. Nem akarom részletezni, csak mondom, hogy nem egyszerű.

(És sok környék van, ahol nincs boltok sora, cégéres álláshirdetéssel, de akár még anélkül se.)

115. d5bae51d10 (válaszként erre: 114. - 124637ff9b)
2018. okt. 3. 20:13
Most sírok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook