Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hagyományos spatulás gyanta otthoni használatra fórum

Hagyományos spatulás gyanta otthoni használatra (beszélgetős fórum)


22. anya4005 (válaszként erre: 21. - Losij)
2014. jún. 18. 22:01
Koszonom!:-)
21. losij (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. jún. 18. 20:42
jobbulást a kisfiadnak!
20. anya4005 (válaszként erre: 19. - Losij)
2014. jún. 17. 07:41

Nagyon szivesen!

Kiveszik az orrmandulajat,ami meg nem is akkora mutet,csak utana egy hetig nem mehetunk ki a hazbol,nehogy elkapjon valamit.

19. losij
2014. jún. 17. 07:04
Köszönöm a részletes választ. Miért kell kórházba mennetek?
18. anya4005 (válaszként erre: 17. - Losij)
2014. jún. 16. 20:45

Sajnos a markat most nem tudom megmondani,mert mar felolvasztottam,nincs meg a doboz,de en mindig csak ugy kertem,hogy titandioxiddal dusitott gyanta. Kilos tablaban lehet kapni,papir dovozban. Melegiteni addig kell,mig teljesen folyekony nem lesz,aztan azert fujkalni nem art felkenes elott,mert forro! Fogalmam sincs,hogy mennyi kell a labszarra,en csak az intim reszre hasznalom,a tobbit gep ill. kozmetikus vegzi.:-)

Melegites: mivel ez egy jokora tabla,en fel szoktam darabolni (kes es kalapacs segitsegevel,mert csak ugy nem lehet vagni),aztan egy labosban felolvasztok annyit,hogy felig legyen a labos. Annyiszor melegitheto ujra,ameddig van meg a labosban.

Ha nem felejtem el,majd megtudakolom a pontos nevet,de nem mostanaban,mert ez a 2 het zuros lesz (korhazba vonulok a fiammal,utana "szobafogsag").

17. losij (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2014. jún. 16. 14:40
Meg tudnád mondani (akár priviben is) hogy pontosan melyik fajtát/márkát veszed? Ez gyöngy alakú? Meddig kell melegíteni? Meddig elég neked? Mennyi mennyiség kell pl a 2 lábszárra? Csak annyit melegítesz amennyit elhasználsz vagy pedig mindig az egészet?
16. Hmv. (válaszként erre: 14. - Losij)
2014. jún. 16. 12:43

:)))


Nem Te vagy a hibás, sajnos tévesen terjed el ez a kifejezés.

Az "epilátor" tul.képpen depilátor, mivel ideiglenes eredményt ad.

2014. jún. 15. 22:24
Nekem kilos kiszerelesu,titandioxiddal dusitott,rozsaszin gyantam van. Siman egy kislabosban melegitem fel,es spatula helyett az ujjammal kenem a boromre. Nekem ez valt be,a patronos,vizben melegitos,stb. nem.
14. losij (válaszként erre: 11. - Hmv.)
2014. jún. 15. 21:36
Akkor javítom amit írtam, epilátorral depiláltam :) Mindig tanul az ember valami újat.
13. losij (válaszként erre: 12. - Globus)
2014. jún. 15. 21:34
Ez a gyantapatronos amit textil csíkkal kell leszedni. Melegíteni kell a gyantát felvitel előtt.
12. globus (válaszként erre: 6. - Losij)
2014. jún. 15. 13:59
Ez nem a textilcsíkos fajta?
11. Hmv. (válaszként erre: 10. - Losij)
2014. jún. 15. 13:57

Epiláltattál is ezek szerint?

Elég nagy a visszanövés esélye, de ha sok pénzed és türelmed van, előbb-utóbb lesz eredménye. No nem lesz végleges a szőrtelenítés, bár sokat ígérnek. Inkább kissé tartósabb, mint a depiláció.


Tanuljuk meg:


epilálás: végleges /vagy inkább tartós/ szőrtelenítés

depilálás: ideiglenes szőreltávolítás

10. losij
2014. jún. 15. 11:16

A patronosból sárgás barna patront használok, vagy pedig zöldet. Szőrbenövés inkább a lábszáramon van. Epiláltam is, de az sem lett jobb.

A fazont kozmetikus csinálja, kézzel lehúzós elasztikus gyantával, ami sötét kékes szürkés színű, de néha más fajtát is kipróbál. Ott így nincs gond, csak hát nem olcsó, és mindig menni időpontra, ez a gondom.

9. era06 (válaszként erre: 1. - Losij)
2014. jún. 15. 08:12
normál patronos gyantát vegyél, ne ilyen zöld, kímélő meg ördög tudja milyet. Én ezekkel nem mentem semmire.
8. syria (válaszként erre: 6. - Losij)
2014. jún. 15. 07:56

Hallgass HMV.-re! Ő nagyon jól részletezte amit én csak úgy írtam le: "macerás".


Nem attól lesz szőrbenövésed, hogy mivel szőrtelenítenek, hanem mert hajlamos vagy rá. :(

7. Hmv. (válaszként erre: 6. - Losij)
2014. jún. 14. 20:12

Nem tapasztalok ilyet, nálam nagyon jól bevált, nem sírom vissza a régi gyantát.

A "szőrbenövés" sajnos alkati dolog, vannak, akiknek sok panaszt okoz, van, aki soha nem tapasztalja.

Bikinivonalon is patronosat használok, nekem olyan készülékem van, amibe tartozik 2 db széles, 2 db keskeny és 1 db közepes patron. Ilyen készülékem 2 db van. Egyikkel végzem a kar-,láb-,hónalj- és egyéb gyantázásokat, a másik készülékkel pedig csak az arcon dolgozom.

Úgy vélem, nem laksz felénk, különben kipróbálnánk.


Viszont a kérdésedre válaszolva:

régen 1 kg-os gyantát vettem, azt nagyon sokszor föl kellett melegíteni, lehűteni - azaz be kellett "érlelni".

Annál jobb volt, minél többször használtuk, átszűrtük, fölforraltuk, stb.

Gyakran tettem hozzá "frisset", hogy a mennyiség állandóan legalább 1 kg legyen, ennyi kellett a lábgyantához.

Vannak trükkök arra az esetre, ha pl. törik a gyanta, vagy ha ellenkezőleg: túl puha.

Nem túl szerencsés otthon hozzáfogni. Pl. hátul hogy gyantázod le a combodat? Az alsó lábszár még könnyű, de már a hónalj is feladja a leckét, a bikinivonal pedig otthon elég gyakran véraláfutásos lesz. És akkor még nem beszéltünk az esetleges égési sérülésekről!

6. losij (válaszként erre: 5. - Hmv.)
2014. jún. 14. 18:16
Nem minden szőrszálat tép ki tövestől hanem sokat beleszakít, és sok a szőrbenövés a lábamon. Illetve a bikini vonalon szeretném gyantázni, csak a szélét.
5. Hmv. (válaszként erre: 4. - Losij)
2014. jún. 14. 14:54

Fiatal kozmetikusok közül kevesen tudnak hagyományos gyantával dolgozni. Keress idősebbet, hátha hajlandó...

Hozzám is sokáig járt néhány hölgy, akik ragaszkodtak a hagyományoshoz, de ez már a múlt.

Mit jelent nálad, hogy "nem vált be"?

4. losij (válaszként erre: 3. - Syria)
2014. jún. 14. 11:56
pont ez az hogy mindenhol patronost használnak
3. syria (válaszként erre: 2. - Losij)
2014. jún. 14. 11:14

Miért nem kozmetikust kérdezel?


Aki engem így gyantázott fogott egy nyeles zománcos edényt, beletette a barna gyantát, villanyrezsón felmelegítette a megfelelő hőfokra, és 25 perc alatt végzett a két lábammal végig.

Amúgy a gyantát még melegen át kell szűrni, hogy megtisztuljon a kitépett szőrszálaktól. Nem kis macera.

Jobban járnál, ha találnál olyan kozmetikust, aki még hajlandó ezzel a módszerrel dolgozni.

2014. jún. 14. 10:48

A patronos gyanta nem vált be, az nem érdekel, ezért akarom kipróbálni a spatulás gyantát.

Milyet érdemes venni?

Korong, gyöngy, vagy tömb gyantát, esetleg konzerv gyantát?

Milyen színű gyanta a jó?

Melyikkel könnyű dolgozni?

Csak gyanta melegítő gépben lehet melegíteni vagy lehet edényben is?

A külföldi oldalakon van olcsón gyantamelegítő gép, Pro Wax 100, azt érdemes megvenni?

2014. jún. 14. 10:43
Hagyományos spatulás gyanta otthoni használatra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook