Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás fórum

Hagyatéki tárgyalás (beszélgetős fórum)

2012. okt. 9. 10:16

Szia!


Megkaptuk a levelet a közjegyzőtől a tárgyalás dátumáról, és azon volt egy meghatalmazás, azt kellett vinnem.

2012. okt. 3. 08:13

Sziasztok,


Hagyatéki tárgyalásra, elég lenne egy saját kézzel írt két tanuval jegyzett általános Ptk. szerinti meghatalmazás? Vagy ügyvédi meghatalmazás kell?


Köszi,

8. moszerari (válaszként erre: 7. - E28c748947)
2012. ápr. 7. 17:55
A banknak kötelessége a közjegyző megkeresésére válaszolni, ellenkező esetben pénzbírságot is kiszabhat a közjegyző. A hozzátartozóknak meg kérniük kell ezt a plusz szolgáltatást, mert ez alapból nem történik meg. Sokan arról a tartozásról, hitelről is hallgatnak, amiről igencsak tudnak, mert azt hiszik, hogy akkor nem kell fizetniük. Láttam olyan esetet is, hogy az ingatlanra bejegyzett végrehajtási jog ellenére a hagyatékot a közjegyző úgy adta át, hogy a végrehajtást kérőt nem vonta be a hagyatéki eljárásba.
7. e28c748947 (válaszként erre: 6. - Indra79)
2012. márc. 29. 12:45
Köszi, erre voltam kiváncsi, hogy az adott bank ad-e információt a közjegyzőnek.
6. Indra79 (válaszként erre: 4. - E28c748947)
2012. márc. 29. 11:03
Szia, öt évig dolgoztam közjegyzői irodába. Nálunk az volt a gyakorlat, hogy a hagyatéki leltárba felvett (oda neked kell bediktálni) számláknál megkerestük a bankot, hogy közölje a számla halálkori és jelenlegi egyenlegét, illetve az esetleges követeléseket. Tárgyalás akkor volt kitűzve, ha megjött a válasz. Ha az örökös nem tudott semmi konkrétat, akkor azt mondta a közjegyző nő, hogy próbáljon otthon keresni iratot, egyenleg közlőt, valamit amin el tudunk indulni. Ha semmi nem volt, nem tudtunk mit tenni, mert a létező összes pénzintézetet nem lehet megkeresni.
2012. márc. 29. 10:54
Nekem hat hónapja halt meg apukám. És a banki tartozást megmondtuk ami szerepelt is aztán a közjegyzői végzésben. Meg kell fizetnünk. 115000ft. De a ház meg 6.5 milla. Így természetesen elfogatuk,hiszen ha nem akkor a házat sem örököltük volna. Szerintem a bankok úgyis fognak szólni ha nem érkezik pénz tovább a számlára.
4. e28c748947 (válaszként erre: 3. - Katinkaboszi)
2012. márc. 29. 09:48
Értem, de akkor mi van, ha nekem fogalmam sincs, hol van bszámlája és van-e rajta pénz...Mindez csak azért érdekel, hogy a tartozás meghaladja a vagyon értékét és vajon érdemes-e elfogadni az örökséget v el kell utasítani.Tehát a közjegyző fog-e tudni mondani valamit számszakilag v az utólag derül ki?
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - E28c748947)
2012. márc. 29. 00:30

Kapnod kellett egy papírt, amit kitöltöttél, vagyis mindent, a bankszámlát is felsorolva, vissza kellett küldeni a megadott címre.

Így tud majd róla a közjegyző.

Ha ez nem történt meg, akkor két tárgyalás lesz, sajnos .

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - E28c748947)
2012. márc. 28. 23:42
persze
2012. márc. 28. 23:37
A hagyatéki végzésben az elhunyt bankszámláin lévő pénzösszeg szerepel-e?+ a hiteltartozás összegszeűen is szerepel?Aki tud segítsen.Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook