Hajhosszabbítás saját tapasztalatok (Nem szakmai vitafórum!) (beszélgetés)
Azt írod "nyers, indiai copf"
Ügye azt tudod, hogy a nyers, indiai copf az csak fekete színben és hullámos, vagy göndör állapotban létezik?!
Ez ilyen volt?.....
Mert, ha nem, akkor nem nyers (azaz festett) és nem indiai (hanem kínai) a haj. És ebben az esetben nem egy fejről levágott (egyirányú hajszálak) copfról beszélünk, hanem kevert szálas, vegykezelt kínai hajról........
Ajjjajjj..előre csomagolt!!!de, nyers copf..igazi haj..
de azt akkor elfelejtették neked mondani Veronika,hogy 24 óráig ne mosd meg ugye??mert úgy emlékszem tegnap este írtad hogy megvan a hajad....ma meg már megmostad...nem kellett volna..illetve nem szabad de ezt elfelejtették mondani sajnálattal..ez alapvető hiba..egyik.nyilván Neked ezt nem kötelező tudnod,de aki hőillesztéssel foglalkozik annak alap.Remélem tartós is lesz mind a haj és a felrakás is!
Merre vetted ha megkérdezhetem?
És képed van?
köszi
és azt az Afrolineban vetted?
amugy a nyerindiai hajai mienek?
Most egy csaj copfát vettem meg barátnőmmel. Közel 200 gr volt.
Ebből kerekedett a vita, hogy az én fodrászom szerint, amit még decemberben vettem (tincses hajat), nem igazi volt...
Szia!
És szép hajat vetél at Afrilineban?
mert orosz hajam van már több mint 1éve,és kiprobáltam volna anatúr indiait,az Afrolineban találtam is de többen mondták hogy ott ne vegyek mert engeteg apró szálat szándékosan bele kevernek,tehát ez már nem természetes:))
esetleg raknál ki képet az ott vásárolt hajadról:) kösszike:)
Én nem azt mondtam, hogy amit vettél hajat az nem volt rossz, hanem azt mondtam, hogy nem attól volt rossz, hogy műanyag van belekeverve!
A műanyag az nem szőkül, nem lehet festeni, nem rasztásodik, nem kócolódik, mindik fényes!
Kedves Sason!
Mivél én nem vok fodrász, talán elhiszem, amit egy "fodrász kolleganőd" mond. Ha nincs ilyen, akkor ez rá nézve gáz...
Szia!
Mivel kint ilyet nem lehet írni: az Afronál vettem, és érdekes módon senki sem ajánlja.
Kedves Sason és Hajazok!
Én olyannal rengeteggel találkoztam már, hogy szőke tincsezett haj, benne kb. tincsenként 1-2 szál fekete haj, amit festhetsz, vagy szivathatsz, olyan marad.
Olyannal is rengeteggel találkoztam, hogy bármilyen színű hajban fehér szálacskák. Az ősz haj volt? :D Sőt, én láttam, nem hazudok, volt már a kezemben olyan copf is, amibe cérna volt.
Ti ennyi év után komolyan egy hasonlóval se találkoztatok? Ha ilyen nincs akkor én miket láttam? :)
Igen, így látom én is!
16 éve foglalkozom hajfeldolgozással, az utóbbi években hosszabbítással is, de én még valódi haj és műanyag haj keverékével nem találkoztam.
Hozzám többször hoztak úgy hajat, hogy nézzem meg mit adtak el neki, műanyaggal van keverve!
Megnéztem, valóban silány minőségű, hajhosszabbításra alkalmatlan agyon vegykezelt kinai haj volt, de egyetlen müanyag szál sem volt benne!
Sokszor hallottam már, hogy "műhaj volt az igazi hajhoz keverve"
Nagyon régen vagyok a szakmában, de én még ilyet nem láttam! Többször kértem (ha valaki ilyet állított) hogy mutassa meg nekem. Egyszer sem tudták megmutatni!
Ilyen nincs. Ép ésszel: sokkal többe kerülne az a technológia, amivel az igazi haj közé behúzzák a műanyag szálakat, mint egy komplett ázsiai igazi hajból lévő copf! Kínában az igazi haj alig kerül többe a műhajnál! A kettő összekeverése az lényegesen többe kerülne!
Olyan van, hogy műhaj olyan is, hogy valódi haj, de a kettő keveréke nincs!
De, ha valaki mégis tudna nekem ilyet mutatni, azt szívesen megnézem. (bár ezt mondom már évek óta)
Ez a baj mikor mindenki a hatalmas szaktudásával megmondja hogy műhaj. Mutatok neked olyan műhajat, hogy moshatod, vághatod forgathatod, ameddig akarod a büdös életben nem mondod meg hogy műhaj, ha meg belekeverik az igaziba akkor inkább az eredetire mondod hogy mű. Az a baj, hogy ha egy haj vastagabb szálú akkor már rámondják hogy műhaj.
Egyre jobb minőséget gyártanak, mert hatalmas kereslet van a hajra, és már nem lehet annyi eredti hajat szerezni,mint amennyire szükség van, ezért készítenek kiváló minőségű műhajakat, ez lesz a jövő. Nemrég még ha meggyújtotadd is meg lehetett állapítani hogy műhaj-e, de ma már nem. Persze ebből is vannak silány minőségüek, és ha azt keverik bele az rögtön érezhető, de a legtöbb ma kapható ilyen műhaj már nagyon profi, moshatod fogdoshatod abból meg nem mondod hogy mű.
Nem tudod megállapítani hogy egy hajigazi vagy neem:)))
az nem jóóó:))
még azt is meglehet állapítani vagyis egy fodrásznak/hajhosszabbítonak megkellene hogy kevert mert gubancolodik:))
a műhajat meg elég megfogni és mosni:))) :))
Sziasztok!!!
Tudnátok nekem mondani hajápolószerek,sompon, balzsam márkákat, amit lehetne használni póthajra? A Tony & Guy nálunk nem kapható.
További ajánlott fórumok:
- Hőillesztéses hajhosszabbítás tapasztalatok
- Mennyire elterjedt a hajhosszabbítás Magyarországon? Sokaknak van póthajuk? És közöttetek kinek van?
- Melyik hajhosszabítási, hajdúsitási metódus, ami nem bántja a saját hajat és jó?
- Akik csináltattak már ilyet! Nektek mennyi volt a hajhosszabbítás? Mennyi Ft/tincs?
- Ragasztócsíkos hajhosszabbítás (Tape in) tapasztalatok: Nekem viszket és nagyon húzza a fejbőrömet, a saját hajamat. Ez normális?
- Keratinos hajhosszabbítás