Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hajnali gondolatok fórum

Hajnali gondolatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2019. júl. 28. 05:46

Ó!

Kiürült ez a topic.

2019. júl. 26. 05:08
A ma hajnali - tényleg hajnali, hisz hajnali egy óta fent vagyok - nagyon sötétek és nem is írhatók le, mert úgyis kitörölné valamelyik admin, amelyik először elovasná ....
2019. júl. 25. 08:28

Hát a hajnali dolgaim már tényleg csak a múltba vannak.

No de majd ha már végre sikerül lemennem Alsóra!

2019. júl. 24. 08:06
Eltűnnek régi - általam kedvelt - nick-k itt a hoxa-n.
2120. 12d083b51b (válaszként erre: 2119. - Hajnali madar)
2019. júl. 14. 07:58
Nem gond, majd a répa-pucolás közben...
2019. júl. 14. 06:22
KIÍRTAM MAGAMBÓL ÉS AZ ÚJAK MÉG NEM ÉRLELŐDTEK MEG ANNYIRA, HOGY LEÍRJAM ŐKET.
2019. júl. 13. 15:28

Hát a hajnali gondolataimmal baj van, mert a rutinom felborult.

Most már nem itt írom le őket, hanem a naplómban.

Már ha van rá időm.

2117. Guruljka
2019. júl. 7. 16:13
Jelenleg a saját ígéreteid után szaladgálsz.
2116. Guruljka
2019. júl. 7. 16:12

A másik meg, még a tegnapi gondolat.

Ha valami ötleted van, miért terjeszted el előre?

Fejleszd ki csöndben, gyárts le ezret nyugiban, és ebből az ezerből ossz ki kétszázat ingyenes próbára. Online rendelési felületen. Akik online vállalkoznak a kipróbálásra, vállalják azt is, hogy kérdőívet töltenek ki a próbaidőszak elején és a végén. Ennek fejében a következő adag cuccot féláron kapják.

Te meg már a félidős visszajelzésből is leszűrhetsz dolgokat, ez alapján gyárthatsz még induló tartalékot. De még mindig reklám nélkül! Reklám akkor kezdődjön, ha raktáron is van az adott cuccból.

2115. Guruljka
2019. júl. 7. 16:01
Nem lenne az autóbérlésnél olcsóbb megoldás, ha a gyártó szállítását kérnéd?
2114. Százas Evelin (válaszként erre: 2113. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 14:12

Krach, Madaram, nem krakk. :-)

Ne ragadj le kérlek, egyetlen részletnél, mint amilyen a gépkocsid aktuális műszaki problémája.

A külső körülményekre való hivatkozás, - az valami nagy-nagy általánosságban minden nap, minden percében ott van az életedben. Lehet, hogy most sarkítva fogalmaztam, ez esetben ne haragudj érte. Csak valamit meg akarok értetni, amit én látok, te meg a jelek szerint nem.

Azt is tudom, hogy kívülről könnyebb az ilyesmiket meglátni, mint annak, aki nyakig ül a... cárban.

Na jó, legyen akkor a kocsi.

Miért "csak" egy hivatkozás ez? Azért, kedves Madár, mert valóságos életveszély volt ezt a fajta ténykedést egyetlen, valamikor jó, de már régi, és nagyon problémássá vált gépkocsira alapozni. Az egy időzített bomba volt, - és lám, robbant is.

Talán nem lehetett ezt előre látni? Hát dehogynem. Kinek kellett volna látni, és időben csinálni valamit?

Én nem is tudom, miféle vállalkozást vittél te, sosem fejtetted ki igazán részletesebben. De az idegen áruk szállítgatása - sokszor az volt az érzésem, hogy nem is termelő - kereskedő, - hanem leginkább szállítási céged van.

Egy autóval.

Erről, és "ilyesmikről" beszélek.

A flakonok? Hogy csak a töredék mennyiség van?

Az meg időbeli elcsúszás. Jókor, sokkal előbb kellett volna rendelni, hogy kiderüljön a mennyiségi anomália, és gondoskodni lehessen más forrásról.

Ki volt az, aki valószínűleg szinte csak az utolsó pillanatban rendelt? Nem te voltál?

Madár, minden de minden vonatkozásában a dolgaidnak - te ott vagy. Benne vagy. Általad mennek a dolgok, - vagy nem mennek.

Nem tudom, mit szeretnél most "nekem" bizonyítani. Énnekem nem kell semmit sem bizonyítani semmit sem.

Szervezd meg, gondold át a dolgaidat, - alaposan. Körültekintően. :-) Még akkor is lehetnek kisebb-nagyobb gikszerek. De nem ilyen nagyok, és nem állandóan.

2113. Hajnali madar (válaszként erre: 2111. - Százas Evelin)
2019. júl. 7. 12:35

Evelin!

Légy szíves áruld el, mi abban a külső körülményre való hivatkozás, hogy lerobbant a kocsim és a szerelők sem tudják 1 hete beállítani az adagolóm?

Megvettem - előre kifizettem - az alkatrészt és mégsem tudom használni, viszont, hogy tudjam a dolgaimat vinni, kénytelen vagyok napi m6 ezerért autót bérelnem.

Vagy, hogy megrendelem a flakonjaim és csak a töredékét tudják legyártani?

Vagy a lebeszélt bérautó, amivel le tudtam volna hozni a cuccaimat lerobban mielőtt átvehettem volna.

Vagy ...

Vagy ...

és az ilyen vagyokból állt ki eddig az életem.

Ha csináltam valamit akkor tuti beütött a krakk.

Na de mindegy is.

Ha ezek a dolgok nem lennének, még a végén unalomba fulladna az életem.

2112. globus (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 12:13
Végső konklúziód igaz. Még elolvasni is hosszú, amennyit rohangálsz, dolgozol, idegeskedsz. Lassíts, mielőtt baj lesz.
2111. Százas Evelin (válaszként erre: 2109. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 12:11

Oké.

Kezdetnek jó lesz. :-)

És ne mondogasd többé, hogy "külső körülmények negatív összejátéka"...

Ez színtisztán: csak egy mentség. Mindig fel tudjuk menteni magunkat, az emberi psziché ebből a szempontból "tökéletes". :-)

Nade amilyen jót tesz azzal, hogy megnyugtat és leveszi úgyszólván a felelősséget a te saját vállacskáidról, - ugyanolyan mértékben fedi is el a lényeget. Madár, látni kell a lényeget.

Ha kényszerpályára kerültél, le kell jönni róla. És a kezedben tartani a dolgokat, eléggé szigorúan. :-) Különben tényleg: belerokkanás lehet a dologból.

2110. globus (válaszként erre: 2109. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 12:11
Mikor, hogyan és hol lehet vásárolni a termékekből majd?
2109. Hajnali madar (válaszként erre: 2108. - Százas Evelin)
2019. júl. 7. 11:57

Megállítom!

Illetve most is megálltam egy röpke félórára, mert elfáradtam és enni sem lenne rossz egy keveset.

Visszatérve a gondolat eredendőjére, ...

... a startkockára már felléptem és csak egy ugrás innentől kezdve.

Már csak azért is mert belefáradtam és félő, bele is rokkanok, ha ez így megy tovább.

Remélem a kocsim is elkészül most hétfőn.

Azt még kinyögöm, a hétvégén meg elhozom ide Alsóra a cuccaimat Pestről és már csak minden második héten megyek Pestre a kiszállításokat intézni.

Itt Alsón meg - majd ahogy a fogyó energiám engedi - folyamatosan és lightosan (ha így kell egyáltalán írni) dolgozgatok.

Nem lesz kapkodás, meg rohangálás.

Pláne, most hogy fillérekért idehozzák helyembe a flakonokat is.

2108. Százas Evelin (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 10:35

Örülök, hogy leírtad ezt: "az egész életem kényszerpályák sokasága miatti vesszőfutás".

Madár, tényleg annak tűnik.

Te egy nagyon jó alapból - a kitűnő termékeidből, ötleteidből, energiádból, jóindulatodból, szorgalmadból (ha elkap a hév, tényleg nagyon szorgalmas vagy) - folyton azt hozod ki, hogy egy idő után kényszerpályára "lökődsz", ahogy szoktad volt mondani, csak sodródsz.

És nem és nem és nem veszed észre, hogy azt ami körülötted van, - azt te "szervezed", az azért olyan amilyen, mert azt te csináltad magadnak, pont ilyenre.

Hogy mondjam ezt finoman. Kicsit gyerekes dolog, a dícséretektől, pozitív visszajelzésektől úgy "elszállni" hogy minden egyebet sutba dobva - pörögsz azon a megdícsért valamin, - nem először olvashatjuk ezt valamelyik terméked kapcsán a naplódban.

Nameg ezzel párhuzamban a többhetes, többhónapos restanciákat, ebből abból amabból.

Igen, meg kell állítanod a "folyamatot", - hát fáj már egyszerűen ezt csak olvasni is.

Nyisd már ki végre a szemed.

2107. d5bae51d10 (válaszként erre: 2105. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 06:40
Ez nagyon jó, Hajnali Madár.
2106. 12d083b51b (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 06:39

"külső körülmények negatív összjátéka miatt."


Tévedsz Kedves!

A saját döntésed miatt! És addig, amíg mindent, ami rosszul alakul az életedben mások hibájából eredőnek tartasz, és nem a saját döntésednek (ok-okozat), addig nem sokat fog változni az életed. Csöbörből vödörbe esel.

Vállalj felelősséget tetteidért, vedd észre, bármi is alakul életedben, az a te döntésed, a te cselekvésed, vagy éppen "nem-cselekvésed" következménye.

2019. júl. 7. 05:28

Igen, valóban meg kell szerveznem magam.

Folyamatban van és már "látom az alagút" végét.

Csak ez nehéz egy szülés volt/van és lesz.

És mivel nem tudom már ezt meg/kibeszélni senkivel, ezért itt mondom el a véleményem, érzéseim.

És köszönöm nektek - még a kritikai élűeket is - azt a sok biztató és óvó hozzászólást amiket kapok Tőletek.

2104. Amaunet (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 01:53

Arra gondolta olvasva a bejegyzésed, hogy meg kéne szervezned magad.:)

Mivel a vállalkozásodban mindent magad végzel jól kell sáfárkodnod az időddel, és a vállalásokat is az idődhöz kell igazítanod nem a jóindulatodhoz és segítőkészségedhez. Különben egy idő után idegroncs leszel.

Találtam egy kis olvasnivalót a témában. Nem minden pontját, de jó részét tudnád hasznosítani.

[link]

2103. unom (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 00:48
Ha így érzed, kérd meg az árát, és adj garanciát. Ezzel az üzletpolitikával csődbe viszed magad.
2102. Seper (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 00:18

"És megint nem magam miatt, hanem külső körülmények negatív összjátéka miatt.

Az egész életem ilyen kényszerpályák sokasága közötti vesszőfutás."

Nem tudom, hogy kivagy, ilyen piszok negatív hozzáállással sose kerülsz ki a gödörből.

2101. Guruljka (válaszként erre: 2100. - Hajnali madar)
2019. júl. 7. 00:15
Legyen egy határ, akik vállalják az ingyen kipróbálást. Számold ki, hány próba-adag az, ami még megéri, és ne fogadj több jelentkezőt. Ha eddig is megvoltak a szered nélkül, tudnak még várni kicsit.
2019. júl. 6. 23:03

Igen, igazatok van megint!

El vagyok havazódva így nyár közepén.

És megint nem magam miatt, hanem külső körülmények negatív összjátéka miatt.

Az egész életem ilyen kényszerpályák sokasága közötti vesszőfutás.

Most végre jönnek a megrendelések és pénzem is van a teljesítésre, csak flakont nem tudtam szerezni, mert a gyártó egyszerűen megbízhatatlan partner.

Tudom, logisztika!

Van más gyártó is a piacon.

Így van!

Csakhogy ehhez tőke kellett volna, az meg ugye csak ígéretben leledzett.

Mert szép lett volna ha!

De a Ha-kból már elegem van/volt!

Csakhogy nem tudok ellenállni, amikor jönnek az újabbnál újabb megkeresések és kérések/rendelések.

No meg a sok~sok dicsérő szó a termékemre és közvetlenül az én "nagy" és "magas" eszmei képességeimről, amitől mindig elalélok - ez a legnagyobb hibáim egyike a sok közül - és belemegyek minden hülyeségbe.

Most például ugye megcsináltam ezt a lóbögöly elleni készítményt ami a múlt héten az első sikeréhez segítette a használóját.

És persze nem tudtam befogni a pofámat és világgá kürtöltem az ismerőseim/boltosaim körében.

Mindjárt rendeltek abból is egy rahedlivel.

Ami nem baj, de soha nem hittem volna, hogy erre felfűzve most meg már különböző lovas problémákat szeretnének megoldatni velem, aminek egyszerűen nem tudok nemet mondani, mert tudom, hogy a gyógynövényes cuccaim nagyon sokat tudnak és megoldást jelenthet a problémáikra.

Pedig simán le kellett volna ráznom a feladatot, hisz van mit csinálnom e nélkül is, de a génjeimbe van kódolva az ilyen kihívások elfogadása.

Tudom, nem kellene, de nem tehetek róla, ha ilyen degenerált vagyok.

Ha tudok, segítek.

Ez a krém amit most előkészítettem legalább 25 ezer forintomba kerül és egy fillért sem kérek érte, hisz azt sem tudom - csak sejtem és bizakodom benne - hogy eredményes lesz.

Ha mégsem sikerül valami - és pénzt kértem érte - úgy érezném, hogy becsaptam.

És ilyenből volt tele a padlás.

Mindegy is, ezt még megcsinálom és megfogadtam többet soha ilyen felkérésnek nem teszek eleget.

A baj az, hogy tudom, hogy dehogynem.

Pedig egyszer meg kell állítanom ezt a folyamatot, mert ez visz teljesen tönkre.

Na ezen majd még dolgoznom kell.

2099. Guruljka (válaszként erre: 2097. - Hajnali madar)
2019. júl. 6. 15:15
Madár, eltoltad a logisztikát. Beszámoltál a múltkor, hogy üres flakonért ide, nyomdába oda, mittudomén miért meg a harmadik helyre rohangálsz. Ezeket valahogy egymáshoz közelebbre kellene szervezni, vagy simán az illető céggel megküldetni. Ha kiszámolod, megérné azt a pénzt.
2098. Százas Evelin (válaszként erre: 2097. - Hajnali madar)
2019. júl. 6. 15:12
Rettentően el vagy havazódva. Így a nyár kellős közepén.
2097. Hajnali madar (válaszként erre: 2096. - Százas Evelin)
2019. júl. 6. 05:15
Attól tartok,, totál igazad van!
2096. Százas Evelin (válaszként erre: 2094. - Hajnali madar)
2019. júl. 5. 21:23
Attól tartok, hogy az egyéb napszakaidban sincs túl sok rendszer.
2095. 12d083b51b (válaszként erre: 2094. - Hajnali madar)
2019. júl. 5. 20:22

Üdv. a vállalkozók világában.

"Egy vállalkozó akkor dolgozzon, amikor munka van, és addig örüljön, amíg másoknak szükségük van arra, amit ő nyújtani tud."

Ezt mondogattam magamnak, amikor kellett valami, ami feldob. 😁😁😁

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook