Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hajhullás mitől? fórum

Hajhullás mitől? (beszélgetős fórum)


2018. jún. 8. 23:36
Sziasztok! 22 éves vagyok és Nagyon jó orvost keresek aki tényleg! Ért a hajhoz, arra specializálódott és megtudja mondani a hajhullás igazi okàt! Ajànljatok kérlek bevált, tapasztalt orvosokat, és írjátok meg tapasztalataitokat! Nekem 4 éve hullik a hajam, voltam endokrinologusnál , kivetettem a mandulámat, szedtem draga gyógyszereket! Elszeretnék menni egy olyan orvoshoz aki a hajra specializàlodott és tud segíteni!
21. babszibobó (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. júl. 31. 22:09

OKs, így értem, hogy Te hogy érted!

És így jogos!

Én máshogy gondoltam, mármint ennyire nem mentem mélyre, de jogos..

2013. júl. 31. 22:08
Ha már mész laborba, akkor kérj olyan labor-beutalót, amiben nézik a TSH-t is. Ez a pajzsmirigy hormon, és a szülés után kialakulhat alul/túlműködés, nálam pl. ez volt, és az egyik jele a nagyon erős hajhullás volt. Persze terhesség után egyébként is kihullik sajnos az, ami bedúsult a 9 hónap alatt :) De ha túlzottnak érzed, ez pl. állhat a háttérben. A többi tünet: hízás (hahaha, aki szoptat ugye amúgy is hízhat), fáradékonyság (ismét hahaha), bőrszárazság, előrehaladottabb esetben a nyakadon ki tudod tapintani a megdagadt pajzsmirigyet, de ehhez már több hétnyi alulműködés kell. Szóval nehéz felismerni sajnos, és a tünetek nem túl egyértelműek :( Ezért ne gondold, hogy ez a bajod persze, csak ez is egy lehetőség. Remélem segítettem.
19. kszb (válaszként erre: 17. - Babszibobó)
2013. júl. 31. 22:03

vashiány irányában vizsgált értékek.... és honnan tudod, h mi okozza a vashiányt??? Kell egy alaplabor, ha ott van gond, akkor jöhet a vas (ha azzal van gond) aztán még azt is vissza szokták kontrolláltatni. Vashiányt is okozhat elég sok minden. Nem csak a táplálkozásbani hiány a lehetséges ok.....

Ahogy egy lázzal járó betegség is okozhat vashiányt is, úgy még sok minden más is. Csak egy láz után magától helyreáll (leggyakrabban), más esetben meg adni kell. De akár egy felszívódási zavar tünete is lehet....

De ezért kell egy orvos. És nem öngyógyszerelés.

Pld D-vitamin hiány is okozhatja a hajhullást, gyulladás, hormonális dolgok, autoimmun betegségek..... A végszó mindenképpen az orvos!

18. Dodi44
2013. júl. 31. 21:55

Forgalmas uton nem nol a fu"!



(de a betonban sem!)

17. babszibobó (válaszként erre: 16. - Kszb)
2013. júl. 31. 21:54
De minden labopr eredménye, vagy csak a Fe?
16. kszb (válaszként erre: 15. - Babszibobó)
2013. júl. 31. 21:53
hidd el, ne kezdje el. 2 hét alatt a vasraktárak sem telítődnek, és a labor eredmény is csak fals lesz a "gyógyszer" miatti vérben keringő vas miatt... Laboros vagyok, tudom mit beszélek.
2013. júl. 31. 21:48

" nem árt egy labort nézetni, mert bár szültél, tehát lehet hormonális és vashiányból eredő a hajhullásod, de lehet attól is, mert gyulladás van a szervezetdbe, jobb tudni!"


Én ezt írtam, ott van....de lehet attól is mert gyulladás van a szervezetdben, jobb tudni



ha nem megy el csak 2 hét múlva labrorb inkább kezdje el a vasat, ha az volt a gond abba mard a hullás, ha meg nem azt kimutaja a labor, de legalább a vas renbe lesz

14. kszb (válaszként erre: 13. - Babszibobó)
2013. júl. 31. 21:44
ja, azt nme írtad. Viszont vasat akkor se kezdjen el, mert első körben úgyis azt néznék és a gyulladásos paramétereket!
13. babszibobó (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. júl. 31. 21:38
De nem vashiányra irányuló laborra, hanem hormonális és gyulladás eredetűre gondoltam!
12. kszb (válaszként erre: 11. - Babszibobó)
2013. júl. 31. 20:59

amikor szedi a vasat tök felesleges a labor vashiány irányába.... nme a valós értéket fogja mutatni az eredmény. Vagy előtte, vagy a kúra után 2-3 héttel kell megnézetni.


Minden esetre én is orvost keresnék, és mindenféle előzetes táplálékkiegészítős turbó nélkül kezdeni az alap vizsgálatoktól. Mondjuk simán lehet, h csupán a szülés utáni hormonháztartás regenerálódás miatt hullik az a haj, de azért bizonyos dolgokat nem árt kizárni.

11. babszibobó (válaszként erre: 6. - Nadry)
2013. júl. 31. 15:19
A vas tablettát mindekép kezd el szedni, de nem árt egy labort nézetni, mert bár szültél, tehát lehet hormonális és vashiányból eredő a hajhullásod, de lehet attól is, mert gyulladás van a szervezetdbe, jobb tudni!
2013. júl. 31. 13:15
Szules utan par honappal (majdnem) mindenkinek feltunoen hullik a haja. De lehet vashiany is, azt orvossal ellenoriztetheted.
9. nadry (válaszként erre: 7. - Annie1130)
2013. júl. 31. 12:56
jah nem öngyógyításba kezdek, hanem folytatom a vitamin szedését amit terhesség alatt is szedtem, aztán ha nem javul elmegyek vérvételre. Amúgy is ilyen "orvoshozrohangálós" típus vagyok még várok vele. A patikába is azt mondták, ez a dolog általános mindenkinél van.
8. 76a5050894 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. júl. 31. 12:11
Az én feleségem is szoptat már 10 hónapja és hullik a haja rendesen.A hormonváltozástól vagy a fene tudja mitől. Ezért iszok én sört rendszeresen amiben sok a B vitamin.
7. Annie1130 (válaszként erre: 6. - Nadry)
2013. júl. 31. 11:42
Ne kísérletezgess, és ne fogj öngyógyításba!Amíg az ilyen-olyan vastablettákkal, hajkapszulákkal, meg vitaminokkal kísérletezgetsz, és várod az eredményét, hogy hatásosak voltak-e, addig rengeteg hajad hullhat ki végérvényesen. Kell kérni egy teljes vérképet, vasra, vitaminokra, hormonokra, gyulladásra. Ha az nem vezet eredményre, el kell menni góckutaásra. Minél előbb, annál jobb! Az emberek szeretik az ilyesmit halogatni, mert a hajhullás az nem fáj...max. csak akkor, ha tükörbe nézel...Tényleg menj el dokihoz!
2013. júl. 31. 11:36
Igen, terhesség alatt eléggé vashiányos voltam, lehet elkezdek valami vitamint szedni hátha javul a helyzet.
5. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. júl. 31. 11:25

Csináltass egy vérképet, kérd külön a vasszint ellenőrzést is! A fiam születése után nekem is iszonyúan hullott. Már válogatott terrorcselekményekre készültem a hajam ellen (spiráldauer és társai), mondván ennek már úgyis mindegy. Aztán csináltattam mégis egy vérképet, ahol kiderült, szinte nincs is a véremben vas!

Injekció-kúrát írt fel a doki, heti 1-et. Azóta tele vagyok 'babahajakkal'. :)

4. cony4 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. júl. 31. 11:21
Így van valamilyen hiánytól is lehet, de a szervezetedben lévő gyulladástól is, vagy sok más dologtól. Én anno voltam fogröntgenen, vérvételen,hormont is néztek, de semmit nem találtak. Szedtem vasat, meg vitaminokat kínomban. Meguntam a dolgot, mert ezt igen nehéz kisakkozni. A hajam igen kiritkult, és ez már nem lessz jobb. Már nem akarlak elkeseríteni, de én nem jutottam az orvosokkal előrébb.
2013. júl. 31. 11:17
Nekem meg mindig hull a hajam, mar nem szoptatok es masfel eve szultem. Amit viszont eszrevettem hogy no sok uj haj is elol, ugy nez ki a hajam mintha leborotvaltam volna es none vissza :) Majd kimarad. Esetleg probalj meg vasat es mas vitaminokat szedni.
2013. júl. 31. 11:16
Vashiány, vitaminhiány, hormonális problémák...sok minden lehet. A legegyszerűbb, ha nem találgatunk, és elmész egy vérvételre!
2013. júl. 31. 11:14

Sziasztok!


4 hónapos a babám még szoptatom, 2x már csak naponta:( a hajam nagyon elkezdett hullani, tapasztalt valaki már hasonlót??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook