Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hajléktalan óvodás gyermekek megsegítése fórum

Hajléktalan óvodás gyermekek megsegítése (beszélgetős fórum)


1 2
36. anoir
2013. jún. 12. 15:27
Van valaki, aki elment es szemelyesen meggyozodott errol a hirrol, annak tartalmarol es ugy alakitott velemenyt, hogy konkret tudasa van a temaban?
2012. aug. 22. 10:29
Két évvel ezelőtt is volt egy ilyen körlevél fb-én, iwiwen :(
2012. aug. 22. 10:25

Már akkor gondoltam,h kamu,amikor olvastam h egész Bp-ről hordják oda a gyerekeket.

Mégis mivel meg hogy....??

2012. aug. 22. 10:16
Nem, nem segítek,mert átverés.
32. homern (válaszként erre: 28. - Zsazsanéni)
2012. aug. 22. 10:10

Ennek van valóságtartalma,de pl tartós élelmiszert kellene adni ruhák helyett,mert ennyivel nem tudnak mit kezdeni.

Legjobb odatelefonálni és megkérdezni aktuálisan mire lenne szükség.

Nem kamu,csak nem hajléktalanok a gyerekek..de attól még szörnyű körülmények között laknak sokan és alultápláltak.

2012. aug. 22. 10:10

Sajnálom,hogy így van,úgy látszik,én még a hiszékenyek sorába tartozom.......


Na,de legalább ebből is tanultam. :)

2012. aug. 22. 10:09
29. 298b15dfdd (válaszként erre: 28. - Zsazsanéni)
2012. aug. 22. 10:06
Igen és,ha jól emlékszem egyszer már volt téma itt a Hoxán is.
2012. aug. 22. 10:03
Ez már volt a hírekben,hogy kamu az egész,nincs ilyen.A rádióban is volt róla szó,s felháborodva közölték,hogy nincs szükség semmire sem,valakik elindították.Különböző kérő ,vért,meg hasonlókat indítanak el,s abban küldözgetik tovább a vírust.Nem kell felűlni az ilyen leveleknek,mert nincs valóságtartalma.
2012. aug. 22. 10:03

Én ezt találtam sok más mellett:

[link]

26. homern (válaszként erre: 25. - 9c8432d068)
2012. aug. 22. 10:03

Ez nem teljesen így van,de azért persze nem jön rosszul nekik a támogatás :)


[link]

2012. aug. 22. 09:59

Tegnap kaptam ezt a pár sort,ami nagyon ledöbbentett. Nem hallottam erről a hajléktalan gyermekek óvodájáról,de mélyen meghatott.

Azt gondoltam,közzé teszem itt a fórumon,hátha akadnak köztetek olyanok,akik tudnak segítséget nyújtani.



Erről van szó:


"Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermekeknek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában.

Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11."


Én elküldtem minden ismerősömnek, remélem ők is tovább küldik, hiszen ez nem reklám. Segítség bárhonnan érkezhet.

24. rewt
2012. júl. 28. 21:40

Igen. Pontosan ilyenek vagytok ti - Nők..!


Látjátok, hogy a lurkók segítségre szorulnak - akkor azon sürögtök, hogyan segíteni...


Össze szedni a használt cipőt, ruhát, egyebet és ösztönösen teszitek a jót...


Én meg...?! Mérgelődök, bosszankodok - (a helyett, hogy pl. egy összeget átutalnák az ovodának).


De, hát mit tegyek, ha tudom: Magyarország 2010-ben 2 321 x 1 000 000 000 milliárd forintot küldött külföldre - már mint hogy "kamat" törlesztés a felvett kölcsönért..


Hogy ez mennyi pénz? Annyi amennyibe került Magyarország összes eddig megépített autópályája.


Az én kérdésem: Mennyi kölcsönt vett fel Magyarország (helyett valaki), hogy ennyi sok a kamatja évente? De hiszen, ha olyan sok pénzt kölcsönzünk, akkor minden ovóda ingyen működhetne úgy, hogy ételt ruhát cipőt - mindent ingyen ad.

Minek akkor könyörögni a jó népnél, hogy segítsen?


Brazília is így el volt adósodva. És tudjátok mit csinált..? Azt mondta: "Nem fizetek - mert nincs pénzem és nyomorog a nép" Engedjétek el az adósság 90százalékat és a maradékot "majd" megfizetem - ha nem írjátok jóvá - még azt sem fizetem meg..!"


- És...., jóvá írták.


Most képzeljétek el, ha valaki nálunk is így a sarkára állna...!

És nem kellene ezt a rengeteg pénzt minden évben valakinek elküldeni - megmaradna...


És azt mondanánk: Élünk úgy mint eddig - de ezt a pént oda adjuk az ovodáknak - általában minden ovodának...


Ez....,- járható út...!

23. bobe2 (válaszként erre: 22. - Jozsi.38)
2011. jún. 14. 09:30
Igen ez így igaz,elfogadnak ruhákat,de kikérték maguknak hogy hajléktalan óvodának nevezik.Sok hátrányos helyzetű gyerek jár oda,de nem hajléktalanok,ezt nyilatkozta az óvoda vezető.
22. jozsi.38 (válaszként erre: 21. - Laszlozsu)
2011. jún. 14. 07:32
jól gondolod, az az óvoda. szombaton a fókusz pluszban is bemutatták az ovit. valóban kell oda ruha cipő a gyerekeknek, nem kamu :(
2011. jún. 14. 04:52

Ez a Wesley óvoda talán a Wesley János Lelkészképző Főiskola gyakorló óvodája lehet?

Csak a név és címazonosság alapján. Ugyanis a fősulinak is ez a címe.

Egyházi fenntartású intézmény. Biztos, hogy nem ilyen állapotok uralkodnak benne.

20. 9cf0020815 (válaszként erre: 15. - Kiddy)
2011. jún. 14. 03:50
Szóval az emberi hülyeség határtalan,kamaszos tréfa,felnőttkori unalom,el sem tudom képzelni,hogy ezt a viselkedést mi hozza ki emberekből???:-(
19. 5e1b581a2e (válaszként erre: 15. - Kiddy)
2011. jún. 13. 23:24
Én úgy tudom,hogy ilyen élből nem lehetséges.A gyermekvédelem és a gyámhatóság együttesen emeli ki a gyereket a környezetből,tehát ELVBEN gyerek nem lakhat utcán,de tudjuk,hogy van ilyen.Ám az,hogy ez intézményesen legyen megtűrve,biztos,hogy nincs.
18. kiddy
2011. jún. 13. 22:02
Jaaaaa,én most kaptam erről levelet elsönek,sok mindenről hallottam már de erről még nem...
2011. jún. 13. 22:01
Hónapok óta kering az iwiwen és a facebookon is ez a levél, többször megkaptam. Aztán a cáfolatát is. Bevallom, hosszú évek tapasztalata, hogy én már semmit nem hiszek el, amit körlevélben küldenek, nem küldöm tovább sem. Még az internet elterjedésének kezdetén tövábbküldtem egy vérkérős levelet, aztán hallgathattam érte, mert volt, aki felhívta a számot, és kiderült, hogy kamu az egész.
2011. jún. 13. 22:01
ez nem igaz!Volt aki ment érdeklődni az ovihoz és ők csak néztek!
15. kiddy
2011. jún. 13. 21:57

Kíváncsi vagyok EZT hányan osztják meg, vagy küldik ki körlevélben. Mert a hülyeségeket rengetegen tudják!

Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermekeknek ...tovább » nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában.

Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11.

14. emily32 (válaszként erre: 11. - Anname)
2011. máj. 27. 22:14
Nálunk is kitették az oviban.
2011. máj. 27. 22:12
Ebbe az óvodába, szegény szülők gyermekei járnak leginkább... Tehát kicsit sajátos az ő kis életük a "normális"tól eltérően...
12. mamcili (válaszként erre: 3. - Anyuci91)
2011. máj. 27. 22:08

Az óvodában sok mindent tesznek ezekért a gyerekekért, de szeretnének még többet segíteni rajtuk, és ezért indult el ez a körlevél.

Sajnos ez is a valósághoz tartozik, de itt legalább törődnek velük és nem az utcán csellengenek, és jó eséllyel talán iskolát is megismerik, stb...

11. Anname
2011. máj. 27. 12:11

Jól is tetted,hiszen szükségük van segitségre! :)

Nálunk még az oviba is kitették.

10. csutkamano (válaszként erre: 6. - Anname)
2011. máj. 27. 11:43
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a Nők Lapja cikkére. Én nem olvastam, nem tudtam a cáfolatról, én csak jót akartam a közreadással.
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 8. - Anname)
2011. máj. 27. 11:03
Tudom, azért tettem be. :)
8. Anname (válaszként erre: 5. - 9536810fa1)
2011. máj. 27. 10:55
nagyon jó a link,pontosan erről van szó!
7. Anname (válaszként erre: 6. - Anname)
2011. máj. 27. 10:54
mármint nem csak azért kapnának
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook